Květnové prázdniny 2019: jak relaxovat

Květnové prázdniny 2019: jak relaxovat

V posledním měsíci jara se ve velkém rozsahu každoročně v Rusku slaví dva velmi důležité dny. Každý občan se však může sám rozhodnout, jak strávit květnové prázdniny v roce 2019: na hlučných městských slavnostech, v lese s přáteli, vaření kebabů nebo doma s přáteli. Chcete-li předem naplánovat, co dělat během tohoto období, musíte přesně vědět, kdy bude oficiální víkend zahájen v kalendáři a jaké události orgány připravily.

Kolik dní volna je v květnu 2019

Za počet svátků, jako dříve, odpovídá ministerstvo práce a sociální ochrany Ruské federace. V květnu 2019 bude v souvislosti s oslavou Dne jara a práce pět takových dnů. 1. května padá na středu, 2. května a 3. května - pátek. Poslední dvě čísla fungují, ale aby nedošlo ke sdílení celého týdne, jsou na ně přenesena 5. a 6. ledna. Sobota a neděle se k nim přidávají (4. května 5).

Pak přichází čas jedné z hlavních svátků v historii Ruské federace, konkrétně 9. května. Je oficiální a spadá na následující čtvrtek.

Skutečnost!

Díky své fixaci v čl. 1 písm. 112 Zákoníku práce Ruské federace, občané mohou odpočívat další 4 dny.

Celkově dostáváme v kalendáři posledního jarního měsíce až 13 oficiálních volných dnůRoku 2019. Takové impozantní číslo, ukazuje se, vzhledem k tomu, že květnové prázdniny přidány a pravidelné víkendy. Většina občanů je s načrtnutou dovolenou nesmírně spokojená, ale pro ty, jejichž hlavní příjmy závisí na pracovní době, bude to velká nevýhoda. Koneckonců, dostanou mnohem méně.

Převod

V květnu oslavuje celé Rusko dvě důležité události: Den jara a práce, který připadá na 1. května a Den vítězství - 9. května. Dovolená dovolená trvá od 1. května do 5. května a od 9. května do 12. května.

Toto je uvedeno v usnesení vlády č. 1163 ze dne 1. října 2018 o převodu víkendů do roku 2019:

  • od 5. ledna do 2. května;
  • od 6. ledna do 3. května;
  • od 23. února do 10. května.

Občané pracující na pětidenním programu v květnu budou odpočívat 13 svátků a víkendů. Zbývajících 18 dní práce. 8. května je pracovní doba zkrácena o 1 hodinu, protože den je považován za předválečný.

Kdo bude pracovat o víkendech

Většina velkých ruských podniků pro květnové prázdniny v roce 2019 dodržuje kalendář produkce a uzavírá se během oficiálního víkendového období. Konec konců, existují i ​​státní organizace federálního významu (což znamená „Mail Ruska“), jakož i další finanční společnosti, jejichž pracovní rozvrh lze kdykoli změnit z různých důvodů.

V tomto případě pracovní legislativa Ruské federace umožňuje zkrácení pracovních dnů o 1 hodinu. Vypne sepokud se nepředpokládá jarní dovolená, můžete stále počítat s možností pracovat méně než ten, který byl nastaven 30. dubna a 8. května 2019.

Důležité!

Přesný pracovní plán Sberbank a Russian Post bude znám do konce dubna.

Loni byla druhá a druhá organizace uzavřena 1. a 9. května. V Moskvě byla pouze jedna kancelář na Myasnitské ulici, druhá v Petrohradu na Pochtamské ulici. V jiné dny, včetně svátků a víkendů, byl stanoven obvyklý plán. A v předvečerních prázdninách došlo ke snížení o 1 hodinu.

Sberbank měla stejnou situaci. Tentokrát, s ohledem na určité rysy finančního sektoru, plánuje několik poboček bank pracovat během jarních prázdnin jako obvykle. Přesné informace o každém z nich budou známy blíže ke konci dubna.

Jaké akce stojí za návštěvu

Ve velkých městech Ruska můžete dokonale oslavit květnové prázdniny roku 2019, získat spoustu nezapomenutelných dojmů. Na oficiálním víkendu jarního kalendáře potěší hlavní město místní obyvatele a hosty s otevřenými muzei, botanickými zahradami, zoologickými zahradami a různými exkurzemi. Velkolepý ohňostroj na Den vítězství se bude tradičně konat 9. května na Rudém náměstí.

