Restaurování kuchyňské linky: jak aktualizovat starou kuchyň vlastníma rukama

Kuchyňský nábytek se rychle stává zastaralý, a pokud jsou neustále vystaveni vlhkosti a teplu, ztratí svůj vzhled. Nákup nového nábytku v kuchyni je drahý, tolik zvažuje možnost aktualizovat kuchyni vlastníma rukama. Takový postup může trvat značné množství času a vyžaduje investice, ale bude méně, a výsledkem bude osobní projektová práce.

Restaurování kuchyňské soupravy

K určení směru a rozsahu změn ve stylu a typu kuchyňské soupravy je nutné rozlišovat účel a celkovou výši rekonstrukce. V případě nejjednodušší aktualizace nátěrů může být postačující možnost jednoduchého lepení fasád samolepicí fólií. Vinylový povlak, sVkládání fasád skrývá jakékoliv poškození a také kompletně aktualizuje vzhled náhlavní soupravy do kuchyně.

Jsou-li plánovány významné změny s výměnou armatur a oprav jednotlivých prvků náhlavní soupravy, je třeba přijmout odpovídající opatření. Postup při kompletní rekonstrukci zahrnuje odstranění některých částí nábytku, jejich opravy a nátěry povrchů s možným zdobením různými způsoby (decoupage, výlisky, výměna původního dekoru).

Armatury

Rekonstrukce kuchyňského setu by měla být zahájena kontrolou všech armatur a jejich provozního stavu - dveře kuchyňské linky se používají neustále, což často vede k jejich zbytečnosti. Upevnění smyček se často snadno neuvolní, ale zcela se vytrhne z fasády nebo boční stěny. Je-li takové poškození takové, je třeba přesunout upevňovací prvky na nová místa, pro která potřebujete následující nástroje a spotřební materiál:

 • šroubovák;
 • plátěné tkaniny;
 • špachtle;
 • vrták;
 • tmel na dřevo;
 • příslušenství k náhradě zlomených;
 • šrouby;
 • odstín určený pro nátěry nebo laky.

Všechny staré díly, které jsou součástí montáže dveří, musí být zcela odstraněny. Montážní otvory, v případě přenášecích smyček, musí být zakryty tmelem. Místo po úplném vysušení kompozice broušená se zbytkem povrchu. Místa, která je třeba obnovit, natřete plánovanou kompozici nátěru. Otvory před instalací nového hardwaru připravte vrtákpředběžným značením.

Pozor!

Pokud se zásuvky stanou nepoužitelnými, doporučuje se, aby byly vodítka nahrazena moderními válečkovými nebo kuličkovými protějšky. Tyto systémy jsou spolehlivější.

Fasády

Když není plánována hloubková renovace kuchyně s nákupem nového nábytku, ale je zde zájem o úplnou aktualizaci situace, ve věci rekonstrukce kuchyňské soupravy, jsou hlavní práce s rukama zaměřeny na výměnu předních panelů. Tato technika pomůže upravit interiér s minimálními investicemi as podmínkou velkého množství technik pro návrh fasád pro kuchyňský nábytek - výsledkem může být projekt osobního designu. Dobrá volba pro úpravu konstrukce fasády v kuchyni je považována za ratanový hadřík, který by měl být takto upevněn:

 • řezaný ratan ve velikosti, namočený ve vodě;
 • po 30 minutách musí být plátno nataženo na panelu fasády;
 • hrany segmentu jsou upevněny sešívačkou.

Pokud jsou hrany umístěny na viditelné části, mohou být pokryty dřevěnými razidly. Tato metoda upevnění pomůže bezpečně upevnit ratanové plátno a skrýt nedostatky řezů podél okrajů. Po vysušení se materiál natáhne - bude pevnější. Tento materiál lze také použít jako náhradu skleněných prvků předních panelů.

Lepení fasád samolepicí fólií

Vkládání fasád kuchyňského nábytku samolepicí fólií označujenejjednodušší možnosti rekonstrukce. Rozsah tohoto materiálu je poměrně široký, matný, lesklý, reliéfní film, pokrytý vzorem nebo monotónně barevně. Vinyl, který se používá jako základ, má vysokou odolnost vůči vlhkému prostředí, takže bude trvat 3-4 roky, zejména proto, že verze s vloženými fasádami je univerzální. Chcete-li provést obnovu tímto způsobem, potřebujete následující:

 • nůžky;
 • tuhé pravítko;
 • měřicí páska;
 • samolepicí fólie PVC;
 • Stěrka nebo plastová škrabka.

