Sledujte leštění skla: jak a co doma leštit

Sledujte čas, pokrytý malými nebo hlubokými škrábanci, různou hloubkou, délkou. Takové vady jsou také citlivé na kvalitní materiály. Chcete-li obnovit krásu a spolehlivost příslušenství, je důležité vědět, jak sklo vyleštit na hodinky.

Materiál

Zvažte zpracovávaný materiál. Charakteristiky určují účinnost zpracování produktu, obnovení původního stavu

Věnujte pozornost!

Zpracování ekologických modelů je snazší, protože jsou odolné vůči vnějším faktorům. Práce s přírodním sklem bude vyžadovat větší opatrnost. Při zpracování safírových modelů působí velmi pečlivě, protože tato skla často prasknou při interakci s tvrdými povrchy.

Lešticí prostředky

Účinné prostředky pro leštění:

 • zubní pasta;
 • GOI brusivo pro leštění a s vhodnou zrnitostí;
 • sterilní bavlněné tampony;
 • čistý alkohol;
 • minerální olej;
 • bruska;
 • leštěné kolo určené propoužití se strojem;
 • kousky měkkých tkání.
Viz také

Jak rychle a snadno vyčistit svícen z vosku

Velmi často, když svíčka vyhoří, je ve svícnu tvořen parafín. Mnoho lidí si myslí, že to není odstraněno a odhodí ho ...

Zvolte kvalitní výrobky na základě závažnosti problému. Práce musí být prováděna vždy pečlivě podle základních pokynů.

Způsoby zpracování různých typů číselníků

V domácích podmínkách lze leštění provádět různými účinnými způsoby. K tomu vezměte v úvahu základní pravidla a vyberte vhodné prostředky.

Organické

Ekologické sklo je křehké, takže sebemenší chyba bude fatální. Pracujte se zvláštní péčí. Odstranění drobných závad pomocí běžné bezbarvé zubní pasty. Účinek bělení, přítomnost granulovaných částic je nežádoucí, protože jsou nebezpečné pro typ organického skla.

Práce se provádějí na rovném povrchu. Zpočátku si vezmou kus vaty, tenký hadřík nebo hadr. Pak vložte malé množství těstovin. Nyní jemně položte prášek na organický materiál a tlak je přísně zakázán. Po tomto postupu se povrch otře vatou, předem navlhčenou čistou vodou.

Postup se může provádět několikrát. Obvykle se zaměřuje na stav povrchu, přítomnostnebo žádné vady.

Přírodní

Je těžké vyleštit skleněné hodiny jednoduchou zubní pastou. V těchto případech je třeba při správném nastavení pracovat s bruskou. Odborníci tvrdí, že tyto odřezky rychle odstraníme z přírodního skla, ale postup lze provést doma.

 1. Kolečko se opatrně vytáhne. Pro otření použijte vatu s alkoholem.
 2. Na brusku je instalováno lešticí kolo, ošetřené GOI pastou. Doporučuje se používat jemnozrnné brusivo. Pak se stroj spustí při nízkých otáčkách. V opačném případě bude tlak příliš vysoký.
 3. Skleněná část příslušenství je jemně přitlačena k kruhu. Postup je prováděn opatrně a postupně se pohybuje do středu.
 4. Po odstranění odření se na tkaninu nanese malé množství slunečnicového oleje. Nyní provádějte kruhové pohyby v jednom směru. Tato fáze bude cílem. Po této události bude výrobek zcela transparentní.
 5. Bavlněný tampon navlhčený v alkoholu. To pomůže odstranit zbytky minerálních olejů. V opačném případě zůstane povrch mastný.

Takové postupné leštění přírodního skla obnovuje původní stav.

Sapphire

Použijte GOI pastu. Tento nástroj je považován za účinný a univerzální. Při výběru abraziva je třeba vzít v úvahu velikost částic.

Kolečko se opatrně vytáhne z pouzdra. Nyní se na vlhkou pastu aplikuje velká pastavata. Provádějte kruhové pohyby bez zbytečného tlaku. Na konci procedury se výrobek navlhčí látkou navlhčenou alkoholem. Během několika minut obnovte původní stav příslušenství.

