Parní generátor pro čištění bytu, domu: pořadí nejlepších 2018, recenze

Předtím, záhyby na oblečení byly vyhlazeny pouze žehličkami. Velké záhyby mohou být vyhlazeny těžkým a dobře zahřátým přístrojem. Nyní je možné zpracovávat všechny povrchy a materiály s ohřívanou párou. K čištění bytu je k dispozici také parní generátor . Díky němu se domácí práce stanou snazší a zaberou méně času.

Princip činnosti a typy zařízení

Parní generátor pro domácí spotřebu čistí všechny povrchy a tkaniny. Můžete si koupit univerzální model. S jeho pomocí, čištění, žehlení a parní všechny druhy tkanin. Voda se nalije do nádrže nádrže. Ohřívá se ze sítě a mění se na páru. Přístroj je vybaven parním generátorem, tryskou a hadicí. Když nastane tlak, pára uniká tryskou.

Parní úprava dává povrchy do pořádku, odstraňuje zápach a nebezpečné bakterie. Sterilitu a čistotu lze dosáhnout bez použití chemických gelů a práškůbýt nebezpečné a nebezpečné. Existují tři typy parních generátorů:

  • s kotlem. Pára vychází tryskou. Po připojení k síti je doba přípravy akce 10 minut;
  • Generátor může mít dva kotle. Čerpadlo čerpá vodu ze studeného prostoru k již vytápěnému;
  • bez kotle. Studená voda přechází do vyhřívaného prvku zařízení. Výsledkem je pára. Jeho napájení je řízeno regulátorem.

Poznámka:

Parní generátor pro domácí použití bez kotle je připraven ihned po připojení k síti pracovat.

Oblast působnosti

Parní generátor snadno odstraňuje nečistoty z koberců a nečistot z podlahy. Káva, skvrny od vína a žvýkačky jsou odstraněny trajektem. Čistí kuchyňský nábytek, sporáky, dřezy. Pomáhá rychle se vyrovnat se starým tukem.

Nepostradatelné zařízení a v koupelně. To odstraňuje stopy mýdla a vápna, účinně čistí spáry mezi dlaždicemi. Parní čisté deky, polštáře, matrace. Některé parní generátory jsou dodávány se železem, které vyhlazuje všechny tkaniny. Existují modely, které lze použít k čištění všeho: koberce, sklo, zrcadla, kov, autosalony a dokonce i tapety.

Základní kritéria výběru

Při výběru parního generátoru je třeba specifikovat oblast jeho použití od prodejců: modely se liší. Znalost rozdílů pomůže pochopit, jak si vybrat parní generátor, aby nedošlo k omylu.

Rozměry

Rozměry jsou velikost, hmotnost a pohyblivost. Existují tři druhyparní generátory: ruční, kompaktní a těžké. Manuální modely jsou lehké, váží ne více než 3 kg, snadno se přepravují, je pro ně snadné najít místo v domě nebo bytě. Jejich nevýhodou je omezený soubor funkcí. Kompaktní přístroje jsou jako malé vysavače. Jejich funkce postačují k optimalizaci života v domácnosti.

Těžké parní generátory jsou univerzální a mají mnoho dalších možností. „Heavyweights“ jsou vybaveny kolečky, ale musíte vědět, jak s nimi zacházet. Pro doma je lepší zvolit jednoduchý model, který se omezuje na kompaktní a lehký model.

Je důležité mít na paměti:

Kritéria pro úspěšnou volbu jsou délka hadice a napájecího kabelu. Čím delší je šňůra, tím pohodlnější. Dobrý přístroj má délku hadice 2 m. Je-li kratší, nebude možné se dostat na záclony nebo záclonové tyče na strop.

