Nejlepší odstraňovače skvrn na prádlo a prádlo

Skvrny na látce kazí vzhled výrobku nebo ho činí nevhodným pro další použití. Obyčejné mytí nemůže zvládnout složité tvrdohlavé nečistoty. Použití speciálních odstraňovačů skvrn pomáhá rychle odstranit nejodolnější a nejskvělejší skvrny bez narušení struktury a barvy tkaniny.

Charakterizace odstraňovačů skvrn

V závislosti na účelu se odstraňovače skvrn liší ve složení (s aktivním kyslíkem, bělicími složkami nebo enzymy) a způsobem aplikace. Podle typu a barvy tkaniny existují různé prostředky: pro barevné a bílé věci, pro jemné tkaniny a dětské oblečení. Odstraňovače skvrn lze použít k péči o oblečení, ložní prádlo, ubrusy a ručníky, k čištění čalouněného nábytku a koberců.

Výhody použití

Aby se odstranily usušené skvrny pomocí detergentu, bude to vyžadovat mnoho úsilí a opakované praní. Prodloužené namáčení, úprava vody, použití kartáčů a mycích desek způsobí poškození tkáně, rychlou ztrátu barvy astrečink. Některé materiály se nesmějí otírat ani vystavovat vysokým teplotám.

Odstraňovače skvrn jsou oblíbené mezi hosteskami díky snadnému používání, přepravě a skladování. Speciální složení přispívá k pečlivému rozpouštění znečištění, aniž by došlo k úplnému ponoření do vody, což prodlužuje životnost výrobků.

Odstraňovače skvrn s dvojím účinkem jsou schopny zvládnout několik úkolů současně: odstraňování skvrn, bělení, odstraňování zápachu, retence barev. To pomáhá šetřit čas při praní i síle.

Účel finančních prostředků

Prací prostředek účinně rozpouští ty skvrny, pro které byl určen. Výsledek je také ovlivněn teplotou a dobou působení. Univerzální léky se nemohou vyrovnat s určitými druhy znečištění, na rozdíl od prostředků specifického účelu.

Odstraňovače skvrn jsou účinnéproti následujícím druhům skvrn:

 • tuky, omáčky, jedlé oleje;
 • zelenina, ovoce;
 • nápoje (čaj, káva, červené víno);
 • krev a bílkovinné výrobky (vejce, zmrzlina a další);
 • kuličkové pero, inkoust, fixky, fixky, inkoust, barvy na vodní bázi, pastelky;
 • rez, žloutnutí, pot;
 • kosmetika (deodorant, krém, rtěnka);
 • tuk, svíčkový vosk, saze, dehet;
 • přírodní původ (čerstvá tráva, zemina, rostlinná míza);
 • léky (jod, zelenka);
 • z domácích zvířat, močového sedimentu;
 • žvýkačka, lepidlo.

Formy propuštění

Na trhu je široká škála domácích chemikálií pro péči o prádlo a oděvy. Odstraňovače skvrnjsou pevné, kapalné a práškové .

 • Prášky. Suchý prášek je úspornější vzhledem k tomu, že se ředí vodou. Vhodné pro čištění velkých kontaminovaných míst. Práškové formulace mohou být doplněny odměrnou lžící a malým kartáčkem pro předběžnou úpravu materiálu před vložením do pračky.
 • Gely a kapaliny. Kapalné produkty jsou nejoblíbenější díky své měkké konzistenci a jemnému působení na tkaninu. Přípravky podobné gelu se při opláchnutí nešíří a jsou lépe opláchnutelné. Pro rovnoměrnou aplikaci kapaliny na některých baleních je vhodný váleček.
 • Vlhké ubrousky. Netkaná textilie impregnovaná mlékem je určena k odstranění čerstvých a starých nečistot z oděvů, obuvi, koberců, nábytkové tkaniny, tapety, autoplachet. Utěrky Udalix jsou ideální pro odstraňování skvrn.
 • Sprej. Snadná manipulace - stačí jej nastříkat na znečištěnou plochu látky. Nevyžaduje zastiryvaniya a namáčení a vytváří efekt suchého, čistého čištění. Nezanechává stopy a kontury, vhodné pro předúpravu. Aerosolový sprej Amway SA8 ™ je velmi pohodlný, při čištění denimového oblečení se dobře osvědčil sprej K2r. Vanish, Bagi Premium jsou vhodné pro odstraňování skvrn s následným praním. Vůdce mezi spreje je Dr. Beckmann.
 • Tužky a tužky. Nanášejí na znečištěnou plochu a jsou vhodné pro rychlé čištění tkanin z kosmetiky a odstranění čerstvých skvrn z nápojů, omáček, mléčných výrobků. Pohodlný formulář vám umožní vzít nářadí na cestu, cestovat, na různých akcích. Tužky a tužky pro expresní čištění: Pen Dr. Beckmann, tužky Snowter, Helfer, Meine liebe, Bradex, Nagara hole. Pro odstranění skvrn z kůže je lepší použít tužku Paterra.
 • Mýdlo. Vhodné pro odstranění odolných nečistot z límců, ponožek, manžet, dětského oblečení. Bělicí složky v prostředku zlepšují bělost, chrání věci před šedivením a žloutnutím. Pro praní prádla před mytím můžete použít mýdlo Sonett, Kaneyo, pro osoby s citlivou pokožkou je vhodné tekuté mýdlo Frau Schmidt. Dobrý výsledek dává mýdlo Antipyatin, vyrobený na bázi přírodní žluč.

