Obuv z imitace kůže: správný odchod, funkce při odchodu v zimě av létě

Prodejci v obchodě připomínají zákazníkům, jak se starat o boty z umělé kůže, aby si po dlouhou dobu zachovali svůj původní vzhled. Je zakázáno používat látky a metody, které se vztahují na přírodní materiály. Druhé pravidlo - způsob péče je vybrán s ohledem na materiál. Termín "umělá kůže" skrývá PVC, mikrovlákna, polyuretan a další syntetické materiály. O každého se staráme jinak. Chyby by neměly být. V opačném případě nebude obuv trvat déle než 1 sezónu.

Pravidla péče závisí na materiálu

.

Výrobce dodává každému páru bot pokyny. Uvádí pravidla péče.

\ t \ t
Velur nebo semišEukobuk Kůže
Povrch je jednou denně utřen flanelovou látkou. Pro zachování původního vzhledu výrobku umožní stříkání barvy. Nosí se na čisté a sušené botě. Po každém použití otřete povrch měkkým hadříkem. Je navlhčený v teplé vodě.
Použijte speciální semišový kartáč. Večer po vyčištění je povrch ošetřen vodotěsným krémem. Po každém namočenízpracování se suší uvnitř 2 hodiny.
Eliminace otěru a nepříjemné vůně umožní nanospray. Lze zakoupit v obchodě. Mírně vlhká houba pomůže odstranit bílé pruhy a odření. Pravidelná péče o vlastní obuv z umělé kůže by měla být provedena bezbarvým krémem.

Kartáč určený pro eko-buk pomáhá odstraňovat prach. Prodává v obchodě s obuví. O béžovou, bílou a hnědou obuv se stará přiměřeně zbarvený krém.
Pata a okraj podešve jsou otřeny flanelovou látkou. Nejméně jednou za 10 dní se povrch ošetřuje postřikem. Musí obsahovat antistatické činidlo.
Během dne se povrch ošetřuje houbou nebo houbou, které jsou impregnovány voskovou směsí.
Omyjte teplou, ne horkou vodou.
Otřete do sucha měkkým hadříkem.
Přímé sluneční světlo by nemělo spadnout na boty.

Dodržování uvedených doporučení sníží míru opotřebení výrobku.

Ne všechny akce jsou stejně užitečné

.

Výrobci důrazně připomínají, že ne všechny metody péče o koženkové boty jsou vhodné. Seznam nejběžnějších zákazů je následující.

Velur nebo semiš Eukobuk Koženka
Nepokládejte pod vodu. Nepoužívejte pro skladováníkrabice, které nejsou vyrobeny z lepenky. Nepoužívejte živočišný tuk, aby se dosáhlo lesku.
Při čištění je zakázáno používat fyzickou sílu

.

Neskladujte v plastových pytlích. Nesušte v čistotě.

K odstranění nečistot nepoužívejte organická rozpouštědla.
Je zakázáno pevně spojovat koženkové boty.

Uvedené zákazy týkající se péče o vlastní obuv z umělé kůže by neměly být považovány za konečnou pravdu. V případech, kdy jde o těžké znečištění, se můžete od výše uvedených doporučení odchýlit. To je situace, kdy boty z semiše nebo veluru nelze vyčistit jinými prostředky:

 • zřeďte 1 lžíci jemného pracího prostředku v nádobách s teplou vodou;
 • v roztoku navlhčete hadřík vyrobený z HB;
 • stlačit hadr;
 • otřete povrch boty;
 • vezmou fleecy tkaninu;
 • namočené v teplé vodě;
 • stlačit tkaninu;
 • povrch otřete, dokud nezmizí stopy prášku;
 • otřete povrch suchým měkkým hadříkem.

Poznámka!

Boty by neměly být skladovány v blízkosti topných zařízení. Vysušte ho v limbu. U tkaniček je svázána například s rukojetí skříně.

