Kvalitní žehlicí prkna pro domácnost

Existují různé způsoby žehlení prádla. Nejjednodušší možností je položit list na stůl, aby nedošlo k jeho poškození s vysokou teplotou. Pokud mají věci složitý řez, pak tato metoda není jen nepohodlná, ale obecně není vhodná. Civilizovanou a pohodlnou cestou z této situace je nákup žehlicího prkna. Pořadí nejlepších modelů vám umožní vybrat si nejoptimalizovanější pro různé typy a velikosti prádla a oblečení.

Kritéria výběru

Obchody nabízejí širokou škálu žehlicích prken. Což je lepší rozhodnout o budoucím majiteli. Liší se nejen v cenové kategorii, ale i v jejich vlastnostech.Při nákupu žehlicího zařízení je třeba věnovat pozornost těmto vlastnostem:

 • základní materiál výrobku;
 • schopnost měnit výšku;
 • zařízení;
 • přítomnost aktivních funkcí.

Takový základní materiál, jako je dřevotřísková deska, je nejdostupnější variantou, avšak netrvá dlouho, protože se může pod vlivem vlhkosti rozpadat nebo bobtnat. V tomto případě povrch nevyrovná žádné obložení.

Laminovaná překližka je lepší než dřevotřísková deska. Ale i zde jsou úskalí: to není fakt, že výrobce dal materiál vodotěsné vlastnosti. Protomusíte se ujistit, že je k dispozici speciální tepelný ochranný kryt.

Povrch kovu je velmi praktický. Jedná se o ocelovou síťovinu nebo perforační plech. Výhodou takové desky je, že snadno umožňuje průchod páry a vlhkost není shromažďována uvnitř.

Je důležité, aby podšívka byla vyrobena kvalitním způsobem, jinak bude výrobek klesat a stopy mřížky zůstanou na věcech při žehlení.

Ideální a moderní verze povrchu -tepelně odolný plast . Je velmi lehká, ale zároveň trvanlivá. Jeho vlastností je schopnost železných věcí současně ze dvou stran, díky odrazu tepla a páry.

Počet úrovní a rozsah desky se mohou lišit. Existují modely, jejichž výška je nastavitelná pro žehlení při sezení. Pokud jde o konfiguraci, pro větší pohodlí jsou některé výrobky vybaveny vestavěnou zásuvkou, plošinou, rukávy, policí na věci, prodlužovacím kabelem.

Žehlicí prkno může obsahovat funkce, jako je vakuum, foukání a ohřev, které usnadňují žehlení, ale významně ovlivňují náklady. Přehled žehlicích přístrojů vám pomůže vybrat nejen populární, ale i skutečně kvalitní výrobek.

Možnosti kompaktní pracovní plochy

Hodnocení kvality žehlicích prken otevírá německý výrobce stolních výrobků. Náklady na kompaktní stůl AirBoardu jsou přibližně 3200 rublů. Velikost desky je 73 cm x 30 cm, je vyrobena z tepelně odolného plastu. Kryt bavlny lze vyjmout a vyprat, v případě potřeby nahradit novým.

Nevýhodou je, že můžete pracovat na palubě pouze s malým oblečením (trička, košile). Ale se silnou touhou můžete trochu chytit a vyrovnat se s komplexnějšími úkoly.

Mezi hlavní výhody:

 • estetický design a zpracování;
 • trvanlivost;
 • vysoká pevnost pro hmotnost 0,5 kg;
 • jako nosný systém - nohy s protiskluzovým povrchem.
 • kompaktnost.

Mini-board Gimi Pollicino od italského výrobce je vhodný pro ty, kteří mají v domě málo místa. Velikost povrchu je 73 x 32 cm, design je velmi spolehlivý, proto překonává mnoho kolegů ze stromu. Vychází z ocelového rámu. Nohy jsou také vyrobeny z kovu. Podšívka je ze 100% bavlny. Existují tři možnosti barev, z nichž každá má tisk, který miluji gimi.

Kompaktnost není jediným produktem plus:

 • cena 730 rublů;
 • malá hmotnost 1,2 kg;
 • zatahovací závěsný hák.

Nevýhody: rozměry neumožňují lití plechů a přikrývek.

Nickova Ironing Board je racionální řešení pro různé situace. Tato možnost je vhodná pro studenty, pracovníky a malou rodinu. Základ je vyroben z dřevotřískových desek a má rozměry 29 x 85 cm. Není to nejodolnější materiál, ale pro pohodlí domova je celkem dost, navíc za tak směšnou cenu jako 490 rublů.

Varianty barev bavlněné pokrývky. Kovové podpěry jsou opatřeny plastovými špičkami, které chrání protiskluzu.

Hlavní přednosti: kompaktnost, skládací nohy, nízká cena. Mezi minusy: nedostatek stánku pod železem a křehkost materiálu.

Populární outdoorové produkty

Nejlepší podlahovou deskou je AirBoard Compact M Plus. Jeho cena je asi 6,5 tisíc rublů. Design je pěkný a jednoduchý, není nic zbytečného. Cenovka není dostupná všem, ale odráží vysokou kvalitu produktu. Pracovní plocha má standardní rozměry - 38 x 120 cm.

Zvláštním rysem desky je jedinečný materiál, ze kterého je povrch vyroben. Jedná se o plast odolný vůči vysokým teplotám, který zvyšuje účinnost žehlení zahříváním věcí nahoru a dolů. Výsledkem je, že proces trvá méně času a šetří energii.

