Melaminová houba: výhody a škody, uživatelské recenze

Trh se rychle rozvíjí a na něm je stále více inovativních domácích výrobků. Nyní se stala velmi populární melaminová houba. Recenze o výhodách a škodách tohoto nástroje jsou rozmanité, nicméně je velmi populární. Houbička okamžitě odstraní i silnou špínu, kterou žádný čisticí prostředek nemůže odstranit. Stačí, když budete moci správně používat, a to je docela jednoduché.

Popis výrobku a složení

\ t

Složení houby je velmi jednoduché. Jeho struktura je tvořena bezbarvými krystaly, které se téměř nerozpouští ve vodě. Vytěží se v laboratoři: melaminová pryskyřice se zahřívá na tvorbu pěny, dokud se materiál nestane vzdušným a porézním. Vizuálně je velmi podobná mřížce. Vlákna materiálu jsou velmi tvrdá a trvanlivá, navzdory jejich pružnosti. Na špičkách mají ostré hrany a důsledky.

Tyto vlastnosti činí zařízení praktickým a pohodlným. Vlákna jsou chráněna před rychlým opotřebením a deformací.

Princip fungování a oblast působnosti

Neobvyklá struktura houby a její vlastnosti, které se liší od ostatních houby, činí melaminovou houbu speciální. Vyjadřuje abrazivní účinkyvlastnosti, nejprve jen namočí znečištění, a pak opatrně škrábne to. Povrch netrpí současně, ať už je to dřevěný nábytek, dlažba nebo laminát. Po vyčištění houba absorbuje veškerou kapalinu bez zbytků. Tato technologie vám umožní řešit skvrny bez pruhů, bez použití chemikálií v domácnosti.

Existuje mnoho možností použití žínkových utěrek v domácnosti, je užitečné pro čištění jakéhokoliv povrchu.

Je možné bez obav použít tyto materiály:

 • plasty;
 • pryž;
 • dřevo;
 • kov;
 • smalt.

Aby bylo možné čistit houbou, stačí ji navlhčit ve vodě. Nepoužívejte žádné chemické prostředky, protože mohou poškodit materiál. Navlhčený melaminovou houbou otřete místa znečištění.Miracle houba je vhodná pro taková místa a plochy:

 1. Ložnice a obývací pokoj. Snadno odstraňuje skvrny od značkovačů a per. Tento nástroj je proto spásou pro rodiče malých dětí. Pro čištění podlahy i stěn a dokonce i stropu můžete použít houbu. Umí dokonce vyčistit zrcadlo a sklo, stejně jako jakýkoliv nábytek. To je ideální nástroj pro všeobecné čištění. Takto umytá okna budou vždy čistá bez skvrn a skvrn.
 2. Kuchyně a koupelna. Jedná se o hlavní prostory, ve kterých se používá melaminová houba, protože často obsahují znečištění a v důsledku toho je zapotřebí stálého čištění.Lýko je schopno prát jak tuk, tak saze, proto je ideální pro péči o troubu, lednici a digestoř.
 3. Kancelářské prostory. Tam, kde je stálý tok lidí, jsou podlahy pokryty černými pruhy z bot. Tyto skvrny nejsou utírány běžným hadrem a použití chemikálií stále vyžaduje lidské úsilí, aby se odstranila kontaminace. Melaminová žínka odstraní takové nečistoty v okamžiku, kromě sbírání prachu v cestě. Umí vyčistit jak nábytek, tak kancelářské vybavení.
 4. Oblečení a obuv. Rozsah použití hub je tak široký, že se používají k čištění sáčků, kožené obuvi a sak.
 5. Interiér vozu. Nástroj může být velkým pomocníkem při obnově objednávky ve vozidle. Můžete jej použít na naprosto libovolném povrchu.

Samozřejmě existují i ​​takové povrchy, které nelze čistit melaminovými houbami. To je teflon, akryl a různé laky a laminované povlaky. Pokud si stále chcete vyzkoušet nástroj na takovém materiálu, pak musíte provést předběžnou zkoušku na malé ploše, aby byla zajištěna bezpečnost metody. Pokud žínka nezanechává viditelné škody, může být bezpečně použita.

Ačkoliv houbu lze použít v mnoha oblastech, ale odborníci a lékaři jej nedoporučují používat k mytí nádobí. Jde o to, že při použití se rozpadá na mikroskopické částice, které nejsou viditelné pro oko. Tento "prach" je uložen na nádobí a může vstoupit do lidského těla.s jídlem a je to nebezpečné pro zdraví.

Podmínky používání

Pravidla pro používání zázračných houb jsou téměř stejné jako běžné kuchyňské houby. Ale vzhledem k tomu, že složení a materiál melaminového činidla jsou poněkud specifické , existuje několik tipů pro prodloužení jeho životnosti a také usnadnění čištění:

 1. Není nutné používat celý bar najednou, mnoho hostesek raději řezané na kousky a používat každý kus pro různé účely.
 2. Po dokončení čištění byste houbu neměli a nemačkali. Stačí ho opláchnout v tekoucí vodě a stlačit jej dlaněmi, aby se vypustila veškerá kapalina, která se podařilo vstřebat. V opačném případě můžete deformovat žínku a poškodit póry.
 3. Není nutné čistit znečištění celého povrchu baru, ale pouze jeho rohy. To výrazně prodlužuje životnost výrobku
 4. Po vyčištění odstraňte z povrchu tyče pěnové drobky.

