Kuličky na mytí

Od zakoupení bundy jsou někteří zákazníci zastaveni zvláštními pravidly praní. Takové oděvy, zejména světle zbarvené, jsou obvykle znečištěny na límcích, kapsách, rukávech, v blízkosti zipu. Chcete-li se zcela zbavit skvrn, jsou do nádrže pračky umístěny speciální kuličky na mytí sak.

Mají mechanický účinek na výrobek, odstraňují staré nečistoty a zabraňují zmačkání izolace.

Druhy kuliček

V moderních železářstvích najdete různé mycí zařízení. Nejlepší možností jsou ostříhané PVC koule, podobné dětským hračkám. Dokonale bijí dolů bundu, díky níž se mytí stává efektivnějším. Jsou hozeny přímo do nádrže, na horní části výrobku. Kuličky se točí spolu s předmětem a pracím práškem, ukáže se, že je to „masáž“. Dokonce ani z ručního mytí není takový dokonalý výsledek.

Uvádíme výhody mytí kuliček:

 • zvýšení účinnosti praní;
 • nedovolte poškození izolace;
 • pomáhají vyhýbat se válcování

Při čištění oděvů před nečistotami můžete použít následující možnosti:

 • Tenis. Pokud nebyly na trhu žádné mycí koule, není to děsivé.Můžete si koupit tenisové míčky v každém sportovním obchodě, odbarvit je a umýt teplou vodou. Pak jsou vhodné pro praní bund. Kuličky jsou stejně účinné jako továrna. Před použitím se musíte ujistit, že nenanášejí barvy, aby nedošlo k poškození kabátu.
 • Magnetické. Vhodné pro všechny druhy výrobků. Mít "masážní" princip. Magnetická pole změkčují vodu a činí ji kvalitativnější, jak potvrdili vědci. Tyto kuličky neumožňují tvorbu pelet, dokonale odstraňují nečistoty a zvyšují účinek detergentu.

Existuje několik známých značek magnetických kuliček. „AquaMag“ vyrobený v Číně neumožňuje vytvarování vodního kamene na ohřívači. Nejsou alergičtí, takže můžete použít kuličky na čištění věcí a odstranění pachů.

"Bílá kočka" je vyráběna německou společností "Technotrade" a vyrábí sady po 12 kusech. Magnety jsou chráněny gumovou skořepinou, mají neomezenou životnost. Kuličky odstraňují usazeniny a nečistoty z textilních vláken. Jedna věc je dost na zmírnění vody.

 • Turmalín. Obecný princip jejich činnosti je následující: přispívají k vytváření prostředí ve vodě, které způsobují detergenty. Objevují se zde alkalické a volné ionty, zvyšuje se kyselost.

Kuličky se skládají z minerálních sloučenin umístěných ve sférickém plastovém pouzdře s otvory. Bojují proti škodlivým bakteriím a plísním. Podle výrobců mohou turmalínové koule nahradit prací prášek. To zlepší ekologii a zdraví lidí.Mohou trvat až dva až tři roky.

Jediná nevýhoda těchto výrobků je předražená. Ale s jejich použitím nemusíte kupovat prací prostředek. Kuličky jsou vhodné pro mytí nejen spodních bund, ale i ponožek, džíny, košile, kombinézy.

Před použitím by mělo být příslušenství vystaveno slunci, aby se dosáhlo nabití, a po umytí by mělo být důkladně vysušeno.

 • PVC kuličky. Vypadá to jako plastové kuličky s velkými zaoblenými hroty. Používají se při mytí různých oděvů. Takové příslušenství dodává věci měkkost, zabraňuje válcování, usnadňuje oplach. Spolu s oblečením se hodí do bubnu. Kuličky oddělují od mokrých výrobků, což způsobuje volnou cirkulaci vzduchu. To je nejbezpečnější volba pro výplň bundy dolů.

Nebojte se, že koule mohou poškodit oblečení. Mnohem nebezpečnější pro věci, zámky a zipy. Místo speciálních kuliček můžete fólii navinout a přidat do stroje tak, aby produkty nebyly magnetické a jejich barva byla jasnější. Názory se však v tomto bodě liší. Některé zkušené ženy v domácnosti preferují kuličky vyrobené z hliníkové fólie, jiné se domnívají, že tento materiál škrábá buben a stává se nevhodným.

Jak se liší tenisové míčky od praní?

Před použitím těchto atributů je třeba je připravit:

 • namočte nebo vařte ve vroucí vodě;
 • k varu, přidání odstraňovače skvrn, bělidla a prášku, pro odstraňování nátěrů
 • \ t

Tenisové míče budou připravenypoužití v psacím stroji, pokud je opláchnuto.

Při mytí jsou kuličky hlučné, takže se pračka pohybuje. To by nemělo znepokojovat hostesku, protože ani vybavení, ani buben nebudou trpět.

