Pokyny pro použití tekutého odstraňovače skvrn a prášku Vanish

Škvrny z červeného vína, krve, trávy, oleje, kávy a dalších produktů je obtížné odstranit z oděvů, ručníků a koberců. Ale společnosti, které vyrábějí čisticí prostředky, vyrobily univerzální chemikálii Vanish. Dodává se ve formě prášku, gelu, kapaliny a používá se k odstranění prakticky jakékoli kontaminace z barevných a bílých textilií.

Historie značky

Americká společnost Ecolab vydala první odstraňovač skvrn v roce 1972. Tento nástroj byl uznán za velmi účinný a rychle získal popularitu jak u žen v domácnosti, tak mezi majiteli prádelen a čistíren. Později Reckitt Benckiser obdržel patent na výrobu pracího prostředku, který koupila od společnosti Ecolab všech práv na výrobu Vanish.

Po přechodu na nového vlastníka se značka stala ještě populárnější, poptávka po ní se několikrát zvýšila. Dnes je odstraňovač skvrn prodáván v 60 zemích včetně Ruské federace. Její trh poprvé uvedl tento nástroj v roce 1994, během několika měsíců byla demontována první várka výrobků.Postupem času se výroba rozšířilaa výroba čisticí látky byla zahájena na území Ruské federace za použití amerických surovin.

Vanish se vydává v několika formách:

 • sprej pro rychlé odstraněnískvrny;
 • Vanish Oxy Činnost pro praní barevných prádelen - prodávána ve formě prášku a kapaliny;
 • šampony a tekuté čističe koberců;
 • Bělidlo na ložní prádlo a oděv.

Výrobek můžete zjistit podle jeho charakteristického obalu: prášek se vyrábí v kulaté růžové plechovce, gely a šampony ve vysokých lahvích stejné barvy, pro bělidlo se vyráběly bílé plastové nádoby. Sada obsahuje odměrku nebo čepičku s odstupňovanou stupnicí.

Druhy výrobků

Jakékoli prostředky značky Vanish lze snadno najít na policích supermarketů. Široká škála vám umožní rychle vyzvednout potřebnou látku. Odstraňovač skvrn získal své vlastnosti díky svému jedinečnému složení.Zahrnuje:

 • 30% kyslíkové bělidlo;
 • 5% neiontových a aniontových povrchově aktivních látek;
 • enzymy;
 • zeolity;
 • příchutě.

V současné době společnost vyrábí pět sérií čisticích prostředků: Vanish Oxy Action, „Crystal Whiteness“, k odstranění nečistot z koberců, „tekutý odstraňovač skvrn“, bělící kapaliny. První možnost je vhodná pro odstraňování skvrn jakékoliv složitosti, zvládá i staré skvrny. Uvolněte prášek v plastových nádobách o hmotnosti 1,5 kg. Kupující říkají, že tato série Vanisha snadno zvládne skvrny od dekorativní kosmetiky, pryskyřice, laku. Není však vhodný pro barvené oblečení, skvrny zůstávají po umytí.

„Křišťálová bělost“ byla vytvořena k bělení věcí. Ve směsi není žádný chlor, takželze použít k mytí dětského oblečení. Aktivní kyslík rozkládá nečistoty na atomy a vytlačuje je z textilní struktury. Speciální částice neumožňují, aby se bílá tkáň během následného čištění změnila na žlutou. Obvyklý odstraňovač skvrn Vanish neměl moc rád zákazníky, protože zanechává na nich skvrny a dává jim nepříjemný zápach. „Křišťálová bělost“ se však rychle vyrovná s lehkými skvrnami z nápojů a potravin.

Na kobercích a čalouněném nábytku se hromadí nečistoty. Pro jejich čištění byl vytvořen kapalný Vanish. Odstraňuje skvrny, chrání zdřímnutí a zachovává si jasnost textilií. Šampon smíchaný s vodou, ukazuje se, hustá pěna. Jemně obepíná každou vlnu koberce, proniká do její struktury a odstraňuje prach. Pro čalouněný nábytek lze zakoupit antibakteriální prostředek. Kromě toho, že Vanish odstraňuje čalounění ze skvrn, zabíjí 99% všech nahromaděných mikrobů.

Vyrábí se také šampon na mytí vysavačů. Konvenční čistící kapalina může poškodit vnitřní části mechanismu a složení Vanish je tak měkké, že zabraňuje tvorbě koroze a chrání prvky před účinky agresivních chemikálií. Další série kapalných gelů používaných pro praní hedvábí, vlny, jemných tkanin. Tam je odstraňovač skvrn pro bílé jemné předměty, ze kterých jsou skvrny obtížné odstranit. I když si kupující všimnou, že oblečení se nezbarví žlutě, gel se nedokáže vyrovnat s velkými nečistotami.

Návod k použití

Každá řada nástrojů musí být používána odlišně. InPokyny pro odstraňovač skvrn Vanish Oxy Action ukazují, že musíte nejprve namočit místo znečištění na oblečení. Pak je sypána 15 g prášku, pečlivě otřete oblast ručně. Praní v autě nebo jen opláchněte studenou vodou. Pokud je kontaminace příliš závažná, je lepší oblečení namočit. Poté se promývací prášek smísí s činidlem Vanish v poměru 1: 2 na 10 litrů vody.

Je možné předem ošetřit skvrny základním sprejem. Kapalný sprej na čerstvém znečištění, počkejte 5-7 minut a omyjte obvyklým způsobem. Nejoblíbenější jsou běžné prášky. Vydávají se v bankách, obalech a kartonech.

