Odstraňte skvrnu motorového oleje z oděvu

Jak postupovat, pokud je na oděvu motorového oleje skvrna? Částečně odstranit to pomůže speciální sprej, který je povoleno používat doma. Prodává se ve specializovaných autodílnách. Sprej pomáhá odstranit olej a tukové skvrny z jakýchkoli povrchů, včetně tkanin.

Ihned po postřiku použijte odstraňovač skvrn nebo jiný nástroj na něm založený. Výborný boj s mastnými stopami benzínu, petroleje, acetonu (odstraňovač laku na nehty).

Jeden z výrobků se nanese na houbu. Je zpracována tuková stezka. Nechte skříňku na půl hodiny stranou. Účinné látky tuk rozpouštějí. Zbývá prát prádlo.

Minusový benzín a jiné podobné kapaliny - nepříjemný zápach, který zůstává po jejich použití. Výrobek umyjte, dokud nezmizí zápach.

Stojí za to pokusit se „zničit“ tuk a skvrny nafty kartáčem a mýdlem. Pro mytí koupit hnědé. Toto mýdlo funguje efektivněji než bílá. Nechte věci 3-4 hodiny. Pokud máte čas - na celou noc. Dopřejte si ráno oblečení a hodte je do stroje. Po umytí jej zkontrolujte: pokud je tuk z motorového oleje stále patrný, postup opakujte. Pokud je potřetí znečištění stále viditelné, potřebujeme odstraňovač skvrn.

Jako alternativa k mýdlu na prádlo - mýdlo Antipyaten. Z minusů -je těžké ho najít, protože se prakticky nevydává. Stojí za to se ptát v obchodě, jaké další prostředky tohoto typu by měly být použity k odstranění mastných nečistot.

Způsoby čištění džín z ropy

Denim potřebuje speciální druh čisticího hadříku bez ohledu na příčinu znečištění. Pro ty, kteří nevědí, jak odstranit skvrnu z motorového oleje z oblečení, bude užitečné studovat vlastnosti profesionálního rozpouštědla, je používán doma.

  • Zpracujte denim nejprve rozpouštědlem.
  • Potom posypeme práškem a pokropíme vodou.
  • Jděte přes džíny s hrubým štětcem.
Nepoužívejte rozpouštědlo na bílé džíny. Na jiných odstínech - je to možné. Je důležité dodržovat pokyny uvedené na obalu.

Kromě rozpouštědla jsou pro džíny vhodné i amoniak a terpentýn. Smíchají se v poměru 1: 1. Čištění se provádí ubrouskem. Pak džíny opláchněte mýdlovou vodou.

Terpentýn má významnou nevýhodu - voní nepříjemně. Pokud si je umyjete jakýkoliv výrobek, bude po delší dobu nepříjemný zápach. Chcete-li se jich zbavit, musíte položit kalhoty do stroje více než jednou. Pro praní použijte silný parfémový olej. Stojí za to pokusit se do prášku přidat několik kapek parfému. Zabije to zápach.

Jako možnost nechat kalhoty na ulici celou noc. Tak rychle zkontroloval. Tento způsob zbavení se nepříjemného zápachu je vhodný zejména na zimu. Mrazivý vzduch zabíjí vůni.

Kapalina na mytí nádobí

Prostředek na mytí nádobí pomáhá zbavit se mnoha druhů skvrn, včetně skvrn, které zůstanou po kontaktu s motorovým olejem. Než začnete s kontaminovanou kapalinou zacházet, nemusí se s ní manipulovat. Šatní skříňka se hojně nalije do prádla a na několik hodin se odstaví.

Je-li plocha tuku velká, promíchejte kapalinu s práškem proti odolným skvrnám v poměru 1: 1. Za hodinu nechte stranou šatní skříň. Po - otřete ruce skvrny. Můžete také použít kartáč na mytí.

Pokud kontaminace stále přetrvává, je třeba postup opakovat stejným způsobem. Pro dosažení maximálního efektu nalijte výrobek přes celou noc. Spusťte stroj ráno a několikrát si umyjte šatní skříň. Pokud se jedná o bílou věc, vyplatí se vybělit bělidlem. Kolik je použito je uvedeno na obalu.

Mycí prostředek a prášek jsou vhodné pro trvalé stopy po dobu jednoho týdne nebo déle. Ale je lepší nenechat věc ležet několik týdnů v řadě. V tomto případě se snižuje možnost, že zůstane dokonale čistá.

Metoda "zubní víly"

Nejneobvyklejší látkou, která stojí za to se pokusit odstranit skvrnu ze strojního oleje z oděvů, je zubní pasta. Cvičení doma není těžké. Těstoviny jsou v každém domě. Je nahrazen zubním práškem. Akční algoritmus zůstává stejný.

Naneste pastu na skvrnu. Zřícenina. Oblečení nechte na soběhodinu Nechte pastu ztvrdnout. Po hodině otřete pastu běžícím zubním kartáčkem. Pokud kontaminace přetrvává, postup opakujte. Pokud se tekutina dostane na lehký hadřík, dávejte pozor na pastu. Obsahuje-li granule jiné barvy, mohou barvit oděvy.

Po čištění pastou se doporučuje produkt umýt. Pokud se jedná o bílou věc, opláchněte ji bělidlem tak, aby nic nezůstalo po nečistotách.