Proč se kožichy staly žlutými: co dělat, jak a co odstranit

Bílá srst vypadá nádherně, ať už je to kožich, klobouk nebo límec. Přírodní nebo umělá kožešina však rychle ztrácí svůj původní vzhled pod vlivem vnějších faktorů a nesprávného skladování. Na jejím bílém povrchu se objevují skvrny nebo žluté pruhy. Můžete se zbavit žloutnutí osvědčenými domácími metodami. Pokud to nepomůže, obraťte se na suché čištění nebo nátěr výrobku.

Příčiny žluté skvrny a resuscitace srsti

Pro výskyt bílých skvrn existuje několik důvodů:

 1. Povětrnostní podmínky. Kožešina se změní na žlutou, protože nemá rád vlhkost (déšť a sníh). Srážky na sušení zanechávají na vlasech žluté stopy.
 2. Nesprávné skladování v období podzim - léto. Kožešina potřebuje čištění a větrání.
 3. Kožešinová čepice a límec se dotýkají obličeje a nasávají se potem, tonálními a výživnými mastnými krémy.

Žluté skvrny se však objevují na nové kožešinové kůži, skladované několik let. Důvody jsou pravděpodobně ve špatném skladování, nedostatečné ventilaci, vysoké vlhkosti vzduchuuvnitř. S menšími projevy žluté, první neagresivní domácí prostředky jsou používány, jako je krupice, škrob, pšeničné otruby, a pouze s vážnými změnami používat detergenty, benzín, čpavek. K čištění srsti budete potřebovat kartáč na prádlo a prostěradlo. Nejvíce neškodný a nejjednodušší je způsob čištění prachu:

 1. Vlhké plechy se stáhnou a položí na povrch stolu.
 2. Hromadit na svůj stohový produkt.
 3. Kožešina je lehce poražena šlehačem koberců.
 4. Výrobek vyčistěte kartáčem na oblečení.

Pokud je srst zažloutlá, hromada se nejprve čistí a obnovuje doma bez agresivních pomocníků, s použitím sodovky, škrobu, křídy a krupice:

 1. Výrobek je umístěn lícem nahoru.
 2. Rozmetejte prášek čističe pro domácnost na něj rovnoměrně, jemně ho otřete do srsti.
 3. Kartáč je čistý.

Čištění pilinami, pšeničné otruby:

 1. Piliny nebo otruby se zahřívají na pánvi.
 2. Posypte produkt, otřete jej rukama nebo kartáčem.
 3. Odstraňte čisticí prostředky.
Varování!

Nepoužívejte piliny získané z jehličnatých plemen pro čištění kožešin. Jejich pryskyřice nenávratně zničí drahý předmět.

Podpora obchodu a lékáren

Nesnažte se předat znečištěnou látku čisticím prostředkům. Existuje mnoho způsobů, jak se vyrovnat se žloutnutím a skvrnami pomocí nástrojů obchodu a lékáren. Odebratmastné oblasti s rukávy, stopy nadace z límce a čepice se směsí škrobu a rafinovaného benzínu. Připravte si z těchto přísad hustou kaši, položte kožešinu na vodorovný povrch, naneste houbou na problémové oblasti, počkejte na úplné vyschnutí kompozice. Dále vyčistěte hromadu štětcem a nechte ji na větraném místě.

Mírně vyběluje, osvěžuje a dodává výrobku lesk tím, že jej otírá 9% roztokem octa nebo směsí octa a citronové šťávy:

 1. Kůže jsou rozloženy na stůl pokrytý kožešinovou tkaninou nahoru.
 2. Namočené v kompozici a vyždímané ručníkem, naneste kompozici na povrch, vedoucí rukou ve směru růstu vlasů.
 3. Výrobek provádějte pro větrání.

Čištění šamponem a saponátem na mytí nádobí

Přírodní kožešina čistí všechny domácí šampony a myčka nádobí z trajektu odstraňuje mastné skvrny z hromady. K tomu přikryjte stůl hadříkem, položte kožešinový výrobek do hromádky, naneste trochu houby nebo šamponu na houbu a otřete skvrnu. Počkejte asi 10-15 minut. Mokrá čistá pěna. Pokud skvrna zůstane na místě, postup opakujte. Produkt se suší mimo ultrafialové záření.

Léčiva

Pro bělení zažloutlé kožešiny s použitím následujícího složení:

 • 200 ml vody;
 • 1 tsp 1 3% peroxidu vodíku;

Druhá volba:

 • 10 ml peroxidu vodíku;
 • 10 g mastku.

Zkontrolujte účinek směsi na nenápadnou oblast kožešin. Pokud se jedná o výrobeknereagovala negativně, pak se směs aplikovala na kůži pěnovou houbou přes hromadu, aby se zabránilo kontaktu s kompozicí na jádru. Dále se produkt suší, visí na věšácích.

Viz také

Jak vyčistit kožich z norek

Mink kožešinový kabát je luxusní věc, ale spíše rozmarný. Jediná věc, která zachová krásu a bude sloužit po dlouhou dobu, je ...

