Oplachování prádla do-it-yourself doma

Je-li klimatizační zařízení vyčerpáno během mytí, nemusíte běžet do obchodu, můžete si to sami z toho, co máte po ruce. Vliv osobně připravených prostředků není o nic horší než účinek nakoupeného prostředku, a co je nejdůležitější, je v něm méně škodlivý, zejména pro osoby trpící chemickou alergií. Prádelník kondicionér si to pračka: recepty, tipy a triky.

Výplach pro mytí: klady a zápory

Základem klimatizačních zařízení jsou kationtové sloučeniny, které jsou distribuovány a ukládány na povrchu tkanin, tvoří ochranný „stínítko“, které činí prádlo měkkým, udržuje barvu a snižuje elektrostatický efekt. Kondicionéry značně zjednodušují proces žehlení, věci se pro tělo stávají příjemnými. Povlečení voní dobře i po vysušení venku. Na ošetřených věcech se pelety objevují méně často, znečištění se lépe omývá.

Varování!

Používání máchání je běžnou příčinou příznaků alergie. Při mytí dětského oblečení můžete změkčovač tkanin vyměnit za zakoupený.

Jako součást téměř všech klimatizačních zařízení existují chemické látky nebezpečné pro zdraví (chloroform, ethanol, ethylacetát, A-terpineol, kafr, benzylacetát, \ tlimonen a další), mohou být zdrojem nebezpečných onemocnění. Vedlejší účinky zahrnují vyrážky, bolesti hlavy a nervové poruchy. V kritických případech může pravidelné vyplachování vést k astmatu a onkologii. Jsou tam přírodní prostředky, ale cenové značky na nich jsou značně přeceňovány.

Takový významný mínus průmyslových výrobků byl důvodem toho, že hostesky začaly dávat přednost vlastnímu samočinnému kondicionéru pro praní. Výhody domácího máchání: změkčování tkanin, odstranění složitých skvrn, dostupnost, bezpečnost, dlouhá životnost. Klimatizace může dát svou oblíbenou chuť, a dokonce i nástroj se používá poměrně ekonomicky.

Jak vyrobit aviváž doma

Dříve hostesky dávaly prádlo měkkost a udržel barvu tištěné tkaniny bez klimatizace, s použitím lidových receptů. Je čas vrátit staré tradice, přestat ohrožovat zdraví rodiny, vyprat si prádlo z rukou. Potřebné složky se prodávají v jakémkoliv oddělení domácích potřeb, jsou levné, často již na farmě.

Kondicionéry s octem

Ocet je vhodný i pro vlněné věci, změkčuje vlákna a ničí bakterie. Další užitečná vlastnost - kyselina rozpouští alkálie, a proto odstraňuje zbytky detergentu nebo gelu. Průmyslové antistatické přísady významně snižují absorpční vlastnosti vláken, což je špatné pro ručníky aKoupání županů, použití kyseliny, naopak, zlepšuje. Popisujeme několik receptů:

  1. Vezměte 100 ml octu na jedno praní. V případě potřeby se přidá několik kapek aromatického etheru. Věci budou měkké a světlé. Je-li válec vložen, částečně doporučená dávka se sníží na polovinu.
  2. Smíchejte vodu, ocet a vlasový kondicionér, vezměte ingredience v poměru 3: 1, 5: 1, přidejte pár kapek etheru. Při pokládce jedné dávky prádla vezměte 100-150 ml prostředků.
  3. V plastové misce kombinujte sodu a lehce horkou vodu (půl sklenice o objemu 200 ml), promíchejte, přidejte tolik octa a trochu vonného oleje. 120-260 ml bude stačit na jedno sezení.
Varování!

Ocet nemůže být používán společně s bělicím prostředkem při interakci látek vylučovaných nebezpečně s párem sliznic.

Domácnosti, které se v prádle téměř denně připravují, připravují domácí opláchnutí zásobou. 2 litry octa se nalijí do velké nádoby, přidá se 20 kapek etheru, důkladně se promíchá. Pro jednu dávku prádla strávte šálek směsi, pokud je buben napůl plný - půl šálku. Uhličitan sodný je přípustný pro použití bez jiných nečistot, pro mytí si vezměte půl šálku sody.