Hodnocení nejlepších značek

Podle recenzí domácích potřeb jsou práškové a tekuté detergenty nejoblíbenější díky jednoduchosti jejich použití a použití v pračce. Volba složení detergentu závisí na složitosti a typu znečištění, typu a barvě tkaniny.

Prádlo pro dětské oblečení

Čistota oděvů pro děti je zárukou zdraví a pohody, proto by výrobky neměly obsahovat agresivní složky pracích prostředků a mít nepříjemný, silný zápach. Pro péči o dětské věci je povoleno používat pouze vysoce kvalitní odstraňovače skvrn bez chloru, barviv, parfémů a žíravých rozpouštědel.

To nejlepšíuznané jako odstraňovače skvrn:

 1. Naše matka je univerzální antibakteriální odstraňovač skvrn pro všechny typy tkanin. Bez aktivního chloru a rozpouštědel. Vhodné pro každodenní mytí dětského oblečení. Odstraňuje sušené skvrny z kojenecké výživy, mléka, zeleninových a ovocných pyré, jakož i specifické kontaminace.
 2. Tobbi Kids - jemně myje komplexní nečistoty, odstraňuje nepříjemné pachy, nezanechává skvrny na místě. Neobsahuje agresivní povrchově aktivní látky, chlor a vůně.
 3. Umka je hypoalergenní přípravek na bázi mýdla a přírodních rostlinných složek. Zesilovač detergent, účinně zvládá mastné skvrny při nízkých teplotách, nezničuje strukturu vláken s častým omytím. Při úplném opláchnutí oděvu nevytváří plak ani prach.
 4. Domax Baby Care je kapalina pro odstraňování skvrn a nečistot. Doporučuje se od prvních dnů života, neobsahuje bělidlo a barviva, nezpůsobuje podráždění kůže. Lze použít k čištění oděvů při chůzi a na silnici.
 5. Synergetic je kapalný produkt pro odstraňování 100 druhů skvrn z dětského oblečení. Vyrobeno na bázi rostlinných složek, glukózy, glycerinu. Obsahuje ionty stříbra. Aplikujte kapalinu pro namáčení čerstvých skvrn a přidejte do pračky

Dobré recenze mají tekutiny pro dětské oblečení a bílé ložní prádlo Eared Nannies a Mepsi. Balení Mepsi je vybaveno pohodlným dávkovačem. Nástroj lze použít ve studené vodě.

Odstraňování skvrn z barevných věcí

Obtížnost čištění barevných tkanin spočívá v zachování stejného odstínu po celém povrchu materiálu a jasu barviv po opakovaném promývání. Složení odstraňovačů skvrn zahrnuje rozpouštědla, redukční činidla a oxidační činidla, která snadno odstraní požité látky. Vzhledem k agresivním složkám prostředků na oděvu se však mohou objevit vybledlé světlé skvrny.

Dobré odstraňovače skvrn pro barevné předmětyovlivňují tkaninu s maximální péčí:

 1. FeedBack - odstraňuje složité nečistoty v chladné a horké vodě, udržuje barvu, dodává jas odstínům. Vhodné pro čištění přírodních a syntetických tkanin, nezanechává šedé stopy v místě znečištění, účinně se vyrovná se skvrnami na kuchyňských utěrkách a ubrusech.
 2. Bolla je koncentrovaná prášková formulace pro potírání skvrn na barevných látkách. Ve studené vodě začnou působit speciální modré granule. Neobsahuje chlor.
 3. Sarma - zvyšuje účinek detergentu a odstraňuje skvrny. Vhodné pro všechny druhy praní, pracuje při nízkých teplotách. Bez chloru, ale obsahuje enzymy, které ničí vlnu a hedvábná vlákna.

