Rychlý a snadný způsob čištění granátu bez stříkání

Šťavnatá granátová jablka je nejen zdravá, ale také velmi chutná. Pouze jeden z nich se může dostat bez milionu sprejů, které létají ve všech směrech. Není to tak snadné umývat skvrny a prakticky vůbec nevymyjí oblečení vůbec. Ano, a šťáva je škoda překládat. Zbývá se naučit správně čistit granátové jablko tak, aby nedošlo k šplouchání a jádra zůstala neporušená.

Jak si vybrat

Mezi plody na přepážce jednoduše vybírejte nejzralejší. Toto ovoce vyniká více syté barvy. Stále můžete vyzvednout pár stejné velikosti. Což bude těžší a zralejší.

Ovoce ve stavu technické zralosti se prodává k prodeji. To znamená, že ovoce dozrálo, ale trochu k jeho dosažení nebude ublížit získání další sladkosti.

Pokud se ovoce pěstuje pro výrobu šťávy, rozbije se ve stavu biologické zralosti, dokonce i nadměrné zralosti. Granátové jablko by mělo být odstraněno, když se na něm již objevily praskliny, ale stále se drží na větvi.

Před nákupem je nezbytné zkontrolovat ovoce. Oloup by měl být hladký a hustý. Poškození, vady a vady nejsou přípustné.

To je zajímavé!

Jedlá část granátového jablka tvoří pouze 40–50% celkové hmotnosti. Zbytek jeodpad.

Jak čistit

Získávání zrn pod hustou kůží není vůbec obtížné. Existuje několik běžných způsobů.

Klasická verze

Zralé ovoce opláchněte, nechte vypustit přebytečnou kapalinu. Pomocí ostrého nože odřízněte vrchol. Pak se řezy podél vyčnívajících hran, ale velmi opatrně, aby nedošlo k zachycení zrna.

Po vyjmutí granátu dvěma rukama stiskněte palcem střed. Pokud je vše v pořádku, je rozděleno na plátky a zrna nebudou poškozena.

Po odstranění fólie. Stačí, když si ho zvednete shora nožem a rukou ho vytáhnete dolů. Čisté granátové jablko. Můžete jíst!

Poradenství!

Nevyhazujte kůru granátového jablka. Z ní můžete vytvořit velmi užitečný odvar, který zničí červy, obnoví střevní mikroflóru. A je mu dovoleno přijímat ty, kteří mají žaludeční vředy, ačkoliv ovoce samotné v takové nemoci je přísně zakázáno.

Velmi rychlý způsob

Granátové jablko mytí, suché, odříznout horní a odstranit, pohybující se ve spirále, celé slupky. Pak rozdělte ovoce na plátky. Tato metoda může být nastříkána. Ale budou to minimální počet.

Všimněte si !

Je-li kůže rukou potřísněna šťávou z granátového jablka, stačí ji otřít citrónovým řezem na polovinu. Skvrny ze sekací desky se odstraní stejným způsobem.

Jak čistit granát bez stříkání

Tato metoda vám umožňuje rychle čistit granátové jablko, udržovat celekzrna. K tomu, řezané sepal, řezy podél okrajů a rozdělit ovoce na polovinu s rukama. Poloviny dejte do vody a nechte 5 minut.

Poté, co vezme slupku a vypne zrnka přímo ve vodě. Budou velmi snadno oddělitelné. Chcete-li to rychleji, můžete klepnout na kůži lžící.

Na povrchu se objeví vše zbytečné a zrna se usadí na dno. Zbývá pouze použít cedník a vypustit zbývající vodu. Nukleoly budou čisté, bez filmů a celé.

Důležité!

Semena granátového jablka jsou velmi užitečná. Pokud budete jíst pravidelně (ale v malých množstvích, aby nedošlo k ucpání slepého střeva), toxiny budou odstraněny z těla, nahromaděné hleny opustí střevní stěny a fekální kameny se rozpustí.

Původní metoda

Zvláštní přístup, který je základem této metody, pomáhá při odlupování několika druhů ovoce. Ovoce umyjte, odřízněte horní část, vyřízněte podél vydutých ploch a rozdělte každou polovinu.

Umístěte ravioli na hlubokou mísu, položte na něj půl granátového jablka, přikryjte misku na pečení (nejlépe silikonovou) a zaklepejte kuchyňským kladivem nebo válečkem. Jen několik tahů a všechna zrna budou v misce.

Jak vyčistit granát v 6 pohybech

Další způsob, jak vyčistit granátové jablko, které vždy funguje. To může být skutečně provedeno v pouhých 6 pohybech:

  1. Odřízněte horní část.
  2. Provádíme řezy na okrajích.
  3. Rozdělte ovoce na polovinu.
  4. Každá polovinarozdělit znovu na polovinu.
  5. Odstraňte fólii rukama a zvedněte ji nožem.
  6. Otočte slupku a nalijte zrna do misky.

Jezte granátové jablko častěji a pokud je kontraindikováno, používejte semena a slupky. Toto užitečné ovoce pomůže obnovit zdraví a posílit imunitní systém.