Lze prát v pračce

Je kabát a pračka kompatibilní? Přesná odpověď na tuto otázku může dát štítek na výrobku. Tři označení jednoznačně zakazují praní v pračce:

  • nádrž na vodu, křižovaná dvěma čarami;
  • čtverec s vodorovným pruhem nahoře, uzavřený v kruhu;
  • Procento přírodních vláken převyšujících 65% tkaniny.

Pokud první dvě chybí a poslední údaj je vyšší než 65, pak jsou možnosti řešení nečistot a skvrn skutečné, včetně použití automatického stroje.

Příprava nátěru pro domácí praní

Na rozdíl od jiných typů svrchních oděvů vyžaduje srst vždy speciální ošetření. Předtím, než začnete prát v pračce, musí být výrobek pečlivě připraven k postupu.

  1. Kapsy musí být prázdné. Nepotřebné předměty, které z nich během mytí vypadly, mohou deformovat kabát nebo přenést jeho barvu na tkaninu.
  2. Všechny vyčnívající prvky - ozdobné ornamenty, spony jakéhokoliv typu - se pokud možno odpaří. V opačném případě může plátno táhnout ve směru tlačítek a věcse roztáhne.
  3. Kožešina, která zdobí límec, rukávy nebo polici, je z výrobku povinně odstraňována.
  4. Zkušební praní tkaniny, jejíž část je zpravidla zahrnuta do balíku zboží k prodeji. Rychlý způsob, jak pochopit, zda se produkt uvolňuje, je navlhčit kus látky teplou vodou a zmáčknout ji do bílého ubrousku. Sušení této položky ukáže, jaká překvapení očekáváte v konečné fázi čištění.
  5. Kontrola integrity nátěru. Přebytečné nitě jsou seříznuty, kvetoucí švy jsou sešité, volné nitě na podšívce jsou svázány do uzlů.
  6. Znečištění vnějším světlem lze odstranit tvrdým štětcem.

Připravená věc by se tedy měla dostat do bubnu, jinak, po skončení procesu se můžete dostat ze stroje, rozložit kolem knoflíků, rozložit podél švů.

Výběr detergentů

Hlavní zásadou výběru činidla pro praní je zastavení na polici s tekutými gely a bělicími prostředky určenými pro automatické stroje. Prášky jsou horší vyplaveny z tkání, zejména objemné a složité ve struktuře, jako je vlna nebo kašmír.

Při nákupu je třeba vzít v úvahu slučitelnost výrobku s typem tkaniny, ze které je srst vyrobena, a barvu, ve které je zhotovena. Speciální čistící roztoky mají několik výhod:

  • zachovat siluetu výrobku,
  • vyloučit barevné vyluhování nebo změnu barvy podšívkové textilie na hlavní tkaninu,
  • zabraňují vzniku pelet,
  • změkčit tkaninu, aby bylo náchylné k žehlení.

Taková řešení jsou dostupná ve formě šamponů, gelů a tekutých prášků.

Režim praní

Štítky na štítcích, přišité k podšívkové textilii, nejen vysvětlují hlavní pravidla pro zpracování určité věci, ale také navrhují režim, který by měl být zobrazen na panelu automatických zařízení.

Takže obraz umyvadla s vodou vám umožňuje začít prát. Čísla umístěná uvnitř nádoby označují teplotu, při které je bezpečné provádět vodní procedury. Pro svrchní oděvy je nejčastěji 30-40 stupňů Celsia.

Kontejner s vlnami podtrženými jednou čarou je povinen dodržovat mírný režim, s výhodou bez odstředění nebo minimální počet otáček odstředivky. Pokud je stejný symbol, ale se dvěma podtržítky, je vyžadován nejjemnější přístup s rychlým oplachováním.

Po kontrole se symboly nastavíme příslušnou teplotu, nejjemnější program a sníženou rychlost odstředivky. Na různých počítačích se názvy programů mohou lišit. Může být „speciální“, „jemná“ nebo určená pro ruční mytí.

