Nastavení plastových oken v zimním a letním režimu: nastavení

Pomocí moderních okenních systémů je možné vytvořit příjemné mikroklima uvnitř. K tomu je třeba upravit plastová okna v zimě av létě. Zajišťují nastavení v závislosti na ročním období podle stupně stlačení pásu proti rámu. Pro většinu spotřebitelů je to málo známá vlastnost, takže ji používá jen málo lidí k přenosu do požadovaného režimu.

Nezbytnost stanovení

Aby hladké plastové sklo fungovalo, měly by být v závislosti na ročním období převedeny do požadovaného režimu. To je způsobeno především letními nebo zimními teplotami, kdy je velmi horká nebo příliš studená. Když do domu proniknou masy tepla nebo studeného vzduchu, okamžitě se to stane nepohodlným.

Zvláštností takových konstrukcí našeho století je, že nemají obvyklé průduchy. Pro větrání prostor byl vynalezen systém otočných klapek. V procesu používání oken si člověk může všimnout, že s nástupem chladného počasí se v místnosti cítí ponor. Toto, s největší pravděpodobností, není manželství v práci, ale nesprávně stanovený sezónní režim.

Povinným postupem pro údržbu oken s kovovými plasty s dvojitým zasklením je úprava oken zimní-letní.Dokonce i po nastavení můžete cítit vzhled návrhu při dlouhodobém provozu systémů. To je způsobeno zeslabením otočných a zajišťovacích mechanismů šroubů a závěsů. Jsou nastaveny podle pravidel, v závislosti na ročním období.

Zkouška těsnosti

Před nástupem zimního chladu musí být připravena okna z PVC. Po ochlazení je třeba přistoupit k preventivní prohlídce celého okenního systému, např. Aby se v zimním režimu věnovala pozornost blokování ventilů.Existují jednoduché způsoby , s nimiž můžete provést zkoušku:

 1. Podržte dlaň podél rámu okna a zjistěte, zda je silný tah.
 2. Do okna by měl být přiveden zapalovač nebo zapalovač cigaret. V případě odchylky od plamene od svislého lze posoudit průraz.
 3. Vezměte kousek papíru a nechte jej v zavřených dveřích, pak se pokuste jej vytáhnout ven. Pokud se list snadno opustí, pak je klapka zavřená.

Po zjištění problému byste měli začít s nastavováním plastových oken na zimu-léto vlastníma rukama. Odborníci doporučují tuto práci provádět dvakrát ročně. Nejčastěji se instaluje systém do neutrální polohy.

Během nepřetržitého provozu v zimním režimu se těsnění rychle zhoršuje. Je ovlivněn silným tlakem. Pokud se nic neděje, povede to k velkým ztrátám tepla.

Seřizovací mechanismy

Před spuštěním přepínače stojí za to prozkoumat místa, kdeexistují mechanismy pro nastavení režimů. Ty se nazývají čepy a jsou umístěny na konci okna nebo dveří. Jejich počet se liší v závislosti na výrobci a velikosti výrobků. Obvykle jsou nastaveny na dva nebo více a jejich umístění určuje požadovaný stupeň tlaku v závislosti na ročním období.

Výkyvy ve vzhledu jsou odlišné, ale plní stejnou funkci. Na okraji přístroje je riziko, které označuje požadovaný režim. Pokud je značka směrována nahoru, pak zařízení zaujímá neutrální polohu a musí být nastaveno v závislosti na období provozu.

Existuje několik typů mechanismů:

 1. Kolo. Mají známky v podobě škrábanců, hvězdiček, pomlček nebo bodů. Pokud je odznak směřován na ulici, pak je to letní režim, místnost je zimní režim.
 2. Oval. Na diagonále - neutrální poloha, vertikální - letní, horizontální - zimní.
 3. Výjimky s nastavením klíče. Poloha uprostřed je neutrální režim, posunutý směrem k místnosti - zima, směřující ven - léto.

Po instalaci oken průvodce obvykle instruuje majitele, jak upravit plastová okna na zimu a léto. To pomůže dále se vyhnout nežádoucím problémům při používání. Nejčastěji je však počáteční nastavení prováděno montéry, a když se sezóna změní, je třeba vše změnit.