Čištění umělých kožešin

Výhodou umělých vláken je schopnost je jemně umýt. Po vysušení se srst česne, ale před praním věnují pozornost základně, pokud je tkaná, výrobek nelze prát. V tomto případě vám mohou pomoci všechny způsoby, které můžete použít při čištění přírodní kožešiny. Bělení může být také provedeno pomocí glycerinu, modré a citronové.

 1. Čištění glycerinem. Voda se smísí s glycerinem v poměru 1k 1. Houba nebo tkanina aplikovaná na srst, po které se produkt suší.
 2. Citronová šťáva se smíchá s polovinou vodou a nastříká se na špinavou plochu. V případě potřeby postup opakujte. Kožešina se suší ve větraném prostoru.
 3. S pomocí modré. Do teplé vody přidejte několik modrých krystalů do modré barvy. Roztok se nastříká na povrch produktu. Použití optické iluze vytváří dojem nedostatku žloutnutí.
Varování!

Tyto metody nelze použít pro čistou bílou přírodní kožešinu před žloutnutím. Ocet, aceton,různé prostředky pro odstraňování rzi. Pro všechny druhy kožešin nepoužívejte čisticí prostředky obsahující chlor.

Tipy pro skladování a péči o kožešiny

Existuje několik pravidel, která zpomalují žloutnutí kožešin a prodlužují její životnost:

 1. Kožešinové výrobky se skladují balené pomocí plátěného sáčku nebo modrého papíru. Je vhodné dát tam sáček s levandulí, pomerančovou kůrou, pelargónie květiny, lék na můra, ale ne naftalen, to jí do kožešiny a není erodovat.
 2. Kožich je zavěšen na závěs, kožešinové výrobky nejsou skladovány v horizontální poloze.
 3. Před zabalením výrobku na letní období se produkt suší na čerstvém vzduchu, aby se zabránilo působení slunečního světla.
 4. Pokud je srst během skladování pomačkaná, obnoví se lehkým stříkajícím vodním paprskem. Pak se česne hřebenem se vzácnými zuby a suší se.
 5. Kožešinu nelze sušit v blízkosti topných zařízení nebo různých zařízení (fén, žehlička).
 6. Nepoužívejte k neutralizaci nepříjemných pachů na parfémy, spreje a deodoranty.
 7. Přírodní srst není prát.
 8. Hřeben s hřebeny s řídkými zuby.
Varování!

Pokud tato jednoduchá pravidla nejsou dodržena, životnost kožešinových výrobků je znatelně snížena a zhoršují se jak funkční vlastnosti, tak vzhled.

Jak odstranit žlutou na lišce stříbrné a lišce polární

S výjimkou použití jako čističe.látky křídy, mouky, škrobu, krupice sody, existuje několik způsobů čištění skvrn přírodních produktů s dlouhým vlasem.

Číslo metody 1:

 1. 1 lžička. lžíce čpavku a 1 lžičky detergent se nalije do 500 ml teplé vody.
 2. Ponořte houbu pro mytí nádobí v nástroji, zmáčkněte a aplikujte na skvrnu.
 3. Ruce se rozprostírají po celém povrchu kožichu.
 4. S vlhkým, vymačkaným ručníkem vyčistěte kompozici.
 5. Suchou utěrku otřete.

Metoda 2:

 1. 30 g se rozpustí ve 100 g léčivého alkoholu.
 2. Aplikujte na kontaminovaná místa.
 3. S mokrým ručníkem odstraňte z povrchu.
 4. Výrobek otřete suchým ručníkem.
 5. Zavěsit pro větrání.

Čistírna pro domácnost

Z obchodů, které mohou nahradit čistírny, je znám Biofur. Lék neobsahuje chemické složky a nepředstavuje nebezpečí pro alergie. S ním nejen odstranit žlutost srsti, ale také vrátit ztracený lesk. Kroky čištění:

 1. Stůl je potažen látkou nebo látkou.
 2. Položte hromádku produktu nahoru.
 3. Na štětec se vyždímá trochu tlusté mýdlo Biofur.
 4. Nečistoty omyjte vlhkým ručníkem.
 5. Čistič Biofur se aplikuje na celý produkt z postřikovače.
 6. Složte kožich uvnitř a nechte jej 20 minut.
 7. Použijte čistý, mokrý froté ručník k čištění ve směru zdřímnutí.
 8. Zavěste výrobek, aby byl vyschlý od topných zařízení a slunečního světla.

Je nutné žádat o suché čištění, aby byl výrobek v nejvzdálenějších případech uveden do správné podoby, protože čištění vlasu agresivními chemickými prostředky nezaručuje jeho další kvalitní servis. Po takovém očistě dochází k erodování jádra a produkt je rozrušený, srst často vychází ven a objevují se plešité skvrny. Zpočátku se tedy srst čistí dostupnými nákupními materiály z lékárny a obchodu.