Špatné splachování toalety, co dělat: efektivní jednoduché způsoby

Nyní je toaleta v každém soukromém domě nebo apartmánu. Výrobci tohoto sanitárního vybavení neustále zlepšují design a vynalézají nové komponenty. V důsledku toho byly vytvořeny různé formy a rozměry toaletních mís a cisteren s vlastní charakteristikou odvodnění a naplnění vodou. Někdy dochází k poruchám, které snižují kvalitu odtoku. Chcete-li vyřešit problém, musíte najít příčinu včas.

Účinnost systému odvodnění

Důvod pro poruchu v nové toaletě není těžké pochopit, pokud chápete vlastnosti instalatérské práce a její strukturu. Záchodová mísa je mísa s umyvadlem spojeným s ní. Kapalina se shromažďuje v nádrži. Po stisknutí spouštěcího mechanismu se kapalina ponoří dolů.

Pro výrobu nádrže byla použita řada materiálů, ale obvykle jsou vyrobeny z kameniny nebo litiny. Volba těchto materiálů je vysvětlena spolehlivostí. U některých modelů jsou nádrže vyrobeny z plastu.

Podle zásady splachování jsou záchodové mísy rozděleny do následujících typů:

 • kaskádové vypouštění ve vodorovném směru;
 • sprchyvypusťte vodu vertikálně.

Podle výsledků výzkumu provedeného výrobci sanitární keramiky se oba tyto typy nakupují stejně často. Ale u modelů se sprchovým odtokem je čištění kvalitnější. Spoušť může být boční nebo horní. Tlačítko pro sestup je proto vloženo do krytu nebo boční stěny.

V případě horního zařízení uvnitř nádrže je hruška pevně uzavřena na spodním výstupu nádrže. Pokud je to nutné, hruška se zvedne, otevře se otvor a voda teče dolů. V bočním provedení je páka, zvedací ventil. Obě metody vydání jsou ve své funkčnosti identické. Rozlišují se drobnými podrobnostmi.

Důležité!

Všechny vnitřní vodovodní povrchy by měly být hladké. Nepravidelnosti a háčky na povrchu zvyšují pravděpodobnost špatné kvality splachování.

Důvody neplachování toalety

Způsoby řešení problému a sled činností do značné míry závisí na tom, co ho způsobilo. Často důvodem je odpadní potrubí. Vzhledem k jeho ucpání, odpadní voda nemůže projít. V jiném případě je problém skryt v odtokové nádrži.

V důsledku rozbití duté plastové hrušky se někdy v nádrži hromadí malé množství tekutiny. Vady se objevují v nádobě, díky níž je naplněna vodou. V důsledku toho je silnější, než je nutné, ponořené ve vodě.

K připevnění nádoby se používá kovová páka ve tvaru tyče. Při použití se ohýbá. To jezpůsobuje poruchy v systému otevírání a zavírání zásuvky. Pokud výfukový ventil nepracuje správně, nádrž není zcela naplněna. A vývod je často ucpaný suspendovanými látkami ve vodě. Někdy se těsnící části výfukového zařízení opotřebovávají nebo se přeruší tlačítko v krytu nádrže.

Pochopení, proč voda na toaletě není vyplavena, není obtížné:

 1. Pokud dojde k ucpání potrubí během proplachování, hromadí se v záchodové misce. Jeho hladina se značně zvyšuje nad rámec normy a únik dochází pomalu.
 2. Nedostatek vody v nádrži lze snadno určit jednoduchou kontrolou.
 3. Selhání hrušky je určeno po otevření víka vypouštěcí nádrže a kontrole mechanismu, zda funguje správně.
 4. Porucha výfukového ventilu se stanoví po přesunutí páky, která drží hrušku do různých poloh. Během normálního provozu zůstává horní otvor zcela uzavřen a zdola proudí volný proud vody.

Co dělat, pokud je toaleta spláchnuta špatně

Pokud se toaleta nevymyje poprvé, někdy je důvodem nekvalitní voda z vodovodu se spoustou minerálních solí. Postupně se hromadí na pracovních mechanismech a vnitřních stěnách nádoby. Vzhledem k malé velikosti odvodňovacích otvorů se často překrývají usazeniny vodního kamene, které neumožňují průchodu kapaliny.

K odstranění tohoto problému se provádí chemické čištění vnitřních stěn nádoby. Voda je vypuštěna z nádrže, přičemž neponechává více než 1 litr kapaliny. Pak použijte jeden znásledujícími prostředky:

 1. Směs 0,5 litru octa a stejného množství boraxu. Roztok se udržuje po dobu 2 hodin a odpaří se.
 2. Roztok vody a kyseliny ortofosforečné v koncentraci 5%. Je uchováván v nádobě po dobu 15 minut a vypuštěn.
 3. 40 g kyseliny citrónové se vlije do nádrže a nechá se stát 8 hodin.

Stěny nádrže se okamžitě vyčistí jedním z těchto způsobů, ale k praní pracovního mechanismu je nutné provést několikanásobné čištění. Nelze použít kyselé prostředky pro čištění, protože plastové a pryžové díly se stávají nepoužitelnými.

Důležité!

Než začnete pracovat na čištění vnitřních částí, chráňte ruce a dýchací orgány pomocí gumových rukavic a respirátoru.

Aby se v budoucnu zabránilo usazováníčástic vápna , měl by být u vstupu do nádrže instalován speciální filtr. Pokud to nelze provést, jsou do nádrže pravidelně vkládány speciální pilulky.

