Potřebuji a proč vyčistit lilek před vařením

Lilek připravují všechny hostesky. Mnozí začínající kuchaři jsou znepokojeni otázkou, zda ovoce oloupat? Nelze dát jednoznačnou odpověď, protože každý si vybere pokrmy a způsob přípravy se zaměřením na jejich chuť a preference.

Jak si vybrat lilek

Při nákupu zeleniny je třeba věnovat pozornost její velikosti a vzhledu. Barva by měla být stejnoměrná, povrch - hladký, lesklý, elastický. Čerstvé stonky, sousední sepals ukazují, že plodina byla nedávno odstraněna ze zahrady. Pokud je ovoce pomačkané nebo shnilé, nestojí za nákup.

Velikost plodu musí být zvolena podle jeho preferencí. Tenké lilky jsou vhodné pro pečení plátků a tlusté lilky lze použít jako základ pro pečení nebo při přípravě rolí. Je také důležité věnovat pozornost zralosti plodu. Čím starší je - hořké jídlo bude.

Musím před vařením lilek lilku lilku

Lilková kůra je vhodná pro potraviny a neobsahuje nic škodlivého pro člověka. Je kartáčovaný, aby se snížila hořkost v hotovém pokrmu. Zralé semena a vnější vrstva obsahují látky podle chuti. Proto nejvíceRychlý způsob přípravy zeleniny je peeling.

Poradenství!

Osvědčenou metodou, jak se zbavit hořkosti, je namočit plátky do slané vody.

K odstranění vnější vrstvy použijte ostrý nůž nebo speciální škrabku na zeleninu. Můžete také vyhazovat přezrálá semena. Jsou vyjmuty nožem nebo lžící.

Je vždy nutné slupky zcela odlupovat

.

Vyčistit kůži lilku z kůže nebo ne, je otázkou, na kterou každý odpovídá sám za sebe. Pokud by jídlo mělo být chutné, kůra může být ponechána. A když by jídlo mělo být něžné - je lepší odříznout kůži a odstranit kosti.

Někdy se lilek nevyčištění zcela, ale s podélnými proužky. V tomto případě je hořkost významně snížena, ale plátky laloku i nadále udržují svůj tvar během tepelného zpracování dobře.

Mladé plody nevyčisťují semena, protože jsou měkké a chutné. Ale z loupání těchto lilek lze vyčistit, pokud je to nezbytné pro kulinářský nápad. Je důležité si uvědomit, že tenká kůže nemá výraznou hořkou chuť a je přípustné ji opustit.

Když nemůžete zeleninu odlupovat

Staré a přezrálé lilky je třeba očistit od jakéhokoli pokrmu. Nicméně, mnoho občerstvení naznačuje přítomnost slupky na plátky. V tomto případě je sled akcí následující:

  1. Vyberte nejmladší zeleninu.
  2. Umyjte je, osušte.
  3. Nakrájíme na kruhy nebo kostky.
  4. Namočte do slané vody po dobu 30 minut.
  5. Opláchněte čistou vodou.
  6. Řezání je připravenodalší kulinářské manipulace.

Poradenství!

Před grilováním nebo opékáním na grilu se zeleninové řezy neodlupují tak, aby si zachovaly chutný tvar.

Pro jaké nádobí se lilky čistí

Před vařením zeleninového gulášu nebo dušeného masa musí být lilek vyčištěn. Pak se objeví jemná, jednotnější konzistence. U kaviáru nebo bramborové kaše se také odstraní kůže.

Je důležité odlupovat zeleninu pro kojenecké a dietní potraviny. Ve vnější vrstvě plodu se hromadí dusičnany a jiné chemikálie používané na farmách. Děti jsou pro tyto látky škodlivé.

Tipy

Paní neustále zlepšují své dovednosti, vzájemně si sdílejí objevy. Tipy pro čištění "modré":

  1. Plocha kolem "nohou" je obvykle tvrdá a hořká, takže je řezána, i když se neplánuje čistit ovoce v plném rozsahu. S dolním hrotem podobně.
  2. Šupka může být odstraněna z hotové zeleniny (teplé), je-li to nezbytné pro estetickou prezentaci. Ale v tomto případě může být pokrm lehce hořký.
  3. Pokud spojíte fantazii, můžete dostat "pruhovaný" lilek - ne odlupovat celou kůži, ale pouze proužky. Tento přístup pomůže dětem zaujmout neobvyklý vzhled.

Závěr

K odstranění kůže z purpurové zeleniny se každá hospodyně rozhodne sama. Záleží na mládí plodu a na konečném výsledku, který má být získán. Loupání kůže není jediný způsob, jak odstranit hořkost asvíravost.