Varování!

Vinylová fólie s lepidlovým základem je pevně upevněna na jakémkoli materiálu, proto je vhodná pro renovaci MDF desek, dřeva nebo plastového lepidla.

Před zakoupením fólie je nutné provést přesné měření všech fasádních panelů, které mají být lepeny. To určí správné množství materiálu. Je třeba vzít v úvahu toleranci 1 cm na každé straně samostatného panelu - +2 cm na délku a +2 cm na šířku. Poté se odstraní fasádní panely, přičemž každý detail se očísluje pro správnou montáž po restaurování kuchyňské linky. Fasády můžete vložit následujícím algoritmem:

 1. Bezprostředně před nalepením částí kuchyňské soupravy je třeba fólii odříznout podle přijatých rozměrů. Proces řezání zjednoduší značení na ochranném povlaku fólie.
 2. Fasády jsou pečlivě očištěny od nečistot - mastnota, prach, nečistoty a saze nejsou vhodné jako podklad pro film, kvůli tomu, co to znamenámohou být pozadu nebo budou nerovnoměrně lepeny.
 3. Při lepení není nutné ochrannou vrstvu zcela odstraňovat - postupné odstraňování povlaku zjednoduší aplikaci vinylové fólie na fasádu. Při použití špachtle je třeba bubliny během aplikace vyhladit.
 4. Kdyby bylo lepení přerušeno na jakémkoli místě a ukázalo se, že je zakos, může být film znovu nalepen. Stabilita adhezivní vrstvy však není neomezená - 2-3 pokusy o lepení a řez nejsou vhodné.

Upevnění stejnoměrnosti adheze je možné pouze na příštích 4-5 hodin, později - lepidlo bude plně přitahovat povlak k povrchu fasády, pak nebudou změny dostupné. Když je fólie suchá, fasády jsou připevněny v opačném pořadí k nábytku a našroubujte vnější příslušenství na místo. Rukojeti kuchyňského setu jsou nahrazeny novými - je lepší najít modely, které jsou ve stylu a barvě na samolepící fólii.

Decoupage

K dekoraci kuchyně v etnickém stylu můžete použít metodu aplikace obrazů na povrch - „decoupage“. Tato technika patří do sekce umění, protože postup vyžaduje péči, přesnost a chuť. Ornament, který je přenesen na povrch fasády, může být vybrán z různých zdrojů - ubrousky, plastové fólie, texturované tkaniny nebo tkaniny se vzorem. Pro decoupage potřebují tyto spotřební materiály, nástroje:

 • rozpouštědlo (lakový benzín nebo aceton);
 • sukna;
 • špachtle;
 • štětce;
 • PVA adhezivní roztok;
 • tmel.

Pozor!

Po úplném vysušení se nátěrová hmota nanese ve 3-4 vrstvách. K tomu je lepší najít kartáč s dlouhou hromádkou, která zajistí větší rovnoměrnost pokrytí. Každá z jednotlivých vrstev musí být před nanesením další 2 hodiny sušena. Úplné sušení nátěru trvá 24 hodin.

Bezprostředně před modernizací fasádní textilie se nátěr obrousí smirkovým papírem. Zpočátku se postup provádí za použití hrubozrnných kůží a poté je povrch jemný. Jako pomocný nástroj se používá bruska nebo bruska s brusným kotoučem. Když jsou na fasádě hluboké praskliny nebo třísky, je lepší je uzavřít tmelem a pak dokonce vyleštit brusný papír. Obraz s ubrouskem nebo látkou lepené bílým lepidlem.

Dekorační lišty

Tvarování je druh dekorace, který se často používá na fasády při restaurování kuchyní. Tato technika zahrnuje montáž dekorativních překrytí na plátno. Dekorativní díly mohou být vyřezány, vyřezány, přímočaré. Takové položky jsou objednány u odborníků, zakoupených v železářstvích nebo vyrobených doma. Nejvhodnější je dřevěný nábytek.

Viz také

Jak čistit kuchyňské linky z tuku pomocí lidových prostředků

Jednou malý chlapec hrdě ukázal svým otcům studii svým přátelům. Ptali se, proč ji moje matka neměla ...

