Nejlepší lepidlo na opravy obuvi doma

Dokonce i nejdražší a vysoce kvalitní boty se nakonec opotřebovávají a roztrhávají. Často se člověk obrátí o pomoc na specialistu. Někteří lidé ale raději nechtějí na opravy trávit spoustu peněz a sami se s problémem vypořádávají. Hlavní věcí je vybrat správné kvalitní lepidlo na boty, jehož široký sortiment je prezentován na regálech.

Kenda Farben a Uhu Schuh

Kenda Farben je považován za nejlepší polštář na boty. Vyrábí se v Itálii. Průměrná cena za trubku je 510 rublů. Používá se pro různé účely. Kromě textilu, kůže a gumy si dobře poradí se sklem, dřevem a kovem. Hlavní je správně připravit lepící plochy, jejich teplota by měla překročit 17 ° C. Obuvníci rádi používají tento vodotěsný tmel. Materiály se okamžitě spojí, což šetří čas.Maximální pevnosti se dosáhne po dvou dnech .

Uhu Schuh & Co. Leder je německá značka za dostupnou cenu.Nástroj je vhodný pro tenisky, gumové podešve, podpatky, lepení tvrdých a měkkých materiálů, napětí mezi nimi je kompenzováno pružností švu. Kompozice odpuzuje vodu, odolává kyselinám, alkoholu a zásadám, odolává teplotnímu rozsahu od +125 ° C do -20 ° C. Ještě jedno plus - znamená, že časem nepraská. Jeho cena začíná od 270 rublů.

Přilepte podeševboty mohou být třemi způsoby:

  • kontakt;
  • inaktivované rozpouštědlo;
  • tepelná aktivace.

Zbytky lepidla se snadno odstraní - stačí použít butanol nebo ethylacetát.

Aby byla přilnavost vysoce kvalitní, musí být povrchy před zpracováním omyty, vysušeny a odmastěny.

Eva a Nairit

Je lepší lepit boty lepidlem, které používají obuvníci. Takovým způsobem je Eva. Vyrábí se na Tchaj-wanu. Cena je poměrně rozpočet a činí asi 100 rublů. To však nemá vliv na kvalitu lepidla. Je schopen pevně přilepit boční a rohové řezy a chránit je před opakovaným poškozením. Místo lepení je navíc téměř nepostřehnutelné. Eva spotřebovala ekonomicky a zvládá své úkoly.

Nairit je v žebříčku nejlepších lepidel, o čemž svědčí četná hodnocení zákazníků.

Vzhledem ke svému širokému spektru se používá v různých oblastech domácností. Nairit - vodotěsné a odolné lepidlo na boty, bezpečné pro ruce a dýchací systém, protože neobsahuje toluen. Cena - od 300 rublů.

Kontakt, Desmokol a Moment

Kontakt je levným prostředkem od domácích výrobců, což je druhé místo, co se týče prodeje na trhu, což dává podnět momentu. Lepidlo lze použít k lepení porcelánu, gumy, keramiky, kůže, silikonových výrobků a dalších materiálů. Naplňuje všechny mezery a proniká hluboko do trhlin.

Desmokol je polyuretanové lepidlo na boty . Má zvýšenou tažnost, pevnost a vodoodpudivost. Prodává se v trubkách různých velikostí. Produkt může být zakoupen ve formě granulí, které, pokud jsou domácí, musí být zředěny rozpouštědlem, například acetonem. Jaké lepidlo na boty je lepší zvolit, připravené nebo suché, každý se musí rozhodnout sám za sebe.

Marathon Momentod irské společnosti Henkel je účinným lepidlovým gelem na boty, který je nejen snadno použitelný, ale také poměrně ekonomický. Pro trubku o hmotnosti 3 g bude muset zaplatit 150 rublů. Vzhledem k poměrně silné konzistenci problémů s kapkami, nikdy nevznikne, a tenký nos distribuuje lepidlo striktně do potřebných oblastí.

Pokud však existují pochybnosti, že není možné přilepit boty sami, je lepší je vzít do dílny. Nicméně, v některých případech, staré boty nestojí za utrácení peněz na jejich opravy.