Pravidla pro zimní a letní péči

Čisté a suché - motto v celém textuzimní sezóny. Bez ohledu na klima, během prosince-února, velur, semiš a nubuk by měli být opuštěni. Uvedené materiály jsou citlivé na vlhkost a sůl, která je nadměrně postřikována chodníky. Volba je dělána ve prospěch koženky. Následující doporučení pomohou řádně se o něj postarat:

 • použijte přírodní štětinový kartáč;
 • minimalizují kontakt s nadbytečnou vlhkostí;
 • použít zvlhčující sprej;
 • jednou denně zpracovávat vodu odpuzující úpravu;
 • jednou měsíčně použijte čistící šampon pro kozhzam;
 • sušené elektrickými sušiči bot;
 • Jednou měsíčně aplikujte tónovaný krém se značkou.

Všechny použité látky by měly být označeny „pro umělou kůži“. Druhé pravidlo - syntetické kožené boty nejsou nošeny během rozmrazování.

V létě mají boty tendenci vysychat. Vsaďte na látky, které zvlhčují materiál. Ujistěte se, že použitá látka je vyvinuta pro určitý typ obuvi ze syntetických materiálů.

Velur nebo semiš Eco Nubuck Koženka
Je povoleno provádět mírné mokré ošetření. Používejte pouze metody suché péče. Barva krému odpovídá barvě výrobku.
Po každém mokrém zpracování se boty suší. Vnitřní povrch je vyplněn novinami Naneste měkký semišový kartáč. Dye pomůže eliminovat otěru. Je zvednutv tónu.

K odstranění malého množství nečistot pomůže vysavač automobilu. Krémy obsahující vosk a parafín se používají nejvýše jednou za měsíc. Pokud je aplikujete častěji, povrch boty bude prasknout.
Podrážku otřete měkkým hadrem. Je navlhčen teplou vodou, ve které je rozpuštěno 50 ml dětského šamponu. Kapalné přípravky se používají pouze za suchého počasí.
Skvrny ze soli se odstraní roztokem vody a amoniaku. Poměr je 3: 1. Složení pro lesklý lesk se aplikuje nejvýše dvakrát týdně.

K léčbě vnitřního povrchu používejte každý den speciální deodorant.
Pěnivé složení pomůže odstranit silnou kontaminaci.
Bezpečným způsobem čištění za mokra je použití nádoby s ½ litru teplé vody s 10 mg dětského šamponu. Flanel je v roztoku navlhčen. Otřela povrch.

Poznámka!

Výrobky z koženky, semiše a veluru jsou nejnáročnější z hlediska péče.

Profesionální nářadí

Nové boty, na rozdíl od obuvi, nemusí být ošetřeny regeneračními nebo barvícími látkami. Seznam autorizovaných profesionálních nástrojů je následující.

\ t
Sezóna Jméno Periodicita Poznámka
Zpracovánív zimě

Nanomax, čistič kůže Léčba se provádí večer. Vyživuje a změkčuje materiál. Odstraňuje nečistoty.
Salton Professional Polotekutý krém se aplikuje 1krát denně. Nedovoluje, aby se nečistoty absorbovaly.
Zpracování v létěCrème de luxe nebo Saphir Ošetření se provádí jednou denně. Látka je naplněna plastovou trubicí. Jeho konec je měkká houba. Kompozice obsahuje fluorid a vosk. Látky udržují vlhkost v materiálu. Zajistěte lesk.
Salton Léčba se provádí jednou za 3 dny. Používejte pro hladkou syntetickou pokožku.

Před zahájením ošetření by bota měla stát nejméně 3 hodiny při pokojové teplotě.

Výrobci obuvi ze syntetického materiálu připomínají, že některé „chemie“ musí být zcela opuštěny. Před použitím jakékoli látky studie složení. Nesmí obsahovat níže uvedené látky. Seznam se liší podle materiálu:

 • alkohol, cyklohexanon acetát - velúr /semiš, eko-nubuk, koženka ;
 • petrolej, benzín, tetrahydrofuran - nebezpečný pro koženku;
 • aceton a agresivní detergenty, včetně čpavku v jejich složení - zakázané pro všechny materiály.

Správná péče o vlastní obuv z imitace kůže je založena na znalostech doporučení jejího výrobce.

