Škrob řeší těchto 20 problémů ve vaší domácnosti!

Bramborový škrob je nejcennějším výrobkem se sadou unikátních vlastností, díky kterému může být použit pro různé účely. Ale pokud dříve naše babičky a matky aktivně používaly škrob v každodenním životě, nyní mnozí preferují chemické prostředky. To je velká chyba, protože použití tohoto produktu bude schopno snadno se vyrovnat s mnoha domácími problémy.

Využití škrobu k čištění věcí

Péče o nádobí, oblečení, dětské hračky a mnoho dalších věcí může být značně usnadněna, pokud se místo drahých chemikálií používá běžný bramborový škrob. To je užitečné v takových případech:

 • K odstranění znečištění stříbrnými vidličkami a lžící je namočte do vody s přídavkem 2 lžičky. škrobu. Po tomto postupu se provede obvyklým detergentem.
 • Není třeba trávit spoustu času mytím oken, aby svítily. Chcete-li rychle udělat svou práci a vyhnout se skvrnám na brýlích, musíte do vody přidat škrob.
 • Pokud je na koberci mastná skvrna, můžete ji posypat škrobem a po 10 minutách jej vysát. Škrob je schopen absorbovat tuky, což je důležité zejména pro rodiny s malými dětmi.


Kromě toho může výrobek absorbovat pach moči, pokud náhodou malýdítě psalo na koberec. K odstranění pachu místa, kde k incidentu došlo, posypte škrobem a čištění se provádí po několika hodinách.

 • Ženy Donedavna se uchýlily ke škrobení spodního prádla. Nyní k usnadnění procesu žehlení se stále více používají různé spreje, jejichž složení je často na pochybách. Na záchranu přijde jednoduché řešení pro přípravu škrobu (1 lžička L.) a vodu (1 šálek).
 • Pokud budete chodit dlouho v teniskách, objeví se vůně, která není příjemná. Když není čas na mytí bot, je třeba večer nalít škrob do tenisky a odejít do rána. Během této doby nástroj pohlcuje ošklivý zápach a boty lze znovu použít.
 • Přítomnost koženého oděvu v šatníku zahrnuje pravidelný kontakt s čistírnou. Pokud k čištění používáte škrob, nemusíte to dělat. Hlavní je vyčkat nějaký čas, aby prášek absorboval nečistoty. Škrob a vlhký hadřík je také užitečný pro odstraňování mastných skvrn z koženého čalounění.
 • Chcete-li odstranit vlhkost z knih a karet, budete potřebovat plastový sáček. Knihy jsou v něm umístěny, škrob se nalije a pak musí být pytel dobře protřepán.
 • Pro zachování atraktivního vzhledu dřevěných povrchů se připravuje složení škrobu a vody. Složky se užívají ve stejném poměru - 1: 1.
 • Pokud děti vyrůstají v domě, musíte se neustále zabývat nejen mytím prádla, ale i čistěnými hračkami, zejména měkkými. PodobnéTento postup bude mnohem snazší, pokud dáte hračky do sáčku, jako knihy, nalijte je škrobem a protřepejte. Zbývající prášek lze odstranit pomocí vysavače.

Škrob jako přípravek pro péči o tělo

Mnoho žen, které vědí o vlastnostech škrobu, je používá pro kosmetické účely.

Výrobek pomáhá šetřit na drahých výrobcích pro péči o tělo a výsledky jsou vynikající. Bude také vyhovovat maminkám, které mají malé děti.

Příklady použití výrobku:

 1. Neměli byste utrácet peníze za drahý krém, pokud je pokožka kvůli dlouhému pobytu na slunci spálena. K obnovení stavu pokožky by mělo být připraveno složení škrobu a vody. Dále jsou postižené oblasti ošetřeny kašovitou hmotou.
 2. Péče o jemnou pokožku dítěte zahrnuje použití prášku. Namísto zakoupeného výrobku si však můžete vzít škrob a přidat ho v množství jedné nebo dvou lžic při koupání dítěte.
 3. Se škrobem je také možné zvládat pot. Dříve byla oblast podpaží vymyta odvarem z dubové kůry. V případě potřeby se ke škrobu přidají éterické oleje.

Jiná použití výrobku

Prášek můžete použít v různých situacích. Proto následující tipy určitě přijdou vhod:

 1. Chcete-li se uklidnit, měli byste připravit přípravek, pro který se užívá škrob a esenciální olej (například levandule, růže).
 2. Pokudzvíře se bojí koupat, jeho vlna musí být posypaná škrobem, který bude sloužit jako suchý šampon.
 3. Vyrovnat se s vrzáním podlahových desek pomůže škrobu pohřbenému v mezeře.
 4. Pro vytvoření bezpečných nátěrů prstů budete muset přidat prášek do vody a dát ho do ohně. Když se směs vaří, přidává se potravinářské barvivo. Voda bude potřebovat 1-2 lžíce. l., a škrob - 2 krát více.
 5. Při přípravě omáčky lze díky škrobu dosáhnout požadované tloušťky. Jeho množství je určeno podle vlastního uvážení.
 6. Vzduchovou omeletu můžete vyrobit pomocí škrobu, který musí být přidán do nádoby s vejci před poražením.

Existuje mnoho způsobů použití škrobu. Díky příslušnému použití prášku bude možné dosáhnout požadovaných výsledků bez významných finančních nákladů.