Proč se na obrazovce objevují skvrny, jak se jich kočka zbaví

Černé skvrny na povrchu obrazovky indikují poruchy matice. Samozřejmě, že je lepší využít služeb profesionálů, pokud to není možné, můžete si poradit sami.

Pro výměnu součásti budete potřebovat dva šroubováky: sakrální a ploché, stejně jako matrici samotnou.

Jak změnit matici sami?

První věc, kterou musíte udělat, je připravit povrch pro práci, poté vypnout počítač ze sítě a vyjmout baterii. Pomocí šroubováku vyjměte upevňovací prvky a rám z obrazovky, pak odstraňte kryt monitoru a můžete pokračovat v odstraňování upevňovacích prvků z kovu, držte monitor. Posledním krokem je odpojení kabelů, pak se odstraní stará matice a nainstaluje se nová. Pak můžete notebook sestavit v opačném pořadí. Vše by mělo být prováděno velmi opatrně, aby nedošlo k poškození dílů.

Příčiny černých skvrn

 • Vysoké teploty a přímé sluneční světlo na obrazovce mohou způsobit černé skvrny, jsou zaoblené nebo podobné skvrnám, někdy se také mění a pohybují se po obrazovce, hrany jsou někdy světle zbarvené.
 • Vlhkost uvnitř obrazovky, výsledek je nesprávnýpéče o něj.
 • Pečlivě uzavřený kryt nebo jiný mechanický účinek.
 • Infiltrace vzduchu během přepravy.

Jaké skvrny se mohou objevit na obrazovce

 1. Žluté skvrny označují pronikání vlhkosti do vnitřního nebo sítového svazku. Nyní se vyrábějí hlavně třívrstvé obrazovky, vrstvy jsou propojeny pomocí speciálního materiálu, v případě narušení integrity se obrazovka stává žlutou.
 2. Barevný a načervenalý skvrny se mohou objevit na obrazovce po bouřce nebo nestabilním napětí v síti, také po vystavení magnetickým vlnám. Ve většině případů je velmi snadné se s nimi vyrovnat, měli byste počítač chvíli odpojit od sítě. Příčinou může být také selhání uzlu matice nebo systémové jednotky.

Jak čistit mastné skvrny?

Kromě různých skvrn spojených s poruchou počítače, to může také vypadat mastné skvrny, nikdo není imunní od tohoto, protože někdy jsme si notebook s námi do kuchyně dělat domácí práce, to bylo trochu více zábavy, a při vaření to může dostat tuk Chcete-li ji odstranit, budete potřebovat:

 • Celulózová tkanina.
 • Tekutý prací prostředek na nádobí, nejlepší ze všech "Fae."
 • Teplota vody do 40 stupňů.

Tkanina by měla být navlhčena a vyždímána tak, aby se mírně navlhčila a otřela s ní povrch. Pak naneste malé množství pracího prostředku na ubrousek a rozložte homísto znečištění, po opláchnutí ubrousku, zmáčknutí a odstranění zbytků pěny. Po vyčkávání, až je povrch zcela suchý, otřete speciální hadřík a vyčistěte obrazovku.

Užitečné tipy:

 • V žádném případě by nemělo být k čištění skla používáno tekuté sklo, což by způsobilo poškození matrice.
 • Nepoužívejte papírové ubrousky, froté ručníky, pěnové houby nebo hrubý materiál pro síto.
 • Snímky obrazovky a vlhké ubrousky se prodávají ve specializovaných prodejnách, pro čištění počítače je nejlepší použít je.
 • Prach lze odstranit běžným celofánem nebo potravinovým filmem.

Závěr

V některých případech je nemožné bez mistra dělat, pokud neexistují určité znalosti a dovednosti, neměli byste počítač rozebírat, to může poškodit.