Upevnění výlisků na fasádě se provádí pomocí karafiátů nebo lepidla na dřevo. Když jsou prvky již upevněny na povrchu, je nutné připravit restaurátorský objekt pro nátěry nebo otevření lakem. V případě poškození povrchu fasády kuchyňského setu a pevných výlisků může být nezbytné tmel a lepidlo s další vyrovnání.

Lakování a zpracování mořením

\ t

Kuchyňskou soupravu je možné aktualizovat metodou lakování povrchů. Takový povlak vede k obnově nábytku a v případě použití skvrn nebo barevného laku může výrazně změnit design a stylistický design kuchyně. Jedinou nevýhodou je, že tato technika je použitelná výhradně pro náhlavní soupravy, které jsou vyrobeny z přírodního dřeva. Aktualizace lakováním se skládá z následujícího algoritmu:

 1. Odstranění fasád a tvarovek.
 2. Odstranění starého nátěru - barvy nebo laku.
 3. Uzavření prvků, které nevyžadují nátěry - skleněné nebo neodnímatelné kování.
 4. Nasazení mezer nebo štěpkování tmelem.
 5. Konečné vyrovnání.
 6. Natřený plech odmastěte.
 7. Aplikace primeru.
 8. Lakování v několika vrstvách.

Pozor!

Práce s laky nese nebezpečí, protože kompozice mají zvýšenou toxicitu. Proto je lepší namalovat kuchyňský nábytek v oddělené místnosti nebo v otevřeném prostoru. JistěPoužívejte ochranné prvky - respirátor, rukavice - pro zvýšení osobní bezpečnosti.

Zbarvení

Pokud chcete nábytku dát hustou a jednotnou barvu, můžete se uchýlit k metodě malování povrchů nábytku akrylovou barvou. Výběr barev tohoto typu barviv v paletě je rozsáhlý, což vám umožní vybrat si variantu chuti. Kromě toho mohou být smíchány akrylové barvy - to nepovede k oddělení kompozice. Barvení nábytku vyžaduje dodržování tohoto algoritmu:

 1. Povrchy fasádních panelů jsou ošetřeny smirkovým papírem - to umožní vyrovnat nátěr a zajistit lepší přilnavost k nátěru.
 2. Když v rovině plátna jsou štípané a popraskané zashpatlevyvayu, a pak zakryjte prvek základním nátěrem.
 3. Barva, která se nanáší válečkem nebo kartáčem, vyplňuje vady přítomné na dveřích.
 4. Pokud se plánuje nanášení barviva stříkáním, buďte opatrní - na cizí předměty by neměly být žádné kapky ani stříkání barvy.
 5. Pokud jsou na fasádách prvky tvarování nebo řezbářství, doporučuje se pro tyto zóny zvolit tmavší odstín.
 6. Když je postup dokončen, nábytek by měl být lakován - to poskytne větší odolnost vůči většině vlivů.

Je-li to žádoucí, je vzhled panelů doplněn šablonovaným vzorem před lakováním povrchu. Kromě toho umožňují použití vlivů stárnutí, ručně malované nebo gradient. Někteří návrhářiPro kuchyňský nábytek se doporučuje používat směsi na bázi polyuretanu - tato barva má vysokou odolnost proti otěru, vlhkosti a teplotním výkyvům.

Výměna fasád

Kompletní výměna fasádních panelů je také běžnou metodou restaurování - v případech, kdy již není možné obnovit původní díly nebo s nimi nelze provést plánované změny. Je lepší objednat nové panely v dílenských dílnách - pak budou detaily odpovídat rozměrovým a vzhledovým charakteristikám. Fasády jsou vyrobeny z následujícího seznamu materiálů:

 • MDF;
 • dřevotřískové desky;
 • dřevo;
 • překližky;
 • plast;
 • sklo;
 • kovový profil.

V závislosti na navrhované koncepci návrháři pomohou vytvořit náčrty pro nové fasády a navrhnou nejlepší materiály pro konkrétní projekt. Sklo je oblíbeným materiálem, stejně jako u moderních technik zpracování můžete získat neobvyklé možnosti pro strukturu a barvu. Často se používá jako doplňkové dekorativní vložky v kombinaci s jinými materiály.

Pozor!

