Prostředky pro mytí vany: jak čistit různé typy koupelí, hodnocení nejlepších detergentů

V koupelně trávíme spoustu času. Není snadné se o to starat, protože nebezpečné mikroorganismy a houby se mohou množit ve vlhkém prostředí. Neměli byste používat první dostupné prostředky pro mytí vany. Nejlepší je zvolit prášek, kapalinu nebo gel, vhodný pro čištění smaltu nebo jiných nátěrů. Čím více je člověk o výběru, tím déle bude instalatér zachovat svůj původní vzhled.

Nejlepší výrobní podniky

Existuje mnoho firem vyrábějících mycí prostředky a jiné sanitární výrobky. Kvalita domácích gelů, kapalin a měkkých prášků není horšíimportovány. Existují možnosti určené pro každodenní použití. Profesionální domácí chemikálie stojí více a není nutné ji používat doma. Pro usnadnění výběrového řízení existuje několik osvědčených značek:

 • „kometa“;
 • „Cif“;
 • 59) „chyby“;
 • Oricont;
 • „bas“;
 • Frosch.

Čím lepší je čištění lázně litiny

Dobrým nástrojem pro čištění lázní z litiny je „Comet“ ve formě gelu. Vyrábí se také ve formě krému. Kromě povrchu vany nebo sprchy dokonale čistí dlaždice a všechny dlaždice. Čisticí základna „Comet“ odstraňuje všechny skvrny, šmouhy a dokonce i staré rzi. Skládá se z různých typů minerálních kyselin, dezinfekčních prostředků a polymerních sloučenin.

Viz také

Jak čistit koupelnu doma

Koupelna je příjemným místem k pobytu, kde chcete vždy pozorovat čistotu a svěžest. Takže všechno bylo přesně ...

Aplikujte „Comet“ následujícím způsobem: naneste místo znečištění a počkejte 10 minut. Během této doby musí být všechny usazeniny rozpuštěny a mycí prostředek by měl být opláchnut teplou vodou.

To je zajímavé!

Při aplikaci „Komet“ vytváří vrstvu ochranného filmu. Po dlouhou dobu si udržuje dokonalou čistotu.

Kometa má bělící vlastnosti, neobsahuje bělidlo. Gel působí jemně na jakémkoliv povrchu a na rozdíl od tvrdých prášků ho nepoškrábe. V kometě tedy nejsou žádné agresivní chemikáliepro lidské zdraví.

Litinovou lázeň lze čistit krémem Cif. To má rychlý účinek, bez poškození horní vrstvy instalatérské práce. „CIF“ nejen čistí vanu, ale také všechny povrchy sprchového koutu, stejně jako mixéry. Přípravek obsahuje mikroskopické granule, které jemně působí na zakrytý plak a rzi a rozpouští je. Při pravidelném používání tohoto krému bude veškeré instalatérství vždy čisté a bílé.

Použijte takto „Seth“; naneste na kontaminovaný povrch a nechte působit 5-7 minut a hojně opláchněte teplou vodou.

Nečištění lázně akrylovým povlakem

Akrylový povlak je „rozmarný“ a měl by být pečlivě sledován, aby nedošlo k jeho poškození. Čistič pro akrylovou lázeň by neměl obsahovat hrubý brusný prášek nebo kyselinu. Jedním z nejlepších gelů, které lze čistit akrylem, je Bass. Byl vyvinut pro péči o instalatéry s „citlivými“ nátěry. Eliminuje povrchovou kontaminaci a zvládá odolné skvrny a rzi.

Aplikujte „Bass“, rozdělte ho v lázni nebo dřezu. Pro rovnoměrné rozložení gelu můžete použít širokou houbu nebo měkký hadr. Gel je ponechán na povrchu. Po 15 minutách se jemně promyje houbou a poté se hojně opláchne teplou vodou. Díky své husté koncentraci dobře čistí horizontální i vertikální povrch.

Další účinný čistící prostředekAkryl je akrylát s kyselinou citrónovou. Vyrábí se společností Bugs. Uvolnění - lehká pěna, jemně působící na kontaminované povrchy. Kromě akrylu tato pokožka dobře čistí:

 • keramika;
 • dlaždice;
 • sklo;
 • smalt.

Podobně jako „Komet“ má akrylát po čištění ochranný film. Musíte pracovat s akrylanem v gumových rukavicích, abyste zabránili poškození kůže. Nanáší se na povrch, čeká 3-5 minut a opláchne teplou vodou. Po aplikaci nemůže být "perederzhivat" nebo smíchán s jinými produkty domácí chemie.