Důležité!

Vidí jej pouze ti, kteří dostávají pozvání.

Většina obyvatel metropol bude proto moci tuto krásu vidět pouze v televizi. Ale bez níprázdninový program vytvořený úřady slibuje mnoho zajímavých věcí, které každému bez výjimky umožní nezapomenutelný dojem. Návštěvníci si mohou rezervovat prohlídku nejkrásnějších historických památek hlavního města. Určitě byste měli navštívit výstavu Národního hospodářství.

V Petrohradu se bude konat vojenská přehlídka, jako obvykle, podél Palácového náměstí, poté, co začnou další události připomínající hlavní svátek Ruska, konkrétně:

  • hudební koncerty v centru města;
  • tematické prezentace v parcích;
  • veletrhy;
  • slavnostní pozdrav.

Kromě toho místní občané a hostující turisté čekají na vzrušující výlety do slavného Tsarskoye Selo, Ruského muzea, Peterhofu a Hermitage. Také, přijíždějící do Petrohradu, měli byste určitě vidět "Noc pohyblivých mostů." Jedná se o velkolepou událost, kterou nelze jednoduše opomenout.

Ti, kteří si po dlouhém chladném období přejí užívat pláž, mohou zůstat na květnových svátcích kalendáře v roce 2019 v Soči. Na oficiálních víkendech fungují takové zábavní podniky jako:

  • delfinárium;
  • akvárium (nacházející se v parku "Riviera");
  • různé výlety k místním zajímavostem.

Kdokoliv může plavat v moři, jezdit na čtyřkolce, na mořských lodích, nebo jen tak dlouho procházet podél pobřeží moře, užívat si krásy přírody. Počasí navíc umožňuje takovou zábavu.

Každý, kdo chce strávit již existující prázdniny mimo zemi, můžete si zakoupit kupóny na toto období a oslavovat svátky v novém prostředí. Například, v Turecku, jen otevřít plážové sezóny. A pokud si budete chtít vychutnat krásné historické památky, pak Česká republika udělá. Pro turisty je zde mnoho zajímavých výletů. Kromě toho se pořádají různé veletrhy, festivaly s potravinami, prázdninové koncerty.

Nenechte se rozrušit, pokud finanční situace neumožňuje jarní prázdniny ve velkých městech a zejména v zahraničí. Dokonce i úřady malých měst připravily na počest nadcházejících svátků mnoho zajímavých a vzrušujících akcí. Tam bude přehlídka, slavnostní blahopřání všem, kteří prošli Velkou vlasteneckou válkou.

Tradice

Na další jarní prázdniny v roce 2019 budou mít Rusové vzhledem k velkému počtu svátků v květnu příležitost k dobré a zábavné přestávce. Na oficiálním víkendu zaznamenaném v kalendáři stát naplánoval spoustu zábavných akcí.

Dne 1. května se po celé zemi tradičně gratulují pracovní veteráni. Zvláště pro ně se konají různé veletrhy, hudební koncerty s blahopřáním, slavnostní průvod zaměstnanců státních podniků. Poté, co si vychutnáte podívanou, můžete pokračovat v oslavě v městských parcích. Pokud to počasí dovolí, celá rodina s přáteli jde do přírody.

Oficiální svátky pro květnové prázdniny v kalendáři v roce 2019 umožňují strávit spoustu času na své oblíbené věci, získat živější dojmy a přínosy pro zdraví. Například ti, kteří již dlouho chtěli dělat aktivní sport na čerstvém vzduchu, ale pracovní plán takové potěšení neumožňoval, je možné jezdit na kole, bruslit v parcích, běhat nebo pracovat na vodorovných prutech.

Tradiční vojenská přehlídka na počest Dne vítězství se bude konat 9. května ráno. Ti, kdo přišli na tuto rozsáhlou akci, uvidí nejen pochod ochránců vlasti, ale i mocné vojenské vybavení, pro které je celá země slavná.

Květnové prázdniny v roce 2019 jsou vynikajícím důvodem pro hlučnou zábavu, klidný odpočinek v divočině nebo na venkovských domech ve společnosti příbuzných a přátel na oficiálních víkendech. V těchto teplých dnech kalendáře příroda opravdu kvete. Aktivní dovolená během jarních prázdnin vám umožní relaxovat, získat moře pozitivních emocí, krásné vzpomínky, dobít energii do příští dovolené.