Pak můžete olej z kabiny drhnout doma

Pokud se na vašem oděvu náhle objevila černá skvrna, nespěchejte, abyste produkt vyhodili. Jednoduché recepty a tipy vám řeknou, jak a co umýt černý olej z oblečení doma. Budete potřebovat lidové a chemické prostředky, které vám pomohou odstranit olejové skvrny od oblečení bez velkého úsilí a velmi rychle.

Vyčistíme spodní plášť

Topný olej má olejovou strukturu, protože pochází z ropy. Je-li ve vašem domě eukalyptový olej, je možné vypouštět topný olej z bundy. Na bavlněnou podložku naneste několik kapek oleje a několikrát otřete povrch tkáně v místě kontaminace. Zbytkový topný olej bude na vlně, protože olej je absorbuje. Poté produkt omyjte běžným práškem, abyste odstranili olejové skvrny. Skvrna zmizí z prvního mytí a z eukalyptu na sako bude pěkná tenkáaroma.

Místo eukalyptového oleje si můžete vzít obvyklou zeleninu, ale pouze bez zápachu. Na bavlněnou podložku naneste několik kapek oleje, spusťte disk přes hadřík a opláchněte sako v pračce. Zbylé olejové skvrny můžete odstranit mycím prostředkem. Promývejte promývací kapalinu do pěny a naneste na místo znečištění, poté opláchněte čistou vodou.

Není-li skvrna první čerstvostí a je dobře vstřebávána do tkaniny, jsou zapotřebí radikálnější metody působení. Mazut je vysoce rozpustný v organických sloučeninách, takže obvyklé rozpouštědlo White Spirit je vhodné pro jeho odstranění. Před čištěním si vyzkoušejte působení rozpouštědla na nenápadném místě tkaniny. Pokud materiál z rozpouštědla nevybledne, naneste malé množství kapaliny na suchý hadřík a poté odstraňte topný olej. Po zbarvení rozpouštědla mohou být snadno odstraněny, pokud je spodní plášť promyt v pračce s přídavkem prášku.

Tip!

Při mytí spodního pláště odstřeďte při nejvyšší rychlosti tak, aby byl chomáč dobře vyždímán.

Odstranění čerstvých a starých skvrn z topných olejů

Není těžké otírat čerstvý topný olej z bundy nebo trička, pokud okamžitě začnete čistit, aniž byste ho vytáhli. Jakmile najdete olejovou stopu na oblečení, ihned zamkněte oblast v teplé vodě s jedlou sodu. Soda odstraňuje černost a absorbuje mastnou strukturu. Chcete-li odstranit znečištění až do konce, oděv omyjte mýdlem na prádlo neboobyčejného pracího prášku dvakrát. Poté důkladně opláchněte produkt v chladné vodě a osušte.

Obyčejný margarín pomůže rychle odstranit malou skvrnu. Mělo by být omrzlé, pak bude snazší jej používat. Vezměte si malý kousek margarínu, otřete je v kontaminované oblasti a pak nechte 10-15 minut. Když to trvá trochu času, oblečení umyjte obvyklým způsobem. Místo margarínu vhodný rostlinný nebo olivový olej.

Pokud se výrobek z rafinace ropy objevil na oděvu již dlouho, pak se mu již podařilo pevně zapadnout do textilních vláken, ale přesto se ho můžete zbavit. Konvenční produkty, jako je mýdlo, nebudou fungovat, potřebujeme efektivnější způsob. Staré nečistoty z topných olejů se snadno odstraňují lehkými rozpouštědly a benzínem. Na suchý hadřík položte malý benzín a odstraňte nečistoty z povrchu tkaniny. Tření benzín není nutné, jen lehce pohybujte tkaninou několikrát. V případě silného znečištění odložte čistou utěrku a čištění opakujte.

Někdy ropné skvrny z tkaniny nejsou po léta odstraňovány, mylně se domnívají, že je nelze odstranit. Je snadné vše opravit: nalijte trochu benzínu na znečištěný povrch a nechte jej 20-30 minut ponořit se do struktury tkáně, abyste jej udrželi déle, abyste dosáhli účinnosti. Část benzínu se odpaří a zbytek odstraní mýdlovou vodou. Poté produkt dvakrát omyjte v obvyklém režimu. Pokud skvrna nezmizí úplně,Metodu opakujte a zvyšte dobu stárnutí o půl hodiny.

Varování!

Při čištění barevných výrobků a plastů se organická rozpouštědla používají opatrně. Látky poškozují tkáňovou strukturu a odstraňují část barvy se znečištěním.

Čistící denimová tkanina

Struktura džíny je velmi trvanlivá, když přichází do styku s materiálem topného oleje, sloučenina je pevně a hluboce pojídána do vláken. Pro vyčištění oleje a vrácení džíny do původního vzhledu si všimněte jednoduché metody čištění:

 • Připraví se účinná směs obsahující ve stejném poměru terpentýn, amoniak a škrob. Přidá se škrob v posledním zatáčení, jak směs zhušťuje. Konzistence by se měla podobat kaši, pak bude snazší ji aplikovat;
 • nanesenou hmotu naneste tenkou vrstvou na postižené místo, nechte působit po dobu 10-15 minut, aby se lépe absorbovala do denimového hrubého materiálu;
 • poté, co uplynula doba, rozpustit ocet v chladné vodě (1 litr 5 lžiček octa 9%), navlhčit hadřík v něm a odstranit zbytky hmoty kaše z džíny;
 • Produkt se promyje teplou vodou s přidaným práškem.

V případě silného znečištění metoda s čpavkem a terpentýnem sotva pomáhá, zbývá pouze odstranit skvrnu pomocí White Spirit nebo acetonu.

Odstraňte ropné skvrny z bílého oblečení

U bílého materiálu je znečištění silně pozoruhodné, hydroxid sodný snižuje jeho viditelnost . SodaMá silnou bělící schopnost, osvěží bělost, olejový produkt se již poprvé umyje. Je nutné použít hydroxid sodný: je reaktivnější než jídlo. Při přípravě roztoku buďte opatrní a dodržujte bezpečnostní opatření: používejte rukavice, ochranné brýle. Způsob použití sody je následující:

 • naplňte kbelík vodou téměř nahoru;
 • rozpusťte sklenici hydroxidu sodného ve vodě;
 • namočte oblečení přímo do kbelíku a nechte 1,5-2 hodiny;
 • Oděvy dvakrát umyjte mýdlem nebo práškem.

V případě malé kontaminace metoda funguje dobře. U větších ohnisek, zejména starých, nejprve otřete kontaminovanou tkaninu ethylalkoholem nebo čpavkem, aby se tkanina odmastila, a pak pokračujte v čištění.

Použití odstraňovače skvrn

Chemické látky pomáhají vracet věci zpět do čistoty, protože ničí strukturu sloučeniny a čerpají ji z textilních vláken. Nejoblíbenějším nástrojem mezi hosteskami je „Vanish“ odstraňovač skvrn. Může být přidán jak při mytí, tak i před ním, záleží na stupni znečištění. Postup je následující:

 • na suchém místě, na špinavou plochu naneste trochu odstraňovače skvrn;
 • namočte odstraňovač skvrn na tkanině po dobu nejméně 10 minut;
 • omyjte předmět v prášku přidáním "Vanisha" do stroje.

„Vanish“ zvládá odstranění čerstvých drobných nečistot snadno. Kromě "Vanisha" hosteskyOdstraňte ropné produkty z textilií s dehtem nebo mýdlem pro domácnost. Pro lehkou a sněhově bílou tkaninu můžete vyzkoušet bělidlo. Nejprve zřeďte roztok s nízkou koncentrací (pro 5 litrů ne více než 100 ml bělidla) a produkt namočte na 20-30 minut. Pokud skvrna zůstane, proveďte větší koncentraci a zvyšte čas.

Pozor!

Při dlouhém bělení tkanina ztrácí svou bílou barvu a stává se žlutou.

Metody odstraňování černých skvrn

V domácnosti je spousta nástrojů, které vám pomohou rychle prát topný olej. Při čištění na začátku používejte nejjemnější metody, protože nepoškozují materiál a zachovávají jeho barvu. Pokud se nic nestane a topný olej stále zůstává na oděvu, pak pokračujte radikálními metodami boje. V každém případě bude skvrna méně patrná a časem po opakovaném promývání zcela zmizí.

Metody šetření

K odstranění mazutů z jemných tkanin, jako je hedvábí, kaliko, syntetický materiál, by měly být použity metody s mírným čistícím účinkem. Určitě nepoškozují oděv a účinnost je velmi účinná. Sparing metody jsou založeny na čistící schopnosti fondů. Pomáhá "tlačit" olej z textilního podkladu, aniž by došlo k poranění samotných vláken a bez poškození barvy.

Mycí prostředek na nádobí

Ve spěchu, malý špek topného oleje, nedávno oblečený na oblečení, pomůže odstranit „vílu“. Místo „víly“ je vhodný jakýkoliv prací prostředeknádobí s gelovou strukturou: "AOS", "MYTH", "Pril" a další. Dejte trochu skvrny na skvrnu, nechte po dobu 10 minut, a pak pečlivě umyjte věc s opakovaným proplachování. Omyvatelný na rukou mýdlem, pokud je věc malá. Když věc schne, nebude na ní žádný topný olej.

Jedlá soda

Pro odstranění olejových skvrn ze světlých nebo bílých tkanin je nejlepší použít sodu. protože má bělící účinek. Uvařte hustou kaši z jedlé sody s vodou, rozprostřete ji lžící s tenkou vrstvou oleje na olej a nechte po dobu 10-15 minut. Když se na povrchu látky vytvoří kůra, seškrabte vysušenou sodu z tkaniny a několikrát opláchněte samotnou věc ve vodě.

