Lepidlo na kamínky na tkanině: což je lepší, jak správně lepit, péče o výrobky s kamínky

Zdobení kamínky je luxusní způsob, jak přidat lesk každému. Svítí krásně ve světle, vytváří efekt magických modulací ve složení ornamentu nebo jako samostatný akcent. Kameny jsou připevněny a lepidlo. Někdy se upevňovací vrstva aplikuje na samotné prvky a v jiných případech se vyžaduje vhodné lepidlo.

Druhy lepidla

Aby se textilie nepokazila, vyberte pečlivě kotevní prostředek. Vyhněte se výrobkům, které obsahují aceton - mohou způsobit poškození. Při volbě lepidla je nutné vzít v úvahu toxicitu, přítomnost pachu, pevnost upevnění, barvu, rychlost nastavení.

Momentový krystal

Toto lepidlo s průhlednou texturou se snadno aplikuje a momentálně chytí - upevnění nesprávně vložené části nebude fungovat. Jemně dávkujte tento nástroj - rychle schne a vytvoří film. Z minusů - vůně, takže volba "moment" větrání místnosti a přestávky v procesu.

Fericyl tkaninové lepidlo

Tento opravný prostředek z Indie se provádí na bázi epoxidové pasty a je nejvhodnější pronováčci Při použití je barva bílá, což umožňuje řízení procesu. Pak rychle schne a stane se průhledným. Za prvé, je lepší dát lepidlo na kameny, sušit několik sekund - a pak místo na oblečení. Rychle se dotýká povrchu a navíc s ním můžete pracovat i ve svislé rovině.

Důležité!

Konečné sušení potrvá téměř 24 hodin, během této doby výrobek neprovozujte. Pokud chcete proces trochu zrychlit - použijte fén se slabým výkonem, ale dávejte pozor na ohřev látky.

E6000 CRAFT

Americké lepidlo na textilie necítí, pevně drží a snadno se odstraní z oděvů, pokud ho upustíte na nesprávné místo. Nejčastěji jsou krystaly Swarovski k nim přilepeny a používány při výrobě kostýmů pro představení, protože kompozice umožňuje, aby lepidlo zůstalo fixováno ve vodě (včetně fyziologického roztoku) as aktivním opotřebením.

Danscouture

Jak již název napovídá, toto lepidlo vyrobené v USA se často používá k lepení kamínků na kostýmech tanečníků. Netoxický, založený na vodě a nemění tvar tkaniny během sušení, což je zvláště důležité pro tahové výrobky. Sedí dobře na téměř všech textilních, ale nebude to fungovat na výzdobě kožených předmětů s ním.

Swarovski CG 500 35

Toto odolné lepidlo na bázi epoxidu se používá ve špercích a je dobré pro zdobení tvrdých povrchů, předmětů pro domácnost a doplňků. Na tkanině je lepší ji nepoužívat - ale na ozdobu pytlů,brýle, telefon případy a další podrobnosti o vašem obrázku, to prostě vejde.

Jak nalepit kamínky na oděvy

Způsob připojení krystalů k produktu závisí přímo na typu drahokamu. Jsou rozděleny podle způsobu připevnění (připevnění a lepení) podle formy, ve které jsou prodávány, podle přítomnosti nebo nepřítomnosti adhezivní vrstvy, a také podle materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Nejdražší kamínky - sklo, vzhledem k obsahu oxidu olovnatého a řezu, které tvoří lom světla, svítí velmi jasně a třpytí se všemi barvami. Mnohem levnější varianta je akryl. Kamínky z tohoto materiálu svítí mnohem méně, ale v některých případech je to jen vhodnější. Z minus akrylových krystalů - křehkost. Tam jsou také kovové kamínky, které jsou často používány v dekoraci. Všechny krystaly, v závislosti na složení a typu, lze lepit třemi způsoby:

 • lepidlem;
 • železo;
 • odstranění speciální fólie (samolepicí kamínky).

Jak připevnit kamínky s lepidlem

Volbou správného lepidla připravte pracovní plochu. Výrobek je lepší mýt předem. Pod vrstvu materiálu položte silnou lepenku, napněte pletené a elastické tkaniny na požadovanou velikost a upevněte. Označte obrázek a umístěte kamínky s omyvatelnou tužkou nebo křídou. Všechno připravené, dostat se do práce.

Je možné nanášet lepidlo na rhinestony na tkaninu nebo přímo na krystaly. První metoda je vhodná, pokud je výkres dostatečně hustý nebokamínky jsou příliš malé a práce s nimi není příliš pohodlná. Druhá možnost je dobrá při práci s velkými kameny, stejně jako pro jedno nebo bodové dekorace. Snažte se několikrát lepit stejný prvek, aby nedošlo ke zkažení látky. Akční algoritmus je poměrně jednoduchý.

