Příčiny nepříjemného zápachu ručníků, způsoby jejich odstranění

Čerstvé textilie v domě podněcují a dávají pozitivní emoce. Jak pěkný spánek, zabalený do voňavé deky nebo ponořte se do voňavého ručníku po sprše a mytí. Co říci o vůni oblečení. Problém nepříjemného miláčku věcí po mytí se bohužel objevuje poměrně často. Prozkoumejme, proč po umytí páchnoucí ručníky smrdí, zjistí způsoby odstraňování pachů a také způsob sušení ručníků.

Příčiny nepříjemného zápachu ručníků před a po praní

Nejdříve pojďme označit hlavní důvody, proč se drahoušek ručníků před mytím:

 • pokud ručník není dlouho umyt a po použití nevyschne, je zjevný zápach nevyhnutelný. To je způsobeno bakteriemi, které rychle rostou a množí se ve vláknech tkaniny;
 • Dalším důvodem pro orbu je kyselina olejová, jedna ze složek našeho mazu. Rychle proniká do vláken ručníků, oxiduje a rozkládá se.

Nyní definujeme ideální podmínky pro vzhlednepříjemný zápach v ručnících po umytí:

 • sušení ve vlhké místnosti;
 • poruchy nebo jiné problémy s pračkou;
 • nízká kvalita materiálu;
 • nesprávné mytí.

Možná jste právě narazil na špatný prací prostředek. Někdy se stává, že příjemná vůně, kterou jste cítili při nákupu prášku nebo gelu, se během procesu praní výrazně mění.

Jak se vypořádat se zápachem

Otírání nepříjemně vonícího ručníku, s vědomím, že se jedná o živnou půdu pro bakterie, je dvojnásobně nepříjemné. Naštěstí ji nemusíte odhodit, existuje několik způsobů, jak věci dostat čerstvé a čisté.

Ocet nebo kyselina citronová

Rozpusťte sklenici octa nebo 1-2 lžíce kyseliny citrónové v 8 litrech vody. Namočte ručníky do směsi na 30 nebo 40 minut. Poté proveďte obvyklé praní, ruce nebo stroj.

Můžete dělat bez namáčení. Před koncem promývání se do stroje přidá množství octa nebo kyseliny citrónové popsané výše a aktivuje se další režim máchání.

Pokud je v pračce důvod nepříjemného zápachu ručníků a jiných věcí, můžete je čistit stejnými prostředky. Do bubnu se nalijí 2 šálky octa nebo se nalije 4–5 lžíce kyseliny citrónové a nastartuje se jakýkoliv typ stroje (bez prádla). Tento postup pomůže zabít bakterie a vyčistit deset stupnice.

Ocet a sóda

Ručníky se umývají normálně, ale místo práškupoužijte soda (čtvrtina). Po spuštění režimu máchání se do stroje přidá směs sody a octa. Obě složky se užívají ve stejných částech, přibližně 2 lžíce. Nepříjemný zápach zmizí a soda neutralizuje ocet „aroma“.

Chlor

Používejte bělidlo správně. Existuje několik variant tohoto léku: bělost, káčátko, pilulky, bělidlo, atd.

Každý z nich by měl být aplikován podle pokynů, v tomto případě byste neměli brát více bělidla, než je nutné. Například na lahvičce bělosti se doporučuje použít 1 víčko na 10 litrů vody.

Jak se zbavit smradu bělícím prostředkem:

 • zřeďte požadované množství produktu v misce vodou a několik hodin namočte ručníky, poté omyjte vhodným způsobem;
 • mazání ručníků s bělícím prostředkem v autě, nezapomeňte, že nezředěný výrobek by neměl být přidáván. Tablety však mohou být vloženy do bubnu, aniž by byly nejprve rozpuštěny ve vodě. Teplota nastavena na 40 nebo 60 stupňů, čas si vybrat vlastní.

Nedělejte si starosti, že ručníky po takovém mytí budou páchnout bělidlem. Pokud to uděláš správně, nebude vůbec žádný zápach.

Varování

Tento postup pomáhá vyrovnat se s nepříjemným zápachem ručníků, ale díky tomu je tkanina tuhá, zejména pro froté výrobky. Vraťte měkkost látky, můžete použít kvalitní klimatizaci.

Pojďme jít dolů k podnikání, můžete použít dvě možnosti:

 • Zavolejme babiččin recept - je třeba vařit ručník po dobu 2 hodin. Do vody se přidává mýdlo na prádlo nebo speciální vroucí prášek;

 • Druhá metoda, která je dnes relevantní, se vaří v pračce. Měli byste zvolit speciální režim nebo vytáhnout ručníky po dobu 2 hodin a nastavit maximální teplotu.

Pamatujte, že obě možnosti jsou vhodné pouze pro položky vyrobené z přírodních tkanin. Mimochodem, pokud je ručník barevný, ale vysoce kvalitní a pevný, neroztaví se při varu, zůstane tak jasný, jak byl.

Praní v likéru

Dříve se louh používal k mytí namísto mýdla. Vlastnosti tohoto nástroje stále pomáhají vyrovnat se s mnoha problémy v ekonomice. Na rozdíl od moderních prášků a gelů, které částečně zůstávají v tkanině, je louh zcela opláchnut. Po umytí bude ručník měkký a získá příjemnou vůni.

