Spotřeba vody pračky je automatická: průměrná spotřeba, která ji ovlivňuje, způsoby snižování spotřeby vody

Když si koupíte pračku, lidé přemýšlejí o tom, kolik prostředků utratí. Vzhledem k tomu, že ceny služeb rostou z roku na rok, majitelé domácích spotřebičů chtějí, aby to bylo hospodárné. Existují modely, které lze prát v úsporném režimu. Je třeba znát nejen jejich jméno, ale také pochopit, jaký bude průtok pračky. Tento ukazatel se vypočítá na základě několika kritérií.

Co určuje spotřebu vody

Po zakoupení „pračky“ může být platba za společný byt několikrát zvýšena. To je ovlivněno několika faktory. Pokud nejsou vzaty v úvahu, majitelé domácích spotřebičů jsou v každém měsíci ohroženi významným odpadem.

Určete hlavní faktory ovlivňující průtok vody:

 • množství naloženého prádla;
 • mycí programy;
 • poruchy stroje.

Moderní typy strojů mohou prát prádlo v úsporném režimu. Každá značka nabízí vlastní řešení. Když je buben plně naložený, průměrná spotřeba bude nižší. Pokud se člověk postupně vymaže, ale často to dělá, technika spotřebuje více prostředků. Při nesprávném připojení může dojít ke zvýšení spotřeby.„Podložky“ nebo její závady. Pokud se například sací ventil poruší, tekutina vstupuje do nádrže, když není potřebná, a stroj stráví velké množství vody denně.

Viz také

Pračka nevypouští vodu: příčiny a řešení problému

Automatické pračky se již dlouho přestěhovaly z kategorie divů do seznamu náležitostí ...

Nové stroje mají funkci automatického vážení prádla. Výpočet spotřeby vody se provádí na základě celkové hmotnosti věcí. Tuto možnost nemají všechny jednotky.

Spotřeba vody v pračce závisí na zvoleném programu praní. Praní oděvů v podmínkách daného programu, technika následuje jeho algoritmy. Každý algoritmus je „zaostřen“ pro různou úroveň plýtvání vodními zdroji. Existují programy „intenzivní na vodu“ s vysokou mírou výdajů. Někdy ženy v domácnosti nejsou spokojeny s kvalitou mytí a oplachování a začínají opakovaný cyklus. Nejvhodnější je umýt složité skvrny před vložením prádla do bubnu.

Poznámka!

Špatné oplachování může být způsobeno nesprávným programem.

Paní často používají rychlý režim, který je v každém modelu. Doba „rychlého cyklu“ není delší než jedna a půl hodiny a odpad z prostředků je ve srovnání s jinými, složitějšími a delikátními programy minimální.

Ukazatele spotřeby vody pro jeden cyklus

Kolik voda spotřebovává spotřebu auto v průměru? Tento údaj je uveden v pasovém dokumentu. Objem spotřeby vody, který je založen na jednom praní, může být 38-80 litrů. Průměrná hodnota je asi 60 litrů. Při vysokých nákladech, přemýšlet o tom, zda nejste příliš vody-intenzivní režim, vyberete si a zda vaše domácí spotřebiče.

Máte-li podezření, že zvýšené náklady na spotřebu souvisí s provozem stroje, otevřete jeho cestovní pas a seznamte se s čísly průměrných výdajů na vodu. Dále proveďte jednoduché výpočty na základě ukazatelů vodoměrů. Pamatujte, že čím větší jednotka, tím více zdrojů potřebuje. V přítomnosti starého modelu není vždy správné zaměřit se na průtok uvedený v cestovním pase. Čím starší je zařízení, tím vyšší je jeho opotřebení a spotřeba zdrojů.

Spotřeba vody pro různé modely

Vozy typu Lg mají 8 úrovní vypouštění vody. Mohou být 7,5-43 l. Kolik vody spotřebuje pračka Lg? Za předpokladu, že myjeme 5 kg prádla, bude toto číslo od 48 do 56 litrů na cyklus.

Při výpočtu průměrné spotřeby vody tohoto typu „stiralok“ je třeba vycházet z různých druhů tkanin. Základní „referenční režim“ je „Bavlna“. Při naložení 5 kg bavlněných předmětů bude spotřeba vody přibližně 45 litrů. Pro praní 2 kg syntetických tkanin potřebujete asi 40 litrů a pokud je tkanina tenčí, stroj spotřebuje 50 litrů.

U modelů Lg se používá „Praní v páře“. Když tento program aktivujete, na věci se nastříká voda a smíchá se s detergentem.Pomocí tohoto režimu můžete ušetřit prostředky.

Vlastnosti strojů „Indesit“ jim umožňují hospodárně používat a používat vodu během mytí. Na 5 kg věcí 43-52 odcházím. Všechny modely jsou vybaveny volbou Eco Time. Tato „inteligentní“ volba využívá zdroje šetrně.

