Mytí oken na obou stranách magnetickým kartáčkem

Pro usnadnění práce moderního člověka se neustále vytvářejí nové produkty. Umožňují vám ušetřit čas a úsilí. Pro rychlé a efektivní čištění skleněných jednotek byl vynalezen vhodný magnetický kartáč na mytí oken. Jedinečnou houbou během několika minut můžete současně eliminovat silné nečistoty na obou stranách skla.

Princip fungování

Zařízení na čištění oken jsou vyrobena z odolného plastu. Vnějšku je zařízení produktem dvou identických polovin, které umožňují čištění skla na obou stranách. Každá z částí obsahuje magnet. To vám umožní udržet jednu část v rukou a druhou část upevnit na vnější straně konstrukce.

K vyloučení neplánovaného odpojení jedné poloviny v důsledku nevyužitého zařízení má vnější kartáč lano s kroužkem.Před započetím práce je upevněn v požadované poloze , aby nedošlo k jeho pádu. Ochranný kroužek je umístěn na ruce osoby nebo rukojeti okenní konstrukce. Druhá část tedy během dělení částí nespadne.

Magnet dokonale spojuje obě poloviny a zajišťuje kvalitu houby. K čištění vnitřku skla se používá první kartáč k čištění oken na obou stranách. Druhápro externí čištění. Pracovní plocha čisticího zařízení je obvykle vyrobena z pěny nebo plsti. V případě opotřebení součástí lze u některých modelů zakoupit náhradní díly.

Pomocí škrabky (gumové pásky) umístěné na okraji konstrukce odstraňte zbývající kapalinu. Na povrchu tedy nezůstávají žádné skvrny a sklo je během procesu čištění vyleštěno. Pracovní doba díky takovému zařízení je snížena asi 2 krát. Během provozu se obě části houby pohybují synchronně.

Druhy výrobků

Výrobek je uváděn na trh v různých verzích.Existují magnetické kartáče pro mytí oken tlustým sklem:

 • od 5 do 6 mm;
 • v 16–24 mm;
 • do 34 mm, se dvěma sáčky.

Odborníci důrazně doporučují vybírat štětce pro určitou tloušťku plátna. Pokud tento parametr zanedbáme, bude velmi obtížné pohybovat silnou strukturou podél tenkého skla.

Typ skleněné jednotky je uveden na obalu výrobce. Vzhledem k absenci těchto informací je nutné s prodávajícím objasnit sílu magnetů a rozsah výrobku.

Na začátku procesu čištění je nutné oddělit detaily kartáče.Za tímto účelem je nutné otáčet obě poloviny o 90 stupňů vzhledem k sobě. Jsou ponořeny do kbelíku s mýdlovou vodou, a pak umístěny na sklo na obou stranách, na stejné úrovni. Bezpečnostní kroužek je upevněn na ramenu nebo rukojeti okna a začíná prát skleněnou jednotku.

Čištění se provádí z rohů konstrukce, s postupným pohybem do středu. Obě části se pohybují synchronně, což zajišťuje vysoce kvalitní vyjasnění okna s dvojitým zasklením. Praní vždy začněte shora, aby se nečistoty nedostaly na čistý povrch.

Výhody a nevýhody

Abychom pochopili, zda stojí za to koupit magnetický kartáč na mytí oken, je nutné znát jeho silné a slabé stránky. Při použití takového výrobku pro mytí oken je zajištěna jeho vlastní bezpečnost. V tomto procesu není třeba zavěsit z okna a ohrozit život.

Veškerá práce se provádí zevnitř místnosti. Díky magnetu se mytí skla provádí ze dvou stran, což šetří čas a fyzickou námahu. Je velmi těžké poškodit plastové výrobky - jsou vyrobeny z vysoce kvalitních surovin.

Mezi výhodami magnetického kartáče na okna by mělo být také zdůrazněno:

 • Schopnost použít pro čištění ostatních předmětů. Jedna polovina může vyleštit zrcadla v bytě, plastové povrchy.
 • Okna je možné umýt současně ze dvou stran.
 • Usnadnění.
 • Snadné použití.
 • Zajištění bezpečnosti při pobytu ve vysokém patře.
 • Ochrana proti korozi a prasknutí. Systém může být používán po dlouhou dobu s včasnou výměnou spotřebního materiálu.
 • Schopnost odstranit velké nečistoty na rámu a parapetu.
 • Minimální velikosti. Žádné skladování během skladování.problémy najít vhodné místo.

Zboží je často dostupné v řadě železářských obchodů a je dostupné pro spotřebitele s různou úrovní bohatství. Nákup kvalitního produktu bude mnohem levnější než nákup předplatného v úklidové firmě.

Nevýhody magnetického kartáče pro čištění oken zahrnují potřebu výběru konstrukce s přihlédnutím k tloušťce skleněné jednotky. Hlavní nevýhodou zařízení může být výkon magnetů. Pokud vyberete nesprávné zařízení, nebude se s tímto úkolem vyrovnat.

Speciální modely elektrických kartáčů jsou drahé, ale umožňují čištění povrchu bez pruhů. Baterie obvykle trvá 30 minut.

Pokrok se nezastavil. Postupy pro mnoho domácích úklidových přístrojů jsou postupně nahrazovány novými výrobky. Umožňují vám usnadnit domácí práci a získat maximální užitek.

Přehled moderních modelů

Efektivní čisticí prostředky na okna můžete zakoupit v internetovém obchodě nebo v oddělení pro domácnost. Hlavním dodavatelem a výrobcem zboží je Čína, ale můžete najít výrobky vyrobené v Rusku.Nejvyhledávanějšími spotřebiteli jsou výrobky pod obchodními názvy:

 • Průvodce oknem. Vyrobeno v Číně. Model podle uživatelů nezvládne dvojitá okna. Výrobek je podle výrobce určen k čištění skla o tloušťce 2 cm.standardně a není možné zakoupit jednotlivé díly.
 • Stěrač skla. Je považován za jeden ze slavných a kompaktních modelů vyrobených v Číně. Celkem se vyrábějí tři typy výrobků, které se liší tloušťkou a cenou magnetu. Sada obsahuje dvě vyměnitelné houby. Není možné zakoupit samostatně vyměnitelné díly.
 • Tatla. Výrobek se vyrábí v Rusku a v posledních letech získal popularitu. Celkem pět produktů v řadě, lišících se tloušťkou magnetu. Používá se pro výrobu vysoce kvalitních plastů. Čisticí plochy jsou zakončeny speciální látkou, kterou lze v případě potřeby vyměnit. Bezpečnostní lano je poměrně dlouhé, což umožňuje použití výrobku pro čištění balkonových oken. Na všechny modely se vztahuje roční záruka. Sada obsahuje dva páry vyměnitelných trysek, je možné zakoupit komponenty. Za cenu zboží mnohem dražší než podobné čínské výrobky.
 • Čistič oken. Jedná se o úhlovou konstrukci vyrobenou v Číně. Zahrnuty jsou dva páry výměnných trysek. Náhradní díly nelze zakoupit samostatně.

Podle přezkumu spotřebitelů jsou čínské výrobky na skle v klidném stavu. Při pohybu může vnější část vypadnout ze skla v případě nesprávně zvolené tloušťky magnetu. Aby se tomu zabránilo, měli byste si koupit modely pro tlustší sklo.