Výměnu fasád mohou provádět zaměstnanci nábytkového studia na vyžádání. Pokud provádíte nezávislou výměnu, je třeba vzít v úvahu potřebu aktualizovat upevňovací body - posunout je na výšku nebo vyrobit vložky pro vyztužení.

Výměna skel

Když je v kuchyni velká sadaPočet skleněných dílů - police, dveře, okna, vložky atd. Se doporučuje aktualizovat fasádu výměnou běžného skla za modernější. Jako náhradu si můžete vybrat barevné nebo matné sklo, které je objednáno v obchodech, sklárnách nebo výrobě nábytku. Můžete je transformovat sami, pro které potřebujete:

 • křída;
 • silikátové lepidlo;
 • kartáč.

Směs křídy se silikátovým lepidlem při aplikaci na sklo činí povrch matný. Povlak se nanáší rovnoměrně, šíří se po povrchu skla nebo pomocí šablony. Analogicky můžete sklo natřít akrylem nebo použít obrysový vzor barvenými skly. Obraz můžete doplnit instalací LED osvětlení v oblasti skleněných částí kuchyňské linky - pásky se prodávají v železářstvích s potřebnými komponenty pro instalaci.

Lakování kuchyně křídovým nátěrem

Mezi způsoby barvení kuchyňského nábytku existuje varianta použití křídové barvy. Tato technika zahrnuje použití barvicích směsí na akrylové bázi s přídavkem křídy. Tento typ barviva byl vynalezen Annie Sloan a může být aplikován bez předběžné přípravy povrchů - broušení a základní nátěr (v závislosti na typu nátěru, který je k dispozici).

Takovou barvu lze zakoupit ve specializovaných prodejnách. Složení husté vrstvy padá na většinu povrchů a rychle schne, což vytváří hustý povlak s vysokou dekorativní plochoukvality. Barva může být sladěna v barvě. Pokud barva neodpovídá plánované barvě, je vždy možné přidat barvivo do bílé základny nebo míchat různé barvy.

Příprava

Před nátěrem veškerého kuchyňského nábytku křídovou barvou provádějí předběžnou přípravu sluchátek. K tomu nemusíte organizovat vážné události - odmašťované mýdlovou vodou a pak nechat zaschnout. Je-li nábytek opatřen lesklým nátěrem nebo velkým vrstvením starých nátěrů, je lepší povrch očistit, pro které:

 • smirkový hadřík;
 • bruska;
 • průmyslové vysoušeče vlasů;
 • tuhý kartáč.

Pozor!

Povolit použití směsí, které usnadňují oddělení povlaků od nábytku. Po odstranění vrchní vrstvy se doporučuje opláchnout fasádu a zkontrolovat, zda na ní nejsou praskliny nebo praskliny - pokud jsou přítomny, zakryjte ji. Příslušenství se odstraní z nábytku a prvky, které nevyžadují barvení, zavřete krycí pásku.

Základní nátěr a /nebo broušení

Není nutné odstraňovat všechny vrstvy počátečního nátěru mletím. Tento postup se provádí pouze pro lesklé povlaky. Pro lepší nátěr byl upevněn na fasádách, je třeba nejprve aplikovat základní nátěr ve 2 vrstvách. Každý z nich je pečlivě vyleštěn, aby se vyrovnal povrch a zvýšila přilnavost barvicí směsi. Sušení základního nátěru trvá 20 minut až 2 hodiny, v závislosti na odrůdě - tyto informacev návodu.

Zbarvení

Když nátěr zaschne do konce, začnou malovat nábytek. Pro tento postup je třeba nejprve připravit - barvící směs, rukavice, kartáč nebo váleček, rozpouštědlo a respirátor. Nátěr se nanáší ve 2 - 3 vrstvách, přičemž každá z nich se zpracovává, s výjimkou povrchové úpravy jemnozrnného smirkového papíru. Pokud má povrch podstatný rozdíl v původní barvě, budete potřebovat větší počet vrstev - 5-6 od bílé po černou.

Lakování

Po natírání nábytku křídovými barvami je nutné povrchy lakovat. To je způsobeno potřebou zvýšit stabilitu povlaku. Pro tento postup vyčkejte až do úplného vyschnutí křídové barvy - 30 minut, a poté připravte vhodné nástroje - kartáč, respirátor, rukavice. V takových případech je nejlepším druhem laku akrylové složení.

