Proč toaleta voní jako odpadní voda: co dělat, jak odstranit nepříjemný zápach

Neustálý zápach odpadních vod v toaletě, navzdory častému úklidu, signalizuje problém se systémem. Pachy pachů se v obytném prostoru velmi rychle rozšířily a použití osvěžovačů vzduchu má dočasný účinek. Kromě zápachu pachu pronikají patogenní mikroorganismy do místností, které mohou při neustálém vdechování poškodit lidské tělo.

Příčiny a činnosti, když se objeví zápach z kanalizace

Podle hygienických norem vyžaduje záchod neustálou každodenní péči. A obvykle, při dodržení nejjednodušších hygienických požadavků, vůně chybí. Ale vznik chutí a jejich distribuce v obývacím pokoji indikuje výskyt určitých problémů. Namísto hledání úlovku a řešení problému odstranění pachů, majitelé často používají vzduchové vůně pro koupelnu s zápachem vrah, který při smíchání s odpadní jantar porazit to přímo. Ale problém nezmizí nikde, ale jen zesiluje.

Existuje několik důvodů pro výskyt pachů odpadních vod v toaletách:

 • nesprávné instalatérské instalace;
 • ucpáváníkanalizace;
 • narušená integrita systému;
 • problémy s vodním uzávěrem;
 • natažení vlnité trubky;
 • sušení vodní zátky;
 • problémy s ventilací;
 • špatná instalatérská péče.

Když se v koupelně objeví hrozný zápach a šíří se v bytě nebo v soukromém domě, nejprve zjistěte, co způsobuje, že se objeví, a jak odstranit zápach splašků v záchodě, aby se v budoucnu takové problémy vyhnuly.

Instalace instalatérských prací

Jedním z důvodů vzniku zápachu ze záchodové mísy je nesprávná instalace potrubí při instalaci instalatérských prací. Stasis v trubkách vody s lidskými výkaly vede nejen ke vzniku zápachu, ale také k růstu kolonií mikroorganismů a bakterií, které způsobují intestinální rozrušení. Sklon kanalizačního potrubí z toalety do hlavního stoupacího potrubí podle pravidel je 1 cm na 1 m délky trubky.

Je-li místnost malá a sklon povrchu není možný, pak použijte trubky různých sekcí a zvětšete je, když se blížíte stoupačce. Pro těsnost jsou části plastového potrubí spojeny spojkami a překryty tmelem.

Varování!

Nedostatek těsnosti spojů kanalizačních trubek je jedním z důvodů vzniku nepříjemného zápachu v toaletách.

Problémy s vodním uzávěrem

Vodní uzávěr je vodní blok umístěný v zakřivené části záchodové mísy, která zůstává po lidském odpaduživotní aktivity. Jeho úkolem je zamezit vniknutí zápachu výkalů a odpadních vod do toalety a bytu. Je neustále aktualizován kvůli splachování. Existují však určité problémy s vodním uzávěrem a voní to jako odpadní voda v záchodě:

 1. Pokud dojde k ucpání všeobecného větracího systému umístěného na střeše bytového domu. V nepřítomnosti takových, nebo když ucpaný, tlak v kanalizační stoupačce stoupá, vzduch od hlavního vedení tlačí vodu ven pasti vody s bublajícím, puchýřem, dodává vůni k záchodě a smrdí od záchodu.
 2. Sifon je vadný v důsledku nesprávné konstrukce trubek vedoucích z vany a kuchyně. V tomto případě je problém vyřešen výměnou trubek.
 3. Záchod voní odpadní vodou v důsledku zaneseného hlavního stoupacího potrubí, proto voda ze sifonu neodchází a není aktualizována.
 4. Je-li v nevytápěné místnosti pach odpadních vod, jsou trubky zamrzlé. Aby se předešlo těmto problémům, jsou odpadní trubky obaleny minerální vlnou. V zimě je tento problém vyřešen nalitím vroucí vody do kanalizace, aby se odstranila zátka.
 5. Když zaschne vodní zátka. To se stane, pokud toaleta není používána po dlouhou dobu. Pro snížení plochy odpařování vody, někteří majitelé nalít trochu rostlinného oleje do vypouštěcího otvoru.

Problémy s vlnitostí

Vlnitá trubka, která spojuje záchod s kanalizační trubkoumůže způsobit nepříjemné pachy, pokud:

 • je nesprávně ohnutý;
 • natažené, v něm se objevily mikrotrhliny, přes které prosakuje moč;
 • ucpaný podestýlkou ​​(vaření, tuk, toaletní papír), který zabraňuje plnému průchodu vody.
Varování!

V takových případech, aby se odstranil zápach, je vlnitá trubka demontována a nahrazena novou (cena výrobku je malá), při dodržení pravidel úplného utěsnění spojů.