Jak vyčistit smaltovanou ocelovou lázeň

Firma Orikont nabízí nejlepší způsob čištění smaltované lázně - Luxus Professional. Smalt je o nic méně „rozmarný“ než akryl, proto vyžaduje účinné látky, které jemně čistí od rzi, nečistot a rzi. Luxusní tekutá pěna může být čištěna:

 • sklo;
 • všechny míchačky;
 • zrcadlové plochy;
 • zrcadla;
 • plast.

Pěna je balena do vhodné rozprašovací láhve. Kromě čištění zabíjí všechny škodlivé mikroflóry. Po postřiku se kapalina odstraní po 10-15 minutách, opláchne se vodou. Nezanechává žádné skvrny a odstraňuje tvrdé nečistoty - pro tento účel je třeba jemně otřít povrch houbou.

Mezi prostředky pro čištění smaltových lázní patří hypoalergenní a biologicky rozložitelné gely, například Frosch. Je vhodný pro alergiky a pro ty, kteří nemají rádi prášky, gely a tekutiny s ostrýmivůně.

Poznámka!

Gel jemně interaguje se sklovinou, aniž by jej poškodil, a na postřikovači je zámek. Malé děti nebudou moci produkt rozlit nebo pít v krásném zeleném balení.

Složení působí v závislosti na tom, jak hluboká je kontaminace. Pro prevenci stačí aplikovat a nechat působit 5-10 minut a opláchnout vodou. Při běžném čištění je rychlost závěrky přibližně 20 minut. Při silném znečištění otřete oblast měkkým kartáčkem nebo houbou. Navzdory mírnému složení se Frosch dobře vyrovná s rzí a skvrnami.

Přezkum univerzálních čisticích prostředků

Univerzální čističe lázní jsou také dostupné ve formě gelů nebo kapalin. Mezi nimi jsou abrazivní prášky, ale jsou měkké a bezpečné pro citlivé nátěry. Seznam oblíbených skladeb je následující:

 • „Sanoks“ (aktivní gel s charakteristickou vůní);
 • „Stork Sanoks gel“ (aktivnější analog „Sanox“);
 • „Pemolux Soda 5“ (měkký brusný prášek);
 • udivující (hustá pasta);
 • Amway Home Lock (gel);
 • Cillit Bang (sprej);
 • Sinergetic (sprej);
 • Grass Gloss (sprej);
 • Sanfort Expert (gel);
 • Unicum (sprej);
 • Sarma (gel);
 • Vana a sprcha (sprej);
 • Ecover (sprej);
 • Snadná práce (tekutina).

Každé složení má své vlastní charakteristiky. Před použitím je třeba si pozorně přečíst návod.

Sanox

Jeden z nejlevnějších koupelnových výrobků. MohouČisté i akrylové povrchy, hlavní věc je, že „přehánět“ aktivní gel na povrchu. Neobsahuje kyselinu v kompozici, takže pracuje i přes vysokou spotřebu a silný zápach. „Sanoks“ odstraňuje staré skvrny a rez po 3-5 minutách po aplikaci. Pokud potřebujete vyčistit staré rezavé lázně, doba expozice se zvýší na 10-20 minut.

Stork Sanoks gel

Pro instalatéry se nazývá „nouzová medicína“. Na rozdíl od obvyklého přípravku „Sanox“ není vhodný pro akrylát, protože obsahuje kyselinu šťavelovou. To je důvod, proč „Stork“ zvládá i starou rez a vápno a může přinést slušný vzhled i nejstarší umyvadlo nebo koupel. Výhody prostředků - nepřítomnost ostrého zápachu a velkého objemu láhve. Není možné pracovat bez rukavic s takovým gelem: okamžitě zničí pokožku rukou. Navzdory těmto nedostatkům je „Stork Sanoks gel“ velmi žádaný kupujícími. I bezprostředně po aplikaci začne z povrchu vybírat silná rez.

Pemolyuks Soda 5

Jedná se o měkký, abrazivní prášek s příjemnou vůní ve vhodném balení. Složení prášku zahrnuje jedlou sodu a mletý mramorový zlomek. Mají mírný účinek a nepoškozují ani akryl ani smalt. „Pemolux“ je vhodný pro každodenní čištění vany. Odstraňuje stopy mýdla, šamponů a dokonce i čerstvé rzi. V kompozici chybí kaustické chemikálie. Staré nečistoty jsou přístupné „Pemolyukům“, pokud je povrch otírán houbou s malým úsilím.

Úžasná pasta

Měkká pasta na přírodní biologicky rozložitelné bázi. Obsahuje mýdlo, měkké brusné složky a pomerančový extrakt. Úžasné mohou vyčistit všechny povrchy. Není to nebezpečné pro malé děti a domácí zvířata. Spotřeba znamená úsporné, ale při čištění budete potřebovat trochu úsilí. Prodává se ve velkých hypermarketech, v oddělení s detergenty pro instalatérské práce.

