Nejlepší způsob, jak zjemnit kůži na botách

Velké boty jsou boty nebo boty, které se nedají nosit. Je škoda odmítnout novou botu jen proto, že se ukázalo, že je příliš tvrdá. Existuje několik způsobů, jak pomoci zmírnit kožené boty doma, aby bylo pohodlné a měkké.

Druhy nepohodlí při nošení

Nejčastěji musí být nošení obuvi nebo obuvi předtím, než je nosí. Stává se také, že dobré kožené boty se po dlouhém období nošení stanou tvrdými.

Kožené nebo koženkové boty způsobují nepohodlí v typických místech:

 • v zadní části;
 • opotřebení;
 • ve střední části;
 • v patce.

V závislosti na místě nepohodlí aplikujte různé metody, díky kterým můžete boty měkčí. Při aplikaci konkrétního nástroje věnujte pozornost typu pokožky a přítomnosti zářivě zbarvených barviv.

Pozor!

Před úplným zpracováním je nejlepší provést zkušební aplikaci na vnitřní straněpovrchového materiálu. To pomůže pochopit, zda budou boty během zpracování poškozeny.

Co pomůže změkčit nebo natáhnout boty

Pokud potřebujete zjemnit pokožku boty nebo ji natáhnout, můžete kontaktovat obuvnickou dílnu. Mistři mohou natáhnout boty nebo boty pomocí speciálních podložek. V „problémových“ místech obuvníci změkčují hřbet nebo stranu nástroji určenými pro tento účel.

Můžete si koupit krém nebo sprej, který se aplikuje ihned po zakoupení nových bot. Pokud je to příliš drahé - existuje celý arzenál lidových prostředků, které jsou vždy doma:

 • glycerin;
 • vaječný bílek;
 • vosk;
 • parafínový vosk;
 • sádlo;
 • olej (ricinový, kokosový, mandlový);
 • vařící vodu;
 • vstřikování horkého vzduchu;
 • mýdlo;
 • domácí masti.

Glycerin a vaječný bílek

Aby měkké boty pomohly běžnému glycerinu. Vyrábí se na bázi alkoholu, ale je tam o něco málo, takže nehrozí riziko nadměrné přirozené nebo umělé kůže. Tento jednoduchý lék je součástí všech krémů na péči o boty.

70) Ošetření glycerolem se provádí takto:
 • namazat ty oblasti, které mají kalené nebo otírané nohy;
 • ponechte 15 minut;
 • přebytečný materiál odstraňte suchým hadříkem;
 • boty nebo boty jsou pečlivě leštěny.

Při praskání kůže se glycerin smísí s vaječným proteinem. Aktualizuje staré boty a zaplňuje jitrhliny. Na tmavé kůži, taková směs vždy zanechává stopy, takže po ošetření budete muset potřít pár krém odpovídající tón.

Použití parafínu a vosku

Vosk nebo parafín také často tvoří součást změkčujících krémů. Použití v čisté formě je jednoduché. Bude to dost malá svíčka ze svíčky z vosku nebo parafínu a roztaví se ve vodní lázni. Po roztavení musí kapalina mírně vychladnout, jinak mohou být při zpracování poškozeny kožené výrobky. Měkký parafín nebo vosk by měl být aplikován na hrubé části výrobku a ponechán namočit po dobu 5 minut. Nakonec se provede leštění.

Pokud jsou svíčky barevné, neměly by být používány tak, aby se boty nestaly zbytečným stínem. Kromě toho, barva, která se často používá pro barevné svíčky, obsahuje silnou „chemii“, která odnáší kůži a kůži.

Vepřové sádlo

Můžete zjemnit kůži boty sádlem. Hlavní věc, že ​​tuk nebyl slaný. Je nutné kus rozřezat a votřít do kůže nebo koženky. Nejlepší je třít celý produkt, nikoli oddělit jeho části a nechat ho v tomto stavu na noc. Během této doby se tuk vstřebá do tvrdé kůže a zjemní. Ráno jsou boty leštěné.

Krém na boty pro kutily

Dobrý polštář na boty může udělat sám. To bude vyžadovat terpentýn, ricinový olej a vosk (nebo parafín) v poměru 1: 1: 3. Parafin nebo vosk se roztaví ve vodní lázni, načež se k výsledné kapalině přidá ricinový olej a terpentýn.Ricinový olej se prodává v lékárně - ve velkých žlutých kapslích.

