Nafukovací bazén - odfouknutý? Je čas hledat díru a utěsnit ji.

Nafukovací bazén - dobré řešení pro uspořádání soukromých prostor. Produkty se snadno instalují a obsluhují, ale mají negativní vliv na vnější faktory. Tyto bazény by měly být chráněny před sluncem, pronikavými a řeznými předměty. Ve většině případů je snadné opravit různé škody na vlastní pěst, jak a s čím mohou být zapečetěné otvory v nafukovacím bazénu doma?

Příčiny závad na nafukovacím bazénu

Existuje několik známých společností, které vyrábějí vysoce kvalitní nafukovací výrobky pro rekreaci - INTEX, Bestway, Polygroup, Wehncke a Zodiac. Povodí těchto společností se bojí pouze mechanického poškození zvenčí (řezy, propíchnutí), použité švy splňují všechny výrobní normy.

Pozor!

Problémy s nestandardními výrobky se objevují během několika dnů po instalaci. Švy se rozbíhají, objevují se trhliny, „útržky“ na kruhu nebo stěnách, otvory pro odvodnění.

Přípravek může trpět neustálým působením slunečního světla, puchýřů a tkáně na přehřátých místechstává se tenčí, vzhled se zhoršuje. Tenká guma je velmi snadno poškozitelná ostrým předmětem, například při instalaci si možná nevšimnete malého špičatého oblázku nebo uzlu z řezané větve. Výrobek může roztrhnout děti nebo domácí zvířata. Někdy malé špičaté ozdoby na plavkách někdy způsobují poškození měkké tkaniny bazénu.

Prevence újmy

\ t

Dodržujte provozní pravidla. Částečně jsou označeny na samotném výrobku, ale základní informace jsou uvedeny na obalu nebo na vložkách. Popisujeme hlavní body:

 • opatrně otevřete obal, nepoužívejte ostré předměty;
 • Při výběru místa k instalaci vyberte oblast, kde nejsou křoví, větve stromů;
 • odstraňte všechny kameny ze země, pečlivě zkontrolujte povrch, zda na něm nejsou větvičky vyčnívající ze země;
 • pozemek by měl být hladký, bez silné předpojatosti;
 • pod produkt, můžete si starou linoleum, koberec nebo pokrýt zemi s dobrou vrstvou písku;
 • příliš nenafouknout bazén, pravděpodobnost poškození výrobku nafouknutého do limitu se výrazně zvyšuje, švy mohou trpět, budou se natahovat nebo rozptýlit;
 • hodinky pro domácí zvířata, je žádoucí uzavřít jejich přístup k výrobku;
 • nemůžete skočit do nafukovacího bazénu a je nežádoucí plavat v botách;
 • obvykle na stěnách jsou známky maximálního souboru vody, nelijte více, než by mělo být, jinak bude silná zátěž na švy;
 • pravidelně čistěteprací prostředek, vyměňte vodu;
 • zakryjte bazén speciální ochrannou fólií, když se nepoužívá, takže chráníte gumu před přehřátím, voda bude čistší, do ní se dostane méně nečistot. Jako ochranu můžete použít speciální markýzy, tmavý spunbond nebo hustý polyethylen.

Pozor!

Dejte si pozor na hračky, které si děti vezmou ke koupání, můžete dokonce materiál poškodit tužkou nebo vojákem.

Práce se všemi druhy piercingu by měly být prováděny mimo bazén. Brazier odtrhl od odpočinku.

Jak najít díru v bazénu

Je snadné najít velkou díru v kruhu, ale co když je velmi malá? Ignorování to rozhodně nestojí za to, malá díra velmi rychle povede k vážným škodám, bude obtížnější ji zapečetit. Zvažte několik způsobů určení místa vpichu:

 1. Nafoukněte bazén, lehce zatlačte na kruh, poslouchejte. Tam, kde je škoda, bude slyšet charakteristický zvuk, budete cítit proudění vzduchu.
 2. Ponořte ruku do teplé vody, rozdrcte kruh a rukou přitáhněte téměř k povrchu gumy. Ze zranění vyzařuje lehký chladný vánek.
 3. Pokud první 2 metody selhaly, rozpusťte tekuté mýdlo, šampon nebo mycí prostředek ve vysoké koncentraci ve vodě (směs by měla dobře pěnit). Roztok naneste na vybrané oblasti gumy, mírně zmáčkněte kruh. Tam, kde je defekt, se objeví bubliny.
 4. Je-li bazénJe malý a na farmě je prostornější nádoba s vodou, nafoukněte výrobek, spusťte ho do vody. Vzduch unikne z místa vpichu.
 5. Pokud nejsou boční části (stěny) nafukovací, můžete po důkladném prozkoumání vnější strany stěn zjistit poškozené místo. Voda bude proudit z místa poškození.
 6. Otvor na dně lze také snadno najít - propláchněte vodu, jemně zvedněte výrobek (bez pohybu), kde je zem, písek nebo podestýlka mokrá, je zde propíchnutí. Prohlédněte si tuto část dna, zvedněte ji ke světlu, i malé propíchnutí bude patrné (udělá vůli).