Skryté úniky

Prostřednictvím mikrotrhlin v trubkách, moči a kanalizacích vstupují do toalety, stávají se zdroji zápachu a záchody splašků odpadních vod. Tyto malé úniky nejsou vždy viditelné, zejména pokud se v bytě nenacházely, ale ve stoupačce mezi patry. K detekci zdrojů zápachu se používají štětce a mýdlová voda. Fáze hledání trhlin:

 • kartáč se ponoří do mýdlového roztoku a zakryje se místem možného odtlakování;
 • na splachování WC;
 • vzduch v potrubí je přemístěn vodou a začíná v místech s trhlinami vycházet ven, což je patrné z vytvořených bublin;
 • když dojde k úniku na plastové trubce, je potřísněn speciálním tmelem, je-li stoupačka litina - trhliny jsou utěsněny svařováním za studena.

Špatné větrání

Nedostatečná ventilace způsobuje také zápach odpadních vod na toaletě. Zkontrolujte její práci se zapáleným zápasem. Spalovací zápalka je přivedena do výfukového kanálu. Průhyb ohněstrana ventilace ukazuje svou práci, pokud není pozorován žádný pohyb vzduchu, je ventilace ucpaná. Ze strany bytu, obyvatelé sami vyčistit, na střeše takové práce musí být provedeny odborníky. K odstranění zápachu, řemeslníci nainstalovat ventilátor do ventilačního kanálu, který je vybaven grilem, který se zapne, když na toaletě a vypne, když to opustí.

Ucpaná toaleta

Zdrojem strašného zápachu v záchodě může být zablokování, které neumožňuje, aby voda z nádrže vyplavila hnilobný zbytek. Důvodem ucpání toalety může být:

 • hromadění toaletního papíru přilepeného na odpad;
 • vytvrzený tuk na stěnách trubek z kuchyně tak, aby se nehromadil, potrubí se pravidelně promyje vroucí vodou ve velkém množství;
 • ložní prádlo nebo stavební odpad z kbelíku.

Ve všech těchto případech může být vůně odpadních vod na toaletě odstraněna pouze tehdy, je-li ucpávka odstraněna. Pokud je příčinou zablokování papír a drobné nečistoty, může být snadno odstraněn pístem nebo chemikáliemi, které se nalijí do toalety několik hodin. Při úderu hadrů, velký kuchyňský odpad a odpadky používají sanitární kabel. Aby se tomu zabránilo, nemůžete spláchnout mastné vývary, házet hadry, tvrdý papír, kuchyňský odpad a loupat zeleninu do toalety.

Prevence

Aby odborníci nerušili zápach hnijícího odpadu a moči po opravě bytu nebo při výstavbě domu, odborníci radí:

 • nakupovat pouze kvalitní komponenty pro kanalizaci;
 • neinstalujte komunikace na těžko přístupných místech;
 • zajišťují přístup k trubkám;
 • v konstrukci kanalizačního systému, snažte se zajistit minimální počet spojů a spojů, aby se snížil počet ucpání a místa odtlakování.

Péče o instalatéry

Vzácné mytí toalety a špatná péče o toaletu vede k zápachu moči a její distribuci po celém bytě. A pokud je v regionu tvrdá voda, pak se na nové instalatérství vytvoří za několik týdnů nálet vápenných solí a kyseliny močové, který se stává zdrojem nepříjemných pachů a živnou půdou pro všechny druhy kolonií mikrobů a bakterií. Jak se zbavit pachu odpadních vod:

 1. 1 krát týdně je veškerá voda vypuštěna z toaletní mísy a vyčištěna pomocí improvizovaných prostředků (citronová, kyselina šťavelová, soda), a pokud růst dosáhne 1 cm nebo více, používá se chemický vápenatý vápenec, který se pak čistí houba nebo dřevěná škrabka.
 2. Po každém použití toalety omyjte povrch instalatérského zařízení komerčními detergenty a nezapomeňte na plochu pod ráfkem.
 3. Za účelem udržení příjemné vůně na toaletách se do odtokové nádrže umístí ochucené tablety, které pokaždé, když je voda vypuštěna modrá a zelená. Potýkají se s rzí, vzhledem na stěnách nájezdu na záchod.
 4. Na bokupovrchy záchodové mísy jsou připevněny samolepkami - proužky a bloky, které s každým úderem vody na nich vyplňují toaletu vůní, bojují s mikroby a vytvářejí močový kámen.
 5. Na stěně toalety jsou připevněny mikrosprejky a dávkovače aroma, které při lisování nebo po určité době dávají část aroma a mohou po určitou dobu odstranit vůni, ale nejsou schopny zabít bakterie.
Varování!

Pro toaletu hosteska často používá samoobslužný osvěžovač. K tomu odkapávejte na talířek trochu citrónového, pomerančového nebo jedlového oleje a položte na poličku v záchodě.

Pokud je v toaletě zápach, musíte se nejprve ujistit, že se neobjevila v důsledku nedostatku čištění a předčasného opláchnutí lidského odpadu. Pokud jsou dodržena všechna hygienická pravidla, zkontrolujte, zda všechny trubky nejsou těsné a ucpané, a pokud je to možné, odstraňte příčinu zápachu vlastníma rukama. A pokud zjistíte závažnou příčinu, vyhledejte pomoc odborníků.