 1. Naneste lepidlo na drahokam nebo tkaninu.
 2. Vezměte krystal s pinzetou nebo voskovou tyčí.
 3. Umístěte prvek na výrobek a lehce stiskněte.
 4. Nezapomeňte počkat na dobu uvedenou na obalu lepidla, aby se kompozice mohla uzamknout.
Důležité!

Pokud aplikujete lepidlo přímo na tkaninu, pak by měl být kámen umístěn přesně ve středu kapky. Snažte se udržet velikost lepidla menší než samotný drahokam - pak nebudou v okolí zbytečná nepřesná místa.

Upevnit kamínky se železem

Někdy lepení kamínků lepidlem není nejlepší volbou. Pro takové případy jsou vhodné speciální krystaly s tepelnou fólií, která se aktivuje během zahřívání. Existují dva způsoby, jak umístit kamínky na tkaninu železem. Prvním z nich je rozložení vzoru přímo na tkaninu, přikrytí bavlněnou tkaninou pro žehlení a natlačení kamínků na výrobek při střední teplotě. Tato volba je vhodná pro umístění dekoru, stejně jako pro protiskluzový povrch. Druhým způsobem je nejprve ohřát kamínky a pak je přenést do tkaniny. Všechno je tady trochu složitější.

 1. Položte krystaly na povrch studeného železa tak, aby lepicí strana směřovala nahoru.
 2. Označte vzor na materiálu.
 3. Zapnětežehličku v zásuvce a počkejte, až se lepidlo zahřeje.
 4. Zvedněte kamínky pinzetou a rychle nasaďte na látku, lehce stiskněte.

Speciální aplikátor s různými tryskami usnadní práci. Krystal se umístí do vhodné trysky. Pak se přístroj zahřeje - a můžete jej přenést na materiál. Aplikátor je nepostradatelný při práci s jemnými tkaninami a rounovým materiálem, jako je samet.

Lepicí štras

Existují také krystaly, které při lepení nevyžadují tepelné zpracování - stačí je odtrhnout a přilepit k látce. Z minusů - není dostatečně silný fixace na výrobku, ale pokud máte přednost v rychlosti a snadnosti použití, pak hledejte jen takové dekorativní předměty.

Viz také

Jak odstranit lepidlo z kamínků z oděvů

Oblečení s kamínky, které napodobují drahokamy, je u mnoha populárních. Kamínky dodávají výrobku originalitu, ...

Péče o zdobený výrobek

Jak pevně drží kamínky na výrobku, závisí na lepidle a materiálu, ze kterého je oděv vyroben. Při mytí a nošení jiskřivě zdobeného výrobku dodržujte doporučení uvedená v návodu pro použité lepidlo. Existuje však soubor standardních pravidel, která umožní, aby vaše věci zůstaly v perfektním stavu déle:

 • Vyvarujte se dlouhodobému kontaktu s vodou (pokud není konkrétně použito lepidlo)pro tento účel);
 • Výrobek se vyhladí gázou nebo tenkým hadříkem;
 • při mytí použijte režim a čisticí prostředky pro jemné tkaniny;
 • neumývat takové předměty klimatizací;
 • ujistěte se, že tkanina, na kterou je nanesen dekor, se nepřehřívá;
 • Výrobek je nejlépe umýt rukama ve vodě, která není vyšší než 30 stupňů.

K těmto doporučením přidejte ty, které jsou uvedeny na obalu lepidlem - a výrobek tak nebude v průběhu používání trpět.

Závěr

Zdobit šaty, sako nebo oblek s kamínky je dost jednoduché, a to i člověk bez řádných zkušeností se s nimi vyrovná. Při výběru krystalů jděte odpovědně, vyberte vhodné lepidlo pro tento typ materiálu. Pečlivě připravte pracovní plochu, nezapomeňte vyčistit výrobek před začátkem zdobení. Pletené a protahovací tkaniny je nejlepší upevnit na obruč.

Viz také

Jak čistit lepidlo na prádlo PVA doma

Skvrny na oblečení nejsou neobvyklé, zejména z lepidla. Díky neopatrné manipulaci může být zkažená ...

Aby byla vaše práce snazší, používejte nástroje - aplikátor, pinzety a věnujte svůj čas: je lepší trávit více času než přepracovat poškozenou položku. Pokud si nejste zcela jisti ve svých dovednostech, nejdříve tento proces reprodukovat na kus látky a teprve potom přejděte na prázdný list.