Od kterého data je úplněk v březnu 2019

Úplněk je nejoblíbenější a nejzáhadnější fází Měsíce. Je to čas vlkodlaků a vytí vlků, nebo období silné astronomické energie, když se musíte schovat doma a neudělat žádné důležité věci? Nebo je to jen fáze nebeského těla? Je jisté, že tento fenomén si zaslouží pozornost. Kdy bude úplněk v březnu 2019? Jak si nesmíte nechat ujít tento magický čas a to, co potřebujete mít čas udělat během tohoto období a co byste neměli dělat.

Jaký je úplněk

Od dávných dob lidé porovnávali své činnosti s lunárním kalendářem. Toto číslo vezme a přesvědčení spojená s touto událostí obrovskou, v kultuře národů světa Měsíc v úplňku vždy inspiroval básníky, skladatele, umělce a nyní filmaře. V 21. století, v době bláznivého tempa života ve velkých městech, v době, kdy je každý jev vědecky popsán a prokázán, lidé opustili právo na magii a nadále věří v sílu Měsíce.

Lidé obvykle nazývají úplňkem období několika dnů, když je viditelný celý disk. Astrologové také počítají přesný čas: den, hodina, minuta.

Úplněk je fází pohybu satelitu, když je rovina protažená Zemí, Měsícem a Sluncem kolmá k rovině ekliptiky (oběžná dráha rotace).Země kolem Slunce). V této době můžete pozorovat maximální jas měsíce. Vypadá to jako jasně osvětlený, dokonce kruh. Stíny na jeho povrchu nejsou ze Země viditelné.

Úplněk se odehrává uprostřed lunárního měsíce. To se obvykle děje 14. nebo 15. den. Astronomicky má tato fáze trvání přibližně jeden den. Období úplňku však lze přičíst dalším dvěma dnům: před a po. Jsou také energicky silní. Úplněk se zpravidla vyskytuje jednou za 29,5 (dny). Proto někdy nechodí do února. Tak to bylo v 2018 : v lednu av březnu - dva plné měsíce, v únoru - ne jeden.

Zajímavé!

Například na Srí Lance jsou obchody v tento den uzavřeny, rybolov a lov jsou zakázány, ani alkohol není podáván na veřejných místech. Měsíc je považován za posvátný.

Vliv na přírodu

Vědci dokázali, že fáze Měsíce nemají žádný magický účinek na přírodu. Ovlivňuje všechny živé a neživé věci na naší planetě. Růst a vývoj rostlin závisí na tom, protože pohyb šťáv nastává v souladu s měsíčními fázemi. Zvířata se začínají chovat neklidně a agresivně i během úplňku. Dokonce i ženský cyklus je přibližně stejný jako měsíční. S tím souvisí i odliv a tok světových oceánů.

Skutečnost!

Při úplňku je příroda plná čerstvých sil, nádoba života je naplněna až po okraj, pro další rozvoj byl přijat impuls a energie. Není divu, že lidoví léčitelé po mnoho staletí sbírali léčivé rostliny v úplňku a první dny po něm. Svátek Ivana Kupaly se slaví v úplňku července.Byliny shromážděné v této noci jsou považovány za magický, mocný lék.

Zkušení lesní dělníci řezali stromy ihned po úplňku. Dřevo v této době obnovuje měsíční energie, nehnije, slouží mnoho let.

Měsíc ovlivňuje vodu, takže moře a oceány jsou poslušné. Vzhledem k tomu, že člověk má 80% vody, je také postižen.

Účinek úplňku na osobu

Úplněk je kulminací energie měsíce. Všechny systémy lidského těla podléhají tomuto nárůstu energie. A pokud jsou některé prvky systému slabé, projeví se pozitivně nebo negativně a ovlivní zdraví či osud člověka. Vliv úplňku:

Pozitivní:

 • podvědomí je aktivováno a otevírá své zdroje;
 • velmi vysoká úroveň energie, vitalita ve výšce;
 • inspirací jsou tvůrčí lidé;
 • lidské fyziologické schopnosti jsou maximální.

Negativní:

 • z důvodu zvýšeného emocionálního zázemí je obtížné kontrolovat chování, nerovnováhu;
 • změny nálady rychle dochází k nervovým poruchám;
 • lidé s nestabilní mentalitou nejsou schopni vyrovnat se s vysokou úrovní energie, což vede k sebevraždě, kriminalitě, exacerbaciduševní poruchy;
 • na vzestupu může být nadměrný optimismus, podceňování stupně nebezpečí, tedy velký počet dopravních nehod;
 • rozruch, bezmyšlenkovité činy, unáhlená rozhodnutí;
 • problémy ve vzájemném porozumění mezi lidmi: rodiče a děti, páry, kolegové - odmítnutí názoru jiného, ​​nedostatek tolerance, zvýšená náročnost;
 • úzkost, úzkost, špatné pocity, deprese;
 • zhoršení chronických onemocnění, zvýšený krevní tlak;
 • nespavost: fakta jsou dlouho známa: děti byly skryty před spaním v úplňku, ženy se obávaly, že by měsíc odnesl krásu;
 • konflikt mezi „musí“ a „chtít“: člověk se může vzdát svých povinností a pokračovat ve svých zálibách.

V tento den nezačínejte důležité podniky. Je však nutné stanovit cíle a učinit přání. Když měsíc klesne, přání se začnou naplňovat.

