Steamglide sole: co je to, jaký materiál

Pro zachování kvality tkaniny je lepší použít dobré železo. Kromě výkonu a možností je třeba vzít v úvahu kvalitu materiálu, ze kterého je železná podešev vyrobena. V poslední době se stále více mluví o podešvi Steamglade: jaké má vlastnosti a co to je. Výroba domácích spotřebičů s takovou nadací se zabývá společností Philips.

Jednovrstvé materiály pro žehličky

Kvalita a rychlost žehlení, jakož i odolnost spotřebiče vůči opotřebení závisí na materiálu, ze kterého je vyrobena základna žehličky. Podešve jsou:

  • hliník. Hliník má sílu, ale vyžaduje pečlivou údržbu. Často zůstávají spálené stopy, které je třeba odstranit co nejdříve tužkou. Nebudou-li včas odstraněny, budou vybarveny prádlo nebo oděv;
  • nerezová ocel. Jedná se o spolehlivý a levný materiál. Takové elektrické spotřebiče nakupují lidé, pro které není nezbytný velký soubor funkcí;
  • teflonu. Teflon se nelepí na tkáně, ale je velmi křehký a musí se s ním zacházet opatrně;
  • keramika. Keramické základy mají vynikající kvalitu pro všechny ostatní. Sklouznou dobře a jsou odolné vůči mechanickému namáhání.
Poznámka!

Žehličky s keramickým základem jsou drahé, ale fungují dlouho.

Podešev a vlastnosti

Philips Železná podešev z parní oceli je vyrobena z odolné keramiky. To má několik výhod ve srovnání s ostatními:

  • vysoká odolnost proti opotřebení;
  • ochrana proti mechanickému poškození;
  • povlak ze skla nebo kovu a keramiky činí výrobek snadným a pohodlným. Železo se volně a hladce pohybuje tkaninou.

Základna prostupuje otvory s různými průměry. Tím je zajištěno rovnoměrné ohřívání železa během přívodu páry. Všechny otvory mají šikmé uspořádání. Během tvorby páry vzniká efekt polštáře vzduch-pára. Díky ní se žehlička hladce posouvá a hladce se pohybuje. Kromě toho, na podešvi Steamglade je několik proužků, které jsou zúženy ve směru pohybu železa. Pomáhají hostesce snadno se pohybovat na povrchu.

Při žehlení není základna železa téměř v přímém kontaktu s tkaninou. To mu nebrání v páře a vyhladit jakýkoliv povrch. Nelepivý keramický povlak není třeba čistit tužkou, na rozdíl od hliníku nebo oceli.

Steamglide plus jako alternativa k

Jak se Steamglade plus liší od ostatních základů a co je to jediné?Společnost Philips nedávno vyvinula vylepšený model na bázi železa. Kromě pevnosti a trvanlivosti jemně a jemně dotahuje tkaninu během žehlení. Při zahřátí vychází pára a jemně tlačí železo ve směru, který hostitelka potřebuje. Jediné, co je třeba udělat, je řídit ji, ovládat pohyb.

Který z nich si vybrat: Steamglade nebo Steamglade plus? Pokud vyžehlíte běžné oblečení a oblečení, můžete omezit první možnost. Pokud potřebujete hladké tkaniny a velké povrchy vyhladit, je lepší si železo okamžitě koupit s vylepšeným základem. Tím ušetříte energii při žehlení a udržení v čerstvém stavu.

Viz také
Jak čistit železo z hořáku na podešvi

I když máte nejvhodnější železo, po chvíli jeho podešev je nutně špinavá, a žehlit ...

Zakládání T-ionicGlide

V sortimentu železa Azur existuje další alternativa od společnosti Philips. To je t-ionicglide podešev. Má:

  • zvýšená odolnost proti odlupování a poškrábání;
  • „inteligentní“ technologie odpařování;
  • měkké při posouvání.

Podstavec má speciální konstrukci: s uvolňováním páry jsou s ním impregnovány částice vzduchu. Tento efekt se nazývá ionizace. Poskytuje dokonalé žehlení a vzduch v místnosti zůstává čerstvý, a to i po dlouhodobém používání zařízení. Povrch je vyroben z nerezové oceli s přídavným titanovým povlakem.

Návod na údržbu

Stejně jako uNeexistuje téměř žádné použití těchto žehliček pro přímý kontakt s tkáněmi, není třeba je čistit. Někdy se na povrchu objevuje špína - díky neustálé práci s párou. Odstraňuje se tužkou pro čištění, ale běžné tužky nemusí být vhodné pro zpracování jemného keramického povrchu. Nejlepší je sledovat stav podešve a pravidelně ji po každém použití otřít suchým, čistým hadříkem.

Je třeba věnovat pozornost tomu, zda se v hloubce otvorů objevila stupnice. Aby se zabránilo jeho vzhledu, musíte po žehlení pravidelně uvolňovat čerstvou páru a vysušte základnu. Pokud však dochází k silnému znečištění, je nežádoucí používat levné tužky.

Tip!

Společnost Philips nabízí sadu výrobků pro čištění základů žehliček. Vyrábějí se ve formě tablet.

Recenze

Margarita (Moskva)

„Použil jsem staré železo s povlakem z nerezové oceli. Je těžká, ale dobře se pohladila. Jediný negativní - po celou dobu jste museli vyčistit jeho spodní část tužkou. To není příliš pohodlné a vyžaduje spoustu potíží. Nedávno jsem koupil železo od společnosti Philips s keramickou základnou Steamglide. Výsledek žehlení mě zasáhl první den. Žehlička se nelepí na tkaniny ani po dlouhodobém používání, jemně sklouzává a vyhlazuje všechny záhyby. Parník funguje skvěle. Prodávající mi nedoporučil použít obyčejnou tužku k úklidu, takže se snažím pečlivě postarat o svého nového asistenta. Po každém použitíOtírám ji měkkým hadříkem a čas od času z ní vypustím část páry, aby se otvory nezachytily. “

Svetlana (Minsk):

„Koupil jsem na prodej železo Philips se základnou Steamglade plus. Mám velkou rodinu, musím hodně železa a často. Díky funkci napínání tkanin lze žehlit snadno a rychle. Věci vypadají jako nové a pára, která jde ven, jemně tlačí železo. Můžu to poslat jen správným směrem, bez jakéhokoli zvláštního úsilí. To usnadňuje úkol a žehlení se změnilo z rutiny na zajímavý proces. “

Valery (Kolomna):

„Nikdy jsem neměl rád železné věci, protože s dlouhým žehlením se vzduch v místnosti stává suchým a horkým. To je zvláště patrné, pokud používáte žehličku s parníkem. Pracuji v bance a neustále potřebuji bílé košile. Moji kolegové mi dali železo s T-ionicglide základnou pro mé narozeniny. Je vybaven systémem ionizace vzduchu, který funguje díky speciální technologii uvolňování páry. Teď vzduch v mém pokoji zůstane čerstvý, i když budete muset vyžehlit spoustu věcí. “

Keramické žehličky Philips usnadňují domácí úkoly a usnadňují a zpříjemňují žehlení. I když se zdá, že jeho náklady jsou vysoké, neměli byste šetřit časem a úsilím. Váš asistent bude dlouhodobě spolehlivým vylepšeným spotřebičem.