Co se stane s bubnem s touto volbou? Voda se přijímá více než v obvyklém programu. Účelem tohoto přístupu je eliminovat dodatečné tření věcí na kovových plochách bubnu. Hodnoty teploty jsou redukovány, aby se zabránilo rozpouštění barev. Nízkorychlostní odstředivky zajistí integritu tkaniny a zabrání jejímu protažení.

Zakrytí a vysušení pro nátěry je zakázáno. Tyto parametry odstraňujeme pro strojní zpracování. Opatrně položte oděv do bubnu a spusťte proces.

Typy tkanin: vlastnosti mokrého zpracování

Mezi nátěry vlny, které způsobují většinu otázek péče, patří vlna, kašmír, rouška a polyester. Každý z nich má celou řadu vlastností, nevěděl, který, měli byste ani pokusit se umýt kabát v autě.

Vlna

Ke zpracování v automatizaci jsou povoleny pouze vlněné výrobky, které obsahují syntetická vlákna. Takové věci z dlouhodobého kontaktu s vodou nezmění hustotu materiálu a nebudou se deformovat jako celek.

Na ovládacím panelu zařízení vyberte režim "Vlna". Tento program má teplotu 40 stupňů a nízkou rychlost odstředivky. Množství vody je zvýšeno, takže nemůžete bubnovat s dalšími věcmi. Pokud na panelu není žádný program pro určitou tkaninu, zapněte jemné praní.

Vlněné kabáty odolávají dodatečnému oplachování, nastavují se ručně. Mimochodem, tento typ tkaniny nelze opláchnout po pračce.

Pokud chybí možnost vypnutí odstřeďování, stiskněte tlačítko "Spinning Spin". Po automatickém zpracování nelze vlnit a zmáčknout vlnu.

Po dokončení stroje se můžete zbavit přebytečné vody následujícím způsobem. Výrobek nemíchejte, nepokládejte na list nebo velký ručník. Bez natahování paltovogo plátna, zabaleného v suchém hadříku.Lehce stlačený. Opakujte postup několikrát. Potom položte věc na ručník, občas ji otočte a vyměňte suchou podšívku. Po 30-60 minutách položíme sušený předmět na ramínka.

Cashmere

Kašmírové tkaniny vyžadují pečlivé ošetření. Stejně jako vlněné kabáty, svrchní oděv ze 100% kašmíru netoleruje automatické praní. Kromě toho, že se takové plátno smrští, voda rozpouští dublerin, který udržuje tvar oblečení.

Do bubnu lze posílat pouze kašmírové nátěry se syntetickým akrylem, elastanem, polyesterem, polyamidem, lycrou a nylonem. Teplota praní - ne více než 30 stupňů. Pokud na ovládacím panelu není kašmírový program, zapněte Wool nebo Delicate. Spin off.

Sušení je podobné vlně. První etapa je horizontální s použitím plechů nebo froté ručníků. Druhým je vertikální sušení na dobře větraném místě, bez použití radiátorů, vysoušečů vlasů a jiných zdrojů tepla.

Drape

Drapa nátěry mají podobnou kvalitu jako kašmír a vlna, takže podmínky pro automatické mokré čištění jsou přibližně stejné. Mělo by se použít pouze ve výjimečných případech. Pokud je to možné, je lepší provádět suché nebo ruční mokré čištění. Zpravidla jsou rukávy nebo límce znečištěné a můžete se zbavit nečistot speciální látkou určenou pro závěsy a kartáč nebo houbu.

V případě, že je obrábění nevyhnutelné, \ tVěnujte pozornost štítku. Samozřejmě musí být takový proces potvrzen. Čísla vám říkají, jakou teplotu umýt. Nejčastěji je to 15-30 stupňů. Squeezeing rouška oblečení nemůže v žádném případě.

Nejprve sušený ve vodorovném a pak svislém směru. Zpravidla přikrývka nezávisle převezme předchozí formu, nevyžaduje se žádné zvláštní úsilí o vyhlazení. Oddělené části nátěru mohou být korigovány horkou párou.

