Sedavý životní styl a špatná výživa? 10 nemocí, které můžete s největší pravděpodobností mít

Většina moderních lidí vede sedavý způsob života. To hodně přispívá k rozvoji technologií, dopravy, zvýšení podílu administrativních pracovníků a mnohem více. Tato situace navíc přispívá ke špatné výživě .

Důsledky nezdravé stravy a sedavého životního stylu

Na základě lékařských pozorování se stav obyvatelstva rychle zhoršuje. Některá onemocnění se „stávají mladšími“ a začínají se objevovat v raném věku. Jiné nemoci se stávají chronickými.

Tato situace v mnoha ohledech přispívá k modernímu životnímu stylu. Malé množství fyzické námahy, stejně jako nepravidelná a nevyvážená výživa, jsou jen některé z mnoha faktorů, které mohou vážně ohrozit zdraví. Mohou však způsobit mnoho vážných onemocnění a také se stát katalyzátorem jejich výskytu.

Pozor!

Přiřazení statusu „pasivity“ nemá vliv na dobu vyhrazenou pro sport a cvičení. Pokud je hodina věnována výcviku a zbytek dne strávíte za notebookem nebo dokumenty, životní styl nebude stále považován za aktivní.

Nemoci způsobené podvýživou

Příčinavýskyt těchto onemocnění může být nejen nedostatečným množstvím těchto nebo jiných živin, ale také nesrovnalostí ve výživě, její nerovnováhou nebo hojností v potravinách látek škodlivých pro organismus.

Zajímavé!

V některých případech může být příčinou těchto onemocnění stres, nebo spíše pokus o potlačení nervového napětí hojností potravin s vysokým obsahem kalorií.

Z tohoto důvodu zvažte seznam chorob, které se vyvíjejí:

  1. Gastritida a vředy. Hlavní příčinou těchto onemocnění jsou patogenní bakterie. Jejich rozmnožování však může vyprovokovat používání suchých krmných dávek, nedostatek horkých polévek ve stravě i nepravidelná jídla.
  2. Obezita. Hlavním důvodem je endokrinní disrupce, ale ve více než 70% případů je provokován nekontrolovaným příjmem kalorií.
  3. Diabetes. Může být způsobeno obezitou nebo přejídáním.
  4. Kardiovaskulární onemocnění. Kvůli množství karcinogenů v potravinách mohou být cévy ucpány. Také zvyšuje zatížení srdečního svalu v důsledku přibývání na váze.
  5. Anémie. Vyvinutý v důsledku nedostatku železa v těle, stejně jako jiných živin.

Mnoho nemocí se může vyskytnout v důsledku podvýživy, jako je chronický únavový syndrom, anorexie a další.

Nemoci způsobené sedavým životním stylem

Mnohé nemoci mohou být spojeny se sedavým životním stylem.

Aby se zabránilo jejich rizikuDoporučuje se přestávky na motorickou aktivitu alespoň jednou za dvě hodiny.

V důsledku sedavého životního stylu dochází k řadě onemocnění:

  1. Špatné trávení. Lidé, kteří tráví dlouhou dobu v sedě, znatelně snižují tón přední stěny břicha. To vede k dysfunkci střev, například k zácpě.
  2. Bolesti zad ve svalech. Když je člověk dlouhodobě ve stejné pozici, část svalů zůstává v neustálém napětí. Tam jsou místní pečetě tkání, dotek který způsobí bolest. Nejvíce postižená ramena, dolní část zad, pánevní oblast.
  3. Osteochondróza. K onemocnění dochází v důsledku nadměrného stresu na meziobratlové ploténce. Riziko je podmíněno zejména osobami, které nedodržují správné držení těla.
  4. Impotence a neplodnost. V sezení je narušen krevní oběh pánevní oblasti. To může vést k rozvoji a zhoršení nemocí spojených s močovým systémem.
  5. Křečové žíly. Nízká svalová aktivita vede ke snížení venózního tónu. Odtok krve z končetin se zpomaluje, tvoří se křečové uzliny.
Věnujte pozornost!

Sedavý způsob života není příčinou těchto chorob, ale může vést k jejich rozvoji pod vlivem jiných patogenních faktorů.

Je možné snížit riziko vzniku těchto onemocnění. K tomu musíte dodržovat jednoduchá pravidla: konzumovat potraviny bohaté na vlákninu, stejně jako obsahující bílkoviny, aby pravidelné přestávky projednoduchá cvičení.

Pokud je to možné, vyhněte se dlouhodobé práci s počítačem. Pokud se tomu nelze vyhnout, pak musíte koupit speciální nábytek pro udržení držení těla.

Rychlá spotřeba potravin by měla být minimalizována a zelenina, ovoce a ryby bohaté na minerály a stopové prvky by měly být konzumovány pravidelně.