Funkčnost

Instrukce vám pomůže najít správný parní generátor. Popisuje všechny jeho funkce a uvádí seznam trysek, kterými je vybaven. Přílohy jsou:

  • pro podlahu (kámen a keramika);
  • pro brýle (okna a zrcadla);
  • pro vodovodní prvky (ve formě úzké trysky a kartáče);
  • pro odtoky (ve formě trysky);
  • pro domácí květiny a rostliny (sprej);
  • pro textilní materiály (čalouněný nábytek, koberce, koberce, oděvy, záclony).

Tlak par

Hladina tlaku par je 1-4 bar. Optimální hodnota je 3 bary. Existuje vztah mezi tlakem a emisemi páry. Vypočítejte, kolik páry zařízení přiděluje.během minuty: normálně - od 200 do 220 g.

Výkon

Rychlost ohřevu a provozu parního čističe závisí na jeho výkonu. Jeho minimální úroveň je 1000 wattů. Pro časté použití nejlepší verze zařízení - s výkonem 2700 W a vyšším.

Objem nádrže

Pokud si koupíte model s malou nádrží, musíte do něj neustále přidávat vodu. Pro čištění bytu je nutná nádrž o objemu 1 litr. Pro velkou plochu (dům, chata) dostatek objemu 2n.

Rada:

Při nákupu dávejte pozor na modely, ve kterých můžete nalít vodu bez čekání na vychladnutí topného tělesa.

Způsoby provozu

Provozní režimy závisí na regulátoru. Změní teplotu páry a její rychlost. Existují drahé modely s dotykovým ovládáním. Senzor „cítí“, jaký povrch má být zpracován, a přístroj automaticky nastaví.

Další parametry

Hliníkový nebo mosazný topný prvek trvá déle než plastový. Dobrý čistič by měl vysávat prach tak, aby v průběhu čištění neletěl kolem domu . Parní generátor čistí a bez přídavku detergentů, ale někdy je tato funkce nezbytná.

Důležité:

Při nákupu musíte zkontrolovat, zda jsou prvky výrobku bezpečně upevněny. Pokud má rodina malé děti, nejlepší parní generátor je ten, který má funkci blokování páry.

Cena

Cena zařízení závisí na jeho typu a stavu společnosti. Jednoduché modelycena od 2 000 do 3 000 rublů, kompaktní - od 7 000, a ceny pro velké modely se pohybují od 25 000 do 80 000 rublů.

Nejlepší ruční parní generátory

Rating nejlepších ručních parních generátorů otevírá model Polaris PSC 1 101 C. Je kompaktní, stojí více než 3 000 rublů, v kuchyni se čistí tukem a nečistotami, čistí keramické obklady. Polaris čistí instalatérské práce, skleněné plochy (okna, okna, zrcadla). Malé zařízení udělá skvělou práci při čištění měkkých hraček, záclon a oblečení.

Přístroj je vybaven třemi tryskami (sex, špendlík a kartáč), hadicí, nálevkou a odměrkou. Výkon - 1100 W, tlak - 3,5 bar. Délka drátu - 3m. Zahřívá se rychle a je připraven k provozu 3 minuty po připojení k elektrické síti.

Grand Master GM VS C38 je zařízení s nízkým výkonem, od 900 do 1050 W, ale s vysokým tlakem páry 4,2 bar. Přístroj je vybaven tryskami (4 ks) a kartáčem. Pracovní kapacita nádrže na vodu je 175 ml, maximální kapacita je 250 ml. Je zde zobrazovací panel s pojistkou.

Úsměv ESC 1026 přitahuje malou cenou (1500 rublů) a velkou vodní nádrží (350 ml). Výkon parního ohřívače je až 1050 W, tlak páry je 3,5 baru. Kabel je dlouhý, pohodlný, 4,5 m. 7 balení je součástí balení, pro čištění jakýchkoli povrchů a prodlužovací hadice. Skříň je vybavena ventilem, kterým se uvolňuje vysoký tlak, a pojistkou.

Měli by vědět:

Při nákupu levných parních generátorů dbejte na přítomnost pojistek.To zajistí bezpečnost a dlouhou životnost výrobku.