Polyester

Povlak tohoto syntetického vlákna je mnohem snadnější než přírodní tkaniny. Takové oblečení snadno nese automatické mytí, rychle schne a nevyžaduje žehlení nebo napařování. Její silueta je kompletně obnovena.

Jemný prací program je vhodný pro zpracování v automatickém stroji. Zpravidla zajišťuje nízkou provozní teplotu (30-40 ° C) a nízkou rychlost odstředivky. Pro důkladnější opláchnutí prášku může být použit další oplach.

Podobně jako ostatní nátěry se syntetický materiál nejlépe umývá tekutými produkty upravenými podle barvy výrobku. V našem případě by měla být do gelu nebo tekutého prášku přidána klimatizace. Jak víte, syntetika má statickou elektřinu a další finanční prostředky ji odstraní v konečné fázi zpracování. Kromě toho, po použití kabát klimatizace bude měkčí na dotek a více hustě a krásně sedět na obrázku.

Takové svrchní oděvy snadno schnou. Stačí zavěsit na ramena a jemně narovnatplátno. Pokud se stále tvoří záhyby a nepravidelnosti, můžete se jich zbavit parní žehličkou nebo žehlením pomocí speciální podložky. Pokud ne, mokrá gáza bude dělat.

Doporučení pro automatické čištění nátěrových hmot

Před odesláním oblíbeného, ​​ale znečištěného kabátu do prodejního automatu nezapomeňte na hlavní doporučení:

  1. Před praním odstraňte z bubnu další věci. Kromě srsti by to nemělo být nic.
  2. Svrchní oděvy by neměly být složeny nebo zkrouceny pro zpracování v psacím stroji.
  3. Produkt omyjte ve speciálním sáčku nebo v polštáři. Pokud je objemný, můžete použít přikrývku.
  4. Aby se zachovala vnější tkanina, oděv by měl být otočen naruby.
  5. Tekutý prostředek pro typ použité textilie se v žádném případě nalije do bubnu, pouze ve speciální nádobě. Tak se bude ve vodě rozptylovat opatrněji a nezanechá stopy na povrchu tkaniny.
  6. Pro automatické čištění vnějšího oděvu z jakéhokoli druhu tkaniny se doporučuje vypnout režimy lisování a sušení.
  7. Po automatickém stroji je povoleno další ruční oplachování. To je záruka, že tekutý prášek, gel nebo šampon nezanechá skvrny na povrchu výrobku.

Závěr

Povinnou událostí je domácí mytí svrchního oděvu. Dokonce i jasné provedení všech doporučení neznamená, že praný kabát nedává překvapení. Po umytí se na něj podívejte: malýšikmo lze vytáhnout, odstranit pelety. Zatímco srst je mokrá, lze ji přizpůsobit.

Knoflíky a ozdobné prvky se šijí po posledním sušení, proglazhivaniyi nebo v páře. Svrchní oděv by měl být na závěs ve skříni nebo šatníku. Obaly na šaty udržují věci před prachem. Vzduch by měl být jednou za měsíc, jinak bude zatuchlý zápach.

Důkladné čištění vnějšího oděvu je tedy možné nejen v salonu pro chemické čištění, ale i doma. S pečlivou péčí a včasnou péčí bude svrchní oblečení vždy vypadat jako nové.

Poznámky:

Julia, 36 let:

Dříve měla na suchém oděvu kabát, ale vždy byly skvrny a někdy i rozvody od nečistot. V loňském roce jsem svrchní oděv umyl jen doma, psacím strojem. Jediné, co je zde potřeba, je naplnit gel v dávkovači. Srst se stává měkčí než z obchodu. Tkanina je vyhlazena mnohem snadněji a barva není praná. A to nejlepší - moje věci jsou nyní čistší než z čistírny.

Kateřina, 28 let:

Koupil jsem si světle béžový dlouhý kabát z vlny a kašmíru. Lem se znečistil kosmickou rychlostí. Rozhodnuto na pračce. Koupil jsem tekutý prášek na vlnu. Během cyklu odstřeďování je k dispozici jemný režim, 30 stupňů a 400 otáček. Výsledek - nejčistší prst. Trochu vesnice, má pěkný vzhled zboží.