"Ne" na pelety na oblečení!

Často krásný reprezentativní druh oblečení kazí pelety, vyplývající z dlouhého nošení věcí. Z velké části se pelety objevují na oděvech vyrobených z přírodních materiálů, jako je mohair a angora vlna, jakož i na pletených výrobcích. Pokud by však na oblečení byly pelety, neznamená to, že je na čase je odhodit.

Populární metody čištění oděvů z pelet

Existuje mnoho způsobů, jak odstranit pelety rychle a za nízkou cenu, a my se podíváme na ty hlavní dnes.

  • Nejjednodušší způsob, jak odstranit pelety z oděvu, je snížit je nůžkami na nehty. Tato metoda je však vhodná pouze tehdy, jsou-li pelety poměrně velké a lze je bez problémů zachytit nůžkami.

  • Břitva může pomoci odstranit spoustu malých hrudek. Je důležité, aby čepele byly ostré. A také silně netlačte břitvou, aby nedošlo k roztržení věci.
Poznámka!

Nedoporučuje se aplikovat tuto metodu na věci z tenké tkaniny.

  • Ve všech železářských prodejnách se prodávají speciální lepící válce, které si je zakoupíte, podstatně zjednodušíte svůj úkol, protože dokonale sbírají všechny drobné motivy a pelety z jakéhokoliv oblečení.

  • Nákladnější, ale spíše univerzální možnost je předat věc v čistírně. Odborníci se o to postarají a pomocí speciálních nástrojů jej vyčistí tak, aby vypadal jako zcela nová věc.

  • Zubní kartáček přijde na záchranu, pokud se setkáváte s úkolem čištěnícívky pletené věci. Je žádoucí, aby štětiny kartáčku byly tvrdé. Ale opět vám připomínáme, že to stojí za to vědět, že opatření a není příliš tvrdý, aby nedošlo k pokazit věc.

  • Nejpravděpodobnější je v každé domácnosti lepicí páska. A jako by to nebylo divné, ale s pomocí jeho můžete také vyčistit oblečení z pelety. K tomu je třeba lepicí pásky nalepit na místa, která jsou potřebná při čištění, a ostře odtrhnout. V tomto případě nemůže být věc poškozena, ale všechny pelety budou snadno a rychle odstraněny.

  • A konečně, nejzákladnějším způsobem je koupit speciální elektrický stroj pro odstraňování pelet.
Poznámka!

Je to poměrně levné, navíc se velmi rychle vyplatí. Takové zařízení si můžete zakoupit v téměř každém obchodě s domácími spotřebiči.

Zde je několik věcí, díky kterým se pelety dostanou z věcí docela snadno:

  • brusný papír;
  • tvrdá žínka;
  • hřeben (pro velké peří).

A aby se zabránilo tomu, že se pelety objeví na oděvu, použijte následující tip: prát prádlo vyrobené z přírodních materiálů pomocí klimatizace, která látku změkčuje.

Poznámka!

Toto doporučení vás nezbaví absolutně ze všech rolí, ale bude mnohem menší.