Příznivé dny pro výsadbu dahlia pro sazenice v roce 2019

Majitelé pozemků vědí, že rostliny v záhonu kvetou krásně, musíte o tom přemýšlet předem. Pro mnoho barev je výhodná metoda pěstování sazenic. Článek vám řekne, kdy pěstovat jiřiny pro sazenice v roce 2019, jak je pěstovat a co je pro ně vhodnější.

Jak pěstovat jiřiny

Aby práce nebyla obtížná, zahradníci používají kalendář výsadby květinových semen. Bylo by užitečné sledovat tipy z kalendáře?

Profesionálové i amatérští pěstitelé květin si dobře uvědomují, že každý květ vyžaduje, aby mu byly poskytnuty podmínky a dobrá péče. Naše klima je takové, že bez pomoci člověka většina druhů květin prostě nemůže přežít.

Poznámka!

Lunární kalendář obsahuje všechny nezbytné informace pro daný rok. Jsou zde uvedeny příznivé i nepříznivé dny pro zavlažování, výsev semen pro sazenice, přidávání krmiv, transplantace. Každý akční zahradník může být sledován kreslením užitečných informací z kalendáře.

Mezi jiřinamiExistují roční a celoroční odrůdy. Pokud však mají být trvalky pěstovány, musí květinářství čelit obtížím a určitým nákladům. Je to dáno tím, že v zimním období je nutné hlízy vyhrabat a najít je místo pro uložení až do jara.

Je mnohem snazší pěstovat ročenky. Pro toto jaro bude nutné zasít semena kompetentně, a pak podle pravidel, starat se o sazenice. Když přijde správný okamžik, zasadte ho do otevřeného terénu.

Zahradní centra umožňují kupujícím ze široké škály vybrat si jednu ze svých oblíbených odrůd jiřin. Všechny uvedené typy jsou odlišné. Každá třída má svou vlastní výšku. Jiřiny jsou trpasličí, střední, vysoké odrůdy. Tvar květin, také všechny druhy. Můžete si vybrat límec, pompon nebo kaktusové jiřiny.

O čase a pravidlech výsevu

Zjistěte, kdy můžete v roce 2019 pěstovat dahlia na sazenicích. Většina profesionálních květinářství úspěšně používá tabulky s výhodnými dny pro vylodění lunárního kalendáře.

Uvádí seznam všech dat, která jsou nejvhodnější pro konkrétní plodiny. Například, když měsíc roste, je vhodné pěstovat cibulové květy. Po konci nového měsíce začněte pěstovat osivo.

Silné sazenice se snadno pěstují. Je důležité, aby byla semena kvalitní. Musí být zasazeny včas a podle pravidel se starat o sazenice. A pak do červencezahradní záhony budou přitahovat pozornost jasných barev nádherných květin.

Poznámka!

Pokud zkoumáme lunární kalendář pro rok 2019, pak doporučená data pro výsadbu jiřin jsou poslední dny března a první dny v dubnu. Vzhledem k tomu, květiny jsou považovány za rychle rostoucí, ne spěchat do rostliny.

Jak si vybrat kontejner? Je třeba upřednostnit běžné nádoby na potraviny s víčky nebo použít nádobu na sazenice, která je k dispozici.

Půda pro výsadbu by měla být lehká, výživná, úrodná. První možností je použít obyčejnou půdu nebo zvolit libovolnou aditivum. Někteří pěstitelé používají vermikulit, perlit, písek, kokosový substrát.

Níže se dozvíte, jak správně zasévat semena a kdy můžete v roce 2019 pěstovat ročenky.

Jak zasít semena

Doporučení pro výsadbu ročních semen dahlia:

  1. Nalijte zemi do nádoby, berte ji.
  2. Při použití spreje silně navlhčete půdu. Kultura vlhkosti by měla být dostatečná, aby mohla klíčit, a pro její dobrý vývoj.
  3. Na povrchu k rozložení semen jednoletých plodin je velká velikost, není obtížné ani pro nezkušené zahradníky. Měly by být lehce vtlačeny do půdy.
  4. Horní vrstva půdy by měla být mezi 1,5 a 2 cm.
  5. Půda s osivem je shora pokryta víčkem nebo celofánem.
  6. Umístěte na místo, kde je teplo a světlo, sledujte teplotu. Mělo by to být uvnitřod 23 do 25 stupňů.

Jaká péče je potřebná pro semenáčky po výsevu semen

Několik dní po výsevu můžete vidět výskyt smírných výhonků. Jakmile se mladý porod vylíhne, zmizí potřeba úkrytu.

Jaké podmínky je třeba vytvořit, aby se sazenice mohly dále rozvíjet? Zalévání je nutné, když je zem suchá. Teplota musí být udržována od 23 do 25 stupňů. Délka denního světla by měla být 12 až 14 hodin. Toho lze dosáhnout, pokud použijete dodatečné osvětlení nebo umístíte sazenice na slunné místo.