Amway Home Loc

Tento gel se často používá pro akrylové lázně. Nejen čistí, ale také dezinfikuje povrchy, není však vhodný pro těžké znečištění, protože v jeho složení nejsou kyseliny. Lze jej použít pro každodenní čištění. Je měkká, bezpečná, hypoalergenní a voní dobře.

Cilit Bang

Známá značka spreje, která účinně odstraňuje i starou rez a usazeniny. Cillit Bang lze použít k čištění skloviny. Kromě koupele čistí:

 • míchačky;
 • dlaždice;
 • sklo;
 • plast;
 • porcelánové kameniny.

Účinnost látky je způsobena přítomností kyseliny šťavelové v jejím složení, proto se často nedoporučuje její použití.

Synergický sprej

Univerzální biologicky rozložitelný sprej s příjemnou vůní. Pokud žijete v soukromém domě s biosystémem pro úpravu vody, tento sprej je ideální pro vás, protože to nepoškodí. Lze jej použít v kombinaci se studenou vodou a čistí se stejně jako horké. Synergetic není nejlepší volbou pro staré a rezavé instalace,ale pro nové se dobře hodí.

Sprej GraSS Gloss

Čistí keramické, kachlové, skleněné a plastové povlaky. Lze ho použít pro akrylovou koupel bez obav, že dojde k poškození povrchu. Grass Gloss spray obsahuje kyselinu citrónovou. Účinně odstraňuje vodní kámen, sůl, mýdlo a šampon. Prostředky dobře odstraňuje rez - obzvláště pokud je čerstvý. Stává se, že koupelnové stopy řetězů z kovu. Grass Gloss je „rychlý“ asistent, když odstraní čerstvé stopy rzi. Protože přípravek obsahuje kyselinu, měl by být aplikován na krátkou dobu (ne déle než půl minuty), poté důkladně opláchněte teplou vodou. Kapalina neobsahuje bělidlo, ničí bakterie a houby.

Sanfor Expert Gel

Pokud dobře snášíte silné květinové vůně, můžete si tento levný gel koupit. Je modrá a při smíchání s vodou dává bohatou pěnu. Chlor v jeho složení není, ale existuje několik aktivních kyselin, takže čištění akrylu a smaltu by mělo být prováděno opatrně. Před čištěním proveďte zkušební aplikaci na malé ploše. Pokud materiál nemění barvu a konzistenci - gel používejte pravidelně. Není vhodný pro čištění drahých instalatérských prací (z mramoru nebo jiného přírodního kamene). Nástroj eliminuje všechny nepříjemné pachy, zabíjí všechny druhy hub a bakterií.

Spray Unicum

Sprej Unicum odstraňuje staré rezy a usazené vápno a soli. Obsahuje aktivní kyseliny, alejejich koncentrace je nízká - od 5 do 10%. Na lahvi je dávkovač, který rovnoměrně rozstřikuje sprej po celém povrchu. Při práci se doporučuje používat gumové rukavice, aby se předešlo problémům s pokožkou rukou. Kromě rzi a jejích stop, sprej dobře odstraňuje plísňové plísně, zabíjí spory a škodlivé mikroorganismy.

SARMA Gel

Aktivní činidlo s kyselinou šťavelovou v prostředku. Jedná se o univerzální gel se silným antibakteriálním účinkem. Má charakteristický ostrý zápach, odstraňuje i starou rzi a všechny vápenné usazeniny. Navzdory kyselému složení lze gel Sarma použít k čištění akrylových van a jiných sanitárních výrobků s citlivým povlakem. Pravidla pro aplikaci: gel naneste na povrch a ponechte doslova po dobu 2-5 minut. Rychle rozpouští veškerou rzi. Po aplikaci je nutné opláchnout velkým množstvím teplé vody.

To je zajímavé!

Někteří kupující věří, že tento gel bělí instalatérské práce.

Sprejová vana a sprcha

Tento hypoalergenní sprej odstraňuje všechny druhy nečistot a bakterií a plísní. S ním můžete odstranit šmouhy v sprchách a koupelnách, vyčistit stěny a dlažby. Produkt se nastříká na povrch a nechá se 10 až 15 minut, poté se vymyje. Sprej obsahuje extrakt z cukrové třtiny, výtažky z kukuřice a kokosy. Sprej není určen k čištění staré rzi, takže je lepší jej použít pro moderní instalatérské prácezachování původní čistoty.

Ecover Spray

Kyselý sprej, který neobsahuje bělidlo. Aktivní složkou je kyselina citrónová. Kompozice má příjemnou citrusovou vůni, díky které nástroj odstraňuje všechny nepříjemné pachy - včetně těch, které někdy pocházejí z odpadních vod. Sprej Ecover se nepoužívá k čištění instalatérských prací z mramoru, žuly a jiných přírodních kamenů. Je vhodný pro čištění poniklovaných baterií, chromových kohoutků a akrylových van. Má antimikrobiální účinek, odstraňuje rez a usazeniny soli, neobsahuje složky obsahující chlor.Kyslé činidlo, které mnoho lidí považuje za přirozené v důsledku absence chloru. Určeno pro každodenní péči o instalatéry a jejich prvky.