Nejlepší venkovní parní generátory

Co se týče přezkumu nejlepších venkovních parních generátorů z roku 2018, může být na prvním místě Karcher SC 5. Jedná se o vysoce kvalitní německé zařízení se širokou škálou funkcí. Stojí asi 27 000 rublů, ale plně se ospravedlňuje. Tlak páry - 4,2 bar umožňuje zničit nebezpečné bakterie téměř o 100%. Chemikálie pro čištění nemusí platit. Karcher SC 5 je vybaven možností přidání teplé vody do páru. Díky tomu je snadné odstranit silné znečištění.

Konstrukce zařízení zahrnuje dvě nádrže, z nichž jedna je odnímatelná. Nádrž může být naplněna vodou bez přerušení. Těleso je vybaveno parním regulátorem a sadou pro čištění podlahy „Comfort Plus“ trubicemi a tryskami. Možnost připojení žehličky.

Kitfort KT-903 je spolehlivý generátor s tlakem par 4 bar a výkonem 2000 wattů. Vybaven sadou trysek a hadic. Čistí vše: podlahy, sklo, zrcadla, nábytek, instalatérství a oděvy. Může pracovat bez přerušení po dobu jedné hodiny. Dalším bonusem je atraktivní design zařízení.

Nejlepší univerzální parní čističe-parníky se žehličkou

Sada Carcher SC 4 Premium Iron je vybavena žehličkou. To vyhlazuje a pruhy záhyby jakékoliv složitosti. Parní čistič se vyrovná s jakýmkoliv úklidem. Značková tryska „Comfort Plus“ pomůže v krátkém čase provést čištění. Cena je 27 000 rublů, tlak je 3,5 baru, doba ohřevu je 4 minuty. Jsou k dispozicidvě nádrže, funkce blokování páry a pojistka.

Mie Bello - italský přístroj s kapacitou 1700 wattů. Stojí od 15 000 rublů, určených pro všechny druhy čištění a čištění. Součástí balení jsou různé trysky, hadice a vhodný mop pro vytírání. Vysoký tlak páry - 5,5 bar. Velký zásobník - 1,7 litru.

GM-Q7 Multi Elite Grand Master stojí 15 600 rublů. Čistí, myje a tahá všechno, co je třeba dát do pořádku. Tlak páry - 3,5 bar, velká sada trysek, prostorná nádrž na vodu (více než 2 litry). Může nepřetržitě pracovat hodinu. Tam je funkce napařování vodorovně.

Reference

Na internetu jsou recenze zákazníků, kteří mají parní generátory.

Alina (Moskva):

„Před čtyřmi měsíci koupil parní generátor Karcher. Otparivayu jim všechny látky. Dobrou zprávou je, že po zpracování vypadají džíny jako nové. Dokonale vyhlazuje záclony a ložní prádlo. Žehlička je snadná, s hladkou podešví. Můj asistent stojí za to hodně, ale nelituji ho vůbec. “

Vera (Krasnodar):

„Koupil jsem si parník Kitfort, šťastný a šťastný. Čištění od trápení se změnilo v radost. Zvláště potěšeni, že starý tuk v kuchyni snadno a rychle čistí. Doporučuji! “

Natalia (Vladivostok):

„Rozhodli se koupit sadu Kärcher SC 4 Premium Iron Kit a vůbec ji nelitovali. Žehlíme ložní prádlo velké velikosti, to dopadá ne horší než po profesionální žehlení. Dříve byl vždy problém s pomačkanými záclonami. Museltráví spoustu času, aby je přinutil k slušnému vzhledu. S naším parním generátorem se stal v krátké době úkolem. Slušný model, i když cena je vysoká. “

Výběr parního generátoru závisí na potřebách domácnosti. Díky své rozmanitosti si můžete koupit ten, který bude pro vás nejlepší a usnadní vám náročné domácí práce.