Přečtěte si také

Jak umýt plastovou kuchyň bez skvrn

Nová kuchyně, vyrobená z plastových fasád, vypadá moderní a krásná. Dnes takové ...

Někteří designéři používají glizal jako vrchní nátěr po křídových barvách. Tato kompozice má vlastnosti podobné laku - transparentnost a hustotu nátěru, ale silnější strukturu. Zvláštnost glaizi umožňuje změnit strukturu nátěru poté, co je aplikován na povrch, díky kterému můžete získat různé efekty - vlnitý nebo konvexní vzor,opakování obrazu na povrchu.

Vrátíme kování a fasády na jejich místa

Upevnění hardwaru na aktualizovaných plochách fasády kuchyňské soupravy nevyžaduje speciální dovednosti. Rukojeti a odnímatelné části výzdoby kuchyňského nábytku jsou upevněny v otvorech, které jim odpovídají. Pokud byla počáteční místa volná, musíte vyvrtat nové technologické otvory pro bezpečnější upevnění. Závěsy, vzhledem k jejich největšímu opotřebení, musí být nahrazeny novými.

Pozor!

Aktualizace kuchyňského setu je nutné dodržet koncipovaný styl, stejně jako výběr možností pro změny pro všechny jednotky v souladu.

Jak aktualizovat kuchyňský nábytek

Při modernizaci kuchyňského setu se musíte zaměřit nejen na skříně a jejich fasády, protože z dlouhodobého používání se také uvolňují další předměty - knoflíky se uvolňují, nátěr se odlupuje a skříň se odírá. Ale v případě potřeby lze restaurování tohoto nábytku provést analogicky s povrchy fasády. Opravte a aktualizujte vzhled pomocí vlastních rukou pro tyto jednotky:

 • židle;
 • desky;
 • kuchyňské stoly.

Pokud k této otázce přistupujeme správně, pak postup vymáhání nezpůsobuje žádné zvláštní obtíže a konečný výsledek nebude horší než vývoj projektu. Nápady pro úpravu a zdobení nábytku lze nalézt také vdesignérské dílny nebo aplikovat vlastní představivost, pozornost k detailu.

Deska stolu

Pracovní deska v kuchyni jako hlavní pracovní plocha je během procesu vaření neustále vystavena negativním vlivům. Tyto faktory vedou ke zničení povrchu a vzniku škrábanců, skvrn, lepení a dalších typů poškození. Pro aktualizaci kuchyňské pracovní desky vyměňte povrch za nový, například z umělého mramoru nebo porcelánu. Pokud provádíte obnovu pracovní plochy vlastníma rukama, často berou v úvahu možnost keramických obkladů:

 1. Povrch musí být vyrovnán ostrým nástrojem, například nožem, který odřízne všechna nabobtnalá nebo deformovaná místa.
 2. Po obvodu roviny připevněte kovový profil malé výšky jako ráfek pro umístění dlaždic.
 3. Lepidlo se nanáší přímo na odmaštěný povrch stolu, což umožní posílení přilnavosti a pevnější upevnění nového nátěru.
 4. Dlaždice nebo úlomky jsou položeny pevně tak, aby nezůstaly mezery, které vyrovnají povrch na úrovni.
 5. Když je povrch dlaždice již smontován, je třeba spoje vyplnit epoxidovou směsí a vyrovnat výsledný nátěr.

Pozor!

Epoxidová pryskyřice po ztuhnutí získá hustou strukturu, která umožní dlouhodobě udržovat povrchový stav. Toto složení po odstranění nepředstavuje žádné zdravotní rizikopoužívá se jako nátěr při výrobě tyčových regálů nebo stolů v jídelně.

Židle

Židle, stejně jako stoličky, patří mezi společné kuchyňské linky, zejména když je kuchyně kombinována s jídelnou. Většina z nich podléhá opotřebení sedadel, což vyžaduje celkovou výměnu výplně a čalounění. Samozřejmě mohou být pod speciálně uzpůsobenými kryty skryty nebo slzy, ale tento přístup neopraví deformaci výplně. Oprava stolice předpokládá takový algoritmus:

 1. Odstranění starého pokovování - obvykle na zadní straně jsou nejjednodušší upevnění sedadla k rámu a sponky na papír, které drží tkaninu.
 2. Plnič by měl být po demontáži sedadla vyhozen, pokud není zcela vhodný.
 3. Podklad musí být očištěn od zbytků starého výplně a, je-li to nutné, vyrovnán (navlhčen vodou a zatlačen nákladem až do úplného vyschnutí).
 4. Rama se doporučuje očistit od starého nátěru broušením a poté natřít lakem nebo nátěrem.
 5. Nový materiál je vyříznut podle vzoru ze starého. Ona má uzavřené čerstvé plnivo, je stanovena na základě stavební sešívačka.