Každý, kdo používá stroj Samsung v plné velikosti, ocení jeho ekonomiku a spolehlivost. Kompaktní modely nejsou vhodné pro praní dvojitých ložních prádlo. Velké věci se sotva vejdou do bubnu, zatímco množství vody bude slušné - asi 40 litrů na cyklus. Je lepší koupit plnohodnotnou „pračku“ této společnosti, která se vejde cokoliv.

Kolik litrů vody má jedno praní u stroje Bosch? Standardní ukazatel se neliší od údajů typických pro ostatní firmy. Při plnění 5 kg věcí do bubnu bude spotřeba od 40 do 50 litrů.

Viz také
Jak čistit pračku automatického přístroje odvápnění kyselinou citrónovou

Je těžké si představit, jak by předci zvládli bez pračky. Jako každé technické zařízení, ...

Ekonomické režimy a programy

Úspory závisí do značné míry na tom, jaký režim teploty zvolíte pro pračku. Volba teploty pro všechny modely se pohybuje od 30 do 95 ° C a závisí na tom, jak špinavé prádlo je. Průtok ovlivňují také následující faktory:

 • typy a kombinace tkání;
 • trvání jednoho cyklu;
 • číslooplachování.

Existuje několik režimů, které lze označit za ekonomické. Mohou být nalezeny v téměř každé "pračce":

 • rychle. Někdy je označen jako „zrychlený“. Čas - od 15 do 40 minut. Vhodné pro mytí věcí, které nejsou silně znečištěné a nepotřebují být předem ošetřeny;
 • denně nebo denně. Určeno pro praní akrylových, polyesterových a polyamidových tkanin. Jsou nenáročné na péči, rychle se omývají;
 • ekonomický (nebo ekonomický) - stroj vymaže v rozsahu snížené spotřeby vody a elektrických zdrojů. Současně je doba cyklu mnohem delší.

Nejekonomičtější značky

Odborníci identifikují čtyři nejekonomičtější značky „styralok:

 • Hotpoint /Ariston AQS1D29. Model italské výroby. Spotřeba vody je 40 litrů na jeden prací cyklus. Když je aktivován zrychlený režim, průtok se sníží na 34 litrů;
 • Samsung WF60F1R2F2W. Průměrná spotřeba korejské „pračky“ je 39 litrů, s objemem bubnu 6 kg. V režimu velmi rychlého praní lze spotřebu snížit na 35 litrů;
 • Bosch WLG20265OE. Německý stroj, jehož průměrná spotřeba je asi 40 litrů. Při aktivaci jednoho z programů můžete snížit spotřebu vody na 36 litrů;
 • Siemens WS 10G240 OE. Spotřeba zdrojů - 40 litrů na cyklus. S dobrým provozem jednotky, můžete použít rychlý režim, kvalitativně umýt věci.
Dobrá rada!

Bezohledné použití úsporných a rychlých režimů může vést ke zhoršení prádla a „pračky“.

Jak snížit spotřebu vody

Existuje několik způsobů, jak ušetřit spotřebu vody při práci s jakoukoliv pračkou. Jedním z nich je plné načítání bubnu. Můžete také zrušit pre-namočení a mytí. To se provádí, pokud prádlo není znečištěné. Dobrý odstraňovač skvrn pomůže rychle vyčistit jakoukoliv věc, kterou hostesky často přidávají při mytí. Při nakládání prádla používejte pouze prášek určený k automatickému praní.

Pro přesné stanovení úrovně spotřeby vody se používají následující výpočty. Nejprve se podívejte na pasová data, která udávají množství spotřebovaných zdrojů za cyklus. Poté proveďte zkušební cyklus v úsporném režimu a podívejte se na indikátory čítače. Dále porovnejte tento obrázek s údaji uvedenými v datovém listu stroje. Můžete spustit režim „zadržování vody“ a také ověřit naměřené hodnoty.

Viz také

Kam nalít tekutý prášek do pračky: funkce

Nyní se na trhu pracích prostředků vedle obvyklého pracího prostředku na prádlo objevují i ​​alternativní čisticí prostředky ...

Před určením průtoku vody musíte zavřít všechny kohoutky a používat je, dokud nezjistíte indikátor. Chyba mezi skutečnými údaji a číslem v datovém listu se může lišit od 10 do 15 litrů. Při nárůstu o 20 litrů a více je nutné učinit opatření k odstranění případné poruchy.domácích spotřebičů nebo změnit taktiku praní, kterou jste dříve používali.

Výběr ekonomického modelu pro pračku vám může pomoci snížit náklady na provoz. Pokud se ukáže, že překročení je způsobeno poruchou domácích spotřebičů, kontaktujte servisní oddělení.