Tam je Vanish Gold pro barevné věci a "Crystal Whiteness" pro bílé. Nejprve se ošetřují skvrny. Za tímto účelem smíchejte jednu čtvrtinu odměrné lžičky pracího prostředku a 3/4 vody. Tato směs se aplikuje na kontaminovanou oblast a poté se umyje psacím strojem. Pokud je nutné nasáknout oblečení, stačí na 4 litry vody 1 lžíce prášku. Před opláchnutím se skvrna rozetře rukou.Odstraňování čerstvých nečistot je snadnější , stačí přidat trochu Vanish do běžného pracího prostředku.

Gel je považován za účinnější. Jeho hustá formulace umožňuje aktivním částicím proniknout rychleji do struktury věcí a vytlačit z ní prach a nečistoty. Nejprve naneste 20 ml kapaliny na skvrnu, otřete ji zadní stranou uzávěru, do pračky se nalije další odměrka. Pro namáčení stačí rozpustit 60 ml gelu ve 4 l teplé vody.Výrobci mohou používat Vanishu této řady pro čištění jemných tkanin, hedvábí a vlny.

Pokud hostitelka koupila čistič koberců, měl by být výrobek pečlivě připraven. Nejprve se vysaje, gel se zředí teplou vodou a stačí přidat 1 víčko šamponu na 9 lžiček tekutiny. Hmotu míchejte, dokud se neobjeví hustá pěna, naneste ji na koberec nebo čalouněný nábytek houbou. Je nutné vyčkat, až gel zcela vyschne, a pak znovu vysajte povrch. Návod k použití šamponu na mytí vysavače: koberec se očistí od prachu a hrubých nečistot, zředí se 0,5 víčkem produktu ve vodě a nalije se do nádrže, přikryje se pěnovým kobercem a po vysušení se vyčistí.

Výhody a nevýhody

Obvykle je odstraňování skvrn dlouhý a obtížný proces. Ale s Vanish je odstraňovač skvrn, postup se stává snadným.Nástroj je velmi účinný, jeho použití má několik výhod:

 • bezpečnost při mytí dětského oblečení;
 • schopnost používat nástroj pro různé tkaniny - hedvábí, satén, kašmír, vlna;
 • čištění koberců;
 • sprej vhodný pro odstraňování skvrn v autě;
 • Víčko je vhodné pro měření prášku a jeho mletí na oděvu.

Kapalina Vanish a prášek neobsahují nebezpečné látky, které se při praní absorbují do oděvu. Proto může být použit k odstranění skvrn z dětských věcí. Je však žádoucí okamžitě ponořit poškozenou látku, odstranit staré nečistotytěžší. Při mytí jemných textilií zvolte na psacím stroji jemný režim.

Šampon pro čalouněný nábytek a koberce umožňuje hloubkové čištění vlasu. Po nanesení nástroje se hromada zvedne, její struktura se obnoví, stane se měkčí a pružnější. Můžete použít mokrý prášek, není třeba ředit vodou. Stačí, když směs položíme na koberec, necháme ji vyschnout a vyčistit vysavačem. Pomocí spreje můžete odstranit prach a skvrny v automobilu, vyčistit autokoberce a dokonce i přístrojovou desku, pokud je potažena kůží.

Někteří kupující však nejsou spokojeni s kvalitou balení a samotným výrobkem. V lahvích a plechovkách Vanish není žádný ochranný film (membrána). Z tohoto důvodu se často vyskytují poloprázdné nádoby. Prodejci v obchodech mohou volně zalít trochu prášku nebo zalijeme šampon. To také vede k rychlému tuhnutí gelu.

Někteří si stěžují na neúčinnost nápravného prostředku. To je však způsobeno nedodržením návodu k použití. Zastaralé skvrny jsou lepší, aby se gel odstranil, před tím namočil oblečení. Čerstvý může být odstraněn práškem. Koberce by neměly být čištěny běžnými textiliemi a pro bílé prádlo používají pouze „Křišťálovou bělost“.

Poradenství pro ženy v domácnosti

Někdy Vanish může zkazit látku. Hosteska je lepší se naučit předem všechny štítky na oblečení. Pokud je uvedeno suché čištění, je zakázáno používat čisticí prostředky. Účinek na malované věci je předem testován: na nepostřehnutelnýchKus látky je aplikován gel nebo prášek, zvlhčený vodou a ponechán po dobu 5-7 minut. Při výskytu skvrn a skvrn doporučujeme čisticí prostředek vyměnit.

Na oděvu Vanish by neměly být suché, je přípustné pouze pro koberce nebo čalounění nábytku. Kovové kování by nemělo přijít do styku s kapalinou, protože by mohlo dojít k oxidaci. Nádrže s kyslíkovým bělícím prostředkem jsou pevně uzavřeny a skladovány v temnu a mimo dosah dětí. Nepoužívejte je s produkty obsahujícími chlor. Při namáčení je lepší nosit rukavice, protože látky mohou kůži korodovat a při kontaktu s ranami mohou způsobit silnou bolest.

Série „Křišťálová bělost“ se používá pouze pro bílé šaty, barva se po umytí zhorší. Při čištění koberců je třeba otevřít okno pro větrání místnosti. Šampon má příjemnou vůni, ale pro některé se může zdát ostrý.

Je lepší začít se seznamovat s Vanish produkty se styrenovým práškem nebo gelem na oblečení. Je důležité dodržovat pokyny výrobce, používat nářadí pouze k určenému účelu. Pro různé typy tkanin získáte příslušnou sérii.