Obyvatelé soukromého sektoru nebo vesnic by to měli mít rádi! Voda pak může být použita k zavlažování zahrady jako hnojiva.

Metody výroby likéru:

 • musí naplnit třetinu malého objemu dřevěného popela;
 • naplňte popel vodou (na vrchol nádrže) a odstraňte všechny plovoucí prvky;
 • nyní může být „směs“ ponechána vyluhovat po dobu tří dnů (studená metoda) nebo ihned vařit popel, dokud se nestane mělkým a téměř transparentním (horká metoda). Trvá asi hodinu, než se vaří;
 • nyní by výsledná směs měla být ponechána k usazení ajemně vypusťte vodu. Popel vlevo dole je louh.

Kromě odstranění nepříjemných pachů, louh posiluje tkáňová vlákna. Metoda má však své nevýhody: nástroj musí být připraven předem a tkanina se nevypírá. Proto byste měli nejprve utřít ručníky s louhem a pak je také umýt.

Mikrovlnná trouba

Odstraňte nepříjemný zápach z kuchyňských utěrek, můžete je vložit do mikrovlnné trouby na 30 sekund. Po tom, umýt, vůně půjde. Stojí za zmínku, že metoda funguje bez mytí, ale ne tak účinně, jak bychom chtěli.

Při vyjímání výrobku z mikrovlnné trouby byste měli být opatrní, bude velmi horký.

Moderní prostředky

Nyní můžete snadno najít různé nástroje speciálně určené k potírání nepříjemného zápachu věcí, jakož i jeho příčiny. Obchody nabízejí produkty pro ruční i strojní praní. Existuje dostatek možností, existují gely a prášky obecného dopadu a zaměřené na konkrétní problém, chemický a přírodní. Popište 2 z nich:

 • Top Hygia je tekuté mýdlo, které bojuje s bakteriemi. Vhodné pro každé praní a je vymyto během jednoho máchání;
 • Nanox LION je tekutý prací prostředek na bázi methylesterů, což je látka šetrná k životnímu prostředí, která může zničit kyselinu olejovou.

Ceny za tyto fondy jsou zcela jiné, existují velmi dostupné a účinné možnosti. Ale musí být používány přesně podle pokynů.

Druhy ručníků,Funkce péče

Aby se předešlo nepříjemným zápachovým problémům s osuškami, řádně je umyjte a osušte:

 • pokud jsou před umytím ručníky namočené, pak pouze v horké vodě. Délka postupu by neměla být delší než 30 minut;
 • při mytí je žádoucí použít co nejmenší množství pracích prostředků, je lepší nalijte trochu a zvolit vyšší teploty;

S výhradou tvrdé vody je situace upravena speciálními změkčovači, které zajistí měkčí a měkčí ručníky.

Bavlněné a lněné tkaniny

Přírodní bakterie jsou oblíbeným prostředkem pro bakterie, člověk by měl zapomenout na mýtus, že takové ručníky nikdy necítí. Tyto látky vyžadují pravidelné praní a správné sušení, jinak se objeví ošklivá vůně dříve nebo později.

Bambusové ručníky

Výrobci těchto textilií tvrdí, že nikdy nezíská nepříjemný zápach. Vlákno produkuje silné přírodní antiseptikum, které zabraňuje rozvoji různých mikroorganismů. Tyto ručníky jsou drahé.

Nalezení přírodních bambusových textilií však není tak snadné. Často jsme podváděli a prodávali ručníky z kombinovaných tkanin (s bavlnou). Antiseptický účinek vláken je velmi slabý.

Stojí za zmínku, že ani přírodní látky si nezachovávají své vlastnosti navždy. Praxe ukazuje, že po 5 letech používání, i bambusové ručníky mohou dostat plněné pomytí.

Jak sušit a skladovat ručníky

V koupelně nebo kuchyňské utěrky nelze sušit, vlhkost v těchto místnostech je vždy vysoká. Nejlepší volbou je sušení ve větraném prostoru nebo na čerstvém vzduchu, nejlépe na slunci. Ultrafialové zabíjí bakterie.

Některé ženy v domácnosti sdílejí toto tajemství - pokud jsou ručníky sušeny doma, lze pod sušičku umístit vatový tampon navlhčený voňavým esenciálním olejem. Textilie bude po dlouhou dobu pohlcovat a udržet příjemnou vůni. Posílení efektu může být rozloženo na policích kabinetových sáčků s bylinkami, mýdlem, vonnými tyčinkami nebo jinými příchutěmi, dokonce i strojem.

A konečně jsme si všimli obecného pravidla skladování ručníků a jiných věcí. Není nutné ucpávat police ve skříni, textil by měl být větraný, dobrou volbou je použití síťoviny (dýchacích polic) s perforací.

Pamatujte si, že ručníky je třeba umývat často, ani preventivní postup nebude zbytečný. Nyní znáte všechna tajemství udržování dobré vůně v ručnících. A pokud nastanou potíže, můžete snadno identifikovat zdroj problému a rychle jej opravit.