Čisticí kapalina EasyWork

Kapalina se uvolňuje ve velkých nádobách o objemu 5 litrů. Pro použití je třeba zakoupit speciální postřikovač, jinak bude kapalina obtížně rozložena na povrchy. Čistí i keramiku, chrom, ocel, nikl. Prostředek obsahuje chlor, který má antibakteriální a protiplísňové účinky. Pokud se přizpůsobíte velkým nádobám, Easy Work Liquid se stane ekonomickým a efektivním spojencem při čištění instalatérských přípravků - včetně akrylových lázní. Nejčastěji se Easy Work nakupuje ve velkém - na úpravu bazénů, toalet, sprch na veřejných místech.

Několik populárních metod čištění sanitární keramiky

Ne všichni používajíchemické prášky, gely a kapaliny. Pro ně fit lidových prostředků, se kterými můžete:

 • odstranit starou rez;
 • bělicí povrch;
 • odstranění solí a vápenných usazenin;
 • provádět běžné čištění koupelny.

Jednoduchý odstraňovač rzi

Je-li malá rez a hluboko pronikla do povrchu, může být vyčištěna běžnou jedlou sodu . Povrch se lehce navlhčí teplou vodou, pak se na nečistoty nanese prášek a otře se houbou. Kromě čistícího účinku také soda dezinfikuje povrchy a odstraňuje nepříjemné pachy.

Lze vytvořit jednoduchou, ale účinnou směs. K tomu vezměte dvě látky: borax a ocet ve stejném poměru. Smíchají se ve stejném poměru, pak se houba nebo hadr navlhčí v roztoku a aplikuje se na rezavá místa.

Další směsí babičky je terpentýn smíchaný se solí. Z nich se připraví hodně ve formě hustého kaše a naloží rez nebo stopy. Nástroj nejen ničí rzi, ale neumožňuje, aby se znovu objevil na instalatérském zařízení.

Jak bělit instalatérské práce

Při zažloutnutí sanitárního vybavení se používá ocet. Je nutné jednat podle tohoto schématu: nejprve je nasycte tlustými papírovými ubrousky nebo hadry a pak je umístěte po celé oblasti žloutnutí. Čekací doba je 30 minut. Ocet bude bělit, očistit a dezinfikovat jakýkoli povrch.

Dobrý a levný prostředek nápravybělení - „bílá“ v práškové formě. Zředí se vodou na hustou kaši a aplikuje se na zažloutlá místa. Doba expozice - 30 minut. "Bílá" je vhodná pro čištění starých instalatérských prací.

Běžné zubní pasty mají také bělící účinek. Aplikuje se lokálně nebo po celém povrchu vany nebo dřezu.

Odstranění vápenných ložisek

Ložiska vodního kamene mohou být odstraněna čpavkem. Nanáší se na plochy vápnem a ponechá se půl hodiny. Po tomto místě znečištění byste měli pečlivě otřít houbou a opláchnout vodou. Čpavek se snadno aplikuje, je vhodný pro zpracování jakéhokoliv povrchu. Jediný mínus je ostrý zápach, který ne všichni budou chtít.

Směs sody a práškové hořčice pomůže vyrovnat se s vápnem. Kombinují se v poměru 1: 3 a čistí instalatérské práce. Směs je také vhodná pro odstranění staré rzi.

Tip!

Citronovou šťávu lze použít pro denní čištění vany nebo dřezu.

Provádění obvyklého čištění koupelen jednoduchými prostředky

K udržení čistoty v koupelně a WC, použijte jedlou sodu, promíchejte ji s mýdlem na prádlo. Tato směs má čisticí a antibakteriální účinek. Škrob také funguje, když ho smícháte s hrubou solí - tato směs čistí a bělí staré litinové lázně. Hrubá sůl je tvrdá abraziva, takže ji nemůžete použít k čištění nových instalací. Je lepší použít pro starší modely.instalatérské práce, pokud je nemůžete nahradit novými.

Přečtěte si také

Jak bělit koupel s lidovými prostředky

Pýchou pečujících hostesek je šumivá čistá lázeň. Ne vždy je však možné ho očistit, zejména ...

Čisté instalatérské práce vždy potěší oko a je hezké jít do koupelny. Díky velkému výběru domácích chemikálií si můžete koupit kterýkoliv z nich. Pokud není potřeba používat chemické sloučeniny, lidové prostředky budou vždy po ruce.