Viz také

Jak prát lepidlo z etikety s nádobím, plastem, sklem

Etikety s čárovým kódem a stručným popisem samotného výrobku jsou prakticky jediným prvkem ...

Pro těžké oděrky použijte brusku s lešticím kotoučem. Používejte zařízení při minimální rychlosti, protože se stává klíčem k jemnému zpracování.

Poradenství!

Někdy výrobky ze safíru obsahují antireflexní nátěr, takže práce je prováděna s maximální opatrností. Můžete také odmítnout vlastní zpracování a kontaktovat dílnu.

Plast

Materiál je odolný. Odolává intenzivnímu provozu a „hrubé“ technologii zpracování. Vady jsou snadno a rychle odstraněny a vyžaduje se zvláštní péče. Pro odstranění poškrábání se doporučuje použít zubní prášek.

Zpočátku se skleněná část odstraní z hlavního produktu. Poté na materiál naneste brusivo a provedete leštění. Poté, co se příslušenství podaří vyleštit do původního stavu, jemně jej otřete vodou nebo alkoholem.

Minerál

V tomto případě bude leštění hodinového skla vyžadovat opatrnost a časúsilí.

Obvykle odborníci radí: „odstranit sklo“. V tomto případě však pracují s příslušenstvím bez demontáže číselníku. Brusný prostředek se nanáší na povrch a dále se zpracovává bruskou. Při zpracování se produkt pohybuje od okraje k centrální části a zpět pro rovnoměrný dopad na povrch. Práce pokračuje, dokud není produkt bez poškrábání. Povrch by měl být průhledný.

V další fázi se provádí mechanické ruční broušení. Vata navlhčená v alkoholu. Produkt se vatovým tamponem očistí na lesk.

Střední hloubkové škrábance

Pro každodenní nošení je snadnější poškrábat hodinky na minimum - průměrná hloubka. V takových situacích bude výrobek vyleštěn bez zbytečného úsilí. Použijte abrazivní jemnozrnnou konzistenci, kus kůže, plstěný.

 1. Skleněná část musí být odstraněna. Poté se z mikrovlákna očistí od nečistot.
 2. Mikrovlákno je navlhčeno vodou. Použije se malé množství GOI č. 3 a vlny podobné pohyby jsou vyleštěny. Protože jsou defekty odstraněny, brusivo se změní na č. 2 a č. 1.
 3. Povrch bude matný. Nyní se abrazivní sloučenina vymyje. Povrch je otřen suchým mikrovláknem. Naneste zubní prášek a pokračujte v leštění vlhkým hadříkem.
 4. Po dokončení práce otřete materiál do suchého stavu a vložte jej do pouzdra hodin.
Viz také

Jak čistit keramickou desku sazí

Mnoho hostesek zaznamenalo ergonomii a pohodlí sklokeramické desky. Tato technika vypadá skvěle ...

Obvykle se snadno odstraňují střední škrábance. Je však třeba pamatovat na opatrnost.

Odstranění hlubokých škrábanců

Jak odstranit hluboké škrábance na skle hodinek? Použijte k tomu čísla nástrojů GOI 1-4, brusný papír.

 1. Kolečko se opatrně vytáhne a mikrovlákno se zbaví nečistot.
 2. Leštění začíná středně zrnitým papírem. Dejte pozor, abyste nepoškodili příslušenství.
 3. V další fázi použijte brusivo GOI # 4 k odstranění znatelných nesrovnalostí.
 4. Poté použijte GOI č. 3, č. 2 a jemnozrnný smirkový papír.
 5. Pro odstranění malých škrábanců a zákalů použijte lešticí prostředek GOI č. 1.
 6. Povrch bude lesklý zubním práškem nebo mýdlem. Leštění trvá asi 15 minut.
 7. Potom je číselník znovu vložen.

Odstranění malých a velkých škrábanců na moderních hodinkách vyžaduje odpovědnost, opatrnost.