Tkanina musí být trvanlivá a neznačkující. V závislosti na zamýšleném stylu kupují materiál neutrálního tónu a šijí obyčejné kryty. Je nutné opustit možnosti s koženkou, protože tento typ kůže je krátkodobý a s menšími škodami se rychle rozloží na dlouhé přestávky, kvůli kterýmznovu provést celý proces aktualizace.

Palec

Z kuchyňského nábytku během vykořisťování palců, nejméně postižených, protože použití těchto částí kuchyňského nábytku není rozšířené. Palce však někdy vyžadují také obnovu. Slabými místy této kuchyňské jednotky jsou nohy, dveře, police. Často je celé tělo volné. K opravě skříňky v kuchyni vlastníma rukama proveďte tyto opravy:

 1. Výměna nohou. Nové základní díly lze zakoupit v budově nebo v obchodě s nábytkem. Aby bylo možné vyměnit kus nábytku otočený, staré nohy se odstraní a zašroubují nové. Pokud jsou staré upevňovací body velmi volné, doporučuje se vyplnit otvory a našroubovat šrouby na nová místa.
 2. Pokud je pouzdro volné, musíte zkontrolovat stav montáže. Když jsou šrouby nebo šrouby uvolněné - stačí je utáhnout, pak bude vše v pořádku. Pokud jsou připojovací body poškozené, zakupte rohy odpovídající velikosti a poté je upevněte na nová místa, aby se trup posílil.
 3. Zásuvky mají vodítka a dno. Tyto prvky musí být zcela nahrazeny novými - příslušenství je zakoupeno v železářství a upevněno v nových bodech. Můžete se pokusit vyrovnat dno, ale obvykle tato metoda nedovolí, aby byla plně obnovena - je jednodušší řezat nebo objednávat nové.
 4. Police, které vylétly a byly ztraceny, jsou nahrazeny novými armaturami. Pokud bývalá místazlomený - je třeba vyplnit a upevnit příslušenství na celé části stěny. Také se mění regály s přestávkami - můžete si je sami nebo objednat v dílně nábytku.

Pozor!

Dveře jsou přední částí kuchyně - takové části kuchyňské soupravy jsou všeobecně restaurovány - broušení, barvení, kreslení obrazu a výměna příslušenství. Přední panely nočních stolků mohou být také zcela nahrazeny jinými.

Kuchyňský stůl

Stůl umístěný v kuchyni musí být také po dlouhém použití obnoven - může mít otřesy nohou a povrch stolu je poškozen. V případě nohou musí být pevněji utaženy, pro které potřebujete šroubovák, klíč, šestihran nebo kleště, v závislosti na struktuře upevňovacích prvků. Chcete-li obnovit desku, můžete dát keramické dlaždice nebo malované akryl. Pro sítotisk potřebujete:

 • malovat požadované barvy;
 • kartáče s dlouhými vlasy;
 • vzorník s předpokládaným vzorem;
 • pěnová houba.

Základní tón se aplikuje na čistý, broušený povrch ve 2-3 vrstvách, aby se dosáhlo rovnoměrného tónu. Po úplném zaschnutí primárního nátěru stolu je nutné na správná místa aplikovat šablonu a aplikovat jinou barvou houbou, aby byly hrany rozmazané. Při schnutí můžete povrch potřít polyuretanovým lakem, který zajistí trvanlivost designu a hladkost.tabulky.

Závěr

Nová kuchyně

Nezávislá obnova kuchyňského nábytku vyžaduje méně investic než nákup nového headsetu. Pro takový proces je však třeba vynaložit značné úsilí a úsilí, protože každá změna designu a celková obnova nátěrů má své vlastní složitosti a vlastnosti. Pokud pečlivě přistupujete k tomuto procesu, výsledek bude schopen být na stejné úrovni s nejlepšími řešeními designu a ozdobí celý dům.