Rychle a bez stříkání se naučíte loupat pomeranč

Pomeranče - šťavnaté, světlé a neuvěřitelně zdravé ovoce. Obsahují velké množství železa, fosforu, draslíku, sodíku, hořčíku, vápníku, jakož i vitamínů A, C, PP, B1, B2. Nicméně, někteří lidé odmítají koupit tento citrus kvůli nedostatku dovedností k jejich čištění. To je důvod, proč existuje několik jednoduchých způsobů, jak se omezit v používání tohoto ovoce.

Jak vybrat pomeranč

Samozřejmě nechci utrácet své peníze za kyselé, hořké ovoce, které bude zcela nechutné. Nejužitečnější citrusové plody mají nasládlou chuť. Jejich chuť lze nalézt nejen po pokusu, ale také přímo při výběru na přepážce. Chcete-li to provést, postupujte podle pokynů:

  1. Nejlepší pomeranče ze Španělska. Docela dobří z Egypta a Turecka, pokud byli ztratí. Téměř nikdy se nesetkáte s dobrým ovocem, které bylo přivezeno z Peru a Jižní Afriky.
  2. Nejsladší druhy jsou Mosambi a Sukkari.
  3. Dotykem by neměly být tvrdé, zmrazené ani velmi měkké.
  4. Hmotností obvykle jdou docela těžké. Pokud je příliš světlá, pak je s největší pravděpodobností vnitřek již suchý.
  5. U ideálního plodu má slupka jasně oranžový nebo žlutooranžový odstínnemá tuberozitu a není příliš hladký. Neměli byste se však řídit pouze barvou. Koneckonců, kdyby tam bylo silné slunce, i zelené mohou být neuvěřitelně sladké.
  6. Pomeranče mají svou charakteristickou, příjemnou vůni. Proto při absenci jeho chuti je vhodnější zvolit jinou.
  7. Nevybírejte ovoce, které má tenkou hrudkovitou kůži. Pokud jsou tlusté kůže, pak to naznačuje, že ovoce má další ochranu před chemií.
  8. Přítomnost pupku, tj. Malého otoku, který vypadá jako tuberkul, také znamená, že pomeranč bude sladký.
  9. Velké plody jsou méně chutné, obsahují méně užitečných prvků a více vody, na rozdíl od malých.
  10. Citrusové plody nejsou schopny dozrávat, takže pokud je ošizeno zeleně, zůstane tak.
  11. Období těchto plodů začíná v lednu a končí v dubnu. To je v této době, že obsahují nejvíce vitamínů, méně chemie a uloženy mnohem déle.

Zajímavé!

Pomeranče tenké kůže je mnohem obtížnější čistit než silnostěnné.

Metody čištění

Bylo vynaloženo mnoho způsobů, jak vyčistit pomeranče, které nevyžadují žádné úsilí a tento proces není tak složitý.

Ruce

Toto je nejznámější volba pro všechny. Chcete-li to provést, zvedněte místo blízko ocasu a opatrně jej vyjměte, vytáhněte jádro nebo proveďte řezy v podobě kříže. Dále, v malých kouscích, odstraňte slupku a bílý film z buničiny.Nevýhodou této metody v proudu velkého množství šťávy, která kazí všechno kolem.

Rychlé, bez stříkání

K použití takových metod budete potřebovat lžičku nebo lžíci a malý nůž s tenkou čepelí. Pak musíte provést následující posloupnost akcí:

  • udělat řez s nožem, který se podobá rovníku na světě;
  • po vložení lžíce pod slupku a pomalém přitlačení k buničině, aby se provedly rotační pohyby, nejprve na jedné straně a pak na druhé;
  • Kůrka se pomalu začíná oddělovat a bude snadno odstranitelná. Pak byste měli odstranit bílý film.

Harmonica

Tato metoda je vhodná pro ty, kteří chtějí vynaložit minimální úsilí a získat okamžité výsledky. K tomu budete potřebovat:

  1. Omyjte ovoce pod tekoucí studenou vodou.
  2. Řez oranžovou na malé kruhy. Stojí za to dělat to opatrně, aniž byste se dotkli buničiny, aby nedošlo k vypuštění šťávy.
  3. Opatrně odřízněte okraj.
  4. Vytáhněte dva kusy a rozložte.

Všechny laloky se snadno od sebe oddělují. Hlavní věc - dělat všechno pomalu a řezat pouze kůži, bez poškození těla.

Pro saláty

Za tímto účelem není pro pečlivé zpracování nutné žádné úsilí. Pro snadné čištění ovoce pro saláty, můžete jednoduše odříznout slupku ostrým nožem s hladkými pohyby nebo řezat nahoře, udělat řez ve spirále a odstranit jedním tahem. Poté bude pouze jedna buničina, která by měla být nasekána rychle, aby nevytekla ven.celé šťávy

Důležité!

Při řezání pomeranče musí být uvnitř drážky.

Jak skladovat

Pomeranče mohou být doma uchovávány při pokojové teplotě po dobu 8-11 dnů. Slabě reagují na sluneční světlo a teplo. Proto by měly být umístěny na chladném, tmavém místě. Aby se zachovala jejich čerstvost po delší dobu, je vhodné nechat je v chladničce ve speciálním oddělení pro ovoce nebo ve sklepě, zabalit každé ovoce do papíru a dát ho do lepenkové krabice v jedné vrstvě. Pravidelně budou muset zkontrolovat a odstranit zkažené. V závislosti na teplotě bude záviset na skladovatelnosti:

  • +1 až +2 - asi 3-6 týdnů;
  • od +3 do +5 - asi 2 měsíce, pokud byly zralé;
  • od +6 do +7 - nezralé plody téměř 4 měsíce.

Vlhkost by se však měla pohybovat od 60 do 80%. Pomeranče již nejsou na regálech v obchodě neobvyklé. Jsou vždy snadno k nalezení, a proto není nutné nakupovat velké množství ovoce pro dlouhodobé uchování.

Tipy

Abychom se naučili správně slupovat pomeranče, měli bychom znát některá doporučení:

  1. Doporučuje se nekupovat ovoce s malými etiketami, které jsou k nim připojeny.
  2. Ponechání ovoce u jiných produktů nestojí za to.
  3. Zest pomáhá osvěžit pokoj, pokud je v něm několik dní.
  4. Při nákupu kyselých pomerančů není nutné je ihned odstraňovat.Dělají džem, kompot, želé, omáčku.
  5. Aby je bylo možné uchovat o něco déle, můžete je někdy vytáhnout z chladničky a nechat je nějakou dobu v pokojových podmínkách.
  6. Bílá mezilehlá část dává hořkost, takže je lepší ji odstranit.
  7. Pokud se slupka rozetře rostlinným olejem, doba použitelnosti se zvýší.

Pomeranče jsou jedinečné plody, které obsahují obrovské množství užitečných prvků. Aby však bylo možné je rychle vyčistit a bez postříkání, bude to trvat několik dovedností a trochu zkušeností.