Mizet pro koberce: popis a návod k použití

Jakýkoliv koberec dříve nebo později zašpiní a ztratí svůj původní vzhled. Pomocí moderních detergentů se můžete zbavit nečistot a skvrn. Nejúčinnější z nich je Vanish pro koberce. Vyrábí se v různých formách, z nichž každá má své vlastní vlastnosti. Je nutné používat prostředky přesně podle návodu.

Složení a druhy

Činnost Vanish je způsobena obsahem chemických sloučenin v ní, které jsou vysoce odolné, ale nepoškozují vlákna tkaniny. Výrobek neobsahuje chlor. Obsahuje fosfáty, kyselé bělidlo a organické vůně s květinovou vůní.

Nečistoty z koberce můžete odstranit mokrou nebo suchou metodou. V prvním případě může nástroj snadno zvládnout nejtěžší půdy a skvrny. Druhý typ čištění se provádí práškem, který se pak odstraní vysavačem.Omývání koberců je k dispozici v několika formách:

 • sprej určený k odstranění místních skvrn;
 • prášek pro chemické čištění;
 • šampon pro ruční čištění (normální a antibakteriální);
 • šampony na mytí vysavačů;
 • aktivní pěna.

Všechny tyto prostředkypomáhají odstraňovat i nejstarší odolné skvrny. Po vyčištění se výrobek znovu a znovu získá svěží a atraktivní vzhled.

Všeobecné podmínky použití

Před použitím Vanishu musíte koberec připravit tak, že jej vyčistíte běžným vysavačem. Mycí zařízení nejsou pro tento účel vhodná.Obecná pravidla pro uplatňování celého pravítka jsou následující:

 1. Koberec by měl být vysáván dvakrát týdně z obou stran. Tím se zabrání vzniku špinavých skvrn a pruhů po ošetření.
 2. Z preventivních důvodů je koberec alespoň jednou měsíčně očištěn Vanishamem.
 3. Místnost během zpracování musí být důkladně odvzdušněna.
 4. Je žádoucí použít výrobek bezprostředně po vzhledu skvrny.
 5. Nedoporučuje se příliš mokrý, jinak by se mohl posadit.
 6. Pro maximalizaci účinku výrobku se nedoporučuje chodit po povrchu koberce během zpracování.
 7. Je lepší nepoužívat Vanish na výrobky s nestabilním nátěrem.
 8. Než začnete používat nový odstraňovač skvrn, musíte jej otestovat. To se nejlépe provádí na nenápadné části webu. Pokud barva výrobku není vybledlá a hromada neztratila svůj tvar, může být celý povrch ošetřen detergentem.

K odstranění staré skvrny se do ní nalije 50 ml nezředěné kapaliny. Poté se nanese pěna. Pomáhá odstraňovat i nejsilnější znečištění.

Sprej proti skvrnám

pro čištěníDomácí koberce a koberce mohou být opatřeny speciálním sprejem. Čím větší je skvrna, tím snadnější je odstranění. Nástroj je velmi vhodný pro zpracování koberců a čalounění nábytku. Důležitým požadavkem pro práci - hadřík nemůže být mokrý před čištěním.Výhody postřiku:

 • nepoškozuje strukturu vláken tkaniny;
 • zachovává barvu;
 • dobře odstraňuje skvrny od kávy, ovoce a vína;
 • čištění trvá málo času.

Odstraňovač skvrn není vhodný pro mokré čištění. Nepoužívá se k odstraňování skvrn ze sametu nebo hedvábí, stejně jako k ručním látkám.

Pokud jsou skvrny velmi staré a tvrdohlavé, sprej může být bezmocný. V tomto případě je lepší použít Vanishův aktivní pěnový sprej. Tento nástroj je vysoce účinný. Aerosol může být použit na plochách koberců, které jsou na nejvýznamnějších místech a jsou často kontaminovány. Je velmi vhodné zacházet s nimi s koberci a stezkami na schodech nebo na chodbách.

Aby se odstranily nečistoty, povrch koberce se nejprve vysaje, poté se na skvrnu nastříká aerosol.

Znečištěnou plochu můžete lehce otřít měkkým kartáčkem. Přístroj namočte na 5 minut, poté opatrně otřete suchým měkkým hadříkem.

Během postřiku se vytvoří silná, lehká pěna. Dobře proniká do struktury vláken a tlačí všechny nahromaděné částice nečistot a prachu na povrch hromady. S tímto odstraňovačem skvrn lze čistit pouze malé plochy. Pro velkéčtverec to nevejde.

Šampony pro ruční čištění a vysavače

Tento chemický výrobek pomůže nejen odstranit nečistoty z povrchu, ale také zbavit zvířecí chlupy a nepříjemný zápach. Po zpracování se hromada koberce stává měkkou. Nástroj je jedním z nejoblíbenějších v řadě. Kombinuje mírné náklady s vysokou kvalitou. Způsob použití Čistič koberců Vanisha:

 1. Koberec před čištěním důkladně vysát.
 2. Ve zředěném šamponu s vodou v kbelíku nebo umyvadlem v poměru 1: 9.
 3. Pěna se používá k čištění, proto by směs měla být šlehána co nejúplněji.
 4. Shromážděte malé množství pěny na běžnou houbu nebo kartáč střední tvrdosti a rovnoměrně naneste na koberec. K navlhčení před tím není nutné.
 5. Počkejte, až se dokončí sušení a koberec znovu vysajte.