Takové kuličky nemají žádné hroty, jako speciální kuličky, takže jsou do bubnu házeny ve větším množství: po 6 nebo 8 kusech.

Jak fungují míče?

Vezměte do auta spolu s kabátem dolů, kuličky zaklepejte na buben a odrazte se, poražte výplň, čímž se zvýší účinnost praní.

Při oplachování pomáhají mycí kuličky zcela odstranit prášek, takže na materiálu nejsou žádné skvrny. Díky tomu můžete pomocí jednoduchého zařízení zvládnout tři úkoly najednou.

Kolik kuliček je potřeba? Zkušení ženy v domácnosti doporučují používat je v množství 4 ks. Nejedná se o jednorázová zařízení, ale určená pro dlouhodobé použití. Náklady se tak brzy vyplatí.

Jak omýt bundy?

Dodržováním těchto tipů můžete dlouhodobě zachovat vzhled výrobku a prodloužit jeho životnost:

 1. Bundy se suší pouze tekutými produkty. Je žádoucí, aby byly zvláštní pro peří.
 2. Teplota vody by neměla překročit 30 stupňů.
 3. Doporučujeme použít režim jemného praní.
 4. Před vymazáním zavřete všechny zipy a jiné upevňovací prvky.
 5. Je třeba zjistit, zda neexistují známky zákazu praní. Pokud je k dispozici, je vhodné pouze suché čištění.
 6. Bunda dolů je vyražena pouze tehdy, kdyžmalé otáčky.
 7. Doporučuje se používat tenisové míče nebo speciální míče.

Jak sušit sako?

I když budou dodržena všechna doporučení, výrobek bude stále ztrácet svůj vnější objem, protože plnivo bude vlhké. Chcete-li nosit bundu v původním stavu, musíte ji řádně osušit:

 • nevkládejte do vodorovné polohy, protože při nepřítomnosti větrání dojde k nepříjemnému zápachu a spodní plášť nebude dlouho schnout;
 • zavěsit výrobek na závěs na větraném místě;
 • pravidelně protřepávejte věc a otáčejte rukávy;
 • urychlit sušení pomocí vysavače nebo vysoušeče vlasů

Recenze

„Dobré odpoledne! Praní do saka, pomocí míčků na tenis, prostředků na pletení a vlny. Předtím opakovaně použila jednoduchý prášek bez kuliček a místo zimní bundu měla letní bundu: celý chmýří se valil do shluků a klesal na dno. Jaký je zde velký problém: v míčích nebo nástroji? Musím si umyt několik saka a chci, aby byl výplň na svém místě, i když se věci stávají méně objemnými “(Marina);

„Když jsem si ze stroje vzal sako, začal jsem se bát. Nakonec se ale všechno perfektně ukázalo. Stačí se dostat sako a okamžitě na závěs. Nechte uschnout až do konce, a pak pracovat s rukama. Každá kulička by měla být narovnána. Pak položte bundu na kolena a zaklepejte na každé náměstí. Zbývá jen nechat věci viset “(Igor);

„Nepotřebujetezapomeňte, že spodní peří má krycí vrstvu, která chrání před teplem a vodou. Takové věci musí být umývány pouze speciálními tekutinami speciálně pro chmýří, aby se ochranná vrstva nevymyla a materiál se nelepil. Kuličky také zlepšují kvalitu praní a nedovolují tvorbě hrudek. Tenisové míče však zcela nenahrazují prádelnu “(Vitali)

Kde koupit mycí kuličky?

Taková zařízení jsou nyní velmi populární, takže není obtížné je najít v oddělení domácích chemikálií supermarketů. Jsou zpravidla umístěny vedle prostředků pro praní.

Nalezení nekomplikovaných míčků může být v internetovém obchodě nebo maloobchodních prodejnách pro prodej domácích spotřebičů.

Lněné kuličky se obvykle prodávají v sadě po 4 kusech. Pokud si je nemůžete koupit, můžete jít na sportovní potřeby pro tenisové míčky.

Náklady

Cena speciálních mycích koulí je asi 65 rublů za kus. Sada 4 zařízení stojí od 260 p. Není to tak drahé, ale ne každá hosteska je k dispozici.
Ti, kteří se snaží ušetřit peníze, vezmou balíčky tenisových míčků o 3 kusech za cenu 100-120 p.

Větší úspory spočívají v nákupu kuliček turmalínu za cenu 500-600 rublů a odmítnutí prášku.

Kuličky na mytí sako přinášejí skutečné výhody. S jejich pomocí můžete nejen odstranit znečištění z bundy, ale také snížit dočasné a peněžní náklady. Před praním je však nutné se pečlivě podívat na štítky na výrobku a zjistit, zda je možné věc umýt, neVylévá z něj peří? V případě zákazu je praní stroje nemožné.