Je nežádoucí provádět vážné operace v tento den a obecně ohrozit zdraví. Vyhněte se davům. Je lepší se zapojit do tichých sportů, své oblíbené práce, meditace, kreativity.

Viz také

Nový měsíc v březnu 2019: jaké datum, měsíční fáze

Fenomén lunárního kalendáře je založen na nejstarších studiích pohybu měsíce po obloze. Pozorování různých fází měsíce, ...

Kdy bude úplněk v březnu 2019

V březnu 2019 padá úplněk 21. března v 4:42 moskevského časučasu. Východ měsíce v 19:10, západ slunce v 7:11.

Den byl vyhodnocen jako nepříznivý. Doporučuje se provádět očistu těla, drobné jednodenní záležitosti, kreativitu.

V tento den nechodte na cestu, nezaćínejte nový velký podnik nebo provádęjte kosmetické postupy. Můžete naplánovat své aktivity se zaměřením na fáze měsíce. Tabulka fází měsíce v březnu 2019 je následující.

Datum Lunární den Fáze
1. března 24, 25 Ubývající měsíc
2. března 25, 26 Ubývající měsíc
3. března 26, 27 Ubývající měsíc
4. března 27, 28 Ubývající měsíc
5. března 28, 29 Ubývající měsíc
6. března 29, 30, 1 Nový měsíc v 19:04
7. března 1, 2 Měsíc pěstování
8. března 2, 3 Rostoucí měsíc
9. března 3, 4 Rostoucí měsíc
10. března 4, 5 Rostoucí měsíc
11. března 5, 6 Měsíc rostoucí
12. března 6, 7 Měsíc rostoucí
13. března 7, 8 Měsíc pěstování
14. března 8, 9 První čtvrtletí v 13:27.
15. března 9, 10 Pěstování Měsíce
16. března 10, 11 Rostoucí měsíc
17. března 11, 12 Měsíc rostoucí
18. března 12, 13 Měsíc rostoucí
19. března 13, 14 Rostoucí měsíc
20. března 14, 15 Měsíc rostoucí
21. března 15, 16 Úplněk v 4:42
22. března 16, 17 Ubývající měsíc
23. března 17, 18 Ubývající měsíc
24. března 18, 19 Ubývající měsíc
25. března 19 Ubývající měsíc
26. března 19, 20 Ubývající měsíc
27. března 20, 21 Ubývající měsíc
28. března 21, 22 Poslední čtvrtletí v 7:10
29. března 22, 23 Ubývající měsíc
30. března 23, 24 Ubývající měsíc
31. března 24, 25 Ubývající měsíc

21. března, kdy bude úplněk v Libra, měli byste rozhodně přemýšlet o lidech kolem vás, hledat interakce a vzájemné porozumění s nimi, starat se o jejich potřeby.

Život a peníze

Nejslavnější znamení o úplňku říká, že v tento den byste si neměli stříhat vlasy a nehty, barvit si vlasy a dělat si vlasy.

Důležité!

21. března 2019 je nepříznivý den pro stříhání a barvení vlasů.

Během úplňku není nutné uchovávat potraviny v chladničce nebo se zabývat konzervováním. Předpokládá se, že produkty se zhorší.

Mezi označeními patří:

 • nože ponechané v měsíčním světle, které noc bude nudné ráno;
 • podestýlka měsíčního svitu se změní na žlutou;
 • nosí červené dnospodní prádlo v tento den - bohatství;
 • najít díru v kapse - pro zisk (pouze je nutné ihned sešit);
 • opustit peněženku v paprscích měsíčního svitu - přilákat peněžní energii;
 • držet minci v kapse - přilákat velké peníze.
Přečtěte si také

Květiny v květináčích s červenými květy: podrobný popis a fotografie

Červená je považována za nejvýkonnější odstín celé škály barev. Ztělesňuje moc, vášeň, vůli vyhrát, ...

Kuchyňská zahrada

Březen - začátek jara. Je čas začít aktivní práci v zahradě a na zahradě. A rozhodně se neobejde bez stolu s fázemi měsíce. Nebeský pomocník vám řekne, jak vybrat nejlepší čas.

Pozor!

21.března 2019 - úplněk v Librách - všechny ostatní věci v zahradě na další dny!

Pokud opravdu chcete dělat užitečné věci, můžete si dovolit některé akce, které jsou zcela slučitelné s půdou, která přetéká energií:

 • ředění sazenic;
 • hubení plevelů a škůdců;
 • mulčování, uvolňování, hilling;
 • krmení.

V žádném případě by se člověk neměl zabývat sběrem, roubováním rostlin, touhou. Ani špetka za to nestojí. Pozitivní je vliv na rostliny rostoucí měsíc. To je nejvhodnější doba pro výsadbu a šlechtění. Doba ubývajícího měsíce je k dispozici pro všechny typy péče o rostliny.

Nezapomeňte na vliv zvěrokruhua den v týdnu o podmínkách práce. Tyto faktory mohou být v souladu nebo v rozporu s charakteristikami času v souladu s fází měsíce.

Příroda nám neustále dává znamení, jak řídit náš čas a energii. Z generace na generaci se tyto znaky shromažďují v encyklopedických znalostech. A nezacházejte s nimi lehce. Úplněk - tajemný, tajemný, magický, šílený čas. Během tohoto období jsme všichni na rameni. Tentokrát pro drsnou povahu. Bojíte se změny - počkejte. Úplněk - čas úspěchů a emocí, skutků a lásky.