Nedostatečná hladina vody v nádrži

Pokud voda nevytéká dobře, nemusí být v nádrži dostatečná. Tento problém lze vyřešit několika způsoby:

 1. Pokud ventil velmi brzy překrývá plovák, utáhněte šroub a nastavte ho do požadované polohy.
 2. Pokud voda neustále proudí dolů v důsledku nečistot, které vnikly, demontujte kování a vyčistěte je.
 3. Pokud se guma nosí a ztrácí pružnost, nahradí se novými.

Ucpaná toaleta

Když je tlak kapaliny normální, ale voda nevstoupí do kanalizace,To je způsobeno ucpáním toalety nebo odtokové trubky. Pak musíte přijmout opatření k odstranění překážky. Nejjednodušší způsob je vyčistit toaletu běžným pneumatickým ventilem. Toto zařízení vytváří přetlak, díky kterému je překážka zatlačena. Tento způsob čištění však ne vždy poskytuje požadovaný efekt.

K odstranění nahromaděných organických látek se používají kyselé a zásadité látky. Používají se podle návodu. Typicky, lék ležel nebo nalít dovnitř. Po chvíli se blokáda rozpouští a kapalina vychází ven. Pro dosažení nejlepšího efektu je tento způsob kombinován s mechanickým čištěním.

Nejlepší je vyčistit toaletní vodovodní kabel. Zavádí se do díry a rotačními pohyby se posouvá dále do kanalizace. Pokud se vyskytne překážka, zařízení se několikrát posouvá a vytáhne. Korek přilne k kabelu a vyjde s ním. Po vyčištění je toaleta propláchnuta velkým množstvím vody.

Pokud ostatní metody selhaly, složte hadr do těsného svazku a svázejte konce spolu s lanem. Konstrukce je zavedena do otvoru toalety a otočí se, čímž se odstraní ucpání. Výsledkem je silný tlak, který eliminuje zástrčku. Po dokončení čištění v záchodě.

Hydraulické čištění se provádí, když je ucpání umístěno mimo záchodovou mísu. Za tímto účelem vložte hadici do otvoru a zahrňte teplou vodu. Rozmazává ucpání. Tuto metodu nelze použít, pokud je na toaletě vysoká hladina vody.

Čipy a praskliny v misce

Často jsou škrábance a praskliny na smaltu, které zakrývají instalatérství, příčinou blokování. Poté proveďte opravu povrchu:

 1. Miska byla vyčištěna a zbavena tuku.
 2. Vadné plochy se čistí smirkovým papírem.
 3. Těsnicí hmota se aplikuje na tato místa.
 4. Povrch vysušte a natřete.
 5. Pro úplné sušení se toaleta nepoužívá 2-3 dny.
Důležité!

Se samobarvením není možné dosáhnout kvalitní povrchové úpravy. Proto obvykle výsledek takové opravy netrvá dlouho. Doporučuje se změnit toaletu na novou.

Chyby při instalaci

Někdy je příčinou špatného spláchnutí nesprávná instalace kanalizace. Často se to děje v soukromém domě. Nejčastější chybou je, že neexistuje žádný nastavený tok zásob. Taková trubka hraje roli pro větrání odpadních vod. Přivede nahromaděné plyny ven. Pokud takové zařízení neexistuje, je v kanalizační trubce vytvořen vzduchový blok, který zabraňuje normálnímu proudění kapaliny. K odstranění zápachu namontujte trubku s výhledem na střechu nebo nainstalujte podtlakový ventil.

Pokud je zvolen nesprávný sklon potrubí spojujícího kanalizaci s toaletou, nelze situaci napravit. Tento problém lze vyřešit pouze dodatečnou montáží systému nebo instalací elektrického čerpadla.

Příčinou špatné kvality splachování je často konstrukce záchodové mísy a odtoku. Toalety s policemi nejsou vhodné pro soukromé domy. Raději si vybratnálevkovitá toaleta s umyvadlem uprostřed. Vhodné provedení se sklonem, kde je odtok v blízkosti hrany.

Je také důležité zvolit toaletu, kde jsou vývody v kruhu, a ve středu není jediný odtok. Kruhové mytí zpracovává celý povrch s vyšší kvalitou.

Prevence špatné eroze

Toaleta se často stává místem, kde se hromadí cizí předměty. Proto je důležité neustále sledovat jeho stav, aby se problémy s odvodňováním nevyskytovaly. K tomu je důležité neustále odstraňovat cizí předměty z toalety.

Chemické čištění nádrže a samotné nádoby se provádí pravidelně. K tomu použijte domácí chemikálie. Kanalizaci můžete čistit mechanicky sanitárním kabelem.

Pravidelně otevírejte víko nádrže a zkontrolujte, jak správně funguje ventil. Poruchy v této části zařízení je snazší zabránit, než opravit.

Příčiny špatného spláchnutí nové toalety

Obvykle není nová toaleta řádně propláchnuta kvůli chybám při instalaci. Chcete-li je opravit, pečlivě prostudujte cestovní pas výrobku, kde naleznou doporučené množství kapaliny v nádrži. K tomu vypněte přívod kapaliny, otevřete nádrž a vypusťte vodu. Poté zkontrolujte ventil vypouštěcího ventilu. Pokud je hladina kapaliny nižší než normální, proveďte nastavení.

Naplňte nádrž měřeným objemem a do ní nalejte objem kapaliny doporučený výrobcem. Nezmazatelná značka na zdi. Pak otevřete přívod vody a sledujte, na jaké úrovni se zastaví.plavat. Pokud neodpovídá značce, proveďte nastavení.

Aby toaleta mohla dobře umýt, je důležité ji pravidelně kontrolovat a provádět preventivní čištění. Většinu škod způsobených proplachováním můžete vyřešit sami. Pokud to nemůžete udělat, je lepší zavolat instalatéra.