Metody, jak se zbavit pachu spálení v bytě po požáru

Chcete-li odstranit zápach spálení v bytě po požáru je velmi obtížné. To je známo každému, kdo se někdy setkal s podobným problémem. Oheň není vypálený hrnec ovesné kaše, vůně po něm je obzvláště perzistentní. Gary jí do nábytku, stěny, tapety, je v takové místnosti je nemožné, a to je nebezpečné pro zdraví.

Nejlepším lékem na spalování po požáru je renovace bytu. Budete-li to muset popsat níže, musíte jej spustit.

Prvním krokem je větrání a čištění

.

Odstranění zápachu po požáru může být zahájeno likvidací všech spálených předmětů. Kromě toho by neměly být hozeny do odpadkového koše, nýbrž do odpadkového koše nebo do venkovního kontejneru. Bezohledná část s "spálenými" položkami - žádné praní a čištění je neukládá.

Dřevěný nábytek poškozený požárem může být částečně opraven, tj. Poškozené díly mohou být nahrazeny novými. Ale to nezaručuje, že hořící nábytek přestane páchat špatně. Je lepší ho odhodit.

Po odstranění všech zkažených, spálených, spálených předmětů z domu, pokračujte mokrým čistěním. Ve vodě pro mytí stěn, podlahy, stropu, přidejte ocet - dokonale absorbuje pachy. Uvnitř, můžete pověsit mokré listy, to pomůže odstranit zápach.

Důležité!ProcentaObsah octa ve vodě by měl být dostatečně vysoký, asi 500 ml na 10 litrů vody.

Je lepší provádět mokré čištění s otevřenými okny. Začněte vysílat, jakmile můžete vstoupit do místnosti.

Pomocné prostředky

Pojďme si promluvit o dalších nástrojích, které pomohou odstranit pach spálení:

  • suché citrusové slupky. Vezměte suché slupky citronu, mandarinky, pomeranče, grapefruitu, vložte popelník nebo talíř a zapálte je. Po mokrém čištění a větrání pomáhá vůně suchých krust zabít pach hoření.
  • kávová zrna a mletá káva. Oheň ani kávový prášek by neměly být zapáleny. Dej to na talíř a polož ho do místnosti. Je lepší, když existuje několik takových kontejnerů.
  • průmyslové osvěžovače vzduchu. Určitě je můžete použít. Je pravda, že zápach po požáru nezničí, ale jen tlumený. Využití osvěžovačů vzduchu nepovažujeme za racionální východisko, protože je možné dosáhnout opačného výsledku - smíchá se vůně osvěžovače vzduchu a ohně, bude to ještě horší.
  • ošetření parou. Můžete se pokusit otevřít horké vodovodní baterie v kuchyni a v koupelně do místnosti naplněné párou. Vodní pára pomáhá sbírat nepříjemné pachy. Tam je další způsob - vznášející se hrnec na ohni. Chcete-li to provést, nalijte vodu do velké pánve, počkejte na var, a nechte na malém ohni, nechte vařit. Ocet může být přidán do vody, odstranění zápachu ohně bude aktivnější. Pokud máte zásoby aromatických bylin neboSpeciální sáčky, můžete je také přidat do vroucí vody. Sáček již zlikvidujte a nalijte do vody.
  • vonné svíčky a lampy. Je čas použít položky darované nebo zakoupené k vytvoření romantické atmosféry. Důvodem je samozřejmě neromantické, ale exotické aroma esenciálních olejů pomůže eliminovat škvára po požáru.
  • škrob + amoniak. Nástroj je upřímně starý, ale účinný. Na talířek nebo papír položte hrst škrobu a na něj položte 5-6 kapek amoniaku. Tato směs funguje jako adsorbent pro nepříjemné pachy.
  • aktivní uhlí. Rozdrtit několik tablet uhlí a prášek umístit na různá místa - v bytě voní méně.
  • ionizátory a ozonizátory. V každém domě nejsou taková zařízení, ale pokud je máte, tak jste téměř ušetřeni. Zapnutím přístroje se účinně odstraní výpary a kouř, což usnadní dýchání. Možná se vyhnete opravě.

Možná jsme z dostupných domácích prostředků na odstranění následků požáru popsali všechno. Vyberte si nejvhodnější.

Odborné služby nebo opravy

Četné úklidové firmy, které nabízejí své úklidové služby, vykonávají vynikající práci s následky požáru.

K tomu mají profesionální vybavení a profesionální chemikálie. Pokud požár způsobil menší škody, využijte služeb specialistů. Speciální parní generátory, vysavače a odborné dovednosti odstraní všechny problémy.rychle ušetřit čas a námahu.

Samozřejmě, že opatření na odstranění spalování nebudou probíhat bez významných finančních investic, pokud chcete, aby byl byt v kvalitativním pořádku. A nejlepším řešením je oprava. Navíc jeho objem závisí na stupni poškození po požáru. Pokud dojde ke spálení tapety, stěny musí být vyčištěny až po betonový podklad, který bude před novým vložením nutno očistit octem.

Snažte se být opatrní a pozorní. Koneckonců, aby se oheň vůbec nestal, je třeba jen málo, jen jednoduché dodržování bezpečnostních pravidel.