Po smíchání by všechny složky měly být emulzní hmotou. Nalije se do oddělené nádoby a nechá se zcela vychladnout. Po ochlazení se emulze zpracuje kůží nebo koženkou. Při aplikaci směsi na švy bude odpuzovat vlhkost a nohy budou vždy suché. Po absorpci emulze vyleštěte boty kartáčem nebo hadříkem.

Lněný olej se často používá místo ricinového oleje. Někteří lidé věří, že rostlinný olej bude vhodný pro zpracování koženého zboží, ale to není pravda. Jeho působení trvá déle než jeden den, po kterém se pokožka opět stává hrubou.

Vroucí voda a horký vzduch

Je možné změkčit nové nebo staré boty z kůže teplým vzduchem. K tomu použijte běžný vysoušeč vlasů. Je součástí režimu horkého vzduchu a je nasměrován do výrobku. Po tom, boty na chvíli v místnosti, a oni se táhnou.

Při použití vroucí vody se nalije do obuvi v malém množství, pak se vlněné ponožky nasadí na nohy a boty se nosí po dobu 30 minut. Použití metody "vařící voda" a "horký vzduch" je přípustné pouze u výrobků z pravé kůže.

Poznámka!

Kůže je dobře natažena pod vlivem kapaliny a vydrží vysoké teploty - až 300 ° C.

Třecí mýdlo

Tvrdé boty můžete měkčí mýdlem zevnitř. Metoda se používá, pokudobuv by měla být okamžitě nasazena. Změkčení bot se stane velmi rychle. Mýdlo je mnohem měkčí semiš a ztvrdlá kůže. Parafín nebo vosk se používají podobným způsobem, který již byl zmíněn dříve.

Použití různých olejů

Kožené výrobky můžete změkčit jakýmkoli olejem:

 • kokosový ořech;
 • lněné semínko;
 • kolečko.

Naneste polovinu čajové lžičky jakéhokoli oleje na fleecovou podložku a dobře ji vmasírujte do oblasti tvrdého hřbetu nebo popruhu. Také otřete boty uvnitř. Doba expozice je 8 až 10 hodin, po které je výrobek vyzkoušen. Pokud zůstane ztuhlost, postup se znovu opakuje: během dne se olej hluboce vstřebává do kůže a účinek bude nutný. Než si dáte na sebe olej, osušte ho zevnitř suchým hadříkem: nechte absorbovat zbytky látky tak, aby nebyly mastné skvrny a skvrny.

Je lepší používat glycerin ošetřením určitých oblastí kůže - zejména obuvi, která byla dlouhou dobu skladována , aniž by se na ně vztahovala. Hojně aplikovat látku by nemělo, protože rychle ucpaly póry přírodní kůže a boty přestaly „dýchat“ a staly se skleníkem.

Metody změkčování zadní části obuvi

Někdy se stává, že velikost výrobku zapadá, ale problém je v tuhém zádech, kvůli kterému není možné chodit normálně. Můžete si vzít kladivo a pokusit se lehce poklepat na botu v oblasti paty a poblíž ní. S lehkým tónem výrobků, mezi kůží a kladivemJe nutné položit kus silné tkaniny.

Kulisy jsou někdy navlhčeny octem, ale ne každý toleruje ostrý zápach. Pokud je to možné, jsou potřeny speciálním krémem nebo změkčovací kapalinou, ale nebude možné ušetřit peníze. Boty vyrobené z umělé kůže mohou být vystaveny slunečnicovému oleji, pokud se aplikují na výrobek a nechají se přes noc.

Na pozadí můžete šít nebo jemně přilepit měkký hadřík. Chrání paty před vymazáním. Existují speciální změkčovací tužky. Pokud byly všechny výrobky vyzkoušeny a ukázaly se jako neúčinné, obraťte se na obuvnickou dílnu.

Kardinální způsoby zmírnění obuvi

Jedna stará metoda pomůže změkčit boty doma:

 • navlhčete výrobek zevnitř vodou (můžete použít i speciální pěnu);
 • položte látku na záda (flanelová, plstěná, napuštěná vodou nebo pěnou pro protažení);
 • jemně zaklepejte kladivem na tuhý hřbet nebo popruh (bez pádu na jiná místa);
 • zkontrolujte, zda nejsou boty měkké.

U drahých modelů nebude fungovat stará metoda „armády“. Tenká semišová nebo lakovaná kůže by neměla být vystavena takové expozici.

Měkká a pohodlná obuv je zárukou zdravých nohou a celkového pocitu zdraví. Pokud nemůžete protáhnout nebo zjemnit váš milovaný pár, obraťte se na profesionální řemeslníky.