Mezi výhody patří:

 • trvanlivé bavlněné tkaniny;
 • pevné kovové nohy;
 • schopnost měnit výšku na 95 cm;
 • dostupnost stojanu pro železo, vestavěné zásuvky;
 • nízká hmotnost - 4,2 kg;
 • držák šňůry.

Existují také nevýhody: neexistence nadbytečnosti. Lze jej však zakoupit samostatně.

Žehlicí prkno Gimi Advance 140 je levné, ale dobře vybavené příslušenství. Bude to stát 3200 rublů. Podstavec je vyroben ze železného pletiva a kryt je vyroben z bavlněné tkaniny. Konstrukce je vybavena stojanem pro parní generátor a žehličku, stejně jako otočným mechanismem, který je velmi vhodný pro leváky.

Velikost pracovního povrchu je 45 x 126 cmpohodlná deska, držák na závěs, polička na věci a držák kabelu. Kompaktnější analog od Gimi je model Advance 100, jeho rozměry jsou 38 x 122 cm.

Hlavní výhody: nízká hmotnost, výškové nastavení, možnost železného ložního prádla. Nevýhody: není zde vestavěná zásuvka a hadicová plošina.

Desky v horní části

Někteří lidé věří, že spotřebiče jsou postaveny pouze v kuchyni, ale tomu tak není. Žehlicí prkno Verona Belsi může být umístěno na vhodném místě. Například ve skříni. Posunutím zrcátka na stranu se nachází skládací žehlící plocha o rozměrech 38 x 128 cm.

Základem výrobku je laminovaná překližka odolná proti vlhkosti s potahem z fólie odrážejícím teplo. Odnímatelný potah šitý na podšívce z plsti. Na zadní straně je vývod.

Hlavní přednosti: široká barevná škála skříně - dub Sonoma, buk, třešeň, wenge. Udržuje hmotnost 20 kg. Nevýhody: není tam žádný stojan na železo, vyžaduje dodávku elektřiny a profesionální instalaci. Cena 19 tisíc rublů.

Police. On je konkurentem Belsi, protože vyrábí žehlicí prkna podobného stylu.

Iron Slim Eco přichází do pozornosti v barvě wenge nebo dubu Sonoma. Dveře - ve formátu komory. Samotná deska je z děrovaného kovu 40 cm x 122 cm. Upevňuje se na zeď na úkor magnátu a v pracovní poloze spočívá na železné noze.

Přednosti modelu: můžete nastavit výšku sklonu až 95 cm; Existence nástavce a zásuvky, teflonový kryt. Nevýhody: cena 16300rublů.

Moderní vestavěný model Asko Hl 1152 W výrazně ušetří místo, cena je poměrně vysoká (29 tisíc rublů), což je vysvětleno prémiovým statusem švédského výrobce.

Velikost desky je 31 x 93 cm. Jako doplňkové příslušenství lze použít plošinu. Výrobek je spolehlivý a odolný.

Výhody: skládací povrch, rok záruky, prestižní výrobce, nastavitelná délka prodloužení. Nevýhody: velmi drahý a ne univerzální produkt.

S aktivním povrchem

Nejlepší žehlicí prkno mezi těmi, které jsou vybaveny aktivními povrchovými funkcemi - Bosch TND 1700 P. Vypadá stylově, vhodné pro železo a pro parní generátor do 7 kg. V produktu je možné měnit výšku 7 úrovní.

Podporovány jsou následující aktivní režimy:

 • vyhřívaná pracovní plocha;
 • vakuum - fixuje věc a odstraňuje přebytečnou vlhkost;
 • foukání usnadňuje práci s jemnými tkaninami vytvořením vzduchového polštáře.

Rozměry - 45x107 cm K dispozici je držák na kabel, prodlužovací kabel 2,5 m, zásuvka. Na výrobek poskytuje výrobce záruku 12 měsíců.

Pros: robustní perforovaná železná základna, stabilní nohy, lze přeskupit díky válečkům, vysoké kvalitě montáže. Minusy: nepřítomnost rukávů, police na věci, plošiny, elegantní barva krytu.

Metalnova je model s aktivními prvky pracovního povrchu od italského výrobce. Vhodné pro výkonné parní generátory a parní žehličky. Velikosti 45 na120 cm má 6 úrovní výškového nastavení až 1 m.

Funkční vlastnosti: vakuum, foukání, ohřev pracovní plochy až 300 wattů. Náklady na 20 tisíc rublů.

Hlavní výhody: výkonný 50 W ventilátor, robustní platforma pro parní generátor, pohodlná přeprava (válečky). Nevýhody: nedostatek dalšího příslušenství, ne příliš dlouhý kabel (1,8 m).

Dokončuje hodnocení nejlepších žehlicích prken Lelit PA 71 od italského výrobce. Přístroj lze používat nejen v domácnosti, ale i v profesionální sféře.

Rozměry - 40 x 125 cm, výškové nastavení od 75 do 97 cm, ohřev pracovní plochy až 70 C, foukání a vakuum (50 W). Délka kabelu 1,8 m.

Přednosti: trvanlivý bavlněný potah, přítomnost objímky, police na oblečení na podpěrách, povrch je vyroben z korozivzdorného kovu. Nevýhody: těžké - 19 kg, bez nohou na nohách.

Pro majitele obyčejné parní žehličky bude tedy dostačující získat podlahové skládací lůžko. Pokud je velmi málo místa, je lepší zakoupit si stolní nebo zrcadlovou verzi. V přítomnosti parního generátoru by však byl ideální produkt s funkcemi aktivního povrchu.