Po odmrazení pomůcky se odstraní zápach v chladničce.

Osoba, zejména městská osoba, naprosto není třeba přemýšlet o bezpečnosti výrobků - dát je do chladničky a objednat. Neměli byste však tuto techniku ​​podceňovat. Chladnička, dokonce i pokročilý model, není schopna dlouhodobě pracovat a udržovat čerstvost výrobků bez řádné péče av případě nesprávného použití. Prvním problémem, kterému čelí všichni majitelé, je nepříjemný zápach uvnitř chladničky a vybraných výrobků.

Jaký je zápach v lednici?

Jednoduše řečeno, pach je směsí par z produktů, která je výsledkem vitální aktivity plísňových organismů, ke kterým dochází i při nízkých teplotách ve tmě a vlhkostních podmínkách, jakož i plastových pachů, které vyčnívají, ale jsou přítomny pouze v nových technologiích. jsou krátkodobé.

Zápach obvykle vzniká z neopatrné manipulace se zařízením, například při pravidelném provádění hygienických a preventivních opatření, jakož i skladování produktů v otevřené formě.

Pozor!

Nepříjemný zápach uvnitř chladničky není zápach freonu, jak se říkájednotlivých obyvatel. V Rusku se již dlouho nepoužívá. Vzorec freonu nemá vůbec žádný zápach, a proto nebude možné jej detekovat ani v případě vážného úniku.

Vůně se mohou mísit a vstřikovat. A pokud nepřijmete žádná opatření, která by je neutralizovala nebo odstranila, pak v průběhu času v chladničce vzniká stálý těžký zápach, ze kterého bude těžké se zbavit.

Pro šíření nepříjemných pachů existuje mnoho důvodů. To se týká i chybných funkcí chladničky.

 1. Jednoduchá lednice. Pokud se tak stane, že lednice je používána příležitostně nebo sezónně, pak ve vypnutém stavu a se zavřenými dveřmi voní.
 2. Ucpaný deodorant. Mnoho modelů je vybaveno speciální kazetou, která absorbuje pachy. Potřebuje péči, jinak je jeho účinnost omezena na nic.
 3. Poškozené výrobky. Produkty se zhoršují i ​​při nízkých teplotách a výrazně ovlivňují celkovou čerstvost.
 4. Ucpaná drenáž. Tato tenká trubka může být ucpaná, a pak v podmínkách vysoké vlhkosti tam jsou obzvláště jasné nepříjemné pachy.

Jak se starat o chladničku?

Po zakoupení a instalaci chladničky by měl být setřen vlhkým hadříkem a několik hodin větrán. Tím se sníží přírodní technické pachy, které jsou přítomny v jakékoli technice. Současně nepoužívejte žádné jiné čisticí prostředky než čistou tekoucí vodu.

Zajistit dlouhou životnost chladničky a taképrevence nepříjemných pachů musí přijmout dvě jednoduchá pravidla:

 • udržování čistoty;
 • pečlivě balené výrobky.

Výrobky, které jsou otevřené, nemohou být skladovány, protože chladicí systémy vytvářejí suchý chlad. A za takových podmínek se jídlo rychle ohřívá a schne. Nejen, že není chutný nebo zcela nevhodný pro konzumaci, výpary vytvářejí nepříjemné pachy. Tomu je třeba se vyhnout.

Chladničky v průměru chladnou 12 hodin v chladničce a jeden den v mrazáku. To je třeba pamatovat v nepřítomnosti světla. Pokud světlo není delší než 12 hodin, je třeba všechny výrobky vytáhnout, vypnout chladničku a nechat dveře pootevřené. Za prvé, je zde příležitost k ovzduší, a za druhé, pokud něco zmizí, pak je lepší nechat ho zmizet mimo chladničku.

Pozor!

Jakákoli potravina má schopnost prosakovat, rozpadat se, prosakovat, vytlačovat a jiným způsobem nechtěně odstranit z obalů a nádob. Vyvarujte se starých skvrn nebo drobků. To platí zejména pro zeleninu, zeleninu a ovoce.

Pravidla péče o chladničku zahrnují její pravidelné úplné odmrazování, vysoce kvalitní praní a ventilaci. Tato práce se skládá z několika etap:

 1. Vypněte a odmrazte chladničku přirozeně. Neměli byste používat zahřívací techniky, které urychlují jeho rozmrazování.
 2. Neškrábejte led ani nepoužívejte ostré předměty, aby se škrábaly suché louže.uvnitř chladničky.
 3. Při čištění vnějšku skříně nebo uvnitř nepoužívejte abrazivní čisticí prostředky. To může zničit vzhled škrábanců a učinit povrch ještě náchylnější k pachům. Budou jíst.
 4. Proveďte praní pomocí tekutých domácích chemikálií nebo pracího mýdla s povinným důkladným otřením hadříkem, omyjte je v čisté tekoucí vodě.
 5. Omyjte odnímatelné části - police, krabice pod tekoucí teplou vodou tekutými alkalickými produkty a nechte povrchy zaschnout.
 6. Po umytí nechte chladničku několik hodin v klidu.
 7. Po zapnutí není nutné jej ihned zatěžovat výrobky. Nechte ho pracovat několik hodin, zvedněte chlad.

Co lze použít z chemických látek pro domácnost?

Šikovné ženy v domácnosti často dávají přednost lidovým prostředkům. Jsou méně účinné, i když vyžadují více času a úsilí, ale mají velmi jemný účinek na plasty. Je to velmi důležité. Ale domácí chemikálie také dobře zvládají kontaminanty v chladničce.

