Nejužitečnější obiloviny - top 7

Skutečnost, že obiloviny jsou užitečné, je známa i těm, kteří nejsou nakloněni správné výživě. Odborníci na výživu doporučují začít den obilovinovou kaši, stejně jako připravovat obiloviny na večer, jako přílohu pro proteinové potraviny. V současné době existují různé druhy obilovin, z nichž si můžete vybrat - vyberte 7 obilovin, které musí být konzumovány.

Pohanka

Pohanka je cenná obilnina díky svému složení, jakož i vůdce mezi jinými obilovinami v jejím minimálním obsahu kalorií.Tyto obiloviny vybírají ti, kteří chtějí zhubnout, stejně jako vegetariáni, protože rostlinná bílkovina je součástí pohanky, který nahrazuje živočišný protein.

Dokonce i malá část pohankové cereálie poskytne tělu důležité vitamíny a stopové prvky, včetně vápníku, železa a vitamínu PP, který se podílí na metabolismu, výrobě energie a produkci bílkovin.

Oves

Pokud jde o množství bílkovin, oves není prakticky horší než pohanka, a pokud jde o takové užitečné látky, jako je hořčík, železo, jod, vitamíny B dokonce uspějí. Oves je zároveň bohatý na vlákno, díky němuž je tělo očištěno od toxinů a toxinů.

Odborníci na výživu velmi oceňují takovou záď pro její schopnost snižovat hladinu cukru v krvi a cholesterolu a oves také příznivě ovlivňuje činnost srdce, cév, žaludku a střev.

Důležité!

Výhody obilovinzáleží na broušení, není nutné kupovat vločky rychle vařit, pouze celá zrna.

Proso

Proso je užitečným obilím pro střeva. Takové obiloviny jsou bohaté na vysoký obsah vlákniny, který je zachován díky tomu, že obilniny jsou podrobeny minimálnímu zpracování. Zároveň obsahuje mnoho sacharidů, které po dlouhou dobu dávají pocit sytosti. Složení prosa ale zahrnuje polysacharidy, což znamená, že tyto cereálie by neměly být konzumovány s pankreatitidou a diabetem.

Pozor!

Proso by mělo být jasně žluté barvy, je indikátorem přítomnosti velkého množství užitečných složek ve složení.

Perlovka

Ječmen perlový - zpracovaný hrubý ječmen. Tento obilovin, odborníci na výživu doporučují zahrnout do své stravy všechny bez výjimky. Díky své neocenitelné kompozici je užitečná pro stav srdce, nervového systému, vlasů a kůže. A je v ní více vlákniny než v samotné pšenici, nemluvě o takových důležitých složkách jako vitamíny B, PP, A a E.

Quinoa

Takový jihoamerický záď je zvláště důležitý pro ty, kteří chtějí jíst správně. Kromě velkorysého podávání vitamínů obsahuje celou řadu aminokyselin a sbírku minerálů, včetně mědi, zinku a železa. Quinoa se často nachází ve vegetariánském menu, doporučuje se pro alergiky a odborníky na výživu.

Rýže

Hodnota rýže je známa po celém světě, zejména v Indii, Asii a Číně. Bílá rýže však není užitečná, což se často používá vvaření a hnědý neleštěný. Taková rýže má jedinečné sorbentní vlastnosti, které čistí střeva od toxinů a pomáhají při jeho práci.

Také rýže je zdrojem energie, sacharidů, je nízkokalorická. Vhodné pro ty, kteří mají dietu nebo trpí nesnášenlivostí proteinů.

Tip!

V případě podráždění žaludku by se rýže měla vařit pouze ve vodě, bez přídavku tuku.

Polba

Zapomenutá kultura, která dnes opět nabírá na popularitě. Dietologové začali používat takové obiloviny, aby často skládali mono-diety určené pro 3, 5 a 7 dní. A to vše díky tomu, že jeho sacharidové složení pomalu absorbuje tělo, což je velmi důležité pro hubnutí.

Polba také normalizuje činnost střev a hladinu cukru v krvi, pomáhá posilovat a posilovat imunitní systém těla.

Pravidelná konzumace zádi je velmi důležitá pro člověka, pro posílení jeho zdraví a stavu celého organismu.