Jak provést vyzvednutí

Jakmile vidíte dva listy, můžete transplantovat semenáčky do jednotlivých nádob. Můžete použít speciální plastové kazety nebo šálky. Složení půdy může být provedeno tak, že se použije pro výsadbu semen.

Důležitý bod!

Před zahájením procesu vychystávání je nutné nalijte vodu na nádobu, ve které byly sazenice. Pak bude snazší je odstranit a kořenový systém nebude poškozen.

Transplantace se provádí tradičním způsobem: kultura se musí pomalu pozvednout pomocí nástroje, který je pro to vhodný. Po převedení do nového kontejneru. Tam by mělo být předem provedeno malé vybrání. Pak budete muset vodu sazenice. Jakmile je zem zaháknuta, měli byste k ní přidat substrát.

Péče o jiřiny po vyskladnění nemá žádné zvláštní rozdíly. Musí být zavlažován pravidelně, jakmile je zembude suchý. Je důležité sledovat počet hodin provozu za denního světla Sazenice by měla stát na slunném parapetu, nebo je třeba použít podsvícení.

Dozvěděli jsme se, kdy je lepší zasít dahlia pro sazenice v roce 2019 podle lunárního kalendáře, seznámit se s doporučeními pro vychystávání, nyní si promluvme o tom, jak pěstovat květiny na místě neustálého růstu.

Proces přistání na místě stálého růstu otevřeného terénu

Po skončení zpětného mrazu (ve druhé polovině května) můžete začít pěstovat jiřiny, ale musíte se o krytý materiál postarat jen v případě.

Poznámka!

Ve stejném období můžete ihned zasadit semena dahlia do otevřené půdy. Jediné, co potřebujete vědět, že budete muset obdivovat květ mnohem později, a to nebude tak hojný.

Jaké místo k výběru

Místo by mělo být dobře osvětlené a klidné. Zvedněte uvolněnou půdu. Bylo by hezké přidat trochu humusu nebo kompostu. Místo musí být připraveno kopáním půdy.

Jiřiny jsou vysazeny ve vzdálenosti 20-30 cm od sebe. Vše záleží na výšce rostliny a její rozmanitosti. Zasazené jiřiny v otevřené půdě je snadné: musíte dostat rostlinu tak, aby zůstala kusem země. Opatrně ho položte do malého zahloubeného výklenku, nahoře pokropte zeminou. Po tomto, voda sazenice.

Nezapomeňte na mulčování. K tomu použijte piliny nebo jiný speciální materiál.

Jak se starat o jiřiny po přistání na trvalém místě

Jaký soubor činností musí být proveden po vysázení květin v otevřeném terénu? To je časté uvolňování a odplevelení před začátkem kvetení. Je nutné odstranit všechny plevele. Je třeba pamatovat na horní obvaz a pravidelné zavlažování.

Pokud je horký a vzduch je velmi suchý, pak květiny potřebují více vlhkosti. Ale často to nestojí za to. Jeden čas za 5-7 dnů bude stačit.

Nyní víme, kdy a jak zasít jiřiny pro semenáčky v roce 2019, jakož i to, jaká péče je potřebná pro mladé výhonky. Ale mnoho zahradníků se zajímá, co dál?

Před vytvořením pupenů jsou rostliny krmeny komplexními minerálními hnojivy, obsah fosforu, draslíku a dusíku je velmi důležitý. Jak víte, dusík je potřebný pro elegantní zelenou. A aby pupeny a květní stonky byly velké, rostlina potřebuje potaš a fosfátové hnojivo. Jinými slovy, subkortex vyžaduje dahlias prospívat.

Když rostliny aktivně kvetou, jsou podporovány a krmeny stejnými hnojivy obsahujícími minerální složky.

Poznámka!

Chcete-li vydržet déle, je nutné se zbavit košů, které vybledly. Protože je jich mnoho, konzumují velké množství živin z rostliny. Pokud se tento postup provádí systematicky, vytvoří se nové pupeny.rychleji

Jakmile všechny květy uschnou, musí být celá část rostliny, která se tyčí nad zemí, odstraněna do kompostu. Doporučuje se vykopat hlízy a uskladnit v zimě. Toto je děláno aby zasadil je příští jaro. Pokud zasadíte hlízy dahlias-one-rok-olds, jiřiny rostou vysoké, ale květiny budou malé velikosti.

Čtenář se tak dozvěděl o tom, kdy a jak pěstovat jiřiny pro sazenice v roce 2019, a proto můžeme vyvodit závěr: pokud se budete řídit pravidly pro výsadbu semen dahlia pro sazenice a budete dodržovat pokyny pro pěstování a udržování ročních květin v otevřené půdě, rostliny budou dlouhý elegantní květ a zdravý vzhled.