Než umýt plastovou kuchyň bez skvrn

Nová kuchyně, vyrobená z plastových fasád, vypadá moderní a krásná. K dnešnímu dni je tato interpretace jednou z nejpopulárnějších. Kuchyň může být vyrobena v jakékoliv barvě a v jiném interiéru.

Hlavní úkol po nákupu a instalaci - pečlivá péče a provoz sluchátek. Vydrží tak déle a neztratí svůj původní vzhled.

Vzhledem k tomu, že kuchyň je poměrně aktivní prostor, je zde dostatek znečištění. Při vaření a mytí nádobí se plastové fasády rychle zašpiní. To je velmi znatelné. Fasáda má lesklý povrch, který odráží všechny tisky, kapky a další stopy. Pokud máte čas, je lepší po každém vaření nebo po umytí nádobí, procházka podél fasády s mírně vlhkým hadříkem z mikrovlákna. Veškeré světelné znečištění se tak vymyje a kuchyňská linka se vyčistí.

Metody čištění domácích chemikálií

Pokud je kontaminace složitá, například zmrazený sprej rostlinného oleje nebo tuku, stopy omáčky, pak nepomůže běžná voda a hadr. K praní nábytku je nutné použít silnější prostředky. Mohou to být:

  • Mycí prostředky. Dokonale rozkládají tuky a pomáhají eliminovat znečištění. Naneste několik kapek na měkkou houbu.mytí kapaliny a držení celého povrchu náhlavní soupravy. Musíte nechat na pár minut prostředky pro projev vlastností, a pak opláchněte vlhkým viskózovým hadříkem a otřete do sucha. Prací prostředek nezanechává skvrny a je dobře opláchnut fasádou.
  • Čistič skla. Skládá se z aktivních složek, které se vyrovnávají se znečištěním jakékoliv povahy. Kapalina nezanechává skvrny na plastu a je odstraněna spolu s rozpuštěnou špínou nebo mastnou skvrnou. Je vhodné použít. Sprejovou lahvičkou nastříkejte na kuchyňskou fasádu trochu kapaliny a otřete je suchým, čistým hadříkem.
  • Univerzální čisticí prostředky. Pro čištění plastových kuchyňských panelů můžete použít detergenty ve formě gelů nebo kapalin. Mají výraznější chemický účinek než kapaliny na sklenice nebo na nádobí. Prací prostředek může eliminovat silné nebo staré znečištění. Aplikuje se pěnovou houbou na místo znečištění a ponechá se po dobu 3-5 minut, poté se opláchne teplou vodou.
  • Agresivní detergenty nebo automobilové chemikálie. Jedná se o poslední kategorii plastových čističek. Složení těchto prostředků zahrnuje žíraviny - alkálie, deriváty bází. Prostředky vykazují vysokou účinnost při čištění, mohou však poškodit povrch s dlouhou interakcí. Před použitím je kapalina testována v nenápadné oblasti. Pokud vše proběhlo dobře, je produkt rozložen v rovnoměrné vrstvě na zašpiněný plast a otřený měkkou houbou, dokud nejsou odstraněny skvrny a mastné stopy.

Populární metody odstraňování znečištění

Ženy v domácnosti často používají tradiční metody čištění kuchyně z plastu. Pro metody používané nástroje a předměty, které jsou vždy po ruce. Mezi oblíbené metody čištění patří:

  • Mýdlový roztok. Chipy domácího mýdla se rozpustí v teplé vodě v poměru 1:10, kuchyně se promyje mýdlovým roztokem, poté se promyje čistou vodou a osuší se.
  • Voda s citronem nebo octem. Kyselina odstraňuje nečistoty a rozpouští tuk. Vezměte lžičku citronové šťávy nebo 9% octa a rozpusťte ve sklenici teplé vody. Výsledný roztok otírá plast. Kromě čištění, každodenní použití této metody dodá kuchyni extra lesk a dodá její životnost.

Jak se prát

Při mytí kuchyně je třeba si uvědomit, že lesklý povrch je velmi citlivý na mechanické poškození. Škrábance vzniklé při čištění budou jasně viditelné, zejména na slunci. Je zakázáno používat při mytí plastů:

  1. houby, kovové sítě, kartáče, brusné prášky. Jakékoliv prostředky, které mohou způsobit mechanické poškození, jsou nebezpečné. S dlouhým kontaktem, s největší pravděpodobností na plastu zůstane značka od nárazu. Prášky se skládají z granulí, které poškrábají povrch. Houby, sítě mají tuhé a hrubé štětiny nebo vlákna a také zanechávají škrábance na kuchyňské fasádě.
  2. Aceton, odstraňovač laků na nehty, chemická rozpouštědla.Tyto chemické kapaliny zničí plastovou strukturu a rozbijí ochrannou lesklou vrstvu. Jejich použití povede k tomu, že plast se zbarví bíle nebo dokonce zhroutí. V tomto případě spočívá možnost opravy situace pouze při výměně fasády.
  3. Bělidla, látky obsahující chlor. Stejně jako rozpouštědla mají na povrchu silný chemický účinek a mohou navždy zničit kuchyni. Plast se bojí chloru a jeho derivátů.

Tipy pro čištění plastové kuchyně

Průčelí kuchyně se rychle omývá těmito látkami. Hlavní věc je nebát se koupit a vyzkoušet nové čisticí prostředky určené pro tento účel. V obchodě před nákupem by měla věnovat pozornost složení. Pokud jsou v prostředku přítomny povrchově aktivní látky, je v prostředku přítomno malé množství alkálie a produkt má konzistenci podobnou gelu, pak je možno tento produkt zakoupit a potom aplikovat. Nástroj by měl fungovat efektivně.

Čištění kuchyně se provádí pomocí rukavic, protože většina látek působí na pokožku rukou a může způsobit sucho, podráždění a dokonce i alergickou reakci. Kdykoliv je to možné, místnost je větraná, aby nedocházelo k vdechování škodlivých par určitých kapalin.

Často se stává, že když se plast otře vlhkým hadříkem, zůstanou malé stopy kapiček. Abyste se jim vyhnuli, použijte gumovou hadr. Zabraňuje tvorbě skvrn a je vhodný pro každodenní použití. Tento hadr je uchováván v pouzdře ve vlhkém stavu. Před použitím se omyje v čisté voděmačkat a nosit na plastových fasádách.

Po čištění kuchyně se v tomto stavu udržuje co nejdéle. K tomu, v domácnosti zboží získat speciální tekutinu pro péči o plasty. Okamžitě odstraní sebemenší znečištění a dodá fasádě lesk a jas barev.