Pro ruční hedvábné koberce není tento šampon vhodný.

V případě mytí vysavačů se používá samostatný typ výrobku. Doma s jeho pomocí se snadno čistí veškeré nečistoty z koberců, koberců a čalounění nábytku. Kromě nečistot, šampon eliminuje nepříjemné pachy. Po jeho aplikaci vypadá tkanina mnohem čerstvěji a jasněji než při běžném ručním čištění. Hromadné produkty změknou a zůstanou tak dlouho. Ale pokud koberec není vysát před začátkem čištění, pak na něm zůstanou špinavé skvrny. Na konci práce musí být výrobek vysušen, jinak se na něm objeví forma.

Postup pro úpravu paláce nebo nábytkuVanish:

 1. Povrch předem očistěte suchým vysavačem.
 2. Zředí se 1,5 víčka koncentrátu v 1 litru vody.
 3. Nalijte směs do zvláštního prostoru zařízení.
 4. Vysajte koberec.
 5. Produkt nechte zaschnout a znovu jej vyčistěte vysavačem bez vody.

Je také k dispozici šampón proti bakteriálním účinkům. Lze zakoupit v lahvích po 450 ml. Z ní dopadá velmi hustá hustá pěna.

Antibakteriální složka obsažená v činidle je účinná proti mnoha typům patogenních mikroorganismů. Nevýhody tohoto šamponu lze přičíst jeho vysoké toxicitě.

Prášek pro chemické čištění

Vanish prášek není třeba ředit vodou. S ním můžete vyčistit a osvěžit velkou plochu čalounění koberce nebo nábytku. Pomůže nástroji a při odstraňování vysušených skvrn. Díky svým aktivním složkám tlačí částice nečistot na povrch hromady, po které se snadno odstraní jakýmkoliv vhodným způsobem.

Prášek je vhodný pro ruční čištění. Po jeho použití není nutné výrobek sušit. Při vysávání Vanish rychle ucpává lapač prachu, takže je lepší použít jednorázové nádoby, které lze ihned po čištění vyměnit.K řádnému vyčištění povrchu práškem potřebujete:

 1. Koberec nebo nábytek pečlivě vysajte.
 2. Balení dobře protřepejte a pokroptekontaminovaný povrch. K rovnoměrnému rozptýlení prášku můžete použít štětec.
 3. Počkejte 20 minut.
 4. Produkt z povrchu koberce se sejmou vysavačem spolu s nečistotami.

Koberce s dlouhou hromadou budou muset být několikrát vysávány. Takové čištění se provádí pomalu a dodržuje návod Vanisha pro použití na koberce a podlahy. Pokud je výrobek používán poprvé, doporučuje se nejprve otestovat jeho účinek na malé ploše.

Aktivní pěna

Pěna pomáhá prát silně znečištěný povrch a vrátit ji do původního svěžího vzhledu. Před použitím koberec důkladně vysajte z obou stran. Láhev pěny se protřepe a rozloží rovnoměrně po celém pásu. Při udržení postřiku ve vzdálenosti 80-90 cm od výrobku. Poté vyčkejte několik hodin, než pěna vyschne. Zbytky se odstraní vysavačem.

Výrobek není vhodný pro ruční koberce a hedvábné výrobky. Po použití musí být místnost dobře větraná.

Uživatelské recenze

Ti, kteří chtějí vyčistit koberec šamponem Vanish, budou muset strávit spoustu času a úsilí, protože vše není tak snadné a jednoduché, jak je to zobrazeno v reklamě. Nečistil jsem koberec po dobu 8 let a rozhodl jsem se to vyprat, jak je napsáno v návodu. Poražte silnou pěnu a položte ji na houbu. Výsledek byl viditelný téměř okamžitě. Nicméně, kartáčování trvalo hodně úsilí. Poté se koberec zvlnil a mokrý. Musel jsem to několik dní sušit. Po vysušení se narovnal a začalvypadat mnohem lépe. Výsledek je splněn.

Zina, Ryazan

Koupil jsem si šampon pro ruční čištění koberců Vanish. Na pokyn. Takový ohromující efekt, jako v reklamě, nelze dosáhnout. Palác samozřejmě začal vypadat svěží, ale stejného efektu bylo možné dosáhnout použitím běžného mýdla nebo prášku.

Ale, Vologda

Líbil se mi Vanish pro čištění koberců. Dobře omývá prach, špínu, vlnu a vlasy. Ale abys dosáhl účinku, musíš jednat správně. Měli byste použít šampon, jak je uvedeno v návodu, pak počkejte několik hodin. Pak potřebujete speciální trysku pro vysavač - turbo nebo pro vyřazení prachu, uvnitř musí být rotující kartáče. Vysávání je velmi pomalé. Z trysky je nutné pravidelně odstraňovat nečistoty. Pokud je možné umýt koberec na ulici, pak je vhodné použít myčku na mini auto. Pod tlakem vody se pěna odtrhne, pak se koberec vysuší a znovu se očistí.

Svetlana, Ulyanovsk