Proč plastová okna uvnitř skleněného obalu pot: jak opravit problém

Lidé přemýšlejí o tom, proč se plastová okna potí uvnitř skleněné jednotky a co s ní dělat, když se zchladí poprvé nebo na podzim. PVC konstrukce nepotřebují oteplování nebo malování, ale nahromadění kondenzátu přináší mnoho dalších problémů. Sklo přestává být transparentní a když se objeví velké množství vlhkosti, která ničí rám.

Proč se vlhkost hromadí?

Nejčastěji je vlhkost uvnitř skleněné tabule způsobena manželstvím. Okno musí být utěsněno a výrobce na to poskytuje záruku. Proto byste měli nejprve kontaktovat společnost, ve které jste nákup provedli, a promluvit si s nimi.

Majitelé jednokomorových oken s dvojitým zasklením čelí problému zamlžení. Takové výrobky se nedoporučují instalovat v obytných prostorách, protože spolehlivě nezachovávají teplo. Nahromadění vlhkosti začíná tím, že je použita jedna vrstva a vzdálenost mezi tabulemi je velmi malá.

Nahromadění kondenzátu může vyvolat:

  1. Nesprávná cirkulace vzduchu. Problémy začínají v zimě během topné sezóny.
  2. Velký převis okenních parapetů nebo ochranných clon na bateriích. Je zde blokování oblasti podokna, po které se hromadí vlhkost.
  3. Nesprávná montáž oken. Porušení instalační technologievznik mezer a odtlakování.
  4. Kování s nízkou kvalitou. Nekvalitní materiály nebo nesprávná instalace způsobují tvorbu kondenzátu.
  5. Špatná pečeť. Pokud montéři provedli špatnou kvalitu těsnící hmoty, objeví se mezera mezi okny s dvojitým zasklením, kterými prochází studený vzduch.

Jakmile najdete ve skleněné jednotce vodní kapky, musíte podniknout kroky k odstranění problému, jinak to nepříznivě ovlivní životnost konstrukce okna.

Řešení problému

Zjistili jsme, proč plastová okna uvnitř okna s dvojitým zasklením se potí, ale co dělat v takové situaci?

Aby se zabránilo nepříjemným následkům, doporučuje se z parapetu odstranit všechny vázy a květináče. Vlhkost je vždy obsažena v půdě a může způsobit kondenzaci.

Snažte se větrat místnost častěji, zejména při vysoké vlhkosti.

Pokud tato opatření nepomohla, budete muset zavolat pracovníky údržby oken. Některá okna s dvojitým zasklením se stávají nevhodnými, když se hromadí kapalina, takže musíte instalovat nové. V tomto případě je nutné zajistit, aby mezi otvorem a profilem nebyly žádné mezery. Doporučuje se dodatečně nainstalovat izolaci, aby se zabránilo opakování závady.

Jak postupovat?

Přiložte odliv, zaměstnanci musí na připraveném povrchu. Musíte to zkontrolovat a trvat na tom.izolační pěna. Všechna místa, kde je viditelná montážní pěna, je třeba pečlivě tmelit, pak teplota na sklo neovlivní.

Aby okenní parapet neovlivnil fungování oken z PVC, je nutné instalovat speciální mřížku. Pokud montéři dávají doporučení k demontáži dekorativního radiátoru na baterii, měli byste si je poslechnout.

V zimě je nutné stavbu přizpůsobit jinému druhu provozu. To se provádí pomocí šestiúhelníku, vloží se do excentru a otočí se. Nezanedbávejte pravidelnou výměnu armatur.

Určete, jak často je třeba okna upravit a vyměnit opotřebitelné materiály na základě stavu konstrukce a její integrity. Jednou za 3 roky se doporučuje vyzvat velitele, aby zkontroloval a upravil okna.

Video: