Nejlepší způsob, jak čistit tapetu

Tapety s jejich názory zdobí místnost, mluví o vkusu svých majitelů. V průběhu času se na jejich povrchu hromadí prach, domácí znečištění. Hostesky udržují čistotu obložení stěn, vědí, jak čistit tapetu různé kvality. Pro tento účel se používají čisticí prostředky a tradiční metody odstraňování nečistot.

Požadavky na čištění tapet různých typů

Nejdříve musíte vědět, jaký materiál se na stěnách zasekl, na tom závisí pravidla pro odstraňování znečištění. Paní sama si vybere značku tapety před opravou, obvykle ví, jakým způsobem čistí obložení stěn.

Druhy tapet a možnost odstranění nečistot z nich:

  • nepromokavé materiály jsou setřeny mokrými hadry bez saponátů;
  • omyvatelná tapeta očištěná roztokem domácího mýdla;
  • vysoce odolné omyvatelné materiály se čistí jakýmkoliv detergentem;
  • materiály stabilního a superstabilního vzhledu se mohou čistit třením.
Důležité!

Každý balíček tapet obsahuje informace o své značce, možnost kontaktu s vodou. Před zahájením čištění tapet je nutné vzít v úvahu jejich typ, výrobní materiál

Metody čištění podle povahyznečištění a druh tapety

Neočekávané skvrny se mohou objevit na různých obloženích stěn. Pro každé znečištění, s ohledem na typ tapety, existují způsoby, jak je vyčistit.

Mastná místa

Znečištění tuků se nejčastěji objevuje v kuchyni, v jídelně. Jasné mastné skvrny od všech tapet s mastkem, škrobem, dětským práškem.
Tip!

Před zahájením práce zakryjte podlahu, aby byla chráněna. Vezměte suchou houbu lehce zvoleného prášku, naneste ji na místo znečištění. Podržte po určitou dobu, aby měl prášek čas vstřebat do tuku. Vlevo po dobu 15 minut se pak zbytky prostředků odstraní suchou čistou houbou nebo látkou.

Pokud je po takovém čištění stále ještě stopy po skvrně, položí se na ni čistá tkanina, která se zahřívá ne příliš horkým železem. Teplo změkčuje tuk, absorbuje se do tkaniny.

Jemná tapeta z papíru očištěná strouhankou z drobného chleba. Kousek chleba, který byl několik minut vylisován na tučné místo, chlébový lepek absorbuje tuk. Ošetření může být opakováno, dokud nezůstanou žádné stopy tuku.

Staré tukové skvrny se odstraňují z jakékoliv tapety suspenzí benzínu s zubním práškem, který se odebírá v poměru 1: 1. Houba míchá směs, namazat tukem. Po úplném vysušení se zbytek vyčistí čistou houbou.

Tip!

Skvrny tuku se omyjí roztokem jedlé sody, 20 g soda na litr teplé vody. Zvlhčují houbu, zmáčknou ji, trochu ji přidržují na znečištěném povrchu, pak odstraňte změkčené nečistoty s lehkým třením.

​​

Saze ze svíček, cigaretový kouř

\ t

Žluté nikotinové skvrny se promyjí roztokem kyseliny citrónové: 3 lžičky. Citrony na sklenici teplé vody. Znečištěná a vyždímaná tkanina je pečlivě ošetřena kontaminovanou oblastí. Skvrnu nechte několik minut navlhčit a poté opláchněte čistou vlhkou houbou. Stejné řešení odstraňuje skvrny ze značkovače, kuličkového pera, akvarelů. Řešení je vhodné pro tapety, které umožňují kontakt s vodou.

Ze stop sazí, lepidla, saze tapetu očistíme roztokem octa: na litr vody - 50 ml 6% stolního octa. Roztok se nastříká na znečištěná místa, nechá se 5 minut vlhký, kontaminované místo pak otřete čistým vlhkým hadříkem. Nastříkejte do respirátoru s otevřenými okny.

Bodové skvrny

Odstraňují se roztokem 9% octa. Nastříkne se na plesnivou oblast a nechá se 15 minut vlhký. Tentokrát stačí zabít spory plísní. Poté se forma promyje houbou navlhčenou v čisté vodě.

Stopy potravin

Skvrny od kávy, čaje, ovoce se omývají mýdlovou pěnou. Nejvhodnější mýdlo na prádlo. Ve vodě porazte silnou pěnu, navlhčete houbu v pěnové hmotě, otřete ji znečištěním. Potom opláchněte zbytek mýdla čistou houbou navlhčenou v čisté vodě.

Pro každý druh znečištění existují způsoby, jak ho odstranit.