Proč je pračka špinavé prádlo šedé skvrny: způsoby, jak odstranit

Praní je nutné přidat kontaminované věci do bývalého "komerčního" typu. A problém se znečištěním pračky prádla je pro mnoho znám. Je velmi nepříjemné posílat špinavé věci do bubnu a dostat je do očí.

Důvody, proč strojové automaty do značné míry znečišťují věci, a věci, které můžete získat, mohou mít nejrůznější stupeň znečištění:

 • Skvrny mohou být rezavé, žluté, hnědé, oranžové;
 • Mastná, černá, šedavě;
 • Bílé věci mohou být žluté nebo šedé;
 • Méně světlé výrobky jsou jasnější;
 • Etc.

Jak ukazuje praxe nejuznávanějších dílen, v 80% případů to není kulomet, který způsobuje znečištění věcí (samozřejmě v souladu s pravidly pro jeho provoz).

Podívejme se proto na tyto důvody a definujeme způsoby, jak s nimi zacházet.

Voda nízké kvality

A zejména - rezavé, které je vlastní většině ropovodů v našich bytech a starých domech. Je snadné jej určit - bude mít tmavou barvu (v důsledku rzi) a tmavé oblečení po mytí určitě zůstane na světlých šatech.

Pokud je to vaše situace, pak to stojí za pár minut před praním.zapněte vodu, aby bylo sklo. A pokud byla pračka v režimu zpožděného mytí a voda do ní byla nalita, pak se vám zaručí, že vaše věci zkazíte.

Chcete-li tento problém vyřešit, měli byste použít speciální vodní filtry, které lze zakoupit v každé instalatérské prodejně. A v nejstarších domech je třeba tyto filtry namontovat „ve dvojicích“ - pro hrubé a pak jemné čištění vody.

Vzhled formy v prostoru pro prášek nebo tryskách

Takové jevy lze nalézt v domácnostech, kde péče o pračku chyběla, nebo byla provedena nesprávně. To se zpravidla děje i v případě, kdy osoba po dokončení praní uzavře přihrádku na prášek a buben, čímž zabrání jejich řádnému vysychání.

Plíseň je „amatérská“ vlhkost a pokud k tomuto faktoru přidáte teplé prostředí, můžete pro ni vytvořit téměř ideální podmínky pro vytvoření velkého množství černé plísně, která začne vydávat velké množství škodlivých spór do vzduchu.

Kde je v „vnitřcích“ pračky nejčastěji formována forma:

 • V kyvetě (přihrádce) na spaní pracího prostředku;
 • V tryskách, které vedou z kyvety do nádrže na vodu;
 • Na stěnách bubnu;
 • Na manžetě;
 • Uvnitř nádrže na vodu.

Určit "přítomnost" plísně bude moci každý, kdo má normální vůni - její vůně okamžitě dá vše. Stačí držet hlavu v bubnu, a ostré "aroma" okamžitě hit vás do nozder.

To bude hlavním důvodem pro bližší prozkoumání zbývajících částí sterolů. Postup je následující:

 1. Jemně ohněte manžetu poklopu a zkontrolujte mezeru;
 2. Podívejte se na stěny bubnu;
 3. Podívejte se také do prostoru pro plnění detergentu;
 4. Vyjměte přihrádku a zkontrolujte její otevření.

Ve ​​většině případů rychle najdete velmi ošklivě vypadající černou „čepičku“, která se začala vyvíjet ve vašem psacím stroji. A když oblečení přichází do styku s touto formou, „získávají“ tmavé, naolejované půdy.

Pokud se jedná o vaši situaci, je třeba ji velmi rychle vyřešit. Za tímto účelem nalijte do komory 300 g jedlé sody, zapněte nejvyšší možnou teplotu a spusťte stroj „při volnoběhu“ s dvojitým opláchnutím.

Takové agresivní „praní“ samotného stroje dovolí dlouho zapomenout na nepříjemný problém s plísní. Pokud se po prvním nevypracoval - nic, proces může být opakován, dokud forma úplně nezmizí.

Manžeta je znečištěná nebo jsou problémy s ucpávkou

Forma uprostřed pračky je stále „květy“. Důvodem, proč hospodyňka ponožky věci nahoru může být způsobena jinými problémy. Pokud by tedy pračka byla po celý rok nesprávně ošetřena (nebo by se o ni vůbec nemuselo postarat), na manžetě a pod ní by se zachytila ​​silná vrstva šedé špíny. Po umytí se objeví jako malé šedé skvrny na věcech.