Další možnosti změkčení

Borax pomůže látce vytvořit vzdušnou strukturu, odstranit stopy hub a zničit klíšťata žijící ve vláknech. Nástroj změkčí tvrdou vodu, díky tomu bude mytí efektivnější, zejména v případě obtížného odstranění nebo starých skvrn. Pro praní neberte více než čtvrtou část sklaborax, překročení přípustné dávky může vést k alergické reakci a podráždění kůže.

Další dobrou složkou pro přípravu klimatizace, která pomůže zmírnit prádlo, je stolní sůl. 2 šálky soli (ne hrubozrnné) se nalijí do mělkého kontejneru, přidá se 10 kapek etheru, důkladně se promíchají a na každé nové mytí se s malým kopcem vezmou 3 lžíce soli. Zbývající prostředky skladujte v plastové nebo skleněné nádobě s vzduchotěsným víčkem.

Pokud má pračka režim sušení, změkčete tkaninu pomocí tenisových míčků. Odstraňují vliv statiky na umělé tkáně a přispívají k efektivnějšímu čištění věcí. Při výrobě kuliček používejte gumovou gumu, která je zcela neškodná pro tkáně a člověka. V sušicím prostoru je umístěno několik kuliček (3 nebo 4), prádlo je vloženo, během procesu sušení se převalují, poráží vlákna, čímž je materiál měkký. Tkaniny zůstávají bezpečné a zdravé, tenisové míčky neovlivňují provoz pračky.

Tipy a triky

S výhradou norem koncentrace se vůně octa během oplachování zcela ztrácí. Pokud je však pro zápach nevyhnutelný nepříjemný páchnoucí účinek, je třeba prádlo sušit pod širým nebem. Acetická "aroma" často po mytí ve starém nebo vadném psacím stroji nezmizí. Nedodržení může vést ke zmenšení věcí. Poznamenejte si další body:

  • pro častější mytí rukouvezměte si čistý ocet, protože stroj vyrábí různé směsi;
  • činidla s kyselinou jsou skladována pouze v neprůhledném plastovém nebo skleněném obalu s těsným víkem po dobu nejvýše 2 měsíce;
  • stolní sůl je často nahrazena angličtinou (magnesia);
  • alkálie s octem v hluboké nádobě, postupně. Látky dávají reakci ve formě prudce stoupající pěny;
  • esence se nepoužívá, vezměte obvyklý kulinářský 9% ocet;
  • Balzám na vlasy je povolen jako zahušťovadlo. Ale takový nástroj není přirozený, nemůže být použit k péči o věci dětí;
  • pro klimatizaci, můžete použít všechny esenciální oleje, zejména levandule, pomeranče, bergamotu a máty. Namísto posledního je často používána čerstvá tráva, na litr octu bude zapotřebí asi 10 kapek mátové šťávy.

Varování!

Nepříjemný zápach z kuchyňské pracovní desky a krájecích desek zmizí, pokud jsou ošetřeny směsí 100 ml octa s několika kapkami etheru. Nástroj slouží k dezinfekci různých povrchů (vodovodní baterie, vana, WC, kliky dveří, plastové parapety).

Oplach domácností je vhodný pro jiné účely. Na staré nebo těžké znečištění se vloží trochu peněz, zůstane půl hodiny, pak se věc posílá na mytí. Kondicionér z octa a vody (ve stejných částech) při mytí oken a zrcadel nezanechává skvrny. Pokud se dlažba očistí roztokem octa a etheru, deska se neobjeví brzy. Ocet pomáhá eliminovat ucpání potrubí v odtokunalijte směs sody a octa (100 g na 100 ml), nalijte vařící vodu, dokud problém nezmizí.

Domácí klimatizace je univerzální nástroj, který lze použít pro různé účely: změkčování tkanin, zachování struktury hustých a zbarvených barevných předmětů, jakož i mytí, čištění a dezinfekce. Každá hosteska může udělat aviváž. Nejdůležitější věcí je dodržení doporučených proporcí v receptech, pak nebudou žádné problémy.