Je důležité vědět, že rychlost opotřebení žínku závisí na množství nečistot, které absorbovala. Když jsou skvrny odstraněny, materiál zpěňuje a mění svou strukturu a vlákna se křehčí a nepružná.

Výhody a nevýhody

Cena kuchyňské houby z melaminu je několikrát vyšší než cena pěnové pryže. Platí však za následné úspory, protože nevyžaduje použití chemie. Kromě toho šetří čas na čištění.Hlavní výhody nástroje lze zvážit:

 1. Efektivní práce a schopnost čistit téměř jakýkoliv povrch.
 2. Pečlivý přístup k čištěným materiálům. Navzdory tomu, že houba má poměrně silné abrazivní vlastnosti, při čištění nezanechává žádné škrábance ani skvrny.
 3. Vzhled pěny. Vlhká houba se postupně rozpouští a tvoří melaminovou pěnu, která čistí i ty nejnáročnější nečistoty.
 4. Žádný rozvod po použití. Materiál zcela absorbuje znečištění a vlhkost, což umožňuje dosáhnout skvělého výsledku bez skvrn a kapiček vody.
 5. Nákladově efektivní. Jedna žínka je dostatečně dlouhá, zejména pokud je rozdělena na části.

Nevýhody lze považovat za snížení účinnosti boje proti mastným skvrnám. Poté, co je žínka nasycena tuky, jsou póry ucpané a nic nezbylo, než ji odhodit. Také při pravidelném používání je tyč deformována.

Oponenti melaminových houb tvrdí, že materiál tyčí je toxický a nebezpečný pro lidi. Ve skutečnosti však taková prohlášení nejsou ničím podporována. Experimenty ukázaly, že dotykový kontakt s melaninem nijak neovlivňuje kůži, což je velmi cenné pro lidi trpící alergickými projevy.

Není-li návod k použití dodržován, může být takový „asistent“ poněkud škodlivý pro zdraví, například pokud bude použit k mytí nádobí.

Opatření

Hosteska, která používá takové žínky, se může chránitmožné negativní účinky melaninu na jejich tělo.Mělo by se jednat pouze o tato doporučení:

 1. Neumývejte s ním potraviny ani nádobí.
 2. Je zakázáno mýt její tělo. Je určen pouze pro pevné povrchy.
 3. Nestojí za to umýt jeho povrchy, které jsou v přímém kontaktu s jídlem, protože mikročastice se tak mohou dostat do těla.
 4. Výrobek musí být uchováván mimo dosah dětí a domácích zvířat.

S výhradou všech pravidel je riziko poškození zdraví melaminovou houbou sníženo na nulu.

Volba a životnost

Abychom si mohli vybrat takovou žínku, nemusíme mít nadpřirozené schopnosti nebo zvláštní znalosti. Všechny houby, bez ohledu na výrobce jsou stejně účinné, takže volba je na kupujícím. Rozdíl mezi zbožím pouze v hodnotě a počtem tyčí v balení.

V průměru může zázračná houba zvládnout 10 metrů čtverečních. m špinavých povrchů. Doba provozu závisí na stupni znečištění a správném používání výrobku. Pokud hosteska splní všechna pravidla používání žín, pak to bude trvat mnohem déle než pěnová pryž.

Zhodnocení přínosů nástroje a případné škody z něj můžeme jednoznačně vyvodit: není to nic jiného než inovace, která může usnadnit život velkému počtu žen v domácnosti.

Recenze uživatelů a lékařů

Recenze lékařů o melaminových houbách velmijsou různé, ale já, jako praktický lékař s mnohaletými zkušenostmi, může s jistotou konstatovat, že žínka neublíží, pokud je používána správně. Tento nástroj je naopak velmi užitečný v domácnosti, protože v jeho aplikaci není nutné uchýlit se k pomoci agresivních chemikálií pro domácnost, které jsou velmi nebezpečné pro kůži i lidské dýchací orgány.

Oleg Pogrebnyak, dermatolog

Jedna věc je jistá - melaminová houba neovlivňuje kůži, nedráždí ji a nezpůsobuje alergie. To bylo prokázáno mnoha experimenty a výzkumem. Člověk musí jen udržet tento lék před malými dětmi a jídlem. Moje hodnocení melaminové houby je pozitivní.

Valery Šiškov, lékař-dermatovenerolog

Internetové články jsou plné skutečnosti, že škoda způsobená melaminovou houbou je tak závažná, že je lepší ji vůbec nepoužívat. Rozhodně nesouhlasím. Mám malé dítě, a žádný den stojí za to bez skvrn na stěnách, na podlaze a nábytku. Houba je moje spása. Skřetí doslova všechno. Jedinou nevýhodou je opotřebení docela rychle.

Irina Igumnova, Rostov na Donu

Možná jsou tyto bílé žínky škodlivé, ale jejich použití v domácnosti není srovnatelné s ničím jiným. Pracuji jako čistič v hotelu. V poslední době jsme začali tento nástroj vydávat a práce se stala mnohokrát snazší. Všechno si umýváme, počínaje zrcadly a končícími dřezy. Jsem rád, že se omývá bez jediné kapky pracího prostředku, ze kterémoje kůže je neustále podrážděná.

Marina Gumenyuk, Moskva