Je to důležité !Často se stává natolik, že se špinavý květ vytvořil natolik, že se během mytí jednoduše vyskočí z manžety. Pak se toto všechno „štěstí“ usadí na vašich věcech. Obraz není nejpříjemnější.

Co dělat s tímto problémem? Stačí si vzít kartáč střední tvrdosti (zubní kartáček bude dělat), hadr, a začít čistit manžetu ze všech těchto "dobré". Raid by měl být odstraněn všude, kde je to možné - z každé štěrbiny. Hlavní věc - nepřehánějte to a nepoškozujte manžetu.

Pokud po umytí vyndáte věci s olejovými nebo olejovými skvrnami, pak je problém 90% času v ucpávce. Faktem je, že při nošení začnou žlázy házet olej do nádrže vodou, která se pak dostane na oblečení.

V takové situaci je nutné jednat velmi rychle, protože během „odumírání“ žlázy nejen půdu zdrsní, ale budou i nadále brát velký proud vody. To povede ke korozi a ložiska budou velmi rychle nepoužitelná.

Možná, že jste pozdě, a ložiska už byla zlomena. Během mytí budou "vydávat" sami s vrzáním a chrastítky. Stejně jako v první a ve druhé situaci je nutné naléhavě vyměnit ucpávky a ložiska.

Takový postup je poněkud složitý a nejlépe ho svěřit profesionálním řemeslníkům. Samozřejmě si to můžete vyzkoušet sami, ale pak musíte udělat následující:

 1. Stroj zcela demontujte;
 2. Řezání pomocí brusky a vyjmutí nádrže;
 3. Opatrně odstraňtezlomená ložiska a umístit nová.

Může být příčina pokryta pracím práškem a špinavou vodou?

Jak jsme již uvedli výše, ve většině případů není vinu za obarvení oděvů během praní v podstatě kulomet. Nejčastější příčinou je nekvalitní nebo vyprší prací prostředek.

Mnozí budou samozřejmě tvrdit, že tuto značku používají již mnoho let, a dříve to bylo v pořádku. Ale ve skutečnosti - mytí věcí stejným práškem není zárukou kvality čištění.

Takže si můžete koupit banální padělek, nebo prášek má datum vypršení platnosti a vy jste si to prostě nevšimli. Proto snad všechno. A pokud máte podezření, je lepší změnit značku prášku, nebo dokonce přepnout na tekuté detergenty vůbec.

Pokud je prášek „viníkem“, pak mu může být dán typ kontaminace. Pokud tedy:

 • Greenish;
 • Červená;
 • Světle hnědá;
 • Bílá na tmavém pozadí.

To s největší pravděpodobností potřebujete změnit prací prášek. Ale pro "čistotu duše" můžete zkontrolovat svůj oblíbený nástroj. Prací prášek, který určitě zanechá skvrny, je určen těmito vlastnostmi:

 • Prášek je špatně rozpustný ve vodě a po umytí vidíte jeho zbytky na oděvu a v prostoru pračky je velké množství zbytků látky;
 • Normální prací prostředek nevypouští během praní mnoho pěny. Pokud je pěna znatelně větší nebo neobecně je lepší takový lék odstranit;
 • Prášek po standardním mytí zanechává po chemikáliích věci nepříjemným, ostrým zápachem. Dlouhou dobu eroduje - prostředky k použití nejsou styot.

Samozřejmě, že v našich potrubích není voda nejlepší kvality, a pokud byly trubky nedávno vyměněny, je lepší myčku a myčku používat nejméně 2-3 měsíce.

Dobré vědět ! Každý instalatér ví, že před začátkem mytí stojí za to otevřít kohoutek studenou vodou a nechat ho odtékat. Pokud má voda tmavý odstín, je lepší odložit mytí po dobu 2-3 hodin, a když se voda stane průhlednou, začněte proces.

Často se stává, že kvůli špinavé vodě se bílé věci po umytí zbarví do šedě nebo se změní na žlutou. A je důležité si uvědomit, že odstranění těchto míst je poměrně problematické.