Účelem použití jakýchkoli chemikálií v domácnosti je jemné čištění starých skvrn a mazání a neutralizace pachů. Vzhledem k tomu, že lednice je domácí spotřebič, který je v kontaktu s potravinami, neobsahuje ani agresivní složky ve složení svých výrobků pro péči. Výhodou těchto nástrojů je cenově výhodné a pohodlné balení. Úplně bez chemikálií nemůže dělat a jítročník osvědčených nástrojů.

Paní paní mluví dobře o chemických gelech a dávkovačech. Jsou účinné s velmi dlouhým účinkem, který usnadňuje péči o zařízení.

Výrobky pro lidovou péči pro chladničku

V praxi mnoho domácích léčiv prokázalo dobrou účinnost při péči o chladničku.

 1. Soda na pečení. Bělicí prostředek, který nepoškozuje plast a sklo. Nedává škodlivé výpary, bezpečné pro každodenní život. Sodová kaše se sbírá měkkým hadříkem a čistí se uvnitř i vně chladničky. Staré skvrny musí být potřísněny takovým kaše a nechat stát několik minut.
 2. Mýdlový roztok. Můžete si připravit mýdlový roztok vhodný pro použití ve spreji. Namočte mýdlo, nalijte vodu a nechte ji vařit. Můžete přidat trochu amoniaku, jako aktivní tuk-rozpouštědlo, nebo můžete použít nezávislý roztok amoniaku.
 3. Zubní pasta. Dobře bělí, odstraňuje skvrny a osvěžuje.
 4. Osvěžující produkty zahrnují také směs vody, citronové šťávy a vodky. Dobře odstraňuje plak ze stěn a deodorizuje.

Lidové léky na pohlcování a odstraňování pachů zahrnují také:

 1. Černý chléb. Bochník čerstvého černého chleba nakrájeného na plátky a rozložený na policích. Chléb absorbuje nepříjemné pachy, zatímco je svěží! Nedržte ji déle než 12-15 hodin.
 2. Mletá káva. Káva přerušuje pachy, ale neabsorbuje je. Tímto způsobem můžetev případě události, například když je lednice plná okurek.
 3. Pokud jde o snímače. Páchnoucí vůně v chladničce je snadno neutralizována pivem. Stačí jen setřít poličku, kde ryby leží s látkou namočenou v pivu.
 4. Pohár na dřevěné uhlí instalovaný v chladničce bude také pracovat na absorpci pachů. Je pouze nutné pamatovat na změnu obsahu asi jednou za měsíc a půl.
 5. Dobré adsorbenty jsou také koření, vařená rýže, drcené tablety aktivního uhlí, čajové sáčky. Ale krátkodobý.

Prostředky pro odstranění pachů v chladničce

Často se objevuje nepříjemný zápach v chladničce. Tento problém lze vyřešit jedním z následujících nástrojů:

 • amoniak;
 • citrusové plody;
 • ocet.

Citronová šťáva

Čisticí roztok lze snadno připravit. Vytlačte šťávu z jednoho citronového ovoce do vody připravené k promytí vnitřku chladničky. Po zpracování bude nepříjemný zápach odstraněn, některé znečištění bude umyto. Po práci s citronovou šťávou jej nemusíte opláchnout čistou vodou. Nechte citronovou vůni zůstat uvnitř chladničky.

Ocet

Stolní ocet získal respekt Rusů, protože patří k univerzálním prostředkům. Dobře čistí kontaminované povrchy a účinně odstraňuje nepříjemné pachy. Pro přípravu pracovního roztoku je nutné promíchat ocet s vodou ve stejném poměru. Pak je třebaNavlhčete hadřík v roztoku a otřete vnitřek chladničky. Opakované stírání stejných povrchů se provádí hadříkem namočeným v čisté vodě a poté třetí čas suchým hadrem.

Koks

Plastové díly v chladničce po dlouhou dobu vydávají nepříjemný zápach. Je možné je eliminovat kapalným amoniakem. K tomu je kus gázy navlhčen v roztoku amoniaku a otřete vnitřní povrchy spotřebiče pro domácnost. Poté není nutné otírat do sucha, nechte dvířka chladničky otevřená, abyste erodovali zápach.

Tipy pro provoz

Stěny chladicích zařízení mohou rychle absorbovat různé pachy a při jejich použití ve skrytých rozích mohou být znečištění. Aby se vozidlo nedostalo do takového stavu, je nutné dodržovat jednoduchá pravidla:

 • provádějí každodenní kontrolu výrobků v chladničce za účelem zjištění zkažených výrobků;
 • týdně provádějte mokré čištění vnitřku chladničky bez rozmrazování;
 • umístit do chladničky produkty balené v zapečetěném obalu;
 • pro prevenci nežádoucích pachů, čtvrtletní jedlá soda nebo aktivní uhlí jako sorbent by měly být umístěny do chladicí komory;
 • ihned po zjištění odstraní všechny kontaminanty v chladničce.

Zajímavé!

Pokud plánujete vypnout chladničkunějakou dobu, pak by měla být odpojena od napětí, uvolněna a nechat dveře pootevřené. Přidání příchutí nebo absorbérů zápachu pro prevenci není nutné.

Obecně je péče o lednici jednoduchá, nevyžaduje práci a čas. Ano, a tento spotřebič slouží dlouhou dobu. Proto je snadné udržet zařízení v dobrém stavu. Sledování zásobníku s kondenzátem, drenážní trubkou, dvakrát ročně provádějte celkové čištění a revizi, a také neuchovávejte výrobky v neuzavřených obalech nebo je přiveďte ke zkáze - to jsou jednoduché komponenty pohodlí.