Návod k použití melaminové houby

Velký počet domácích spotřebičů a detergentů zkracuje dobu potřebnou k úklidu. Mnoho domácích problémů lze nyní vyřešit mnohem snadněji než dříve. Vzhled nového čisticího prostředku - melaminové houby - nemohl nepotěšit hostesky. Stala se velkým pomocníkem při odstraňování komplexních skvrn. Ženy, které se o to pokusily, doporučují všem svým přátelům.

Vlastnosti nástroje

Složení houby zahrnuje melaminové krystaly, které jsou bílé a mírně rozpustné v kapalině. Za laboratorních podmínek jsou pěny horkou melaminovou pryskyřicí za použití speciální technologie. V důsledku toho se za působení chemické reakce získá porézní materiál. Má síťovou strukturu z pružných, ale pevných vláken.

Tyto vlastnosti dávají vlastnosti mytí žínku.

Jeho hlavním rysem je, že jemně odstraňuje částice znečištění z povrchu a absorbuje je vodou. V tomto případě nejsou žádné skvrny a stopy. Jeho působení může být srovnáno s gumou, která snadno odstraní odolné skvrny bez poškození a použití domácích chemikálií.

Destinace

Seznam možnostíPoužití melaminové houby je poměrně velké. Je ideální pro čištění ložnice, kuchyně, koupelny, obývacího pokoje a dalších místností. Bast bez námahy a poškození čistého dřeva, plastu, skla, keramiky, smaltu, gumy a kovových povrchů. Chcete-li to udělat, stačí ji navlhčit ve vodě a trochu otřete tam, kde je znečištění.

Prostory,kde lze použít melaminovou houbu:

 1. Kancelářské prostory. Odstraňuje nečistoty a prach na kancelářském nábytku a kancelářském vybavení. Pomáhá mazat tmavé pruhy na linoleu, které zůstávají z podešve.
 2. Kuchyně a koupelna. Dobře se vyrovná s mýdlem a vápennými usazeninami, účinně čistí rez z vodovodních armatur a koupelnových předmětů. Také ideální pro mytí chladničky, sporáku, dlaždice a trouby. Odstraňuje z kuchyně saze a mastnotu.
 3. oděvy a nábytek. Omyje i staré skvrny na boty s jasnou podrážkou. Eliminuje nečistoty na kožených bundách a taškách. Snadno se čistí skříň a čalouněný nábytek, stejně jako interiérové ​​předměty.
 4. Ložnice a obývací pokoj. Odstraňuje skvrny z jakéhokoliv povrchu z inkoustu kuličkového pera a fixů. Zbavte se stop na tapetách a dalších tapetách. Vhodné pro mytí skleněných a zrcadlových povrchů.

Je třeba připomenout, že houba na melaminový zázrak není vhodná pro teflonové, lakované, akrylové, lesklé povlaky. To může zničit integritu těchto povrchů.

Provozní řád

Pro účinné využití houby nemusíte mít speciální dovednosti a znalosti. Odborníci však dávají několik doporučení, která nejen zjednoduší a zefektivní proces čištění, ale taképrodlouží životnost melaminové houby:

 1. Používejte pouze část. Pokud je žínka velká a místo je malé, doporučuje se odříznout malý kousek. To lze provést nůžkami nebo nožem, který se nepoužívá pro potraviny.
 2. Nepoužívejte dodatečné finanční prostředky. Při čištění není nutné používat chemikálie pro praní. Houba je schopna zničit skvrny na vlastní pěst. Kromě toho mohou látky obsahující chlór vykazovat nebezpečnou reakci s melaminem.
 3. Neotáčejte. Přebytečná voda po namočení žínku řádně odstraňte materiál mezi dlaněmi. Metoda kroucení, běžné ženy v domácnosti, lisování se nedoporučuje. To může narušit síťovou strukturu materiálu.
 4. Odstraňte zbytky melaminu. Na konci čištění nejprve otřete vyčištěný povrch vlhkým hadříkem a poté osušte. Tím se zcela odstraní zbytky melaminu.
 5. Použijte roh. Chcete-li prodloužit životnost houby, měli byste odstranit znečištění jedním z rohů nástroje a nikoli jeho plným povrchem. To je způsobeno tím, že při použití melaminu se mění jeho struktura a stává se křehkou. Čím více je znečištěný povrch rychlejší, tím rychleji budou jeho žíly ztrácet své vlastnosti.
 6. Oplach. Po každém použitímelaminová houba se musí starat. Stačí jen opláchnout pod tekoucí čistou vodou a nechat odtéct.