Správné spínání

Nastavení okenních systémů vlastníma rukama v doměJe potřeba jen několik nástrojů. Jako mazivo v PVC konstrukcích se používá strojový olej nebo speciální sprej.Musí mít:

 • kleště;
 • 4 mm ploché a křížové šroubováky;
 • Šestihranný klíč ve tvaru písmene L.

Není špatné mít sadu trysek pro šroubováky. Proces přepínání okenních systémů je jednoduchý. Doporučuje se jej provádět, když je teplota při teplotě 5-10 ° C nad nulou a při přechodu do zimního režimu stále nedochází k mrazům. Na samém počátku je nutné připravit eurookna pro zimní sezónu. Takový spínačje podle instrukcí redukován na následující akce:

 1. Je nutné nastavit otevírací klapku vodorovně a svisle tak, aby neovlivňovala upínací lišty a rám.
 2. Nastavte upínací sílu na rám a pomocí vhodného nástroje změňte polohu čepů.

V neutrální poloze se pruhy na kulatých nápravách dívají nahoru. Zářezy v zimním režimu otáčejí ve směru hodinových ručiček směrem k místnosti. Můžete je otáčet pomocí kleští. Excentry se otáčejí pomocí šestihranného klíče.

Pokud se klapka prohýbá, vytváří charakteristický zvuk v důsledku tření s rámem. To se stává nejčastěji u oken, které byly nainstalovány již dávno. Se šestihranem ve tvaru písmene LV případě potřeby můžete závěsy utáhnout. Při otevřeném okně se tento postup provádí s krátkou stranou nástroje v nastavovacím otvoru, který se nachází na konci horní části křídla. Rozsah posunutí je 2-3 mm. Nástroj otáčí šroubem a kontroluje snadnost zavírání.

Ve ​​spodní části je regulační proces prováděn obdobným způsobem. Šestihranný klíč v polootevřeném okně je posunut. Vsuňte nástroj s dlouhou stranou do otvoru kabiny shora dolů. K tomu odstraňte ozdobný kryt. Posun v této poloze není větší než 2 mm.

Další problémy a způsoby jejich odstranění

Někdy po nastavení požadovaného režimu není v místnosti ještě žádný komfort. Po několika letech provozuse problémy často objevují ve formě:

 • kondenzát;
 • odtlakování;
 • rozbití rukojeti;
 • forma;
 • zmrazení při mínusových teplotách.

Nestačí vědět, jak plastová okna upravit pro zimní režim. Je také nutné sledovat jejich stav tak, aby vydržely déle.

Například kondenzát je společný problém pro sklo PVC. Nemělo by to však být mnoho a vzhled je povolen pouze na okrajích. Abyste tomu zabránili, musíte dát speciální uzávěr, určený pro mikroventilaci.

Plíseň vzniká v důsledku trvalé kondenzace nebo v důsledku nesprávně provedených svahů.Nejčastěji jsou vyrobeny ze sádrokartonových desek a pak omítky nahoře. Pokud nepoužíváte minerální vlnu, tato úprava přispívá ke ztrátě tepla. Tato volba je vhodná pouze pro místnosti s nízkou vlhkostí. Odborníci doporučují použití plastových svahů s izolačním materiálem, který udržuje teplo dobře.

Důvodem špatného utěsnění oken z PVC je často opotřebení těsnění. Pokud je silně opotřebovaný, musí být rychle vyměněn. Nicméně i po výměně takový prvek nebude sloužit po dlouhou dobu, pokud nebude řádně využíván. Aby to trvalo dlouho, musí být dvakrát ročně promazáno silikonovým mazivem.

Guma v průběhu času ztrácí svou pružnost a praskliny. To je způsobeno nahromaděním prachu a nečistot. Aby se předešlo těmto problémům, je nutné zajistit řádnou a pravidelnou péči o zhutňovač, čištění před nečistotami a mazání.

Dalším důvodem špatného utěsnění je selhání hardwaru. Například rukojeť se neotáčí kvůli skutečnosti, že je zaseknutá. To se často stává, když je upevněn speciálním zámkem v určité poloze. Někdy selže úplně a je třeba jej vyměnit.

Ihned po instalaci je žádoucí zeptat se odborníků, jak zřídit plastová oknaletní a zimní režim. Úprava je poměrně jednoduchá a cenově dostupná pro průměrného spotřebitele. Je nutné dodržovat všechna provozní pravidla a včas udržovat okenní systémy. To vám umožní snadno a rychle přepnout do režimu, který odpovídá povětrnostním podmínkám.