Esenciální olej

Jakýkoli olej, který najdete, je vhodný: jedle, eukalypt, pomeranč, citron atd. Kromě oleje budete potřebovat bavlněný tampon nebo disk. V éterickém oleji navlhčete tenkou vrstvu rouna a opakovaně přejíždějte po oblasti kontaminované topným olejem. Když disk ztmavne, vezměte si nový. Znovu a znovu přejeďte po povrchu, dokud skvrna zcela nezmizí.

Čpavek

Vápník pomůže vyrovnat se s malými kontaminovanými lokalitami, které byly nedávno získány. Naneste amoniak na místo znečištění hadříkem namočeným v něm. Pokud je tkanina již špinavá, vyměňte hadřík za nový. Potom položku opláchněte v běžné vodě a několikrát ji změňte na čerstvou vodu.

Poznámka!

Dodáníoblečení z pronikavého zápachu čpavku ve vodě při oplachování přidejte několik kapek esenciálního oleje nebo kondicionéru čepice na prádlo.

Radikální metody

Při čištění hrubých textilních vláken je znečištění topným olejem dobře odstraněno rozpouštědly, jeho organickými deriváty a výrobky pro chemickou chemii. Všechny metody jsou agresivní a před čištěním je lepší produkt otestovat v malém textilním prostoru na nenápadném místě. Pokud materiál nezmění strukturu a nezbarví, můžete pokračovat v čištění.

Zboží pro chemický průmysl

Šampony do automobilů, čistící prostředky pro autoservisy budou užitečné nejen v garáži, ale i doma. Obsahují organické látky, které odstraňují stopy palivových sloučenin. Je nutné používat chemii automobilů v přísném souladu s pokyny, protože složení látek je silné a při nesprávném použití může látku poškodit. Po vyčištění autochemií se ujistěte, že prádlo několikrát omyjte.

Kaustická soda

Pokud je ve vaší domácnosti hydroxid sodný, vezměte 200 g prášku a rozpusťte v 10 litrech vody. Kontaminovanou látku namočte na několik hodin do čerstvě připraveného roztoku a poté dvakrát omyjte. Je-li skvrna již byla přijata dávno, pak třít kontaminovaný povrch sodou, přidejte trochu vody a počkejte 15-20 minut, pak opakujte čištění, jak je popsáno výše. Můžete nahradit sodu mýdlem, předtřeštěné na jemném struhadle pro lepší rozpuštění.

Terpentýn

Látka se používá k odstranění velkých kontaminovaných ložisek, pokud se jiné metody ukázaly jako neúčinné. Na bavlněnou podložku položte trochu čistého terpentýnu a bez tvrdého stlačení na tkaninu přejeďte disk přes kontaminované místo. Po terpentýnu na oděvu zůstává mastná značka. Lze ji odstranit pracím prostředkem nebo mycím prostředkem.

Líska bílá

Rozpouštědlo má silný čisticí účinek, ale poškozuje tkáně, takže jeho použití vyžaduje maximální péči a pozornost. Látku naneste na suchý, bezbarvý hadřík a poté lehce vyjměte topný olej z oděvu. Rozpouštědlo opustí po odstranění skvrny, takže věc umyjte nejméně dvakrát v pračce s práškem.

Aceton

Aceton bude vhodný pro monochromatické výrobky otstiryvaniya ze světlých tkanin. Pro barevné věci, které nesedí, jak způsobí molt. Princip čištění acetonem je jednoduchý: naneste látku na bavlněnou podložku a sbírejte s ní zbytky sloučeniny palivového oleje. Aby nezůstaly žádné stopy, prát prádlo v pračce nebo na rukou, ale s mýdlem na prádlo.

Pozor!

Je možné odstranit olej na barevné tkanině odstraňovačem laků bez acetonu.

Benzín

Lehká frakce benzínu snadno odstraňuje topný olej z textilií a barva výrobku se nemění. Naneste trochu benzínu, abyste zapalovače zaplnili na bavlněnou podložku a poté otřetestezka ropy. I staré skvrny se stanou méně viditelnými a zmizí spolu s následným odstraněním. Poté vyčištěný prostor nalepte mýdlem a předmět dobře osušte.

Vypláchněte topný olej z kabátu, oděvu, trička nebo košile, pokud si dáte trochu úsilí. Každá metoda je dobrá svým způsobem a která z nich závisí na zaměření léze a typu tkáně. Pamatujte si, že čím dříve podniknete kroky k odstranění ropných produktů, tím je pravděpodobnější, že to zachráníte. Aby nedošlo k umytí oleje, jít do garáže, vyberte si oblečení, které by vám nevadilo znečištění.