Postup

Po návratu domů si vezmou kartáč s „průměrnou“ měkkostí - s jeho pomocí odstraňují vysušené nečistoty. Jestli jihodně pomůže slabému mýdlovému roztoku. Voda by měla být teplá, ale ne horká. Další doporučení jsou následující:

 • ošetřit povrch vlhkým hadříkem;
 • produkt se suší při teplotě místnosti;
 • 1 krát týdně, vyleštěné látkou;
 • Jako leštidla se používají 3 až 4 kapky glycerinu;
 • vnitřní povrch je ošetřen deodorantem pro boty a vnější povrch impregnací pro syntetické povlaky.

Poslední etapou je použití nápravného prostředku pro sušení náhrady kůže.

Prací obuv ze syntetických materiálů

Výrobci jsou jednomyslní. Ošetření vodou je kontraindikováno. Mytí uggs - samostatný problém. Je možné použít automatický stroj, pokud v produktu nejsou žádné semišové vložky.

Další postup je následující:

 • obuv se vkládá do sáčku na prádlo - lze ji zakoupit v obchodě pro domácnost;
 • nastaví „jemný režim“;
 • t vody: + 40С;
 • přísada pro výrobky z vlny;
 • „odstřeďování“;
 • produkt jemně stlačený rukou;
 • uggs jsou položeny v malé výšce;
 • pod nimi je umístěna mísa, do které proudí voda.

Po dokončení umytí uvnitř uggs stacku zmačkané noviny. Jednoduchá manipulace si zachová tvar výrobku.

Tradiční metody

Péče o umělou a přírodní kůži vyžaduje zvýšenou opatrnost. Nestůjte příliš častozpracovávat syntetické materiály metodami „dědečka“. V opačném případě můžete věc zkazit. Tradiční metody nelze použít více než 1 krát za měsíc.

\ t
Problém Náprava Poznámky
Stopy krve

Majitelé lehkých bot používají peroxid vodíku. Navlhčila vatovým tamponem a rychle aplikovala na skvrnu po dobu 5 sekund. Dalším krokem je odstranění místa znečištění. Zbytky peroxidu se čistí suchým hadříkem. Žádný spěch. Chybné akce přinesou více problémů než krvavé skvrny.

Majitelé tmavých bot používají čpavek. Zředí se v 1 šálku vody. Pro stanovený objem vezměte 1 lžíci amoniaku. Ke směsi se přidá 1/3 prostředku na mytí nádobí. Bavlněný tampon je ponořen do kapaliny. Snaží se škrábnout. Dalším krokem je setření skvrny zubním kartáčkem. Jakmile zmizí, povrch nějaké koženky se otřel vlhkým hadříkem.
Značky na trávu Vezměte šťávu ze dvou citronů nebo 1 lžíce kyseliny citrónové. Zředí se sklenicí vody. Bez ohledu na volbu je bavlněný tampon ponořen do kapaliny. To mačká. Tampón otřete místo znečištění. Po 15 minutách se povrch ošetří hadříkem namočeným v teplé vodě. Citronová šťáva a kyselina jsou nebezpečné pro výrobky ze syntetických materiálů. Podobné čištění se provádí nejvýše 1 krát každé 3 měsíce.
Skvrny s hlubokými skvrnami Prodám trubku Gluto čisté.Při mírném použití látka neruší strukturu materiálu. Malý hrášek se vymačká na bavlněný tampon. Otírají místo znečištění. Posledním krokem je zpracování obuvi s lehce navlhčenou bavlněnou podložkou. Tato populární metoda se používá maximálně jednou za 6-7 měsíců.
Stopy olejové barvyTerpentýn přichází na záchranu. Na látku se nalije asi 50 g. Do té doby otírala povrch, až stezka zmizí. Jedná se o purifikovanou formu terpentinu. Můžete si ho koupit v obchodě pro domácnost.

Poznámka!

Člověk používá lidové metody na vlastní nebezpečí a riziko. Výrobci je nedoporučují.

Správná péče o obuv vyrobená ze syntetických materiálů prodlouží její životnost. Sázejte na metody doporučené výrobci. Druhé pravidlo - nepoužívejte chemikálie a rozpouštědla. I v malých množstvích ničí strukturu materiálu. Třetí pravidlo je, že boty by neměly být sušeny v blízkosti baterií. V závěru je uvedeno doporučení použít minimální vodu pro preventivní a hygienické zpracování obuvi v zimě.