Mohu pít vodu před spaním

Voda je zdrojem života, mládí a ráznosti. Odborníci doporučují každé ráno vypít sklenici vody na prázdný žaludek a nejméně dva litry denně. Ale jak se vypořádat s nocí, ať pít vodu před spaním a jak to udělat, aby nedošlo k poškození těla.

Je právo pít vodu před spaním

 • Během spánku spolu s potem a dýcháním tělo ztrácí hodně vody. Osoba má zároveň slabší pocit žízně a není touha dostat se z postele k pití. Proto musíte před spaním pít vodu, abyste udrželi rovnováhu.
 • Voda pomáhá lépe trávit potravu, potlačuje kyselost žaludku a spolu s vlákny pomáhá vyrovnat se se zácpou. Proto pitná voda před spaním znamená pomoc při trávení.

 • Toxiny z těla také pomáhají odstraňovat vodu, zatímco pokožce dávají zdravý vzhled. Pokud má tělo nedostatek vody, tvoří se v ledvinách a žlučníku kameny, což se stává příčinou metabolických poruch a hromadění strusky.
Důležité!

Aby je tělo vyvedlo ven, potřebuje energii, člověk si začne myslet, že chce vždy jíst něco sladkého, ale ve skutečnosti potřebuje pít vodu ještě před spaním.

 • Voda neobsahuje žádné kalorie, ale zároveňdokonale potlačuje chuť k jídlu. Jak již bylo zmíněno, voda dobře čistí tělo strusky a to vše má příznivý účinek na obrázku.
 • Lidské srdce vyžaduje péči ve dne iv noci. Podle výzkumu amerických vědců, kteří pijí více než 5 sklenic vody denně, mají 40% šanci na infarkt.

Pozor!

V prvních dnech dopoledne se objeví otoky, ale časem se tělo přizpůsobí a tekutina se přestane hromadit.

Kdo by neměl pít vodu před spaním

Jsou-li v lidském těle určité poruchy a problémy, může být jakákoli kapalina, dokonce i jednoduchá voda před spaním, škodlivá.

 • Nepijte vodu před spaním pro různá onemocnění ledvin. Během spánku s neúplnou aktivitou těla, v rozporu s drenážní funkcí ledvin, může přebytek tekutiny způsobit buď jednoduchý edém nebo otok mozku. V tomto případě srdce výrazně zvyšuje zatížení, které může být fatální.

 • V případě problémů s močovým měchýřem není nutné před spaním do něj ukládat vodu. Během odpočinku se močový měchýř rozpíná, pokud dojde k porušení jeho práce, může být přeskočen signál, který mozek dává k vyprázdnění. Nebo v dopoledních hodinách bude člověk čelit těžké bolesti a dalším nepříjemným překvapením.
 • Jestliže pijete hodně vody před spaním, pak je oběhový systém zasažen, nádoby začnou bobtnat a mohou být vážně poškozeny.
 • Přebytek vody před spaním můževést k poruše nervového systému a mozku, což může vést ke ztrátě vědomí a nervovým záchvatům.
Důležité!

Důvodem je, že pokud pijete hodně vody, sníží se hladina soli v těle a poklesne hladina sodíku.

Kolik vody byste měli pít před spaním

Přesné množství vody, které lze vypít před spaním, nelze pojmenovat, protože každý organismus je individuální a má svou vlastní rychlost, ale lze ho snadno spočítat.

K tomu je třeba v noci vypít sklenici vody a ráno zhodnotit svůj zdravotní stav, a to s ohledem na to, kolikrát jste vstali na záchodě přes noc.

Pokud se během spánku nebudete probouzet na toaletu a ráno se budete cítit sucho v ústech, pak musíte zvýšit objem vody na 1,5 sklenice a ráno také vyhodnotit situaci.

Důležité!

Před spaním nemůžete pít kávu a sladkou sodu, negativně ovlivní váš metabolismus.

Medová voda před spaním

Odborníci doporučují pití před spaním nejen filtrované vody, ale s přidáním citronu, a lepší med. Lžíce medu před spaním zlepšuje spánek, činí ho hlubokým a také stimuluje odbourávání tuků.

Je však lepší pít léčivou minerální vodu, protože soli, které jsou její součástí, přitahují vodu, což znamená, že se nedá vyhnout otokům pod očima v dopoledních hodinách.

Tip!

Medová voda se doporučuje těm, kteří často trpí stresem, úzkostí a úzkostí.

Tipy a triky

 1. Vodamusíte pít v malých doušcích, abyste nezatěžovali ledviny zbytečnou prací.
 2. Nemusíte pít horkou vodu, takže můžete hrtan, jícen, citlivost žaludku a narušit integritu zubní skloviny.
 3. Nepijte příliš studenou vodu, zpomaluje metabolismus a může způsobit nachlazení.
 4. Je lepší pít vodu půl hodiny před spaním, takže se nemůžete bát otoku ráno.
 5. Po probuzení musíte vypít sklenici teplé vody a ujistit se, že budete jíst nalačno, buňky budou naplněny vodou a veškeré poruchy produktů budou odvozeny z těla.

Proto bude pitná voda před spaním přínosem pro osobu. Díky tekutině urychluje všechny procesy, které se vyskytují v jeho těle, což přispívá k snadnému probuzení. Neměli byste však násilím naplňovat vaše tělo vodou, protože je vybaven přirozeným indikátorem, který určuje dobu, kdy potřebujete pít vodu.