Jakmile se vám podaří najít problémovou oblast, otřete toto místo suchým způsobem, zakroužkujte poškození markerem nebo perem, aby nedošlo ke ztrátě.

Jak nalepit nafukovací bazén

Fóra popsala obrovské množství způsobů, jak opravit nafukovací výrobky, ne všechny z nich jsou užitečné. Nepřidávejte bazén běžnou páskou, ani dočasně, a po vysušení nepoužívejte lepidlo s tvrdou texturou. Věnujte pozornost pouze nejlepším osvědčeným metodám.

Jak utěsnit velké a malé otvory

v krabici s drahými výrobky, výrobci často umístit speciální opravy kit, obsahuje kus materiálu a speciální lepidlo. Pokud ne, vše, co potřebujete, najdete v obchodě s rybářským či autodoplňkem. Jako náplast můžete použít vyztuženou pásku, modrou lepicí pásku, část staré jízdní komory nebo pogumovaný vinyl,polystyrenový materiál.

Pozor!

Doporučuje se nepoužívat lepidlo „Moment“, po zaschnutí zanechává na povrchu ošklivé, pomačkané stopy. Lepší koupit lepidlo BF-4. Vynikající výsledky jsou dány nástroji, které se nazývají „lepidlo pro nafukovací výrobky“ nebo „tekutá latka“.

Proces utěsnění otvorů v samotném bazénu je velmi jednoduchý, postupujte podle pokynů:

 • propláchnutí, vysušení produktu;
 • řez náplast, měla by pokrýt otvor s okrajem;
 • poškozené místo a náplast otřete odmašťovacím prostředkem (octem nebo alkoholem);
 • položte výrobek na rovný povrch, naneste lepidlo na náplast a na problémovou oblast materiálu (z vnějšku stěny nebo dna);
 • Nasaďte náplast na místo vpichu, pevně zatlačte, aby veškerý vzduch zhasl, držte 3–5 minut;
 • zapečetěné místo upevněte třmenem, nechte jeden den zaschnout.

Malé otvory (1–2 mm) lze lepit bez záplaty. Na poškozené místo naneste nějaký silikonový tmel nebo vodotěsné lepidlo. Produkt nechte zaschnout, aby se výsledek vyřešil, postup opakujte.

Jak utěsnit bazén podél švu

V případě, že švy jsou pryč po pár týdnech užívání (tovární manželství), neměli byste výrobek opravovat, je lepší koupit něco silnějšího. Pokud by příčinou poškození bylo nedodržení provozních nebo mechanických podmínek, můžete šev uzavřít vodotěsným lepidlem z gumy. Suché bude dlouhé, alevýsledek bude vynikající.

Výrobek osušte, položte poškozenou část bazénu na rovný povrch, otřete materiál odmašťovacím prostředkem, naneste lepidlo na obě strany „nesouladu“, připojte je, upevněte v této poloze. Pro spolehlivou fixaci položte na šev rovnou desku nebo sklo, zatlačte ji třmenem. Přípravek zkontrolujte nejlépe pouze po 24 hodinách.

Užitečná doporučení

Po přezkoumání zkušeností těch, kteří již dlouho používali nafukovací bazény, jsme identifikovali několik důležitých tipů. Sdílejte je s vámi:

 • rozpouštědla nelze použít jako odmašťovací prostředek, zejména na bázi acetonu. Velmi zjemňují tkaninu, činí ji nepoužitelnou. Po odběru vody se na místech produktu s rozpouštědlem, které se rychle roztrhnou, objeví puchýře;
 • Téměř ve všech způsobech lepení nebo řezů se doporučuje, aby se poškozené části tkaniny otíraly smirkovým papírem, aby se lepidlo lépe lepilo. V případě, že bazén je vyroben z měkkého, tenkého materiálu, je lepší, aby tak neučinil, můžete poškodit výrobek ještě více. V případě, že materiál je hustý, může být papír smirkovým papírem lehce rozčesán pouze na plochu tkaniny, která bude zcela pokryta latkou;

Pozor!

Pro injektáž používejte pouze jemný brusný materiál.

 • tak, aby se materiál, z něhož je bazén vyroben, nezhoršoval tak dlouho, jak je to jen možné, uložte ho doma při pozitivní teplotě a vyhněte se tak náhlým poklesům. Tkaninamůže poškodit myš, dát krabičku s výrobkem na bezpečném místě, kde se hlodavci nedostanou;
 • Černý náplast z prostoru pro jízdní kola kazí výhled na bazén. Ve specializovaných prodejnách najdete náplasti z odolných materiálů s originálními výkresy;
 • pro řádné utěsnění otvoru pomocí sady pro vulkanizaci komor za studena. Bazén je umístěn na rovném povrchu, místo poškození je otíráno octem. S náplastí, odstranit ochranný film, naneste lepící stranu na stěnu bazénu, dát útlaku, nechte 10-12 hodin.

Pečlivé a pečlivé používání zaručí trvanlivost i nejlevnějších bazénů. Neignorujte pravidla provozu a v žádném případě neotahujte při opravách různých druhů poškození.