Proč je kouření vodní dýmky škodlivé a nebezpečné

Kouření cigaret je škodlivé, každý to ví. Je však škodlivé kouřit vodní dýmku a proč - názory lékařů se stále liší. Tento typ kouření se stal v Rusku populárním v poslední době a kruhy mládeže jsou stále populárnější.


Lékaři prokazují, že vodní dýmka je špatná pro zdraví, protože tabák je do ní vložen stejně jako v běžných cigaretách a navíc přidávají aromatické nečistoty. Tyto látky, které procházejí navíjecími trubkami vodní dýmky, jsou filtrovány, tabák v něm nehoří, nekouří, protože tento nikotin se prakticky nedostane do svého kouře. Ale to jsou jen výmluvy, které chtějí přidat více a více mladých lidí do kouření vodní dýmky.

Kouření cigaret je škodlivé pro zdraví nikotinu, vdechování kouře z vodní dýmky, je to kouř, který má škodlivý účinek. V tabákových směsích vodní dýmky, ačkoli oni jsou podobní pravidelnému cigaretovému tabáku, nižší obsah toxického dehtu, benzene. Ale kouř člověk absorbuje mnohem více než když kouří první cigaretu.

Pro kouření jedné cigarety to trvá méně než 5 minut pro osobu, tato doba je dostačující pro získání stokrát méně škody než s hodinovým „odpočinkem“ s vodní dýmkou. Proto mnoho lékařů má stejný názor - kouření vodní dýmky je škodlivé.

Je důležité vědět!

Tabák ve vodní dýmce obsahuje nikotin, dehet, pouze se zvlhčuje a ochucuje přísadami v dovedně vytvořeném systému spletitých trubek.

Otrava oxidem uhelnatým - hlavní vodní dýmka

Aromatický tabák obsahuje méně škodlivých složek, ale dlouhodobá inhalace oxidu uhelnatého ze spalování všech toxických látek je škodlivá. Uhlí v vodní dýmce zapálí do 600 ° C, 40 minut jeho kouření vodní dýmka se rovná spotřebě cigaretového balení. Způsob inhalace kouře z vodní dýmky vyžaduje použití úsilí, které otráví všechny způsoby dýchání oxidem uhelnatým.

Stanovisko narkologů souhlasí s tím, že kouření vodní dýmky je škodlivé, protože kouření silného tabáku ve špatně větraném prostoru přináší méně než vdechující produkty rozkladu směsi voňavé vodní dýmky.

Kouření vodní dýmky pomalu otráví tělo, postupně se hromadí jedovaté látky, usazují se v dýchacích cestách. Spolu s dýcháním trpí srdce, centrální nervový systém, vzniká neplodnost. Tyto patologie se vyvíjejí postupně a nemusí se okamžitě objevit ve symptomech intoxikace těla.

Varování! Výsledek kouření je stejný - tělo je otráveno nikotinem, dehtem, nečistotami, pouze kouřením cigaret, tělo je rychle poškozeno nikotinem a kouřením vodní dýmky - pomalu.

Hygienická dysfunkce při kouření vodní dýmky

Škodlivý účinek oxidu uhelnatého vodní dýmky má jednu nulu - její poškození se může projevit hned následující den. Mluvíme o pronikání slin nedovolené osoby do dýchacího traktu, s možnou infekcí bakterií, které nezemřou ve vlhkém teple.

Nebezpečípravděpodobně i při použití náústku. Ho kouř z vodní dýmky vyrobené silou, při které část slin proniká do zkumavky. Když další kuřák vdechne, při vdechování se vezmou částice slin ze všech účastníků kouření vodní dýmky. Neexistuje žádná záruka, že virus hepatitidy, herpes, AIDS, pohlavně přenosné nemoci nebudou přenášeny. Vodní dýmka neposkytuje hygienickou bezpečnost, zejména pokud jedno zařízení používá velkou společnost.

Pokud není vodní dýmka naplněna vodou, ale silnými alkoholickými nápoji, což samo o sobě zvyšuje poškození, pára destilovaného alkoholu nezabíjí bakterie a zůstává zde vysoké riziko infekce. Při naplnění baňky vínem, silným alkoholem, zředěným vodou, dostane tělo nasycovací dávku toxického koktejlu složeného ze směsi nejškodlivějšího tabáku a alkoholických složek.

V pekelné směsi jsou přítomny prvky chrómu, arsenu a olova. Stojí za to přemýšlet o chvilkové radosti a jejích smutných následcích.