Oděvní parník - který model je lepší koupit

Oděv pro oblečení je již dlouho skvělou alternativou jednoduchého železa. Jeho hlavní výhodou je, že vyžaduje méně úsilí od hostesky, a to jeden tahy mnohem lepší než jeho předchůdce. Vzhledem k různorodosti modelů je však velmi obtížné vybrat si kvalitní zařízení, protože musíte být schopni porozumět technickým vlastnostem a funkčnosti. Řekneme vám, jaký model parníku na oblečení si vyberete.

Technické specifikace zařízení

Dobrá parní prádla na oděvy by měla mít řadu vlastností, které zajistí kvalitu její práce. Při výběru zařízení je třeba věnovat pozornost:

 • rychlost přívodu páry je alespoň 25 g /min (gramy za minutu);
 • výkon - nejméně 1500 W;
 • tlak par - normální hodnoty 3,5–5 bar;
 • objem nádrže na vodu - čím více, tím delší je provoz zařízení;
 • pracovní doba - norma je 1 hodina;
 • přítomnost parních režimů není nejdůležitějším bodem, ale jeho přítomnost usnadňuje práci se zařízením;
 • délka hadice - čím déle, tím je přístroj v provozu.
Zajímavé!

Parník je jednoduše nepostradatelný pro žehlení záclon. Nejdůležitější je, že nemusí být odstraněny z okapů, protože mnoho modelů dokáže zmírnit vrásky ve vzpřímené poloze, dokonce i záclonové tkaniny.

Hodnocení nejlepších modelů

Výběr modelů a výrobců parních zařízení, ruční nebo venkovní, je velmi velký. A na místě je často obtížné přebývat na jediné značce, zejména když se nikdy s takovými nástroji v životě nesetkala. S tímto hodnocením bude snadné učinit konečnou volbu, protože zde se sbírá jen to nejlepší.

Zajímavé!

Ruční parníky jsou pohodlné a kompaktní zařízení, které je vhodné vzít s sebou na výlety. Nejsou vhodné pro práci s bavlnou, rouškou, kašmírem a lnem, ale jiné lehké materiály je mohou plést.

Mezi nejoblíbenější a nejspolehlivější modely patří tyto firmy:

 • Euroflex Monster MS-10878/10879. Jedná se o kompaktní ruční parní generátor, který plní své funkce dokonale. Perfektně odstřihuje jakýkoliv typ tkaniny a má velkou nádrž na vodu, navzdory své skromné ​​velikosti.
 • ENDEVER Odyssey Q-410 /Q-411 /Q-412 /Q-413. Dobře vyhlazuje záhyby, ale má malou kapacitu, která mu neumožňuje vyrovnat se s těžkými, hustými tkáněmi. Ale má malou velikost, jen pro cestování, stejně jako prostornou nádrž a dlouhou šňůru.
 • 3A Super Jet SJ-6H. Snadno použitelný parník, který si můžete vzít s sebou volně. Síť má řadu recenzí - od nadšených až po nespokojené.

 • Maxwell MW-3712 W. Kompaktní, ruční parní model s vysokým výkonem. Vhodné pro práci s lehkými tkaninami a hustými materiály. Zároveň je to trochu těžké s plnou nádrží, takže je s ním dlouho pracovat.nepříjemné. Všimněte si také, že začíná stříkat vodu s prodlouženým žehlením.
 • Mayer & Boch MB-10880. Tento malý parní generátor je ideální pro výlety na mrtvé věci na dovolenou. Ale pro konstantní, vysoce kvalitní použití není vhodný, protože má malou kapacitu.

 • Tefal DV-8610. Jedná se o univerzální model parníku, který se vyrovná s povinnostmi železa a parního generátoru. Může pracovat jak horizontálně, tak vertikálně, při kvalitativním výkonu své funkce.
 • VITEK VT-1285 BD. Manuální parní generátor, který se rychle zahřívá a má normální kapacitu, což mu umožňuje rychle a efektivně odpařit jakoukoliv věc. Má však jednu hlavní nevýhodu - malé množství vodní nádrže.

 • Zauber Z650. Zajímavý model, který kombinuje varnou konvici a parní generátor. Má dobrý výkon, funkci automatického vypnutí a kartáčovou hlavu.
 • Bradex Wonder Par. Vynikající výkon, vyjímatelná nádržka na vodu, hlava kartáčku a teleskopický stojan jsou hlavní přednosti tohoto modelu. Nevýhodou je křehkost pouzdra a nepříjemnosti použití.

 • Philips GC330 /40. Kompaktní a pohodlné zařízení s kvalitní podešví pro vytápění. To je dobré pro odizolování a osvěžení vzhledu věcí, zatímco je trochu těžký a má malou nádrž na vodu.
Zajímavé!

U složitějších a těžších tkanin je lepší zvolit vertikální parní generátor. Má velký objem nádrže na vodu arůzné vhodné trysky pro plnění všech úkolů.

Hodnocení zákazníků

Oksana Vladimirovna Romanenko, 38 let

Pro mě je malý parní generátor spásou, protože často chodím na služební cesty. Koupil jsem si malý parník za relativně nízkou cenu od Mayer & Boch. Jsem docela spokojený, i když samozřejmě nemůže železo plně nahradit.

Victoria Romanovna Soboleva, 30 let

Koupil jsem si kvalitní a kvalitní parní generátor od Tefalu. Věřím, že takové zařízení, které kombinuje několik funkcí najednou a dokáže za pár minut parkovat horu oblečení, nemůžete ušetřit žádné peníze.

Irina Aleksandrovna Klimkina, 40 let

Nikdy jsem nesnil o parníku, ale představili mi výročí společnosti Euroflex Monster. Moje radost nemůže být popsána slovy. Teď nevím, jak bez ní žít, protože pára se jemně vyhlazuje a hlavně - rychleji.