Máte rádi bílé ponožky? Naučte se je umýt.

Bílé ponožky jsou nedílnou součástí šatníku moderního lidu. Mohou dokonale zapadnout do ležérního i sportovního nebo obchodního stylu oblečení. Jediný problém je, že vypadají perfektně jen nové. Často po prvním použití a mytí ztrácí barvu a na tkanině se objevují pelety. Rozhodli jsme se podělit se s vámi o triky, pomocí kterých se můžete vrátit do bílých ponožek v původním stavu.

Přípravná fáze

Před tím, než budete pokračovat v postupu pro obnovení bělosti ponožek, musíte určit materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Můžete to udělat přečtením štítku nebo analýzou látky dotykem.

Syntetické a vlněné ponožky budou vyžadovat opatrnější zacházení. Vyžadují méně času na namáčení a teplota praní by neměla překročit 35 stupňů. Praní bavlněných ponožek je možné při dlouhém namáčení a dokonce při varu.

Soak: několik verzí řešení

  1. Rozpustí se v 1 litru. teplota vody 40-50 stupňů 1 polévková lžíce. Já kyselina boritá. Směs namočte do připravených vzorků po dobu 120 minut. Po opláchnutí vodou, odeslání do bubnu pračky nebo omytí rukou.
  2. Citronová šťáva je přírodní bělící prostředek, který pomáhá v boji proti nečistotám nebo skvrnám. Připravte seumyvadlo s teplou vodou, vložte do něj ponožky a přidejte 6-7 kapek čerstvě vymačkané citrónové šťávy. Vychutnejte si ho na půl hodiny a pak se umyjte jako obvykle.
  3. Ponožky na obou stranách otřete mycím prostředkem na prádlo nebo odstraňovačem skvrn, vložte je do plastového sáčku po dobu 12 hodin. Pak vyndejte ponožky z sáčku a myjte je v režimu praní.
  4. Smíchejte 2 lžíce chloru obsahujícího činidla ve 2 litrech vody a namočte do výsledného složení ponožek na jeden den. Po umytí jako obvykle - ponožky jistě oslní bílou.
  5. Pokud všechny výše uvedené metody nepomohly obnovit původní bělost, zkuste je obnovit terpentýnem. V 5 litrech vody rozpusťte 1,5 lžičky terpentinu a stejné množství pracího prostředku. Připravené páry namočte na 2-3 hodiny, pak je omyjte rukou nebo v pračce.

S vědomím účinných způsobů mytí nemůžete každý den popírat a nosit krásné a čerstvé bílé ponožky.