Silné a slabé stránky

Ženy v domácnosti si pro usnadnění použití vybírají houbičku. Ale bohužel se nedokáže zbavit naprosto všech druhů znečištění. Proto před nákupem by měl být obeznámen se všemi klady a zápory.

Pozitivní

Náklady na melaminovou houbu jsou samozřejmě poněkud vyšší než náklady na pěnovou gumu. Ale jeho použití neznamená použití domácí chemie, protože žínka je účinná bez ní. Je tedy možné dobře ušetřit, pokud nekupujete drahé fondy.

Paní, které již houbu otestovaly,rozlišuje šest výhod:

 1. Pečlivé čištění. Použití žínku je vhodné. Jemně čistí povrch ve srovnání s tvrdými brusnými materiály.
 2. Účinné čištění. Stačí jen několik pohybů, které odstraní rozmazanou skvrnu z povrchu. Melaminová vlákna pronikají do samotných pórů objektu a odřezávají částice znečištění.
 3. Tvorba pěny. Po kontaktu s vodou začne houba pěnit, což má pozitivní vliv na účinnost odstraňování skvrn.
 4. Všestrannost. Vlastnosti houby umožňují použití na různých typech povrchů pro mnoho druhů znečištění.
 5. Absorpce vlhkosti. Struktura porézního materiálu dobře absorbuje a zadržuje tekutinu a nečistoty, přičemž na povrchu nezanechává žádné stopy.
 6. Nákladově efektivní. Podle spotřebitelů, jeden takový žínka může odstranit nečistoty na povrchu až 10 metrů čtverečních. m. Samozřejmě vše záleží na složitosti znečištění.

Nevýhody žínku

Jakékoli prostředky mají své klady a zápory. Melaminová houba má samozřejmě mnohem více výhod než nevýhod. Pro některé spotřebitele však mohou být nevýhody kritické.

Hlavní nevýhody:

 1. Ztráta formuláře. Postupem času se práce s houbou stává nepříjemnou. Nasáknutí kapaliny a nečistot, struktura materiálu se začíná rozpadat a rozpadat. Při mletí částic může dojít k poškození tenké kůže a nehtů. Proto můžete pracovat pouze s rukavicemi.
 2. Mastné skvrny. Tuk může zničit houbu. Jeho viskózní složení ucpává póry. Po takovém čištění musí být vyhozena žínka.

Škoda na užívání

Melamin se považuje za toxický materiál. Laboratorní studie ukázaly, žemateriál nezpůsobuje alergické reakce na kůži . V případě kontaktu s tělem se vylučuje močí. Je však schopen se usadit v ledvinách, což následně způsobuje urolitiázu. To je hlavní poškození melaminové houby.

Po použití výrobkučástice zůstávají na povrchu. Proto nemůžete s touto žínkou umýt nádobí a jiné příbory. Pokud omylem omyjete nádobí, opláchněte pod tekoucí vodou.

Melaminový drát není vhodný ani pro mytí a čištění ovoce, zeleniny a jiných potravin. Je přísně zakázáno používat jej k mytí těla. Je nutné se zbavit dětí a domácích zvířat. Pokud máte podezření, že částice melaminu vstoupila do těla, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.

Viz také
Ti, kdo nenávidí čištění trouby, tuto metodu milují. Zářící lesk bez velkého úsilí

Časté používání trouby vede k její rychlé kontaminaci. Vzhledem k tomu, že čištění trvá dlouho, ...

Recenze spotřebitelů

Dlouho jsem se snažil zbavit vápna v koupelně. Vyzkoušela jsem různé nástroje pro domácnost. Byl jsem opravdu překvapen, když houba právě vyčistila vápno se všemi instalatéry.

Irina

Když jsou v domě malé děti, je otázka účinného odstraňování skvrn obzvláště akutní. Moje dcery milují kreslit. Někdy není dost místa pro album a přecházejí na vinylové tapety a čalouněný nábytek. Otřete kresby ze značek a pomůcky melaminové houby. Jeho spotřeba je poměrně malá.

Ludmila

Samozřejmě, že houba je velmi účinná. Omyje tuky a rzi, omývá zrcadla a okna. Ale kdekoli jsemkoupil v domácích obchodech nebo na čínských místech, dost na jeden čas. Po čištění se rozpadá a musí být odhozena.

Olga