Nevyhazujte banánovou slupku, určitě to bude vhodné.

Někteří lidé si myslí, že banánová slupka je jen odpad, který nelze dále používat. Tento názor je však velmi chybný, protože banánová slupka má v každodenním životě mnoho aplikací. Chcete-li zjistit, které z nich jsou, přečtěte si dále. Některé nápady vás jen šokují!

Aplikace vaření

Podivné, jak se může na první pohled zdát, je v některých zemích banánová slupka podávána jako pochoutka. S problémem, že slupka dává hořkost, je velmi snadné s ní manipulovat. To je vařené po dobu 10 minut, a během této doby celá hořkost zmizí. Jeden ze zahraničních bloggerů provedl experiment, ve kterém srovnal banánový chléb vyrobený z buničiny a kůry. Jak ukázaly zkušenosti, chuť chleba z banánové slupky je prakticky stejná jako obvykle. Jediný rozdíl je doba vaření.

To je zajímavé!

Další blogger používal slupku místo masa v hamburgeru - to dopadlo docela chutné.

Banánová slupka na pečení masa

Navzdory výše popsaným kulinářským zkušenostem s banánovou slupkou se ne každý odváží vařit hamburger nebo například s ním chléb. Můžete začít neškodnějšími experimenty. InKdyž příště uvaříte maso, zakryjte dno pánve banánovou slupkou a potom dejte maso. Banánová slupka umožní, aby maso dokonale opékalo, aby nebylo suché ani syrové.

Důležité!

Před použitím banánové slupky pro kulinářské účely musí být důkladně opláchnut.

Bělení zubů

Vyzkoušeli spoustu výrobků na bělení zubů, ale nic nepomáhá? Pak je tato metoda pro vás. Je to poměrně jemné a nepoškozuje sklovinu, která je považována za její hlavní výhodu. Ihned po čištění zubů si vezměte banánovou slupku a otřete ji na zuby po dobu 1-2 minut. Potom vypláchněte ústa teplou vodou.

Skutečnost!

Chcete-li vidět výsledek, nezapomeňte použít čerstvou banánovou slupku, která je oddělena od buničiny.

Protizánětlivé vlastnosti

Mnohé studie ukázaly, že banánová slupka má vynikající protizánětlivé a regenerační vlastnosti, protože obsahuje látky, které podporují rychlou regeneraci. Odlupování banánů tak může pomoci při popáleninách, bodnutí hmyzem a dalším zánětům na kůži.

Čistící obuv a stříbro

\ t

Všechny výhody banánové slupky zahrnují její čistící vlastnosti. Díky ní můžete snadno očistit zčernalé stříbrné a špinavé boty. V takových případech se používá vnitřní strana slupky.

Důležité!

Po toběVyčistěte boty nebo dekorace banánovou slupkou, otřete je vlhkým hadříkem.

Banánová slupka místo kosmetiky pro péči o pleť

Pokud otřete kůži banánovou slupkou, budete mít na ni pozitivnější účinek než nákup drahých kosmetických prostředků. Za prvé, zvlhčete pokožku a za druhé odstraňte drobné podráždění. A také banánová slupka pomáhá bojovat s vyrážkami a černými tečkami, vyhlazuje jemné vrásky.

Použití v zahradnictví

Zkušení zahradníci již dlouho chápali, jak cenná hnojiva jsou banánová slupka, takže ji pravidelně používají jako vrchní obvaz. K tomu je předem nařezána na malé kousky a jeden den namočena ve vodě. Pak se voda vypustí a rostliny se zalévají.

A také banánová slupka může být použita k boji s mšicemi. Za tímto účelem otřete listy rostlin vnitřní stranou slupky. Vůně banánů odradí hmyz, takže můžete zapomenout na mšice na rostlinách.

Skutečnost!

Tento postup bude účinný pouze doma.

Toto není úplný seznam způsobů použití banánové slupky, protože existuje mnoho možností pro jeho použití.