Péče o bílé prádlo

Skvrny jakéhokoli původu je nejtěžší odstranit z bílých materiálů. Rozpouštědla a okysličovadla, která tvoří, mohou způsobit žloutnutí tkaniny, změnu tvaru, ředění nebo separaci vláken.

Pořadí nejúčinnějších odstraňovačů skvrn zahrnuje:

 1. Vanish. Pro péči o bílé věci je výrobek k dispozici v několika formách: sprej pro předběžnou úpravu kontaminovaných ploch, prášek a tekutý barvicí prostředek pro praní. Okysličené bělidlo Vanish proniká vláknitou strukturou a vytlačuje částice nečistot po úplném umytí. Speciální bělící přísady udržují bělost věcí.
 2. Chistuna Belive Eco je produkt šetrný k životnímu prostředí pro maximální čištění tkání. Bělí prádlo, zachovává strukturu vláken, neutralizuje pachy.
 3. Ace - odstraňovač práškových skvrn pro bílé prádlo a jemné tkaniny. Zvyšuje účinek pracího prášku, odstraňuje složité skvrny, nezanechává šedá místa v místě znečištění.

Univerzální a jiné prostředky

Luxus Professional, Flat, Sano Oxygen, Dr. znamená, že se používají k předběžnému ošetření starých skvrn před praním. Frash, Froschu.

Zajišťuje čistotu soli produktů proti skvrnám. Beckmann. Je vhodný pro míchání s jakýmkoliv mycím prostředkem. Podporuje rozpouštění komplexních složek znečištění, odstraňuje skvrny od barviv (čaj, káva, řepa), nezanechává žádné stopy a ztmavnutí.

Perlux, Satin se používá pro ruční mytí. Univerzální odstraňovače skvrn zvládají všechny druhy nečistot na všech typech tkanin. Největší rozsah akcí je: Big Wash "105 spotů", Typhoon, Reflect, Flacer Oxy a další.

V tekuté formě, torpédoborci skvrn zanechaných domácímizvířat. Oblečení a ložní prádlo označené kočkou je obtížné vymyt stopy moči a lepkavého sedimentu pracím detergentem a zachované živočišné feromony ve vláknech látky opět přitáhnou kočku. Natures Miracle Bioenzyme Formula je vhodný pro předběžnou úpravu oděvů a praní v pračce. Nástroj čistí věci od odolných skvrn, odolných nečistot z tlapek, zvratků a dalších organických polutantů. Osvěžuje tkaninu, dodává jí lehké aroma citronu a skořice, které zvířata vyděsí.

V některých případech jsou odstraňovače skvrn účinné na čerstvém místě a neuspokojují se se sušenými látkami. Úspěchy chemického průmyslu však pomáhají při výběru nezbytných a účinných kompozic, které velmi usnadňují praní a prodlužují životnost věcí.

Hodnocení zákazníků

Olga 35 let
Vždy používejte pouze Vanish. Ještě nikdy se nespustil. Kapalný objem 450 ml trvá 1,5 měsíce při každodenním mytí. Po řezání dokonale omyje pracovní oděv potřísněný rybami. Během dne se skvrny a vůně silně absorbují do zástěry. Vkládám věci do pračky, přidávám prací prostředek, naplňte měřící víčko odstraňovačem skvrn a vložte je do bubnu. Jeden cyklus stačí k úplnému vyčištění oblečení. Další oplachování není nutné.

Elena je žena v domácnosti
Pro namáčení dětských plen před mytím používám odstraňovač skvrn Nashi. Po 20 minutách se kontaminace rozpouští a tkanina se snadno vymyje, ale stopyskvrny zůstávají. Další zatížení pleny do stroje bez přidání odstraňovače skvrn.

Tamara, 28 let
Otevřené a rozptýlené fixy v dětském pokoji jsou věčným problémem a obrovskými barevnými skvrnami na přehozu. Šedá přikrývka v pracím laku se nepromývá běžným pracím práškem a teplotou 90 ° C, ale na růžovém saténu jsou stopy modrého fixu. Možná proto, že byl nastaven jemný režim a teplota je 40 ° C. Dr. Beckman koupil odstraňovač skvrn navržený speciálně pro odstranění těchto nečistot. Po namočení omyjte psacím strojem ve stejném režimu. Skvrna zmizela, barva ošetřené oblasti se nezměnila.